Ne postoji ništa posle smrti

A svi ovi koji se ne slažu automatski ne razumeju, jel ? Sad ću ja opet malo psihološkim rečnikom ;) to se zove neprihvatanje tuđeg neslaganja iako drugi sve razumeju što ste rekli ili drugim rečima jaka sujeta.


Sa čim se ti ne slažeš i koji su ti argumenti kojima možeš opravdati svoj stav?
Sa svime s čim ne slažeš u mojim izlaganjima iznesi i argumerntuj a ja ću ti
pokazatio da li imam adekvatan odgovor, argument na tvoja zapažanja ili ne.
Izvoli, ja te ne sprečavam da to činiš ali mi nemoj reći da umišljam, zamišljma
i slične fraze, pošto je to sve bazirano na osudi bez argumentacije, što znači
na iluzijama.

Ja nigdje ne kažem da moraš i da trebaš samnom da se slažeš ali ne prihvatam
isprazne optužbe. Isprazne optužbe pokazuju sujetu, argumenti pokazuju znanje.
 
Sve ti je rečeno u mojim predhodnim postovima što ti je potrebno, mada naravno po teoriji i praksi osobe kao ti ne prihvataju glas razuma. Rekao sam simptome onih koji se umišljaju Bogovima, verovatno ih i ti imaš, putuješ kroz vreme i slično, ne?

Naravno mi možemo uslovno reći da smo Bogovi, ali objasnio sam zašto je to nepotrebno. Nije slučajno svaki čovek stvoren različit. Čovek je deo tvoje stvarnosti a ne Bog, zato budi to što jesi i ne beži od onoga što ti je dato. Nisi dzabe stvoren kao čovek... No verovatno prosipam reči bez veze, sa tobom čovek ne može komunicirati, isto kao i sa ovim ostalim religioznim, što misle da sve znaju.
 
Sve ti je rečeno u mojim predhodnim postovima što ti je potrebno, mada naravno po teoriji i praksi osobe kao ti ne prihvataju glas razuma. Rekao sam simptome onih koji se umišljaju Bogovima, verovatno ih i ti imaš, putuješ kroz vreme i slično, ne?

Naravno mi možemo uslovno reći da smo Bogovi, ali objasnio sam zašto je to nepotrebno. Nije slučajno svaki čovek stvoren različit. Čovek je deo tvoje stvarnosti a ne Bog, zato budi to što jesi i ne beži od onoga što ti je dato. Nisi dzabe stvoren kao čovek... No verovatno prosipam reči bez veze, sa tobom čovek ne može komunicirati, isto kao i sa ovim ostalim religioznim, što misle da sve znaju.


Ovo je priča ignoramusa, nekoga ko ne čita ono na što komentariše i bez znanja o tome
šta je napisano daje nekakav 'validan' sud o nepročitanom.
PROČITAJ ŠTA PIŠEM PA TEK ONDA KOMENTARIŠI.
Pročitaj šta sam samo danas ispisao a onda pročitaj svoje komentare na to.
Zaključi sam ostalo.
 
Ne boj se sve sam pročitao, a čitao sam tebe i ranije kad sam bio aktivniji na forumima. Nemam potrebu sve da komentarišem. Moj zaključak je da ljudi koji biraju put bega kao što je tvoj su imali na neki način težak život. Imaš neko iskonsko neprihvatanje ko si i šta si. Verovatno si bio ne shvaćen od strane roditelja pa to nadoknađuješ dokazivanjima na netu.
 
O.K. Malo naivno, prica za polaznike osmogodisnje skole, ali lepo objasnjeno. E sad mi reci koliko godina su imali Avram i Sara kada im se rodio sin Ibra(h)im? Ili, koliko godina su imali Adam i Eva kada ih je bog sutnuo iz raja, odnosno kada su dobili sinove Kaina i Avelja?. Da li i te podatke trebva "tumaciti" ili ih uzeti zdravo za gotovo, jer to se u svakodnevnom danasnjem zivotu ne moze zamisliti?. Ako ih treba tumaciti, kako bi to zvucalo po tvom shvatanju?
Jasne stvari ne trebaju tumacenja. Obazriv treba biti prema ``duplim``.
 
