nece bebu

Kapiram da je najbolje da ti njemu postavis ultimatum i da ako ga ne ispostuje da ga ostavis... jednostavno mu zapreti razvodom... ako ne pristane... nije te vredan. Zaboga!


uzasno!!!

Da meni neko izlazi sa ultimatumom, rekla bih mu da nadje vrata tog istog momenta. Kakve su to gluposti?
 
ra-ta-tat : svom muzu ( a i bilo kome ) ne bih postavila ultimatum i kada bi to bilo jedino resenje mojih problema, pa ja necu dete na takav nacin !!! Ne mislim da ce da me otkaci zbog neke druge, mladje ili one koja moze da rodi dete, ne bih se nikad ni udavala da sam to mislila ali brak je zaista nepredvidiv, kao u ostalom i sam zivot.
 
Pa shvatam njega, ne zeli da te izgubi ali jos uvek nije spreman. E sad, mislim da je najgore sto mozes da uradis da vrsis pritisak . Ono sto ti zelis je beba a ne razvod,. jel tako? Ako ti do sada nije urodila plodom taktika da ga nagovoris na dete na taj nacin, menjaj taktiku. Znaci, lepo mu stavi do znanja sta ti zelis a onda sebi daj rok a ne njemu, do kada ti je zadnji voz da bi cekala i vise mu ne spominji bebu, nego kuliraj skroz. Ako posle tih 6 meseci, godinu dana on sam ne dodje sa predlogom da je vreme da pravite dete, zaboravi na pricu. Ti samo mudro cuti i posle isteka tok roka se pokupi.

Ocigledno da od nagovaranja nema vajde...ali mozda bas kada se ti opustis i prestanes da insistiras, mozda ce to proraditi u njemu i sam ce ti doci sa predlogom. Opet kazem, ako on sam posle toga ne predlozi, trazi svoju srecu na drugoj strani. Veze i brakovi funkcionisu dok ljudi imaju zajednicke ciljeve i dok zele iste stvari. Trebas da imas razumevanja za njega, ali i on treba da ima razumevanja za tebe i tvoje strahove, a tebi polako istice vreme.
 
ale ale sandy... :)
a sad za sandu (imenjakinju po vuku). :)
ja ne znam na koji nacin ste vi dosli na tu temu i da li si ti njemu pristupila na pravilan nacin ili pritiskajuci ga i namecuci mu svoje zelje...recimo ja spadam u ljude koji nikako ne mogu da podnesu nametanje i forsiranje icega i prirodna reakcija mi je da od takvih stvari bezim, a ima nas jos :) ...dakle, ne znam da li se postavljalo pitanje da li zeli ili ne zeli ili pitanje kada cete...mozda ste to vec radili a mozda bi i odgovor na tvoja pitanja i sumnje mogao da resi razgovor u kome ti neces potencirati svoju zelju i svoje misljenje vec ga iskreno i otvoreno bez ljutnje, placa, optuzivanja, naglasavajuci spremnost da razumes njegove sumnje i strahove, ono sto mu lezi na dusi, pitati da li on uopste stoprocentno siguran da zeli dete sa tobom i ako nije zasto nije...mislim da, ako se volite, a volite se, nece moci da te slaze ili bar nece moci to da uradi a da ti to ne primetis...a tek kada ga saslusas ako smatras za shodno na isti takav nacin stavi do znanja sta ti osecas i kako se ti osecas povodom svega...i onda ga jedno vreme pusti, ko sto ti je sandy napisala...
 
ja sam mojoj bivshoj rekao da mi rodi jednu bebicu pa posle neka ide gde zeli...... deca su stvorenja iz raja.... i neshto najlepshe shto moze da se desi svakoj osobi......


po meni..... KO NE ZELI DECU TAJ NIJE NORMALAN.....
 
Nisam ga nikada forsirala sto se tice bebe, na tu temu smo dosli ranije u smislu kada zavrsimo neke stvari u zivotu da onda resavamo i to pitanje. Kada je doslo vreme za to primetila sam u njegovom ponasanju da izbegava tu temu, i dalje koristimo zastitu tj. on koristi kondom, kada sam ga pitala zasto je to tako rekao je da je jako uplasen za nasu egzistenciju ovde, da ne zna da li ce da uspe da pruzi detetu sve sto mu je potrebno, da ga je strah od roditeljskih obaveza. Ja sam u pocetku prihvatila njegovo odlaganje, kada je doslo vreme koje je on postavio kao zadnji termin za planiranje porodice opet ista prica, ja sam opet to iskulirala, on samo produzava taj termin za rad na bebi i kad dodje trenutak koji on oznaci kao "zadnji i nema vise produzavanja, sada ce sigurno to da se desi" on mi prica istu pricu. Ja sam imala strpljenja ali vise ga nemam. Na kraju sve ispada kao da ga ja pritiskam a ja ga samo podsecam na obecanje koje je dao vec vise puta. On kaze da zeli dete sa mnom ali ne sada, nego kasnije, a to kasnije ne ume da definise. Zao mi je sto smo poremetili nas odnos davanjem lazne nade, zivim u nekom strahu i strepnji kada ce da se odluci na taj korak, a to me strasno iritira. S druge strane imam i te zenske, mozda iracionalne, strahove, tipa kada cu da zatrudnim i da li cu uopste moci, da li cu morati da idem na lecenje i da li ce tada da bude kasno za sve ?! A vreme prolazi...
 
