NBA 2k11

Ma igram na Dzojstiku pa sam pick namestio na L1. Ne znam za tezinu ali ni jednu do sada nisam dobio. Neverovatno koliko su neprecizni u napadu i ispod kosa. Za 3 poena da ne pricam, svaka 20-a udje. U odbani kao de ne igram setaju se samo tako a napad svaki 5 probijem i taj naravno promase. Jedni uspeh mi je izgubljena od Lakersa 112-100 ostale sve preko 20+,30+ razlike za njih. Odbanu nikako da skapiram. Postavim zonu u coach opciji ali nece da se postave igraci tako? One solo opcije da igram sa jednim igracem nisam ni probao, zanimljivije mi ovako.
 
Ja sam mozda jednu ili dvije dobio dosad i sto je najgore ne igram na najvisim postavkama, idi na mynba/gameplay da vidis tezinu, imas dvije vrste: (simulacija, casual i default); i (noob, pro, all star, superstar i hall of fame).
Prva grupa povecava/smanjuje postotak kod igraca za sut, dok ova druga povecava ukupnu tezinu. Jesi li skontao ista za play calling, meni je to totalno zbunjujuce, ja pritisnem Lf2, i onda se pojave ikonice iznad igraca, da izaberem koga cu, ali otkud ja da znam koga da izaberem i nekad ne vidim one strelice koje te usmjeravaju kod play callinga. Nekad se desi da pritisnem LF2 i recimo iznad jednog igraca pojavi se ikonica D i ja kad pritisnem D on samo skoci unazad(ustvari odradi pravu funkciju za D), ne pocinje nikakva akcija.

Ma igram na Dzojstiku pa sam pick namestio na L1. Ne znam za tezinu ali ni jednu do sada nisam dobio. Neverovatno koliko su neprecizni u napadu i ispod kosa. Za 3 poena da ne pricam, svaka 20-a udje. U odbani kao de ne igram setaju se samo tako a napad svaki 5 probijem i taj naravno promase. Jedni uspeh mi je izgubljena od Lakersa 112-100 ostale sve preko 20+,30+ razlike za njih. Odbanu nikako da skapiram. Postavim zonu u coach opciji ali nece da se postave igraci tako? One solo opcije da igram sa jednim igracem nisam ni probao, zanimljivije mi ovako.

Ova igra je bas kompleksna, mora se bas raditi za svaki poen, no easy points, svaka pozicija je vazna i mora se kosarkaski razmisljati, ali kada je rijec o cpu protivniku to ne vazi, to je jedino sto malo odstupa od ukupnog dozivljaja igrice, ali dobro tu su zato slideri, mada ja jos necu zalaziti u to dok ne budem siguran da sam se koliko-toliko usavrsio.
 
Poslednja izmena:
ezh-nba2k1.jpg

m6t-nba2k1.jpg


85min igranja..crko sam.
I posle 13:1 (w/l) u sezoni i prvog mesta, morali su ovi da dobiju..
 
Btw posto se ne razumijem u fps, a imam 65 fps na max detaljima na nba 2k11, koliko je to dobro/lose?
I moze li iko navesti lose, prosjecne, dobre i najbolje fps koje se mogu inace u svim igricama postici, znaci samo prosjek?
 
Kazu da je sve preko 25fps ljudskim okom NEVIDLJIVO, ja onda nisam covek, iako se to ne odnosi na igrice vec na filmove, isti slucaj nisam covek.
U cs-u recimo primecujes razliku izmedju 40 i 60 fps..ja primecujem razliku i izmedju 60 i 72, dok sve preko toga je isto, ali eto nabili su se kompleksi od ranije i onda je 100-ka normala.

Navodim ti primer, crysis na fps-u od 35 je igriv, ne secka, ali recimo tokom naglih pokreta osetis malo "lag", recimo kad cimnes misa za 180 stepeni..dok ce sa 50/60 ici bukvalno podmazano.
Fps 45+ je po meni potpuno okej za fps igre (izuzev cs-a), kontam bilo bi tako i za druge da je u pitanju multiplay i da je aim/skill ono od cega zavisis u igri. MoH mi je izvlacio 62 zakucano, igra radi kao podmazano. U NBA mi je fps 65 jer je tu postavljen limit kao i u MoH, cak i da je fps 50 radilo bi ti skoro pa isto.

Mnogi su Transformerse Cybetron (kako vec), igrali sa fps-om od 30..ja sam tako igrao prve 2 misije i mislio da je takva igra, ali kada se skine program "fps unlocker", fps ide zakucano na 60 i igra radi 2x brze, odnosno "podmazano".

