NE MOGU OSTATI TRUDNA

S obzirom da si prosla ceo postupak (zao mi je sto nije uspelo), koliko traje priprema, mesec ili vise, i da li svaki dan po nesto treba da se uradi? To znaci da u tom periodu ne mozes da radis? Koliko je to psihicki tesko, kao sto kazu, po tvojoj proceni? Da li bi mogla da preporucis kliniku na kojoj si radila ili ne? Zelim ti uspeh.
 
Ja se pripremam za treci pokusaj u Jevremovoj i zelim da vam kazem svima koji se pripremate da je cio postupak slozen samo ako ga vi tako prihvatite.Ja licno mislim da tome treba pristupiti mirno i opusteno kao i svakom drugom problemu.Jeste da je tesko i treba naci snage ali psihicka priprema je najvaznija.
Ako se radi punkcija onda je pregled svaki drugi dan u prosjeku ,ujutro se vadi krv tj hormoni a poslijepodne ultrazvuk tako da cijelo vrijeme mozete da radite mislim sto se tice IVF.Punkcija nije strasna preporucila bih sa anestezijom jer u slucaju da imate mnogo folikula moze biti bolno cak i kad se probudite iako je to individualno.Mislim da ne treba ici nigdje iz Beograda jer klinika u Jevremovoj i jeste Slovenacka tj ima ista takva u Mariboru(isti vlasnik) ,dolazi njihov biolog i sve je sto se tice laboratorije isto kao i u Mariboru ali bas identicno,ovo mi je rekao doktor Stankovic.
Poslije embriotransfera oni predlazu mirovanje 24-48 sati ali to nista ne znaci,ja sam lezala 5 dana oba puta i nista a jedna gospodja koja je bila sa mnom odmah se vratila kuci 400 km sve radila normalno kao i prije i uspjelo joj je.
Ja sad vise necu lezati i rekla sam i doktoru da necu pa sta bude,gore je ono lezanje i osluskivanje svog organizma pa jel ovo ili ono.Na internetu sam citala da to i nije od neke vaznosti ali eto oni preporucuju da ne bude grize savjesti ako ne uspije.Zelim svima mnogo uspjeha.
 
Da li si čula za doktora Radulovića,ako jesi šta misliš o njemu i njegovoj poliklinici?







lilijen:
Ja planiram da u januaru odem na razgovor u Jevremovu. Iza sebe imam 2 neuspela pokušaja u drugoj klinici. Mislim da imam većinu potrebnih rezultata, osim ako ne budu insistirali na novim. U postupak bih ušla odmah posle razgovora
 
KEKA:
Da li si čula za doktora Radulovića,ako jesi šta misliš o njemu i njegovoj poliklinici?

Cula jesam,bile su neke zene sa mnom u Jevremovoj koje su prethodno bile kod njega.One se sve uglavnom slazu da nema nikakav odnos s pacijentima i da sve izgleda kao rad na pokretnoj traci.Kazu da daje neprecizne i povrsne odgovore cak i na pitanja na koja se moze tacno odgovoriti.To je sve sto sam ja cula.
Pozdrav







lilijen:
Ja planiram da u januaru odem na razgovor u Jevremovu. Iza sebe imam 2 neuspela pokušaja u drugoj klinici. Mislim da imam većinu potrebnih rezultata, osim ako ne budu insistirali na novim. U postupak bih ušla odmah posle razgovora
 
evo ja sam posle 8 godina sasvim slucajno ostala trudna
nigde nisam isla
cekala sam
i bas kada sam pomislila da je vreme da idem kod doktora ono ostala sam trudna
sto neko rece
puno stresa koji ce se sa vremenom izgubiti pa ces jednostavno ostati trudna
ali nije lose da odes kod doktora i da ga ipak pitas

sa srecom
 
verovatno da neko ko bude toliko očajan da traži rešenje u čaju od macine trave pre toga prođe kroz gomilu raznih situacija koje su na kraju i rezultirale tim očajavanjem...

Shvatam sve, možda sam zvučala malo grubo.... Ali u svojoj okolini imam ljude koji pre veruju u vračaru nego antibiotik i ti ljudi mi se gade!
A za macinu travu mi jeste bilo smešno jer ja to kupujem u pet shop-u i moja mačka to jede da bi lakše svarila ili povratila dlake koje proguta!!!!
 
Našla. Zakazala. E, da, ni ja ne mogu da ostanem u drugom stanju već godinu i po...grrrr


Ајде???:shock: ВЕЋ годину и по???:lol:

(Мислим, жено, бре, чиме се ти оптерећујеш! Зар ти није гинеколог рекао да прве две године некоришћења котрацепције не треба ни да мислиш о томе? Тек ако после 2 године не останеш трудна, онда крените на испитивања.... Свако оптерећивање трудноћом може да изазове само контраефекте. Опусти се у уживај и не мисли на бебу, она ће стићи.:wink:
Ово не причам напамет!:wink:)
 
da li se i vama chini da se broj ljudi koji ne mogu d aimaju decu povecao mozda mi se samo cini, meni se vestacka ne svidja al ne znam da sam prinudjena da razmisljam o tome... hm... e i ne znam sta ako dodje da mi vade sve organe al ono koji ce mi, onda mogu da budem qrva par exelannce prostitutka
 
Evo ja cu vam dati jedan savet, tako je moja mama rodila mene, elem, posle 7 godina lecenja, obilaska razlicitih ordinacija i lekara, kojekakvih lekova i slicno, kaze joj neka zena da ode kod veterinara i naruci inekcije za stoku, mozda vam je smesno ali njoj je upalilo, ostade trudna posle 3 meseca...ako nekoga zanima pitacu je kako se tacno zovu inekcije.
 

Back
Top