Нема наде: Дани када је Немачка била индустријска суперсила су давно прошли!

Mali Kinez je 3x produktivniji od Švabe.

Jeste, ali ne zato što je bolji nego što je sam tako odlučio. Kina se sad probija, njima je u cilju da im ljudi ginu od rada. Na zapadu se gleda kvalitet života. Tamo se ide na to da se smanji radna nedelja na 4 dana. Nije poenta da ti život ode u radu, nego da lepo živiš. Tako da zapad odavno traži način da "radi manje" jer je dostignut dovoljan nivo produktivnosti. E sad im kinezi mrse račune i zato će morati da se uvode carinske barijere. Jer ne možeš da pomiriš ta dva sveta, gde jedni hoće da rade minimalno i da uživaju (što i jeste poenta života) a drugi rmbače 24x7 i žive u kontejnerima. Pa onda laici ne razumeju kako to Nemac napravi auto za 40k a Kinez za 16k. Zato što nemac od svoje plate živi ko car a kinez ko rob. Nema besplatnog ručka, da bi negde uštedeo, moraš nekom drugom da uzmeš.
 
Tihi, ti mnoge stvari ne razumeš. Radnici na zapadu dobijaju par hiljada eur/usd mesečne plate od svog rada. Žive pristojan i dostojanstven život. Radnici u Kini žive psećim životom u kontejnerima pored fabrike. Odatle dolazi ta razlika u ceni. Razmisli malo pre nego što pišeš nešto. Nisu Kinezi pametni pa bolje znaju kako se pravi auto nego neguju robovlasničko totalitarno društvo. Plus dobijaju subvencije. Naravno da će biti jeftiniji. Upravo zato i trebaju da se uvedu carine, jer poenta zapada nije "trka u jeftinoći", to je trka koja sve vuče na dno, već pravljejne ekonomskog modela po kome svi mogu lepo da žive.


Ocito da ti ne razumes da kupca krajnjeg ZABOLE KITA gde koji radnik dobija platu, on samo gleda da kupi isti ili slican proizvod za sto manje para.

Ko bi bio lud onda da plati VW ID6 40.000 evra iz Nemacke ako ima iz Kine za samo 15.000?

Pa niko nije toliko lud. Cak ni ti. Zato Nemacka propada i vene, a Kina jaca.

Jer nude jednako kvalitetnu robu za mnogo manje para od Nemaca.

I sta kazes da se uvedu carine? MAAA NEMOOOJ

A sto ste onda ukinuli cobane, carine za robu uvezenu iz EU onda? Sto ne vratite carine od 50%?

Nego nema carina ako je EU, a cim Kinezi krenu da proizvode bolje i jeftinije,e onda kmecis vracaj carine....

Kvaran si ko supalj zub brale.
 
Jeste, ali ne zato što je bolji nego što je sam tako odlučio. Kina se sad probija, njima je u cilju da im ljudi ginu od rada. Na zapadu se gleda kvalitet života. Tamo se ide na to da se smanji radna nedelja na 4 dana. Nije poenta da ti život ode u radu, nego da lepo živiš. Tako da zapad odavno traži način da "radi manje" jer je dostignut dovoljan nivo produktivnosti. E sad im kinezi mrse račune i zato će morati da se uvode carinske barijere. Jer ne možeš da pomiriš ta dva sveta, gde jedni hoće da rade minimalno i da uživaju (što i jeste poenta života) a drugi rmbače 24x7 i žive u kontejnerima. Pa onda laici ne razumeju kako to Nemac napravi auto za 40k a Kinez za 16k. Zato što nemac od svoje plate živi ko car a kinez ko rob. Nema besplatnog ručka, da bi negde uštedeo, moraš nekom drugom da uzmeš.


Pregazili vas Kinezi ko plitak potok z:D

Ista firma isti proizvod oni 2.5 puta jeftiniji z:D

GOTOVI STE!
 
Ocito da ti ne razumes da kupca krajnjeg ZABOLE KITA gde koji radnik dobija platu, on samo gleda da kupi isti ili slican proizvod za sto manje para.

Tako je, stim što je ekonomska politika mnogo šira od toga. Ti ako dozvoliš da ti tržište preplavi jeftina roba, ugroziš sopstvenu proizvodnju i radna mesta. Uzmeš jeftin auto i izgubiš posao. I onda skapiraš da nisi dobro prošao. Znaju sve to kinezi odlično, zato tako i rade.

Nego nema carina ako je EU, a cim Kinezi krenu da proizvode bolje i jeftinije,e onda kmecis vracaj carine....

Carine služe da se kompenzuje nepoštena poslovna praksa. Ako ja pošteno plaćam radnike, a ti imaš robove koje držiš u podrumu i bičuješ, naravno da ćeš biti jeftiniji. I pošto ja i dalje želim da plaćam radnike pošteno a ne da se spuštam na tvoj nivo sa robovima, ja ti lupim carinu i problem rešen. Kapiraš? Čisto sumnjam da kapiraš. Samo čitaj sporije ;)
 
