Neću da štedim struju

Nisam znala da negde dele te brošure. Ne znam gde živiš ali ovde zaista važi pravilo što južnije to tužnije. Informisanje preko neta za neke je još uvek misaona imenica.

Bedak.
Sećam se emisije od pre par meseci o tome na RTS-u, čini mi se, gost bio, zamisli, Rambo Amadeus :) Nešto se i on bavi popularizacijom uštede energije. U svakom slučaju, dao je nekoliko dobrih ideja u fazonu "uradi sam", za one sa plićim džepom. Aluminijumske lajsne za prozore za bolje dihtovanje, neka izolaciona ploča (zaboravila sam materijal) koja se postavi iza radijatora da usmerava svu toplotu ka sobi....
 
Kažu štedite struju. Setili se sada kada zagustilo.
Neću.
Ni oni meni nisu skinuli PDV ili barem dali olakšice za kupovinu stiropora ili bilo kog drugog izolacionog materijala. Solarni kolektor isto moram da kupim po punoj ceni. Dok svuda u svetu država pomaže gradnju sa izolacijom i iskorišćenje obnovljivih izvora energije kod nas se nije pomaklo od nule.
Vetrenjače su nam još misaona imenica.
I sada apeluju da štedimo a prstom nisu makli da nam pomognu.:zima2:z:((
A čak si zaboravila onaj detalj kako moramo da štedimo struju da bi je naša zemlja izvozila :lol:
Sad, ne znam da li je pod ugovorom ili prosto mora da učini da brojke izgledaju malo povoljnije :neutral:
 
Ima neka dva lika koji su "Bog i batina" u ovoj zemlji. Zaboravila sam im imena, ali svuda se spominu u paketu - mislim da je jedan Vuk Hamović...
Oni kupe struju od Elektrodistribucije po nižoj ceni za izvoz, a onda za istu tu Elektrodistribuciju uvoze struju po višoj ceni. To isto rade sa svim energentima. Kočili su prodaju Naftagasa Rusima jer više ne mogu to da rade sa naftom i gasom....
Smešno je šta se sve radi, a mi gasimo svetla po kući da nas ne bi isključivali...:evil:
 
Ja nisam u fazonu da štedim struju .... i nisam od onih koje će da ustaju noću da bi uključile mašinu za pranje veša, sudova ili sl.

Ne volim ograničenja .... ne volim uslove ..... ne volim život u socijali.

Ako platim uredno do dinara ono što potrošim, ne viidim zašto ne bih trošila onda kada ja to hoću i koliko hoću?
 

Back
Top