life goes on..... and time goes to ...... mislim da to ne bi za tebe trebalo da bude problem josh bar desetak godina .... ali nikad se ne zna...... deca se ne radjaju sa 40..... moj ti je savet da ga chekash.... ako si chekala koliko si chekala sachekaj josh malo.... a onda ga direktno pitaj shta on zeli od tebe..... da li on uopshte zeli porodicu.... i da se izjasni kad.... a ako ne bude tako..... onda mu predochi shta sledi... i stoj iza svojih rechi i obetjanja.... lazna nadanja su najgora..... bolje da ako ne bude nishta odesh od njega jer josh ima nade za tebe.....
 
DayLight:
onda ga direktno pitaj shta on zeli od tebe..... da li on uopshte zeli porodicu.... i da se izjasni kad.... a ako ne bude tako..... onda mu predochi shta sledi... i stoj iza svojih rechi i obetjanja.... lazna nadanja su najgora..... bolje da ako ne bude nishta odesh od njega jer josh ima nade za tebe.....

Po meni ovo je jedino resenje,ja nisam za cekanje,zasto pa i tebi zivot prolazi i ti imas nadanja i ocekivanja,a osim toga u braku ucestvuju dvoje u odlukama.Gde si ti?Neodlucnost je osobina za koju kasnije snosimo posledice,isto kao i za prenagljivanje!Osecam u tvojim porukama uzasnu prazninu koja je rezultat tvoje "neostvarenosti",mozda smatras da je majcinstvo podrucje gde ces pronaci sebe,ali znaj da postoje bezbrojni parovi koji i bez dece imaju odlicne odnose,znaci prvo preispitaj sebe,svoj odnos prema njemu,pa vasu vezu i to je to.....Veruj nije lako ali nemoj svoju sudbinu stavljati u ruke drugih,nego napred i glavu gore pa sta bude... ;-)
 
DayLight:
ja sam mojoj bivshoj rekao da mi rodi jednu bebicu pa posle neka ide gde zeli...... deca su stvorenja iz raja.... i neshto najlepshe shto moze da se desi svakoj osobi......


po meni..... KO NE ZELI DECU TAJ NIJE NORMALAN.....
A da li ce ona ako ode da povede i bebu?
 
@simeona

veruj mi da ona koja prihvati moje dete znaj da prihvata i mene........ kod mene je sve veoma lako......

od zene mogu da trazim [chitaj: zelim] da me voli, ne laze i poshtuje kao mushkarca...... ako je to mnogo ebem li ga.....

tri jako proste stvari i josh nisam naleteo na neku koja bi te tri stvari isposhtovala .......

svakoj devojci do sada sam rekao jednu jako prostu rechenicu na pochetku veze, a ona glasi:
"ako nadjesh nekog boljeg slobodno mi reci i znaj da si slobodna" ........ ali ni to nisu isposhtovale........ jednu jako prostu stvar.... samo da kazu....

bivsha me je varala 6 meseci sa jednim likom... ja sam to saznao odmah sutradan i samo sam chekao da mi to kaze...... a njoj je trebalo shest meseci da prizna..... a priznala je tek kad sam joj naveo ime tog dechka.....
ne ljutim se niti sam se ikada ljutio..... sve shto trazim je malo iskrenosti i poshtovanja...... a ako dodje i do ljubavi utoliko lepshe i bolje......

ALI TOGA NEMA.....
 
Bez uvrede, ali taj covek nikad nece biti spreman da sa tobom ima dete. Ti izgovori tipa da zavrsim ovo pa da zavrsim ono su u redu, kad bi on to zaista i zavrsavao. Medjutim, kako vidim, on taj doktorat ne zavrsava, a sto se "pravog vremena" i "idealnih uslova" za stvaranje prodice tice, to stvarno nemam zivaca da komentarisem, jer je ocigledno da ste vas dvoje u situaciji da imate i izdrzavate bar jedno dete.
Dakle, po meni licno, prognoza je losa. Zao mi je.

