Ne želim više da me gaze

pa, daj ispricaj mi, niko te ne zna ovde, a mene zanima samo istina u svakoj prici
Она се зове завршити са животом. Рецимо да сам једном почео свесно да кулирам ту истину, али ништа ме друго није убедило да је то погрешно и нити може.


Ја се нисам иживео, на свим животним пољима сам на дну. Да сам се дружио и имао љубавни живот био бих успешнији и на послу, једно вуче друго. Просечан 18-годишњак има много више проживљених ствари од мене. Нема излаза, ништа не може да се надокнади. Кажњен си на једном а онда си кажњаван јер си већ кажњен. Мени су сви људи непријатељи.
 
Она се зове завршити са животом. Рецимо да сам једном почео свесно да кулирам ту истину, али ништа ме друго није убедило да је то погрешно и нити може.


Ја се нисам иживео, на свим животним пољима сам на дну. Да сам се дружио и имао љубавни живот био бих успешнији и на послу, једно вуче друго. Просечан 18-годишњак има много више проживљених ствари од мене. Нема излаза, ништа не може да се надокнади. Кажњен си на једном а онда си кажњаван јер си већ кажњен. Мени су сви људи непријатељи.
svet je rekoh nepravedan, i neprijateljski, ali zamisli kada ti neprijatelji postanu oni najblizi na sta nikad nisi racunao? realno je da covek upravlja svojim zivotom, ali posumnja da nikad nece i onda se hvata tog "resenja", makar tim cinom da dokaze da ipak upravlja... razmisli, moze covek i skupo da proda svoj zivot u ratu, moze da se zamonasi, moze da istrazuje religiju da dodje do nekih odgovora prvo, a to da ostavi za kasnije...
zamisli zatvor, zamisli terminalnu bolest, zamisli da moras da imas konkretne mocne neprijatelje, a ne samo generalno sve ljude... ima tu dosta pitanja ciji odgovori te cekaju... ali mnogi se pitaju Boze zasto ja, zasto sam kaznjen? sta znaci uzeti svoj krst?
zamisli izdaju, ako je ceo svet neprijatelj, onda ne moze da te izda, samo prijatelj, i nablizi moze, stranac ako ne racunas na njega on ne moze
 
Ја јесам, и главни узрок тога је што немају никакву комуникацију са другима. Има безброј оних који нису нешто паметни али су успешни јер су добри са људима и увек се нађу у право време и на правом месту, то је неправда.

Пропали су због њихових личних својстава а не због нестручности. О томе причам. Исто тако неко други може да буде у депресији, аутистичан, посвађан са целим светом, ако је неко од њих неуспешан увек ће се причати о њему како је глуп и није се довољно трудио, а тај може бити и бољи у нечему од просека. Много је битније бити у калупу него бити талентован или стручан.

Ја само говорим онако како јесте. Други су исто негативни па им се то толерише.

I to "dobri sa ljudima" je veština i karakterna osobina, to nije nepravda. Ne može svako imati ni socijalnu inteligenciju, džaba tebi sva pamet sveta ako nemaš socijalnu i emotivnu inteligenciju, nećeš imati ni devojku (normalnu), ni prijatelja (normalnog) jer neće niko hteti sa tobom.

Dakle, mnogo je bitnije imati sve druge inteligencije nego samo stručnost, to što si ti dobar majstor ali nadrndan, negativan, stalno prigovaraš, praviš problem, ja te prvi ne bih želeo u kolektivu.

Uostalom, ako misliš da si takav Tesla, stručnjak najbolji ikad, šta god radio počni da radiš za sebe samog, nemoj da čekaš druge da te nagrade i postani milioner.
 
decko ne misli da je genije, recimo da je prosek
nase je da pogledamo na svet njegovim ocima, ili se setimo naseg odrastanja, zivotnog iskustva itd

"Био сам годинама незапослен пре тога јер не знам да тражим посао, да се навикавам на ново, и скроз нигде се не уклапам и превенирам свађе непојављивањем нигде, тако да знам да ако одем одатле или останем без и тог посла, да нећу наћи други, најгоре је кад кажу "има посла ко хоће да ради"."