Jeste, ali ne zato što je bolji nego što je sam tako odlučio. Kina se sad probija, njima je u cilju da im ljudi ginu od rada. Na zapadu se gleda kvalitet života. Tamo se ide na to da se smanji radna nedelja na 4 dana. Nije poenta da ti život ode u radu, nego da lepo živiš. Tako da zapad odavno traži način da "radi manje" jer je dostignut dovoljan nivo produktivnosti. E sad im kinezi mrse račune i zato će morati da se uvode carinske barijere. Jer ne možeš da pomiriš ta dva sveta, gde jedni hoće da rade minimalno i da uživaju (što i jeste poenta života) a drugi rmbače 24x7 i žive u kontejnerima. Pa onda laici ne razumeju kako to Nemac napravi auto za 40k a Kinez za 16k. Zato što nemac od svoje plate živi ko car a kinez ko rob. Nema besplatnog ručka, da bi negde uštedeo, moraš nekom drugom da uzmeš.
Ovo je svet gde pobedjuju tvrdji a ne mekušci.
Stari Rim je lepa slika šta se dešava kad društvo omekša i ode u dekadenciju.
Da li je to dobro i da li ja navijam za to? To nije ni bitno u krajnoj liniji, stvari su takve kakve su i biće kako će biti
 
Tako je, stim što je ekonomska politika mnogo šira od toga. Ti ako dozvoliš da ti tržište preplavi jeftina roba, ugroziš sopstvenu proizvodnju i radna mesta. Uzmeš jeftin auto i izgubiš posao. I onda skapiraš da nisi dobro prošao. Znaju sve to kinezi odlično, zato tako i rade.



Carine služe da se kompenzuje nepoštena poslovna praksa. Ako ja pošteno plaćam radnike, a ti imaš robove koje držiš u podrumu i bičuješ, naravno da ćeš biti jeftiniji. I pošto ja i dalje želim da plaćam radnike pošteno a ne da se spuštam na tvoj nivo sa robovima, ja ti lupim carinu i problem rešen. Kapiraš? Čisto sumnjam da kapiraš. Samo čitaj sporije ;)


Pa sto ste vi onda insistirali da ukinemo carine kao instrument zastite domace privrede pa je srpsko trziste preplavila jeftina roba iz uvoza?

Jel kapiras koliko si sizofren i dvolican?
 
Ovo je svet gde pobedjuju tvrdji a ne mekušci.
Stari Rim je lepa slika šta se dešava kad društvo omekša i ode u dekadenciju.
Da li je to dobro i da li ja navijam za to? To nije ni bitno u krajnoj liniji, stvari su takve kakve su i biće kako će biti

Ima i toga, nije da nema. Zapad je malo preterao sa lagodnim životom, slobodama, zabavom, lakom zaradom i sličnim stvarima. Previše se civilizovao. Sve je postalo previše ružičasto i fensi. I onda ti na crtu dođe istok koji kao da je ispao iz srednjeg veka, divlji, represivan, totalitaran, robovlasnički... i pomrsi ti račune.
 
Velika prava radnika, beše socijalizam? Otkud na zapadu socijalizam?
Ili bolje, to se tako i ne zove i ne biva....biva pljačka svih i svakoga, za šta je "potrebno", a nije da narod ćuti....
Da ćuti dok se ubijaju deca po svetu i uzimaju organi i sprovodi robovlaništvo...čija je osnova u vladanju kraljevina nad američkim arsenalom....
 
Pa sto ste vi onda insistirali da ukinemo carine kao instrument zastite domace privrede pa je srpsko trziste preplavila jeftina roba iz uvoza?

Brt, ne kapiraš. Carine iz EU treba ukinuti (ako već i nisu ukinute) jer to nikako nije jeftina roba. Tamo se radi pošteno i ako ti iz EU dođe jeftina roba, onda znači da je problem do tebe, ne njih. Carine treba uvoditi na robu koja dolazi iz regiona koji se služe kvarnim poslovanjem (robovi umesto radnika, teške subvencije...).
 
Skoro bila vest @dlugomir

VW ID6 kad ga proizvede Nemac kosta 40.000 evra

VW ID6 kad ga proizvede Kinez kosta samo 16.000 evra

I dosetio se covek Nemac da uveze 200 komada ID6 iz Kine.

VW ga tuzio a sud nalozio da pomenuta vozila unisti.

I ako je uredno platio sve dazbine carinu

Jel to ta vasa demokratija i slobodno trziste?
Samo da si se malo raspitao shvatio bi da cela ta priča nema veze sa mozgom. Da li si je izmislio ti ili neko drugi ne znam.
Kola su u Kini jeftinija ne samo zbog manje plaćenih radnika nego i zbog toga što njihova država za njihovo tržište daje proizvođačima ogromne subvencije. Zato recimo BYD Dolphine u osnovnoj varijanti za kineskog kupca košta 14, a u Evropi od 30 pa naviše, kako gde. To ti je baš kineski auto.
 
Brt, ne kapiraš. Carine iz EU treba ukinuti (ako već i nisu ukinute) jer to nikako nije jeftina roba. Tamo se radi pošteno i ako ti iz EU dođe jeftina roba, onda znači da je problem do tebe, ne njih. Carine treba uvoditi na robu koja dolazi iz regiona koji se služe kvarnim poslovanjem (robovi umesto radnika, teške subvencije...).


U Kini se radi postenije.

Zato je sve kinesko jeftinije.

Nemci su krvni srpski neprijatelji a kinezi prijatelji.

Zato Srbi kupuju kinesko.

Em jeftinije em prijateljska roba.
 
Sav "kvalitet" počiva na monopolu koji nemci imaju po volji kraljevstva, "narodni auto" za seljake, a engleski za elitu....ajd malo i volvo prolazi....
Dakle te kraljevine sirovine otimaju, a na tržištima imaju monopol....i onda su prava radnika velika?
Ne, nego su preplaćeni da podrže pljačkaške monarhije i da drže glavu u pesku uz pomoć opijata....normalno je da je zabranjeno pušenje, kada treba preći na duvanje, šmrkanje i bockanje, kao ovi jadnici što sve znaju, osim gde su im rupe....
 

Back
Top