Ne boj se sve sam pročitao, a čitao sam tebe i ranije kad sam bio aktivniji na forumima. Nemam potrebu sve da komentarišem. Moj zaključak je da ljudi koji biraju put bega kao što je tvoj su imali na neki način težak život. Imaš neko iskonsko neprihvatanje ko si i šta si. Verovatno si bio ne shvaćen od strane roditelja pa to nadoknađuješ dokazivanjima na netu.


Ako si sve pročitao onda još gore, ništa nisi shvatio, niti si pročitao onako kako piše. Čini se da neki ljudi gledaju u napisani tekst a čitaju ono čega u njemu nema.

“Put bega”... nevjetovatno. Zvati osvješćenje i prosvjetljenje “beg” je odraz istinskog shvatanja prirode iskustva. Ti se izgleda mi sam sebi diviš, tj. diviš se svojoj pronicljivosti ... tačnije uobrazilji. To je odraz dubokog sna.
Onaj koji tako duboko spava ne može znati da mu san nije Java. Uživaj u snu! Ništa se nit’ dobija nit gubi s tim što ti spavaš. Buđenje je uvijek neminovno... iako se biće ne probudi uvijek u “istom” tijelu u kome je zaspalo. I to je legitiman put.
 


Interesantno je koliko se objašnjenje ovog čovjeka podudara sa onim što ja govorim.
Iako se naša objašnjenja razlikuju u terminima, i iako do sad nisam ni znao da on kao
'čovjek' postoji, kroz nas isto Biće govori. Isto Biće govori o istom, o SEBI. :)

Hvala za primjer. To govori o jednoj činjenici koja se podrazumijeva;
Znanje u našu svjesnost, u naš razum dolazi iz istog izvora... koji je nestvoriv.
 
Interesantno je koliko se objašnjenje ovog čovjeka podudara sa onim što ja govorim.
Iako se naša objašnjenja razlikuju u terminima, i iako do sad nisam ni znao da on kao
'čovjek' postoji, kroz nas isto Biće govori. Isto Biće govori o istom, o SEBI. :)

Hvala za primjer. To govori o jednoj činjenici koja se podrazumijeva;
Znanje u našu svjesnost, u naš razum dolazi iz istog izvora... koji je nestvoriv.

:):heart:
 
Ako si sve pročitao onda još gore, ništa nisi shvatio, niti si pročitao onako kako piše. Čini se da neki ljudi gledaju u napisani tekst a čitaju ono čega u njemu nema.

“Put bega”... nevjetovatno. Zvati osvješćenje i prosvjetljenje “beg” je odraz istinskog shvatanja prirode iskustva. Ti se izgleda mi sam sebi diviš, tj. diviš se svojoj pronicljivosti ... tačnije uobrazilji. To je odraz dubokog sna.
Onaj koji tako duboko spava ne može znati da mu san nije Java. Uživaj u snu! Ništa se nit’ dobija nit gubi s tim što ti spavaš. Buđenje je uvijek neminovno... iako se biće ne probudi uvijek u “istom” tijelu u kome je zaspalo. I to je legitiman put.

Lako je proveriti ko spava a ko je budan. Dovoljno je samo malkice iskrenosti. Ti teoretski mozes da putujes kroz vreme jer si Bog, dozivio si prosvetljenje, iskusio si Apsolut, Svest i vise dimenzije gde je vreme relativno i gde mozes u trenutku da se nadjes na planeti udaljenoj na desetine svetlosnih godina. Zasto se onda ne vratis 2k godina unazad pa ponesi telefon i snimi Isusa Hrista (ako je uopste postojao) pa onda dodji u 1389-tu recimo pa snimi malo kosovsku bitku i onda nam uploduj te snimke na ovom forumu. Ti si jak u izgovorima pa izvoli... ;)
 