Meni je ovo dovoljan citat da znam da dečko mora prevashodno da radi na sebi, a ja u njegovim pisanijama često vidim SAMO drugi su krivi, sistem je kriv, država ili ko zna ko... Verovatno da, ima krivice svih, ali na kraju krajeva neće ti pomoći niko dok sam sebi ne pomogneš.

To ti je kao ortak koji priča ne može da nađe devojku, nije se okupao pet dana... Za početak prvo se okupaj, peri zube, sredi nokte, bradu, osmeh na lice pa da vidiš promenu.
 
Uostalom, ako misliš da si takav Tesla, stručnjak najbolji ikad, šta god radio počni da radiš za sebe samog, nemoj da čekaš druge da te nagrade i postani milioner.
Onaj Tesla, koji je morao da ide čak u SAD, da bi mogao da radi, da bude uspešan i priznat? Nesvesno si izvukao dobru analogiju.

Onaj Tesla, kojem je jedini pravi prijatelj bio golub na prozoru i koji je umro u bedi i siromaštvu?
 
Onaj Tesla, koji je morao da ide čak u SAD, da bi mogao da radi, da bude uspešan i priznat? Nesvesno si izvukao dobru analogiju.

Onaj Tesla, kojem je jedini pravi prijatelj bio golub na prozoru i koji je umro u bedi i siromaštvu?

Nije on morao da ide čak, nego su ga praktično oterali, da se ne lažemo. Uostalom, čovek nije drvo, nema koren, ako ti se ne sviđa i misliš da čak u SAD možeš da živiš život dostojan čoveka, pa probaj i to, nije ni to nemoguće.

To i jeste moja poenta, ako misliš da si tako neki maestro, počni svoje, idi sam, probaj, naći ćeš ma kako loše bilo način da iskažeš svoje. Eto, on je umro u hotelskoj sobi, bez igde ičega, ali je ostavio nešto što će ceo svet pamtiti.
 
"Био сам годинама незапослен пре тога јер не знам да тражим посао, да се навикавам на ново, и скроз нигде се не уклапам и превенирам свађе непојављивањем нигде, тако да знам да ако одем одатле или останем без и тог посла, да нећу наћи други, најгоре је кад кажу "има посла ко хоће да ради"."

Meni je ovo dovoljan citat da znam da dečko mora prevashodno da radi na sebi, a ja u njegovim pisanijama često vidim SAMO drugi su krivi, sistem je kriv, država ili ko zna ko... Verovatno da, ima krivice svih, ali na kraju krajeva neće ti pomoći niko dok sam sebi ne pomogneš.

To ti je kao ortak koji priča ne može da nađe devojku, nije se okupao pet dana... Za početak prvo se okupaj, peri zube, sredi nokte, bradu, osmeh na lice pa da vidiš promenu.
covece, on je mozda 18 godina star, ili koju vise, treba vreme za sve, pa sta smo mi znali tada?
naravno da mora da radi na sebi, to se valjda nikad i ne prestaje, ali trenutno, moras da se stavis u njegovu kozu
 
To i jeste moja poenta, ako misliš da si tako neki maestro, počni svoje, idi sam, probaj, naći ćeš ma kako loše bilo način da iskažeš svoje. Eto, on je umro u hotelskoj sobi, bez igde ičega, ali je ostavio nešto što će ceo svet pamtiti.
Tačnije, svet je počeo to da pamti oko 2000. do tad je Tesla bio relativno nepoznat - do tad su slavili Edisona, koji je bezočno krao Tesline patente.

Znaš kako je Edison uveravao ljude da su Teslini pronalasci opasni i bezvredni za ljude? Na primeru naizmenične struje - njegovi (Edisonovi) ljudi su pravili predstavu na ulici, tako što su pogubljivali pse i mačke lutalice time.