P.S. Muskarac sam. Imam 36 godina, dete koje uskoro puni 5, i da sam cekao "pravo vreme" nikad ga ne bih ni imao
 
DayLight:
@simeona

veruj mi da ona koja prihvati moje dete znaj da prihvata i mene........ kod mene je sve veoma lako......

od zene mogu da trazim [chitaj: zelim] da me voli, ne laze i poshtuje kao mushkarca...... ako je to mnogo ebem li ga.....

tri jako proste stvari i josh nisam naleteo na neku koja bi te tri stvari isposhtovala .......

svakoj devojci do sada sam rekao jednu jako prostu rechenicu na pochetku veze, a ona glasi:
"ako nadjesh nekog boljeg slobodno mi reci i znaj da si slobodna" ........ ali ni to nisu isposhtovale........ jednu jako prostu stvar.... samo da kazu....

bivsha me je varala 6 meseci sa jednim likom... ja sam to saznao odmah sutradan i samo sam chekao da mi to kaze...... a njoj je trebalo shest meseci da prizna..... a priznala je tek kad sam joj naveo ime tog dechka.....
ne ljutim se niti sam se ikada ljutio..... sve shto trazim je malo iskrenosti i poshtovanja...... a ako dodje i do ljubavi utoliko lepshe i bolje......

ALI TOGA NEMA.....
100% si u pravu. Danas je sve puklo. Kriterijumi su opali. Neki parovi se ubise od lecenja da bi dobili bebu, a klinke abortiraju, cupaju decu iz utrobe kao da vade krpelje. Prevara je stvar trenda... A rec ljubav se zadrzala jos samo u pesmama i to onim koje niko ne slusa. Tuzno.
 
o tome pishe dosta i u mojim pesmama koje pishem odavno..... {ima dosta mojih pesama na forumu knjizevnost....}

Tama i svetlost

Mrak se polako spusta na vedje,
dok jedna dusa hita ka Bogu,
ko da zaboravi kose smedje,
sto ga oborise jednom s' nogu.

Telo u grcu zna da je vreme,
dok dusa zeli srca jos malo,
pa da ponese svo svoje breme,
onda kad telo bude stalo.

Ali Bog neda da se razdvoje,
dva srca sto zajedeno disu
i u vecnosti ima da stoje,
dok na kamenu im imena pisu...
 
Simeona:
100% si u pravu. Danas je sve puklo. Kriterijumi su opali. Neki parovi se ubise od lecenja da bi dobili bebu, a klinke abortiraju, cupaju decu iz utrobe kao da vade krpelje. Prevara je stvar trenda... A rec ljubav se zadrzala jos samo u pesmama i to onim koje niko ne slusa. Tuzno.
izvini ali malo mi se slosi od ovakvih postova
znas li od kad je ova prica?
danasnja omladina ovo
nema vise pravih vrednosti
sve je otislo u q
blablabla
sta TI radis povodom toga?i sto se tebe tice sto klinke abortiraju?mozda su bile silovane? ljubav i dalje postoji,mozda ne u tvom domu,ali veruj da ima ljudi koje ona greje.i cak i da nemam ljubav u datom momentu nisu mi drugi/danasnja omladina/gremlini/svetski poredak krivi za to!ako nemas ljubav trazi je draga,naici ce pravi i za tebe pa ces biti manje frustirana danasnjim svetom
zasto je tako tesko naci lepotu?naci manu-to moze svako!
ako ti smetaju klinke koje abortiraju ukljuci se u neku asocijaciju,osecaces se bolje
kazes prevara je stvar trenda,a ja ti kazem da je zivot tako kratak i kao sto jedna mudra forumasica rece vazno je ostati verna ljubavi,a sve ostalo yebes to
e sad sigurno ce te iritirati moj ton,ali ja tako pricam ;) htedoh samo da te razmrdam
 
lyon69:
Bez uvrede, ali taj covek nikad nece biti spreman da sa tobom ima dete. Ti izgovori tipa da zavrsim ovo pa da zavrsim ono su u redu, kad bi on to zaista i zavrsavao. Medjutim, kako vidim, on taj doktorat ne zavrsava, a sto se "pravog vremena" i "idealnih uslova" za stvaranje prodice tice, to stvarno nemam zivaca da komentarisem, jer je ocigledno da ste vas dvoje u situaciji da imate i izdrzavate bar jedno dete.
Dakle, po meni licno, prognoza je losa. Zao mi je.

P.S. Muskarac sam. Imam 36 godina, dete koje uskoro puni 5, i da sam cekao "pravo vreme" nikad ga ne bih ni imao

Ne postoji pravo vreme...sem ako si jako mlad...ili jesi ili nisi laf...ili hoces ili neces...svo ono neckanje, je samo nesigurnost i postavljaju se i druga pitanja...
 
