National Basketball Association 2023/24

realno mi imamo problem kad gledamo Denver da gledamo samo njega, hoću reći niko nije pogledao niti jednu utakmicu Oklahome, Minesote, da ne kažem ekipa s istoka NY, Bostona itd..
Gledam sad u plejofu, meni je Minesota najozbiljniji tim, ali nije još vreme da se Denver otpiše, samo da bi pobedili mora bekovi da se osveste i zaigraju, ubiše ih bekovi Minesote.
 
Nisu bili prvi ni na zapadu, on nosi ali sad vidimo da i ne nosi, realno mi imamo problem kad gledamo Denver da gledamo samo njega, hoću reći niko nije pogledao niti jednu utakmicu Oklahome, Minesote, da ne kažem ekipa s istoka NY, Bostona itd..
Biće sramno ako budu metlirani od Minesote a sve vodi k tome.
Možda mi ne gledamo utakmice drugih timova, ali ima ova tabela koja sve uredno meri:

https://www.basketball-reference.com/friv/mvp.html

Mislim, protivrečiti njoj je kao da kažeš da može da priča ko šta hoće ali da po tvom ličnom mišljenju 2+2 nije 4.
 
Ma naravno, kakvi da neko bude bolji od konjušara koji se bori za vazduh dok trči coast to coast. Jbt takav sportista.

Sve je neumesno kada je Joka u pitanju, vazno da mu je predsednik čestitao.
O čemu ti pričaš, ko se bori za vazduh dok pretrčava teren, jedan Draymond Green ga je upravo izdvojio po nevjerovatnoj fizičkoj spremi u jednoj od svojih izjava, posebno naglašavajući taj element istrčavanja kontre i polukontre u kojoj on, mnogo atletskiji sportista od Jokića, mora da da sve od sebe da bi ga stigao... Stalno se hvališ kako zaključke donosiš gledanjem utakmica, statistika i te trice i kučine te ne zanimaju, ajde malo bolje pogledaj te utakmice, da se ne dovodiš u ovako neugodne situacije.
 
Брејк Кливленда у Бостону, 118:94 (стат. овдје) којим су изједначили у серији 1-1. Најефикаснији по обичају Донован Мичел, 29 поена, Мобли је додао 21 из велику подршку са клупе, Карис Левер је уписао 21 поен. Изненађење јесте, посебно што је Кливленд наступио без одличног центра џерета Алена па су већи део меча играли са четири спољна у петорци, но имали су свој дан, на другој страни Бостон у контраритму.
Бостон је и даље, по мени, фаворит и у серији и на истоку. Међутим меч је потврдио проблем Бостона, размјенама су формирали премоћну петорку али су жртвовали ширину, помоћ бек-ап опција прескромна за тим који нишани титулу, на другој страни Кливленд итекако има добре бек-ап опције, Окоро који је због повреде Алена иако не игра ту позицију заузео мјесто у стартној петорци, Леверт и Нијанг могу плеј-оф мечеве одиграти на потребном нивоу.
 
Брејк Даласа против Оклахоме, 119:110 (стат. овдје) којим су изједначили у серији 1-1. Лука Дончић још једна изузетна партија, 29 поена, 10 скокова и 7 адистенција. Велику подршку је имао у Пи-Џеј Вашингтону, 29 поена (шут 11-18, тројке 7-11) и 11 скокова. Најбољи у Оклахоми Шеи Гилџес-Александар, 33 поена, 12 скокова и 8 асистенција, Џејлен Вилијамс је додао 20 поена. Далас је ове сезоне урадио заиста добар посао, формирали су одличну екипу, која ће у плеј-офу одиграти офензивно на високом нивоу и када Кајри Ирвинг има лош шутерски дан, имају ширину, играче попут Гафорда, Дерика Цонса, Џоша Грина, Хардавеја који се вратио из повреде, на које се могу ослонити у плеј-офу, озбиљна екипа. Оклахома је такођер формирала потентан тим од младих играча, могуће и премладих, баш због недостатка искуства предност дајем Даласу у овој серији
 
Индијана је побједом (стат. овдје) смањила предност Њујорка на 1-2. И апсолитно олична утакмица која је ријешена у самом финишу. У Индијани страшна партија Халибартона, 35 оиена /шут из игре 14-26), Сијакам је упосао 26 поена а Тарнер 21 поен. У Њијорку изузетна партија ДиВинћенца, 35 поена, пратио га је Брансон са 26 поена.
 
