Nedeljni raspored serija i najave...

Tzar vrlo moguce da ti posedujes informaciju koja me zanima :lol:

Da li postoji serija Fargo, ali koja datire pre filma. Mama mi je to rekla, videla je reklamu za ovu sadasnju seriju i bila u fazonu "sta repriziraju ovo od pre 100 godina". I ja joj kazem da je vezana za film, na sta mi ona kaze da postoji serija pod tim nazivom i pre filma.

Nisam uspela nista da izguglam.
 
Tzar vrlo moguce da ti posedujes informaciju koja me zanima :lol:

Da li postoji serija Fargo, ali koja datire pre filma. Mama mi je to rekla, videla je reklamu za ovu sadasnju seriju i bila u fazonu "sta repriziraju ovo od pre 100 godina". I ja joj kazem da je vezana za film, na sta mi ona kaze da postoji serija pod tim nazivom i pre filma.

Nisam uspela nista da izguglam.

Nije mi poznato da je postojala serija Fargo pre filma.
 
Riverdale - nova CW serija. Drama, misterija smestena u malo mesto u USA. Pocinje nestankom / ubistvom lokalnog momka, koji nije bio miljenik komsija. Postavka je ista kao nikada prezaljeni CW-ev The Secret Circle... Glavni likovi su dobra komsinica Beti, njen komsija i simpatija Archi, zloca broj jedan Cheryl sestra nestalog momka i zloca broj 2 Veronika koja dolazi u grad i postaje Betina prijateljica dok smislja kako da joj preotme Archija i rasturi Cheryl + dva veterana koje ovde glume Luke Perry i Madchen Amick. Uzori su Twin Peaks, Happy Town, The Secret Circle samo bez (bar za sada) supernatural moci i dogadjaja. Iako u postavci i ideji za sada nema nista posebno novo, svidelo mi se kako su to napravili, dobra ekipa glumaca, dobra atmosfera, CW kao garancija kvaliteta, danas izlazi druga epizoda...
 
Najave za februar z:)

8. februar
Legion - nova Marvel X-men serija

12. februar
The Walking Dead

19. februar
Big Little Lies - mini serija po knjizi Liane Moriarty (Male lazi) sa besnom ekipom. David E. Kelley producent (Snoops, Ally McBeal, Boston Legal...).
Ekipa Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Alexander Skarsgard, Laura Dern, Adam Scott, Zoe Kravitz.
The Good Fight - spinoff The Good Wife sa Bernadette Peters, Rose Leslie, Delroy Lindo.

20. februar
Bates Motel poslednja sezona, pojacanje Rihanna

23. februar
The Blacklist: Redemption jos jedan spinoff, Famke Janssen
Sun Records - muzicka mini serija o pedesetim godinama, Johnny Cash, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins & comp

Posle dve godine pauze nastavlja se Into the Badlands pocinje 19. marta z:)
 
Taken - trend pravljenja serija po filmovima se nastavlja. Luc Besson prenosi svoju fransizu na male ekrane. Glavni junak je kao i u filmovima Bryan Mills, ali ga ovde ne glumi Liam Neeson vec Clive Standen (brat Rollo iz Vikinga). Od poznatih lica u seriji cemo videti Jennifer Beals. Radnja je izmenjana u odnosu na film i pocinje pogibijom Bryanove sestre sto je osveta zbog njegovih spijunskih akcija...
 
The Originals - pocela je cetvrta sezona. Radnja se nastavlja 5 godina posle dogadjaja iz prethodne sezone. Hejli trazi resenje da uzdigne Majklsonove, dok Marsel i Vinsent i dalje vladaju New Orleansom. Gost u prvoj epizodi Neil Jackson, ponovo u ulozi vampira posle Blade the Series. :D

Odlicna prva epizoda, jedna od retkih spin-off serija koja je mnogo bolja od originala. Preporuka kao i uvek. :ok:
 
Najave za mart

Iron Fist - nova Marvelova serija. Izasla je cela prva sezona. Od poznatih lica Rosario Dawson, Jessica Henwick (Game of Thrones).

19. mart Into the Badlands druga sezona

22. mart Shots Fired - nova drama o rasno inspirisanim zlocinima u Severnoj Karolini. Bogata ekipa u najavi Helen Hunt, Richard Dreyfuss, Aisha Hinds, Will Patton, Stephen Moyer (True Blood), Jill Hennessy (Crossing Jordan)...