DayLight:
o tome pishe dosta i u mojim pesmama koje pishem odavno..... {ima dosta mojih pesama na forumu knjizevnost....}

Tama i svetlost

Mrak se polako spusta na vedje,
dok jedna dusa hita ka Bogu,
ko da zaboravi kose smedje,
sto ga oborise jednom s' nogu.

Telo u grcu zna da je vreme,
dok dusa zeli srca jos malo,
pa da ponese svo svoje breme,
onda kad telo bude stalo.

Ali Bog neda da se razdvoje,
dva srca sto zajedeno disu
i u vecnosti ima da stoje,
dok na kamenu im imena pisu...

Aaaaa...jako lepo i iskreno.....
leukz_nl_bewegende_emoticons_3d_117.gif
 
hanibal77:
izvini ali malo mi se slosi od ovakvih postova
znas li od kad je ova prica?
danasnja omladina ovo
nema vise pravih vrednosti
sve je otislo u q
blablabla
sta TI radis povodom toga?i sto se tebe tice sto klinke abortiraju?mozda su bile silovane? ljubav i dalje postoji,mozda ne u tvom domu,ali veruj da ima ljudi koje ona greje.i cak i da nemam ljubav u datom momentu nisu mi drugi/danasnja omladina/gremlini/svetski poredak krivi za to!ako nemas ljubav trazi je draga,naici ce pravi i za tebe pa ces biti manje frustirana danasnjim svetom
zasto je tako tesko naci lepotu?naci manu-to moze svako!
ako ti smetaju klinke koje abortiraju ukljuci se u neku asocijaciju,osecaces se bolje
kazes prevara je stvar trenda,a ja ti kazem da je zivot tako kratak i kao sto jedna mudra forumasica rece vazno je ostati verna ljubavi,a sve ostalo yebes to
e sad sigurno ce te iritirati moj ton,ali ja tako pricam ;) htedoh samo da te razmrdam
Ne iritira me tvoj ton. Ustvari, na jedan nacin si u pravu. Ja ljubavi, hvala Bogu imam i u domu i van njega. Zakljucke sam donela na osnovu onoga sto sam procitala na forumu. Silovane klinke ostaju silovane sve i da postanu ,,ubice'' nerodjenog deteta. Zasto su onda bolje od onih koji su ih silovali? Frustrirana nisam samo sam povredjena. Ljubav prvenstveno znaci prastanje- tako da ako si sebican u tom pogledu onda ne volis drugog nego sebe. A kazem da si u pravu, zato sto sam mozda preterala ou osudjivanju postupaka drugih ljudi. Zivot je kratak, ali zivi ga kao covek, jer ako slucajno ima nesto posle njega, svima nama ce biti Upssss
 
Uh
Taj tvoj muž je prepadnut.
Ja sam bila užasno uplašena i planirala sam da se prvo malo duže zabavljam, pa da živim sa mužem neko vreme, pa da onda planiram trudnoću. A imala sam skoro 30 godina. Međutim, on je, iako mlađi od mene, želeo odmah sve - i venčanje i bebu. I sad glupo je da priznam ali ubedio me - i za brak i za bebu.
I tako, rodim dete u 31.-oj. I tek tad me panika uhvati od mojih godina, kad sam se svega nagledala u bolnici.A tako sam lako zatrudnela, i tako sam lepu trudnoću imala.
Takođe priznajem, u braku malo škripi jer nismo dovoljno dugo bili sami. Ali, ipak sam mu zahvalna, jer dete me potpuno usrećilo, i zaokružilo život.
I svi oni strahovi su nestali, život se potpuno promenio.
 
Pokusavam da shvatim tvog muza iako sam kao zensko na tvojoj strani. S jedne strane je u pravu - ti si sebicna ako zelis nesto sto on ne zeli. U braku se odluke donose zajedno, a beba nije mala stvar. Mozda on stvarno oseca da jos nije vreme a ti ga fosiras, mada bi po meni bilo ljudskije da ti to otvoreno i kaze a ne zavlaci.
Mislim da bi jedan otvoren razgovor puno pomogao. Reci mu kako se osecas, pitaj ga sta on stvarno misli, pa da znas na cemu si.
Kod nas je bila slicna situacija (iako ne bas toliko drasticna) i onda sam mu uz kuvano vino dok je napolju vejao divan sneg rekla da mi je divno s njim ovako kako jeste, ali da me pritiskaju godine i da bi bilo vreme za bebu. Od tog momenta je proslo 2-3 meseca i ja sam zatrudnela.
 

Back
Top