Šta mediokritet zna šta je naizmenična struja, videli da se od toga umire.

https://kosmodrom.rs/rat-struja-tesla-i-edison/
 
covece, on je mozda 18 godina star, ili koju vise, treba vreme za sve, pa sta smo mi znali tada?
naravno da mora da radi na sebi, to se valjda nikad i ne prestaje, ali trenutno, moras da se stavis u njegovu kozu

Stavljam se upravo u njegovu kožu i lepo mu govorim šta bih ja uradio i šta sam primetio kao eventualan problem, ne napadam, ne osuđujem, bilo šta slično.

Tačnije, svet je počeo to da pamti oko 2000. do tad je Tesla bio relativno nepoznat - do tad su slavili Edisona, koji je bezočno krao Tesline patente.

Znaš kako je Edison uveravao ljude da su Teslini pronalasci opasni i bezvredni za ljude? Na primeru naizmenične struje - njegovi (Edisonovi) ljudi su pravili predstavu na ulici, tako što su pogubljivali pse i mačke lutalice time.

Šta mediokritet zna šta je naizmenična struja, videli da se od toga umire.

https://kosmodrom.rs/rat-struja-tesla-i-edison/

Mnogi umetnici, naučnici i slično su dobili slavu tek nakon što ih odavno nije bilo, ali šta da se radi, neko tad, neko nikad.
 
zamisli izdaju, ako je ceo svet neprijatelj, onda ne moze da te izda, samo prijatelj, i nablizi moze, stranac ako ne racunas na njega on ne moze
Ти си тако спреман на све и тиме заштићен од таквих ствари, али то није испуњујуће него отуђујуће и настало је од лоших ствари.

Je l ima neka babysiterka da brine o nesrećnom detinjstvu, jadnog 40to godišnjaka koga porodica ne razume, pa da mu reši problem pelena?
Јел има?..


I to "dobri sa ljudima" je veština i karakterna osobina, to nije nepravda. Ne može svako imati ni socijalnu inteligenciju, džaba tebi sva pamet sveta ako nemaš socijalnu i emotivnu inteligenciju, nećeš imati ni devojku (normalnu), ni prijatelja (normalnog) jer neće niko hteti sa tobom.
То је много битније за живот него логичка интелигенција. Али не значи и да је моралнија. Криминалци имају прилично добру социјалну интелигенцију па чине зла. Већина људи када је у групи прича простоте или праве глупости, чак иако је сваки појединац из те групе много уљуднији него та група, сви се искваре када су у гомили. То се осуђује а истовремено такви боље пролазе.

Таква врста интелигенције је често и спонтана, многи је имају у старту док их неко не повреди (свако као беба је центар универзума док им неко не покаже место и не уништи самопоуздање које после морају поново да граде), она је донекле природно урођена за људе, док логичко размишљање о разним детаљима о било чему се временом усавршава бављењем тиме, што је последица радом на томе а не урођеним стањем. И много је лепше дружити се и имати љубавна искуства, и тако градити социјалну интелигенцију, него истраживати или бити пуно опрезан у животу, и тиме градити логичку интелигенцију.
 
(свако као беба је центар универзума док им неко не покаже место и не уништи самопоуздање које после морају поново да граде),
Sine, odgovor nije u samopouzdanju, nego u Bogo pouzdanju, bolje da ti neko to odmah kaze, nego da...
Ти си тако спреман на све и тиме заштићен од таквих ствари, али то није испуњујуће него отуђујуће и настало је од лоших ствари.
pa ja te ucim da malo ocelicis, da ocvrsnes. a na tebi je da biras koliko ces da se otudjujes ili da budes prisan sa ljudima... znas ima srdacnih, ali isfoliranih, ili su samo spolja srdacni, a u srcu tupi, bezosecajni... malo ljudi ne nosi masku ovih dana, znas i sam, za vreme plandemije i bukvalno su svi morali, a ne samo kao stilsku figuru
 
Poslednja izmena:
То је много битније за живот него логичка интелигенција. Али не значи и да је моралнија. Криминалци имају прилично добру социјалну интелигенцију па чине зла. Већина људи када је у групи прича простоте или праве глупости, чак иако је сваки појединац из те групе много уљуднији него та група, сви се искваре када су у гомили. То се осуђује а истовремено такви боље пролазе.

