НЕМАЊИЋИ (рађање краљевине)

Дакле, премијерно је прва епизода приказана 31.12.2017.

Нисам знао да се приказује али сам претходних недеља у том термину уредно гледао "Сенке над Балканом".

Чуо сам коментаре, а и на Твитеру читао коментаре и реших да погледам прву епизоду.

Јутрос сам нашао на интернету прву епизоду и могу рећи

- ТОТАЛНА КАТАСТРОФА -

Јбт, наравно да су историјски филмови и серије супер и цоол и наравно да историјске теме могу да служе за подизање свести нације и наравно да је ова серија политички пројекат власти да се подигне свест нације али кад по политичкој директиви правиш пројекат онда он мора да испадне тешко њесра!



Михић је направио тотално катастрофалну серију. Не знам шта пре да критикујем. Зар 2018. да гледамо овакву катастрофу од серије????

Бледа копија филмова и серија које је Михић гледао пре 30 или можда и 40 година. Глума катастрофа, сценарио катастрофа. Ма јбт...у 3 наврата сам се на глас смејао глупости ове серије. И једва сам издржао да одгледам прву епизоду до краја.

Сећам се да је Бјелогрлић својевремено причао о Немањићима и паралели са Игром престола. Вероватно је и он био у игри да ради ову серију пре пар година кад је пројекат почињао али су ипак доабрали тоталне аматере да нам осликају историју.

Све у свему, бедно.
 
Не знам колики је био буџет за серији, али после прве епизоде остаје утисак да је све урађено доста јефтино и површно.

Не верујем да је буџет у питању. Историјски спектакл обично захтева велики буџет па је спремљено доста пара.

Ово је чисто незнање и аматеризам.
 
Ja samo video reklamu na televiziji i hteo da pogledam nažalost mnogo lažu jer nije ni emitovana a mogli su i pare da zarade.

Шта није емитовано? Шта ко лаже?

Јуче је емитована прва епизода а већ сада можеш да је нађеш на нету. Прогуглај па погледај.

Зашто се овакав пројекат не да некоме ко зна да ради посао?

Бановић Страхиња који је рађен пре скоро 40 година (Дакле, ови су имали сву модерну технику овога света доступну за рад 2017. године) је сто пута боље урађен него ово њесра што је данас направљено.


Ал' добро си га поменуо. И он је уср'о још једну историјску тему која је имала потенцијала.
 
rados bajic reziser. LOL, pa sta ste vi ljudi ocekivali?

Cak i Bjelina serija deluje jeftino, a kamoli nece jebeni rados i njegovo silovanje istorije.

Nije rezirao Bajic vec Marko Marinkovic, reziser serije Moj rodjak sa sela.

U svakom slucaju ne menja cinjenicu da ovo i ne lici na igranu seriju vec na igrano-dokumentarni film.

Propustena prilika da se odradi nesto mnogo kvalitetnije.

Sta god mislili o njemu Bjelogrlic je Stenli Kjubrik licno za ove amatere i tantuze.

Ostala je jedna tema i epizoda srpske istorije koja je cak i bolji materijal za istorijski spektakl a to je Despot Stefan Lazarevic, nadam se da ce pasti u prave ruke, jer Nemanjici prete da potuku neslavne rekorde Ravne gore
 
Па погледајте мало детаљније биографије сценариста, редитеља, глумаца и у серији "Немањићи - рађање краљевине" и у серији "Сенке над Балканом" и врло брзо ће вам бити јасно ДА ЈЕ У ПИТАЊУ ОРГАНИЗОВАНИ АНТИСРПСКИ ПРОЈЕКАТ СА САСВИМ ПРЕЦИЗНИМ И ОДРЕЂЕНИМ ЗАДАЦИМА КОЈИ СУ УНАПРЕД ПОСТАВЉЕНИ.
Осим тога погледајте и биографије УРЕДНИКА на РТС и ДИРЕКТОРА - и када све саберете схватићете ДА НАМ ЗА НАШ НОВАЦ ПРОДАЈУ АНТИСРПСКО ЂУБРЕ СА ЦИЉЕМ ДА ПОНИШТЕ, ПРЕПРАВЕ И ОМАЛОВАЖЕ СРПСКУ ИСТОРИЈУ И КУЛТУРУ.