28. mart - Rebel - nova krimi drama u Ouklendu. Slicna prica kao Shots Fired. Od poznatih faca Giancarlo Esposito.

29. mart - Harlots - nova britanska drama smestena u bordel 1700.te godine. U glavnim ulogama Samantha Morton kao vlasnica bordela i Jessica Brown Findlay kao njena kcerka (najpoznatija po glavnoj ulozi u jednoj od dve najbolje epizode Black Mirrora - Fifteen Million Merits).

29. mart - Imaginery Mary - nova komedija za ljubitelje Jenne Elfman.

31. mart - 13 Reasons Why - nova drama, misterija o ubistvu tinejdzerke po romanu Dzej Ashera 13 razloga.

31. mart - Five Came Back - nova mini dokumentarna serija o uticaju filma tokom WW2. Steven Spielberg, Francis Ford Coppola, Guillermo del Toro, Lawrence Kasdan, Paul Greengrass, narator Meryl Streep.
 
Posle 6 godina zavrsio se Grimm. Steta za jednu od najboljih supernatural serija. Mogli su da guraju slobodno jos toliko kao i Supernatural. Na kraju zavrsena prica, hepi end i ostavljena sansa za mozda neki spinof. Jos jednom, na kraju, preporuka za sve koji su propustili ovu odlicnu seriju. Sada se moze bindzovati od pocetka do kraja. :ok:
 
Najave za april. :D

4. april

Prison Break:Sequel - nova mini serija nastavak stare posle 7 godina
iZombie - 3. sezona

5. april

Brockmire - nova komedija. Hank Azaria, Amanda Peet

8. april

The Son - nova drama o usponu naftasa u Teksasu kojeg glumi Pierce Brosnan.

10. april

Better Call Saul - 3 sezona
Angie Tribeca

15. april

Doctor Who i spinof Class

16. april

The White Princess - nastavak The White Queen
The Leftovers - treca i poslednja sezona
Guerrilla - nova mini serija prati pokret crnih aktivista u Londonu 1970-te. Idris Elba, Freida Pinto
Veep

18. april

Famous in Love - nova serija sa Bellom Thorne

19. april

Fargo - treca sezona, Ewan McGregor, Mary Elizabeth Winstead

21. april

Girlboss - nova serija, ovog puta komedija za Britt Robertson

24. april

Gotham - nastavak sezone

26. april

The Handmaid’s Tale - nova serija smestena u distopijsku buducnost. Yvonne Strahovski, Alexis Bledel (Gilmore Girls), Elisabeth Moss (Mad Men), Joseph Fiennes. Serija po knjizi Margaret Atvud Sluskinjina prica.

28. april

Cable Girls - nova drama smestena u 1920-te
Dear White People - nova komedija

30. april

American Gods - nova serija po knjizi Nila Gejmena Americki bogovi. Ian McShane, Emily Browning, Gillian Anderson, Corbin Bernsen.
 
Shooter - ko je voleo Homeland ovo ce mu se svideti. Vrhunskom snajperisti namestaju ubistvo predsednika. Odgledao jednu epizodu... Sta ide dalje ne znam

Riverdale - Teen poluparodia sa dobrom scenografijom i dramom, ali sa cesto zavuceno-zayebantskim glupim dijalozima. Nije lobotomija kao Vampire Diaries. Slicnije je True Blood-u.

The Last Kingdom - druga sezona je krenula i to je super. Dobro su odradili drugu sezonu i po meni je Last Kingdom bolji od Vikinga, a ista je tematika.
 
Girlboss - pohvale za novu Netflix seriju. Radnja prati devojku koja pocinje svoj online posao sa preprodajom vintage odece. U sustini drama, sa raznim temema u svakoj epizodi. U glavnoj ulozi jedna od mojih omiljenih mladih glumica Britt Robertson (The Secret Circle, Under the Dome), uz odlicnu ekipu sporednjaka Dean Norris (Breaking Bad), sa kojim je vec glumila u Under the Dome a ovde glumi njenog oca, Melanie Lynskey (Two and a Half Men), RuPaul kao prvi komsija, oskarovka Louise Fletcher, kao i nekoliko odlicnih novajlija u ulogama Britt-inih prijatelja. Producent serije Charlize Theron... Preporuka...

