Navijači!

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
Na ovom forumu, ali i u široj javnosti, naročito na masovnim medijima, navijači se spominju samo u negativnom kontekstu. Svi kao da samo čekaju da naprave neki ispad, poput tuče na utakmici, učešća na nekom masovnom skupu... a zatim te događaje koriste vodeći pravu hajku protiv navijačkih grupa.

A niko se ne seti, ili bolje reći, neće da izvesti o nekim dobrim stranama aktivnosti navijačkih grupa. Nigde u medijima niste mogli da čujete da su prošle godine Delije na Marakani organizovale koncert "Za naše Kosovo", od koga je celokupan iznos otišao kao pomoć Srbima u enklavama na Kosovu i Metohiji, na kome je za iste sakupljena velika materijalna pomoć, niko ne izveštava o stalnim akcijama kako Delija, tako i Grobara, koji redovno sakupljaju finansijsku i materijalnu pomoć za enklave, niko nije izvestio o poslednjoj inicijativi Delija da se od svake ulaznice za utakmicu protiv praške Slavije odvoji deo novca za obnovu jednog manastira...



FK Crvena zvezda takodje saopštava da je, na inicijativu udruženja navijača „Delije Sever“, prihvatila predlog da se od svake prodate karte za revanš meč sa Slavijom (27. avgusta) izdvoji 100 dinara za obnovu rusko-srpskog Manastira „Bogorodica Brainska“ "

http://www.crvenazvezdafk.com/cene-karata-za-slaviju-2191-c1-content.htm


Ima toga još mnogo...
 
Друже делијо, онима који неће да схвате ништа нећеш доказати. ''Хулигани'' су реч којом се привлачи медијска пажња и скривају стварни проблеми. Списак помоћи, хуманитарсних приредби и добрих ствари је подужи.
 
Svaka cast za humanitarne akcije, ali se zna sta neko ko nosi obelezja suparnickog kluba moze da ocekuje od navijaca. Neljudske batine u najmanju ruku, a ni noz pod plecku nije iskljucen.
 
Речи које задиру у срж имбецилности функционисања српског друштва.

0809_ofk_cz_13.jpg
 
Svaka cast za humanitarne akcije, ali se zna sta neko ko nosi obelezja suparnickog kluba moze da ocekuje od navijaca. Neljudske batine u najmanju ruku, a ni noz pod plecku nije iskljucen.

Тачно, треба осудити све лоше, али понекад, бар понекад нагласити оно добро.


Оволико о прицнипијалности Б92.
Удариш слобиног пандура, следи награда.
Удариш тадићевог пандура, следи да си хулиган.
 
Друже делијо, онима који неће да схвате ништа нећеш доказати. ''Хулигани'' су реч којом се привлачи медијска пажња и скривају стварни проблеми. Списак помоћи, хуманитарсних приредби и добрих ствари је подужи.

poduži, ja sam naveo samo ono čega sam se u momentu postavljanja teme setio
 
Sve je to lepo i pozdravljam....
Problem je što pojedini balavci koji se predstavljaju kao navijači shvataju pripadnost navijačkoj grupi kao da se od njih traži da se bodu noževima, biju lancima itd.
I sam sam bio više puta na Severu, bivši sam fudbaler i jedno mi nikad neće biti jasno, zbog čega sam i prestao da idem na utakmice...veoma malo njih zaista interesuje fudbal i šta se događa na terenu....to nikada neću moći da shvatim...nije to ljubav prema fudbalu i svom klubu....već prema samom sebi kao navijaču i svojoj navijačkoj grupi
 
Sve je to lepo i pozdravljam....
Problem je što pojedini balavci koji se predstavljaju kao navijači shvataju pripadnost navijačkoj grupi kao da se od njih traži da se bodu noževima, biju lancima itd.
I sam sam bio više puta na Severu, bivši sam fudbaler i jedno mi nikad neće biti jasno, zbog čega sam i prestao da idem na utakmice...veoma malo njih zaista interesuje fudbal i šta se događa na terenu....to nikada neću moći da shvatim...nije to ljubav prema fudbalu i svom klubu....već prema samom sebi kao navijaču i svojoj navijačkoj grupi

Sve navijačke grupe se javno ograđuju od upotrebe noževa!
Grafit sa Severa Marakane

imag10ia2.jpg



Nezainteresovanost za teren mogu da razumem... Ja kad sam na Severu, i kad je ludnica, ne hajem za igru, bitno je da se održi dobra atmosfera, što praćenje igre dosta otežava :) Lično, rezultat mi nije mnogo bitan, volim kad se ostavi dobar utisak, a još ako uz to dođe i dobra igra, odlično!
 
Sve navijačke grupe se javno ograđuju od upotrebe noževa!
Grafit sa Severa Marakane

imag10ia2.jpg



Nezainteresovanost za teren mogu da razumem... Ja kad sam na Severu, i kad je ludnica, ne hajem za igru, bitno je da se održi dobra atmosfera, što praćenje igre dosta otežava :) Lično, rezultat mi nije mnogo bitan, volim kad se ostavi dobar utisak, a još ako uz to dođe i dobra igra, odlično!