Таква врста интелигенције је често и спонтана, многи је имају у старту док их неко не повреди (свако као беба је центар универзума док им неко не покаже место и не уништи самопоуздање које после морају поново да граде), она је донекле природно урођена за људе, док логичко размишљање о разним детаљима о било чему се временом усавршава бављењем тиме, што је последица радом на томе а не урођеним стањем. И много је лепше дружити се и имати љубавна искуства, и тако градити социјалну интелигенцију, него истраживати или бити пуно опрезан у животу, и тиме градити логичку интелигенцију.

Suština je samo da džaba tebi svaka inteligencija i sve informacije ovog sveta ako prosto nisi tip pored kog će se ljudi osećati prijatno, koji je stalno nešto nadrndan, zabrinut, kakav god to su sve negativne emocije i ljudi prosto ne žele takve ljude pored sebe koliko god ti bio ovako inteligentan, lep ili šta god.
 
Suština je samo da džaba tebi svaka inteligencija i sve informacije ovog sveta ako prosto nisi tip pored kog će se ljudi osećati prijatno, koji je stalno nešto nadrndan, zabrinut, kakav god to su sve negativne emocije i ljudi prosto ne žele takve ljude pored sebe koliko god ti bio ovako inteligentan, lep ili šta god.
А какав да будем ако сам цео живот одбачен? Зато ће разни хејтери, насилници, моралисти увек имати своје друштво истомишљеника. Негативно је и моралисати а то ради већина и они имају друштво, ја нпр. уопште немам никакву мржњу према иначе омраженим групацијама.
 
А какав да будем ако сам цео живот одбачен? Зато ће разни хејтери, насилници, моралисти увек имати своје друштво истомишљеника. Негативно је и моралисати а то ради већина и они имају друштво, ја нпр. уопште немам никакву мржњу према иначе омраженим групацијама.

Možda pokušavaš da budeš deo grupacije koja te odbacuje i vodiš se time da si odbačen. Vidi gde se nalazi grupacija ljudi koji su tvoji istomišljenici ili koji bar nemaju problem sa tim što ti misliš suprotno. Prosto, otvori se ka svetu, nemoj samo da gledaš koliko je svet otvoren prema tebi. Još jedna bitna stavka, koliko god da je loše ako samo pričaš o tome kako je loše neće biti ništa bolje, navlačim tmuran oblak i iznad tebe samog.

Daću ti banalan primer, voliš npr prirodu, imaš udruženje onih planinara, odeš tamo za vikend i tako provedeš dan, pronaći ćeš neke ljude koji imaju slična interesovanja, eto ti novih poznanika. Batališ tmurne teme i namrštenu facu, otvoriš se.
 
Možda pokušavaš da budeš deo grupacije koja te odbacuje i vodiš se time da si odbačen.
Не, такве баш не волим и не фале ми, али то је цео свет

Vidi gde se nalazi grupacija ljudi koji su tvoji istomišljenici ili koji bar nemaju problem sa tim što ti misliš suprotno.
Али не знам где се налазе, немам уопште никог себи сличног, и са сличним искуствима.

Иначе, највише тражим љубавни однос или нешто тако слично, то ми је већи приоритет него мушко друштво, бар сада. Од мушкараца слични мени могу да ми буду једино они са 0 љубавног искуства, који су разочарани, и који нису богати, можда и матори самци алкохоличари (јер смо слично третирани од света), али никад не бих могао да будем пријатељ са онима који се ку*че, глуме нешто и тако то, а то је већина, бар они мојих година или млађи. Ако сам усамљен у љубавном смислу, лоше третиран у томе, не могу да будем расположен ни за шта, нон-стоп сам сј*бан због тога.. Често умем да се зезам али то само ако нисам лоше, чак и у већој мери од просека, али то за своју душу, ако то и радим сматраће ме кретеном а не што сам добро расположен.