The Handmaid's Tale - odgledao sam prve dve epizode. Nije lose, moze da se gleda, ali ima neke mane - ne svidja mi se glavna glumica, spora drama i kao da je previse pravljena za one koji su citali knjigu.
 
Najave za maj :)

Ancient Aliens - konacno je pocela 12. sezona :ok:

5. maj

Sense8 - pocinje druga sezona preporuka kao i uvek :)
The Last Kingdom - druga sezona

12. maj

Anne - nova verzija Anne of Green Gables :)

19. maj

12 Monkeys - 3. sezona

21. maj

Twin Peaks - nastavak serije posle 25 godina :)

26. maj

Bloodline - poslednja sezona

29 maj

Still Star-Crossed - nova serija po knjizi Melinde Taub, radnja je smestena u Veronu i prati sukobe i spletke
izmedju porodica Monteki i Kapuleti nakon Romea i Julije. Anthony Head...

30. maj

Animal Kingdom - 2. sezona
House of Cards - 5. sezona

31. maj

Kingdom - 3. sezona
 
Jun :D

2. jun
Flaked - 2. sezona

4. jun
Fear the Walking Dead - 3. sezona :ok:
I'm Dying Up Here - nova komedija o stand up sceni '70 u Los Andjelesu. Melissa Leo,

5. jun
Shadowhunters - nastavak 2. sezone :)

8. jun
Queen of the South - 2. sezona

9. jun
Orange is the New Black - 5. sezona :)
Dark Matter - 3. sezona
Wynonna Earp - 2. sezona

10. jun
Orphan Black - 5. sezona :)

11. jun
Claws - nove komedija drama o zenama koje rade u manikir salonu. Carrie Preston (True Blood), Dale Dickey (True Blood)...

14. jun
Blood Drive - nova drama, komedija, horor, SF serija smestena u distopijsku buducnost
u kojoj je bivsi policajac prinudjen da ucestvuje u trci u kojoj automobili koriste ljudsku krv kao gorivo.
Ovo ce biti ili totalni promasaj ili hit kao Z Nation.

19. jun
Preacher - 2. sezona
The Loch - nova mini krimi serija o ubistvima na poznatom jezeru. Detektivku glumi Laura Fraser (Breaking Bad)

22. jun
The Night Shift - 4. sezona
The Mist - nova horor serija po romanu Stiven Kinga. Alyssa Sutherland (Vikings)... :)

23. jun
Glow - nova serija o rvacicama u Los Andjelesu

29. jun
Zoo - 3. sezona

30. jun
Killjoys - 3. sezona
Gypsy - nova psiholoski triler serija. Naomi Watts, Billy Crudup...

Jul ce biti mrsav. Samo The Strain i GoT od 16. jula.
 
Poslednja izmena:
Dobre vesti. Netflix pocinje da pravi The Witcher seriju. Za sada se ne zna mnogo, po nekim najavama Geralt od Rivije ce se pojavljivati u seriji, ali ne kao glavni lik. Glavna ce biti porodica koja se ne pojavljuje u knjigama i igrama. Seriju ce rezirati Tomasz Baginski koji je radio cinematicse u igrama. Blagoslov za seriju je dao i Andzej Sapkovski, ali se jos ne zna da li ce i sam ucestvovati u pravljenju serije. :D
 
Ima lepih najava.

Philip K. Dick's Electric Dreams - sprema se serija po delima Philipa K. Dicka. Svaka epizoda ce biti nezavisna. Bogata ekipa u najavi Bryan Cranston, Vera Farmiga, Anna Paquin, Liam Cunningham, Steve Buscemi, Geraldine Chaplin, Terrence Howard, Rachelle Lefevre (Under the Dome)... :)

The Defenders - krece 18. avgusta. Bice objavljene sve epizode odjednom, uz poznatu ekipu Finn Jones (Danny Rand), Mike Colter (Luke Cage), Charlie Cox (Daredevil), Jessica Henwick (Colleen Wing), Krysten Ritter (Jessica Jones), Simone Missick (Misty Knight), Rosario Dawson (Claire Temple) i Sigourney Weaver... :)
 

Back
Top