Денвер је вратио један брејк, 117.90 (стат. овдје) и смањио у серији на 1-2. У мечу у којем су надиграли Минесоту у свим сегментима.
Никола Јокић још једна одлична партија, најбољи на паркету, 24 поена (шут из игре 10-18), 14 скокова, 9 асистенција, 3 освојене лопте и 3 блокаде.
Денвер је у меч ушао агресивно, појачали су одбрану, временом је дошао и шут. Када их служи шут за тројку, када ту имају 50% или више, када и Гордон погађа тројке 3-4, нико их не може побиједити. Но неће их служити тако добро шут у наредном мечу, није реално да се у плеј-офу понови заредом у два меча такво шутерско вече, зато ће наредни меч у Минесоти за Денвер бити тренутак истине гдје ће се показати од каквог су материјала.
 
Ogledao sam prve 3/4 utakmice, vidim očekivano su se naslovi u medijima potpuno okrenuli u korist Denvera, ali nema razloga za to.

Denver je odigrao mnogo energičnije, najbitnije bili su mnogo koncentrisaniji u odbrani, a u napadu su igrali onu svoju igru, sa mnogo kretnje, prosto rečeno nisu pristali da im Minesota diktira tempo i razbije ofanzivni tok lopte. Šuterski su loše krenuli ali su se brzo oporavili i izgledali su sve bolje kako je utakmica odmicala. Jokića šut nikako nije hteo sve do kraja 3/4, ali je igrao svoju igru i diktirao protok lopte. Marej, ne znam šta da napišem, on mi je njihov x-faktor, sada ga je išlo ali lako može da ih opet ukanali u narednoj, mnogo je bitno da on što manje davi loptu. Noćas su ostali prenosili loptu, mnogo je bolje izgledalo.

Po meni ovu utakmicu su prelomili ne Jokić i Marej nego ostatak tima, najviše KCP, Gordon i Holidej. Gordon je briljirao početkom treće i dao tri mnogo važne trojke, naravno odrađivao je i ostale zadatke odlično. KCP i Holidej su pokidali odbranu i dali dosta poena u prvom poluvremenu, kada Jokića nije išlo. Porter je bio konstantan tokom cele utakmice, ništa spektakularno ali bio je fokusiran i efikasan.

Minesota je odigrala loše, KAT je povukao tim u 1/4 ali onda su se pogubili. Sudije im nisu dale da igraju MMA odbranu, Denver je stalno bio u kretnji i defenzivni plan Minesote je pukao, što ih je omelo i u napadu. Naz je potpuno podbacio, Rudi se nije video, KAT i Edvards se trudili ali nisu mogli na silu. Sledeću će svakako mnogo bolje odigrati.

U jedno sam siguran, a to je da smo završili sa blowout utakmicama, nadalje će biti tvrdo i gusto. Mislim da će to više odgovarati Denveru, ali moraju da obuzdaju Mareja da ne davi loptu i ne solira. Jokića i Gordona čeka mnogo težak posao pod košem a bekovi mora da održe visoku koncentraciju tokom cele utakmice, svaki put, pogotovo u odbrani kao noćas.
 
Poslednja izmena:
Kristijan Braun odigrao solidno, mali Stroter dao jednu trojku iz dva pokušaja (lepo od Melouna što ga je ubacio tih dva-tri minuta da oseti frku), Nađi mi nekako mlako izgleda, kad napravi nešto dobro, izgleda OK, ali mu treba dosta da stigne dotle. Votson nije mnogo igrao, dva skoka, bez poena.
 
Бостон је вратио брејк у Кливленду, 106:93 (стат. овдје) и повео у серији 2-1. Донован Мичел је поновио одличну партију, 33 поена, но остали нису дали неопходан допринос да се угрози велики фаворит на Истоку. У Бостону Цејсон Тејтум изузетна партија, 33 поена, пратио га је Џејлен Браунм, 28 поена
 
Atlanta dobi prvi pik
1000007014.jpg
 
Индијана је демолирала Њујорк 121:89 (стат. овдје) и изједначила у серији 2-2. У овом мечу су добром одбраном лимитирали екипу Њујорка која је силно ослабљена неиграњем Анунобија и рендла, двојиве уз Брансона далеко најважнијих играча. Индијана је млада потентна екипа, играчи који подижу са сезонама ниво игара, размјена којом су добили Сијакама показала се добрим потезом, са изврсним Халибартоном и поузданим центром Тарнером имају окосницу тима, млађани Нембард и Несмит рационални играчи корисним у систему Индијане, плеј Ти-Џеј МекКонел и Оби Топин јако добре бек-ап опције, занимљива екипа која има будућност. Серија сели у њујорк, требало би бити занимљиво.
 
Денвер је вратио и други брејк, 115.107 (стат. овдје) и изједначио у серији 2-2. Никола Јокић још једна одлична партија, 35 поена (шут из игре 15-26), 7 скокова, 7 асистенција, 3 освојене лопте и 1 блокаде. Велику подршку имао је у Ерону Гордону који је поред одличне одбране углавном на Таунсу (шутирао 5-18), уписао и 27 поена уз шут из игре 11-12. На другој страни Едвардс изузетна партија, 44 поена.
 

Back
Top