Eto ti svojim recima obrazlozenje.

0 - 25 -> ne igrivo
25 - 40 -> igrivo ali ne sa punim uzitkom
40 + -> sasvim okej

Za igre iz prvog lica gde je bitan aim.


P.S

Skini Gothic 4, smanji rezoluciju, stavi min detalje, povecaj max detalje, svejedno ce fps biti KATASTROFALAN, padace sveke 2 sekunde..to je losa optimizacija, ispravice se patchevima ali do godine :) I u poslednje vreme bas dosta spominjem tu optimizaciju sto se tice sistemske zahtevnosti al eto :) U gothicu izvlacim 10,15,20 nekim cudom do 30fps a grafika je bzvze u odnosu na moh recimo.
 
Poslednja izmena:
Wow hvala za objasnjenje, sada znam sta znaci vrijednost tih fps brojeva.
Znas li neki dobar program za mjerenje fps-a?

Shvatio sam ono za play calling, ali jos uvijek ne mogu uraditi pick n roll, ne znam kako, pritisnem LF2 i samo se pojave ikonice(slova) i kad pritisnem slovo, vidim set akcija za tog igraca, ali nigdje ne vidim pick n roll.

@Edward Igras li sa dzojstikom na pc? Ocitava li ti analog iso pokrete, meni nesto nece...



PS. NIje valjda da samo nas trojica igramo nba 2k11 od svih koji dolaze na forum? lol\


Izasao je neki roster update 10/13 koji je izmjenio malo tranziciju, kontre, trojku i prodor(na bolje), pa ako neko nadje to za pc neka posalje link u pp.
 
Poslednja izmena:
Fraps..samo ga startuj i minimizuj ga..a usput mozes i da snimas ako naidjes na nesto zanimljivo ili hoces da odradis gameplay, recimo kao sto sam ja gore u temi.
 
Ja sam mozda jednu ili dvije dobio dosad i sto je najgore ne igram na najvisim postavkama, idi na mynba/gameplay da vidis tezinu, imas dvije vrste: (simulacija, casual i default); i (noob, pro, all star, superstar i hall of fame).
Prva grupa povecava/smanjuje postotak kod igraca za sut, dok ova druga povecava ukupnu tezinu. Jesi li skontao ista za play calling, meni je to totalno zbunjujuce, ja pritisnem Lf2, i onda se pojave ikonice iznad igraca, da izaberem koga cu, ali otkud ja da znam koga da izaberem i nekad ne vidim one strelice koje te usmjeravaju kod play callinga. Nekad se desi da pritisnem LF2 i recimo iznad jednog igraca pojavi se ikonica D i ja kad pritisnem D on samo skoci unazad(ustvari odradi pravu funkciju za D), ne pocinje nikakva akcija.



Ova igra je bas kompleksna, mora se bas raditi za svaki poen, no easy points, svaka pozicija je vazna i mora se kosarkaski razmisljati, ali kada je rijec o cpu protivniku to ne vazi, to je jedino sto malo odstupa od ukupnog dozivljaja igrice, ali dobro tu su zato slideri, mada ja jos necu zalaziti u to dok ne budem siguran da sam se koliko-toliko usavrsio.

Pazi sto se tice player callinga ja samo pritisnem L2 (Koristim Dzojstik od PS2 na kompu) i onda se pojave slova iznad njihove glave. E sad zavisi kako si podesio kontrole samo pritisnes odredjeno dugme kad upalis calling. Na primer ja krenem na ulaz, dodjem ispod kosa ukljucim calling i onda dodam slobodnom igracu za 3 poena i on naravno promasi. Sve zavisi kako si kontrole namestio. Ja nivo tezine nisam ni gledao :) moracu da vidim.
 
Wow hvala za objasnjenje, sada znam sta znaci vrijednost tih fps brojeva.
Znas li neki dobar program za mjerenje fps-a?

Shvatio sam ono za play calling, ali jos uvijek ne mogu uraditi pick n roll, ne znam kako, pritisnem LF2 i samo se pojave ikonice(slova) i kad pritisnem slovo, vidim set akcija za tog igraca, ali nigdje ne vidim pick n roll.

@Edward Igras li sa dzojstikom na pc? Ocitava li ti analog iso pokrete, meni nesto nece...



