Nekoliko pitanja o CPU i grafici, mzd jos ponesto

gost 225213

Primećen član
Poruka
718
Prvo pitanje, AMD procesori su znatno losiji od intelovih? Koja je razlika?
Drugo pitanje, LENOVO je nova firma, pre nisam cuo za nju, nisu previse skupi njihovi racunari, da li su dobri, da li neko ima iskustva sa njima? Da li im je mala cena jer su novi na trzistu?
Trece pitanje u vezi grafike: Kada otvrim display i podesavanja i odem na ADAPTER, pokaze mi ime kartice i jos par stvari, zanima me sta je sta? Sta je DAC type?
Total Avaiable Graphics Memory pokazuje koliko mb ima grafika? Da li je to kao nekada sto je GeForce 4 imala 64 mb? Dedicated video memory je STA??? System video memory je STA???
Za sad toliko, hvala.
 
1. AMD procesori NISU znatno lošiji od INTEL-a. Šta više nisu uopšte lošiji u smislu koji bi bio značajan za prosečnog korisnika računara. Nešto su jeftiniji, malo se više greju i obično se ugađuju u budžetske konfiguracije.
2. LENOVO nije nova firma. Za kvalitetni konfiguraciju ćeš platiti isto kao za bilo koji drugi brand. Inače kupili su IBM-a, i to govori nešto.
3. Nisi napisao da li imaš desktop ili laptop, integrisanu ili posebni grafiku. Ako je integrisana, "total available graphic memory" ti pokazuje koliko se od sistemskog RAM-a odvaja za grafiku. Neke matične, i pored posebne GRAM mogu dodeliti i deo sistemskog RAM-a grafici po potrebi...

nadam se da sam pomogao, ako ne tu je Google...
 
Prvo pitanje, AMD procesori su znatno losiji od intelovih? Koja je razlika?

AMD je za one, sa manje novca, koji kupuju kompjuter. Za igre ti je i neki Phenom dovoljan, bitno za novije igre, je da procesor ima 4 jezgra. Intel Sandy Bridge, je bolja arhitektura, ali i skuplja. Kome je bitan svaki evro bolje kupiti AMD, a razliku dati za novu grafičku,

Drugo pitanje, LENOVO je nova firma, pre nisam cuo za nju, nisu previse skupi njihovi racunari, da li su dobri, da li neko ima iskustva sa njima? Da li im je mala cena jer su novi na trzistu?

Nije nova i ima dobru reputaciju. Cena im je manja, jer im je takva tržišna politika,

Trece pitanje u vezi grafike: Kada otvrim display i podesavanja i odem na ADAPTER, pokaze mi ime kartice i jos par stvari, zanima me sta je sta? Sta je DAC type?
Total Avaiable Graphics Memory pokazuje koliko mb ima grafika? Da li je to kao nekada sto je GeForce 4 imala 64 mb? Dedicated video memory je STA??? System video memory je STA???

Ne znam za ovo, ali to krajnjem korisniku nije ni bitno. Izguglaćeš odgovore, ako te stvarno bude zanimalo.
 
Prvo hvala na pomoci.
Msm da se nisam dobro izrazio u vezi AMD-a i Intel-a. Hteo sam da pitam, posto sam negde procitao da je 2.5 ghz amd procesor jednake snage kao 1.8 ghz intelov procesor, zanima me da li to govori da AMD ima drugacije izrazavanje snage? Ili je slabiji?

Cije procesore koristi LENOVO? IMB-ove? Intelove? Ili prave posebne svoje?

Sto se tice grafike, pitam za INTEGRISANU grafiku na LAPTOPU?

Znaci, DEDICTATED oznacava koliko je jaka sama graficka kartica bez pomoci memorije?
 
Nije sve tako crno-belo. Snaga procesora je skup nekoliko karakteristika a ne samo veličina radnog takta. Ima tu i dužina procesorske reči, i broj operacija u jedinici vremena, veličina internog keša, broj jezgara... Dual core Intel na 1.8 GHz je "jači" procesor od 2.5 GHz AMD ili Intel-a Single core. Ako pokušavaš da upoređuješ onda moraš gledati i ostale karakteristike ovih procesora. Drugo, ukupna snaga računara ne zavisi samo od procesora, tu su u širina i radni takt magistrale, čip-set, brzina RAM-a...IBM je nekada pravio procesore, danas više ne već koristi Intel ili AMD. Pretpostavljam da te grafička svrbi zbog igranja igrica na laptop-u. Većina računara ove vrste nije predviđena za igranje igrica. Ima ih naravno ali su prilično skuplji od desktop konfiguracija slične ili čak i veće snage. Kao i za sam računar i "snaga" grafičkog adaptera ne zavisi samo od veličine GRAM-a na njoj, ima tu još faktora, proguglaj malo...
 

Back
Top