Lako je proveriti ko spava a ko je budan. Dovoljno je samo malkice iskrenosti. Ti teoretski mozes da putujes kroz vreme jer si Bog, dozivio si prosvetljenje, iskusio si Apsolut, Svest i vise dimenzije gde je vreme relativno i gde mozes u trenutku da se nadjes na planeti udaljenoj na desetine svetlosnih godina. Zasto se onda ne vratis 2k godina unazad pa ponesi telefon i snimi Isusa Hrista (ako je uopste postojao) pa onda dodji u 1389-tu recimo pa snimi malo kosovsku bitku i onda nam uploduj te snimke na ovom forumu. Ti si jak u izgovorima pa izvoli... ;)


I sad ja treba da skočim, vratim se u prošlost i tebi donesem dokaz da sam ja stvarno onakav kakav govorim da jesam?

Ja opet kažem, vrati se na jučerašnju stranicu i polagano pročitaj šta sam pisao... pa se onda udostoji i vrati se na razgovore. Ovako, nemamo šta razmjenjivati. Ne govorimo o istom, mada se tu i tamo sretnu neki pojmovi koje koristimo ali nemaju istu podlogu u znanju kod jednog i drugog.
 
"Vrati se na izvor: pre nego što se ovaj koncept bića "ja jesam" pojavio, koje je bilo tvoje stanje?

U tom stanju znanje je apsorbirano u znanju, ali znanje nije svesno sebe. Za takvo nešto je potreban instrument, a svest je taj instrument. U svesti, svest je svesna sebe, ali u stanju koje prethodi pojavi svesti, ko je tu i pomoću kojeg instrumenta on može biti svestan. U tom stanju koje nije umrljano ničim, nema uslovljenosti. Uzmimo npr. prostor. U prostoru su i mrak i svetlost; prostor postoji bilo da su tu mrak ili svetlost. Na isti način stanje pre svesti je uvek tu. Upravo sada ono je tu. Ono je srž svega. Čovek od znanja je onaj koji obitava u tom prostoru uprkos telu i umu."

Nisargadatta Maharaj
 
Šta će ti dokazi jad znaš? Dokazi trebaju onome koji ne zna.

Možda si htio reći čuo si ono što govore “indijski mudraci” ... ali ne znaš da li je istina i stoga tražiš dokaze.

Da sam Indijac sad bi me zvao mudracem. :)

Upravo to mislim. Pogresno sam se izrazio. Dakle, znam sta pricaju mudraci, ali mozda je to sve njihova autosugestija ili ko zna kakva sizofrenija. Kako da znamo da je to uvid u nesto transcedentno?
 
I sad ja treba da skočim, vratim se u prošlost i tebi donesem dokaz da sam ja stvarno onakav kakav govorim da jesam?

Ja opet kažem, vrati se na jučerašnju stranicu i polagano pročitaj šta sam pisao... pa se onda udostoji i vrati se na razgovore. Ovako, nemamo šta razmjenjivati. Ne govorimo o istom, mada se tu i tamo sretnu neki pojmovi koje koristimo ali nemaju istu podlogu u znanju kod jednog i drugog.
Da trebaš da skočiš i dokažeš da si baš onakav kakav jesi, jer ti si Bog, ti si onaj koji Jeste. Bogu je sve moguće. Ako ne zbog mene, onda zbog drugih jer ćeš na taj način mnoge privoliti. Ovo ostalo je sve palamuđenje pojmovima, presipanje iz šupljeg u prazno jednog šarlatana. Lepo sam rekao, vi govorite da sve možete a ne možete ništa.
 
Da trebaš da skočiš i dokažeš da si baš onakav kakav jesi, jer ti si Bog, ti si onaj koji Jeste. Bogu je sve moguće. Ako ne zbog mene, onda zbog drugih jer ćeš na taj način mnoge privoliti. Ovo ostalo je sve palamuđenje pojmovima jednog šarlatana. Lepo sam rekao, vi govorite da sve možete a ne možete ništa.


Pa natjeraj me da skočim.
Tebi treba dokaz. Ja već JESAM.
 

Back
Top