Pa znam, to i kažem....ali u čemu je onda smisao navijanja
 
Навијачи су, поред неких патриотских организација, за режим највећи непријатељи које треба што је више могуће оцрнити, разјединити, или ако је могуће придобити на своју страну (платити појединце).


:mrgreen::rtfm:
 
Bio si, video... neopisivo rečima :) Zato mi rezultat nije toliko bitan

Da ti kažem iskreno...lično ne vidim tu nikakvu logiku....sećam se da protiv PSV-a pre, ne znam koliko beše, 4-5 godina, nisam ništa video prvih 20 minuta od zastava i dima, a došao na utakmicu...evo sad se smejem kad se setim, brate....kad čujem da se masa dere, znači nešto se događa pred njihovim golom, kad zviždi, nemam pojma zašto zviždi, da li sudiji, da li njihovim igračima....popizdeo sam
Poslednji put sam bio na Severu kad je Zveda igrala protiv OFK u finalu Kupa...katastrofa od fudbala... i posle toga sam rekao sebi da više neću ići da gledam taj jad od fudbala
 
Da ti kažem iskreno...lično ne vidim tu nikakvu logiku....sećam se da protiv PSV-a pre, ne znam koliko beše, 4-5 godina, nisam ništa video prvih 20 minuta od zastava i dima, a došao na utakmicu...evo sad se smejem kad se setim, brate....kad čujem da se masa dere, znači nešto se događa pred njihovim golom, kad zviždi, nemam pojma zašto zviždi, da li sudiji, da li njihovim igračima....popizdeo sam
Poslednji put sam bio na Severu kad je Zveda igrala protiv OFK u finalu Kupa...katastrofa od fudbala... i posle toga sam rekao sebi da više neću ići da gledam taj jad od fudbala

Па добро, то је твој избор.. Али ако је већ игра никаква, хајде онда бар да се лепо проведемо! А успут се направи и нела кореографија, отпева "Са Косова зора свиће".. Непроцењиво!

0708_cz_par_kup_10_spec-1.jpg
 
Навијачи су, поред неких патриотских организација, за режим највећи непријатељи које треба што је више могуће оцрнити, разјединити, или ако је могуће придобити на своју страну (платити појединце).


:mrgreen::rtfm:

Tačno tako, seti se samo priča oko 5. oktobra, sećam se da su kružile glasine da su se na Severu pojavile zastave Otpora, ali ne znam koliko je to tačno

Da ti kažem iskreno...lično ne vidim tu nikakvu logiku....sećam se da protiv PSV-a pre, ne znam koliko beše, 4-5 godina, nisam ništa video prvih 20 minuta od zastava i dima, a došao na utakmicu...evo sad se smejem kad se setim, brate....kad čujem da se masa dere, znači nešto se događa pred njihovim golom, kad zviždi, nemam pojma zašto zviždi, da li sudiji, da li njihovim igračima....popizdeo sam
Poslednji put sam bio na Severu kad je Zveda igrala protiv OFK u finalu Kupa...katastrofa od fudbala... i posle toga sam rekao sebi da više neću ići da gledam taj jad od fudbala

Ok, razlikujemo se... ali ako zaista voliš svoj klub, voliš ga kako god da igra, zar ne? Oscilacije u igri jednostavno moraju da postoje
 
Izgleda da jedino navijači brinu o nekim stvarima od opšteg interesa, poput kosova i parade pedera, dok se ostali toga sete samo kad iz toga mogu da izvuku neku konkretnu korist, da nekoga diskredituju, a sebi sakupe koji bod više
 
Olosh, bagra narkomanska.
Himna:

Najveci olos smo, pijemo i duvamo na ulici, prebicemo, zgazicemo, svakog ko nam se suprotstavi...ooo!

Лику, не губи се!! То није химна, то је једна од песама.. Ево ја нисам ни наркоман и алкос али кад ми нон - стоп говоре наркоман си, олош си што се уопште дружиш с навијачима, ја кажем - у реду, олош сам, наркоман сам и ВОЛИМ СВОЈ КЛУБ!

А химна је: Добро знај да увек ту сам ја, добро знај да нећу никада, да те оставим, да те заборавим, добро знај да увек ту сам ја! Звездо знај да ЛУДО ВОЛИМ ТЕ да не могу дана без тебе, срце своје сам спреман да ти дам што за тебе лудо удара...

Тако да.. Појма немаш !
 
Лику, не губи се!! То није химна, то је једна од песама.. Ево ја нисам ни наркоман и алкос али кад ми нон - стоп говоре наркоман си, олош си што се уопште дружиш с навијачима, ја кажем - у реду, олош сам, наркоман сам и ВОЛИМ СВОЈ КЛУБ!

А химна је: Добро знај да увек ту сам ја, добро знај да нећу никада, да те оставим, да те заборавим, добро знај да увек ту сам ја! Звездо знај да ЛУДО ВОЛИМ ТЕ да не могу дана без тебе, срце своје сам спреман да ти дам што за тебе лудо удара...

Тако да.. Појма немаш !

Bagra narkomanska. :thumbdown:
 

Back
Top