PS. NIje valjda da samo nas trojica igramo nba 2k11 od svih koji dolaze na forum? lol\


Izasao je neki roster update 10/13 koji je izmjenio malo tranziciju, kontre, trojku i prodor(na bolje), pa ako neko nadje to za pc neka posalje link u pp.

Da bi izveo pick and roll moras prvo da napravis blok. Kod mene je L1 (LF1) dugme za blok. Pritisnes dugme za blok, sacekas da ti pridje saigrac, napravi blok i onda krenes na ulaz i povuces dva protivnika za sobom i dodas loptu igracu koji ti je napravio blok (on bi do tada trebalo da je ispod kosa).

Izgleda da za sada samo nas troje igramo :)
 
Da ali ja kad pritisnem lf1 pojave se slova i ja pritisnem slovo i pojavi se meny sa setom akcija za tog igraca, nigdje pick n rolla?
Sta uradis kad pritisnes lf1? Nije valjda da igrac automatski pridje cim pritisnes lf1 jer se to kod mene ne desava pritisnem lf1 i pojave se slova i mogu cekati do kraja napada nista se nece desiti, a ukoliko pritisnem slovo, vec sam rekao sta se desi. Stvarno mi nije jasno?
 
Promeni kontrole. Kod mene je LF2 da vidim slova iznad igraca. Samo podesi dugme koje ti odgovara za blok (to vec moras sam da skapiras) i onda sve ostalo kako sam ti napisao.
 
Kako se zove kategorija u controls setup za blok? Svaka komanda ima opis, npr A-pass, C- shoot, RF1 - sprint, a ti namjestas koje ce ti dugme biti a, b, c itd.
Kako se to zove na engleskom, ta rijec blok sta pise u opisu? samo to reci i ja cu znati sta dalje, jer pod LF2 pise positional plays/pick control, ali kad to pritisnem pojave se samo slova, i ono sto sam vec naveo prije.
 
Kako se zove kategorija u controls setup za blok? Svaka komanda ima opis, npr A-pass, C- shoot, RF1 - sprint, a ti namjestas koje ce ti dugme biti a, b, c itd.
Kako se to zove na engleskom, ta rijec blok sta pise u opisu? samo to reci i ja cu znati sta dalje, jer pod LF2 pise positional plays/pick control, ali kad to pritisnem pojave se samo slova, i ono sto sam vec naveo prije.

Pick control mu dodje blok. Kad namestis kontrole posle samo onako kako sam ti napisao.
 
Poslednja izmena:
Da bi izveo pick and roll moras prvo da napravis blok. Kod mene je L1 (LF1) dugme za blok. Pritisnes dugme za blok, sacekas da ti pridje saigrac, napravi blok i onda krenes na ulaz i povuces dva protivnika za sobom i dodas loptu igracu koji ti je napravio blok (on bi do tada trebalo da je ispod kosa).

Pick control mu dodje blok. Kad namestis kontrole posle samo onako kako sam ti napisao.

Da ali pick control i play calling su na istom dugmetu (sad nije vazno koje ces ti namjestiti), i sad kad ja to dugme pritisnem:
1. Pojave se slova
2. Pritisnem slovo
3 Vidim set akcija za tog igraca(igraca iznad cije glave se nalazilo slovo koje sam pritisnuo)
4. Izaberem jednu od akcija pritiskom na a, b, c, d, lf2

Nigdje tu ne vidim prilazenje igraca u blok (a i kada bi prisao posto sam pritisnuo dugme play calling/pick control, samo bi aktivirao neko slovo/set akcija za igraca, nema sanse da bih mogao dodati igracu cak i da pridje u blok, zato sto pritiskom na dugme za pass samo bi aktivirao igraca za akciju

I sad tvoja verzija, pritisnes dugme za play calling/pick control(zapamti oni su isto dugme i ne mogu se namjestiti posebno pick a posebno play za neko drugo dugme)
pridje igrac u blok ti povuces cuvare i dobacis igracu koji ti je postavi blok da on ide u prodor/zakucavanje, e sad mene zanima KAKO? Ja sam ti opisao detaljno sta se desi kada pritisnem to dugme za play calling/pick control, i kako to da se kod tebe desi da ti prilazi igrac u blok, a sta je sa akcijama koje se pojave kada izaberes slovo/igraca (one se nikako ne mogu skloniti sa ekrana dokle god ne izaberes jednu od akcija) pritiskom na play calling/pick control.
Vidio si korake koje sam napisao gore jednostavno se prilazenje igraca ne desava, ako mozes prikazi neke ss samo da vidim?
 

Back
Top