Prosto, otvori se ka svetu, nemoj samo da gledaš koliko je svet otvoren prema tebi.
Баш тај свет је онај који ме је одбацивао, не волим непознате људе јер су за мене сви такви док се не уверим у супротно


Daću ti banalan primer, voliš npr prirodu, imaš udruženje onih planinara, odeš tamo za vikend i tako provedeš dan, pronaći ćeš neke ljude koji imaju slična interesovanja, eto ti novih poznanika. Batališ tmurne teme i namrštenu facu, otvoriš se.
Треба наћи такве ствари. Мене мало шта и занима. Ја сам ишао пар пута у полу-планинаре али ту немам људе сличних година, у осталим стварима смо различити, сви су у браковима, имају већ своје људе, нешто им се дешава у животу и причају своје приче. Многи се познају унапред, ја се ту осећам сувишно, немам шта да причам и небитан сам скроз. Тако је у сваком колективу. Чак ми је боље кад сам сам кући уз интернет него кад сам у средини међу људима са којима нисам близак
 
Волим и да попијем и да уз алкохол филозофирам, тако бих могао наћи истомишљенике, али пошто иначе не пијем и не желим да ми то буде навика онда немам никог. Да хоћу да будем алкохоличар лакше бих нашао друштво, једино тад могу мало да причам, а ако сам и одбачен тада ми то није ни битно. Друга ствар уз коју бих се снашао је нежност са неком девојком, исто сам ок за то, и то ми је још боље, али то је немогуће остварити.

Смарају ме ћаскања "овај урадио ово", "јуче сам јео оно", приче о времену, и слично.
 
Druže, na sto mojih predloga ti se više potrudiš da kažeš kako to nije moguće i šta god, ako ne želiš nešto onda reci da ne želiš nešto.

Idi na kurs kuvanja, upiši se na neki sport, idi upiši se na neki jezik.

Nežnost sa devojkom nemoguće ostvariti? Pa da je nemoguće planeta bi izumrla odavno.
 
Мени је немогуће да се упознам са неком и да то остварим. Да то могу да решио бих 75% свих проблема, не би ме можда ни било овде.

Ok, ajmo ovako, što ti misliš da je nemoguće da to ostvariš?

Evo probaj to sam sebi ovako da napišeš, pri čemu ne smeš koristiti fraze kao "sve su iste, bitne su im samo pare", jer i ti i ja znamo da to nije tačno.
 
Ok, ajmo ovako, što ti misliš da je nemoguće da to ostvariš?

Evo probaj to sam sebi ovako da napišeš, pri čemu ne smeš koristiti fraze kao "sve su iste, bitne su im samo pare", jer i ti i ja znamo da to nije tačno.
Зато што уопште не умем да се упознајем и да комуницирам док они који су много бољи у томе од мене исто имају неке проблеме да нађу неког. Плус, сам и екстремно разочаран, то је можда и најгора ствар. Пре ћу добити седмицу на лотоу него што ћу се сконтати са неком.

Tacno znam kako bi se ponasao da ima svoju firmu i radnike u njoj.
Ко, ја? Ако мислиш на мене, никад и не бих имао раднике, све што бих хтео је да будем сам свој газда, и да имам мање али сигурно.

odacu ti jednu tajnu za upoznavanje piletine svakog uzrasta i gabarita (mahom starije i krupnije) PIJACA
Хвала.


~~~


Мислим да ћу морати да напустим овај посао који сад радим, да се неко дере, прави тензију, и да ме праве бу*далом, превршило је сваку меру. Е сад нећу имати ни приходе.
 

Back
Top