сценарио: Гордан Михић (Мостар, 19. септембар 1938) је српски сценариста и драмски писац. Био је и редовни професор на Факултету драмских уметности, где је предавао филмски сценарио. Супруг је глумице Вере Чукић и отац Иване Михић. Потиче са села Поплат у Општини Берковићи.

режија: Марко Маринковић

(
 
Poslednja izmena:
Колко пара-толко музике.

А ми волимо да све запљунемо- то је чудо једно.

Боље да су и ово нешто направили него да су снимали саге о владимиру назору или моши пијади z:mrgreen:

Јок вала.

Није кол'ко пара тол'ко музике.

Овде је било пуно пара и то је био "највећи пројекат РТС-а". http://www.rts.rs/page/rts/ci/rtspr...emanjica-najvece-serije-u-istoriji-rts-a.html

Паре нису проблем већ је проблем аматеризам оних који су радили.

А зашто је аматерима дато да раде? Вероватно зато што су били политички подобни.

Зар да их штедим што су снимали Немањиће а не Владимира Назора? Е баш зато ћу да критикујем! Пропуштена је шанса да се направи феноменална серија.
 
Glupost .. ja razumem da RTS nije bas toliko mocna produkcija poput CBS , HBO , BBC pa da za scene bitaka angazuje na hiljade statista ali brate mogli su bar par stotina a ne nekoliko desetina .. ovo je zaista sramno .... Ovu godinu za nama je definitivno obelezila serija MESO ... Jesu i Senke bile dobre ali Meso je za 2 klase iznad !

Radilo se na tome kasnije, kompjuterski, studijski, od 50 - 5.000 konjanika, tako da, ja bih sačekao...ovo je uvod u "rađanje" kraljevine.

Ova prva epizoda ima istu atmosferu kao Dorotej...

- - - - - - - - - -

U seriji nema ničeg što je nejasno, za razliku od Senki, izmišljotina na peti...al se uvek pravda,e ovo nije fikcija, a ono jeste..

Meni malo smeta što je u fazonu dokumentarno-igranog programa za omladinu.
 
Онај мали Вукан:
-Јел и вама изгледа као да мали само отвара уста а глас му долази из Студија-? z:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Kolega Ego ja gledam ovde televiziju i bile su reklame da će emitovati nažalost ovdi nisu emitovali tamo mi ne vredi.
Baš sam se radovao da pogledam i to se žena ljutila žašto lažu obećaju na reklamu a od toga nema ništa.To je
Srpska slabost i onda je kriva tranzicija.

Било на тв-у само ти не знаш да бараташ даљинским управљачем z:mrgreen:
 
Било на тв-у само ти не знаш да бараташ даљинским управљачем z:mrgreen:

Он можда може да гледа само сателитски програм РТС а вероватно на РТС САТ није приказивано.

Франак, нађи на нету. Ја нађох малопре.
 
Он можда може да гледа само сателитски програм РТС а вероватно на РТС САТ није приказивано.

Франак, нађи на нету. Ја нађох малопре.

E ***** ti poso kad usred Švajcarske nema za kablovsku

- - - - - - - - - -

Хахаха...а онај део "опет једете рукама?" и онда им онај слуга прилази и даје им виљушке, да се види да су на српском двору јели виљушкама.

Хахахаха...

Humoristička serija :lol:
 
Хахаха...а онај део "опет једете рукама?" и онда им онај слуга прилази и даје им виљушке, да се види да су на српском двору јели виљушкама.

Хахахаха...

Онда онај говор Немање са коња пред прву битку....па босанац је ладно заборавио текст..застане на секунд,па настави .
А говор је катастрофалаааан-као да га је писало дете од 12 год.
 

Back
Top