Nasledstvo

sinkov

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svima.
Molim vas za objašnjenje moje situacije.
Nedavno mi je preminula tetka
( očeva sestra ) otac je živ, 92 godine. On je najbliži krvni rod. Tetka nema vlastite djece. S obzirom da nisam državljanin Srbije i zivim u Australiji, zanima me koja su moja prava posebno oko nužnog dijela jer očekujem da ce otac sve svoje nasledno pravo prebaciti na sestru koja je zadnja dva mjeseca vodila brigu o tetki i sahranila ju sa tetkinom ušteđevinom.
Hvala unapred na odgovoru.
Pozdrav
 
Zakonsko nasleÿivanje - IV NASLEDNI RED Primer: Ostavilac je bio jedinac, sa suprugom (koja je umrla ranije) NIJE imao dece, roditelji su mu umrli ranije, roditelji su mu takoÿe bili jedinci (nije imao striþeve, ujake ili tetke)
77.jpg
 
Mislila sam da ce te svi gadjati kamenjem. :D Dobro si prosao. :D Sto se tice prava, najbolje je da razgovaras sa ocem i sestrom, vjerovatno ce podijeliti na dva dijela. Obicno u nasim krajevima sestre se odricu svojih djelova u korist brace jer ce se udati itd. Ali u tvom slucaju je drugacije, jer ti ne zivis u Srbiji, pa bi trebalo onako logikom mozda da ti pripadne pola oceve imovine, ali djevojki definitivno tetkina imovina, osim ako se tetka nije izjasnila drugacije. Ne preporucujem nikakve pravne sporove ni u kom slucaju.
 
Kakvih para, parce zemlje. Znas ono kad ti je tetka bolesna pa ti samo cujes da je umrla a odes jednom da je vidis. A neko ko je stalno pored nje i zna od cega je bolesna i tu je bio uvijek pa i ta zadnja dva mjeseca. Vjerovatno sestra i ne zeli to parce zemlje ali ja mislim da bi bilo fer i sam da kazes da ne zelis da ucestvujes. Mislim ja bih tako uradila da sam na tvom mjestu. A sad za ocevu imovinu je nesto drugo.
 
Znam kako moja familija nije pomagala babu i dedu a ujak je dosao mesec dana pre nego deda umre i on smatra da je njegovo,pa nije,ni moralno ni po zakonu,sto nije pitao da li bi ostali prodali njihov deo,zasto uopste da se deli nek ostane tako da svako moze dodji kad zeli jer svi vec imaju i stanove i vikendice,sad zvrji 20 godina prazno jer su budale
 
Jeste,zato nemaju za pljuge i moraju da trpe pogresne izbore da se od blama ne bi vratile kuci
Razvod je danas normalna stvar, to se razvede prije nego sto se i uda i ozeni. Nema vise blamova. A i ne moraju se vracat kuci, mogu svoj zivot osnovati za 25-30 godina i bez zivljenja kod roditelja. E ako neko nije samostalan onda...hh
 
Sestre se obicno odricu nasledja , jer braca ostaju da cuvaju roditelje i imanje rade oni, a ne zetovi.
Ima raznih slucajeva, ali ovo je rodjacko pravilo koje ima smisla.
Naravno da je glupo odreci se prava, ako imas decu, a obilazis roditelje kao i brat ili vise od njega.
 
Sestre se obicno odricu nasledja , jer braca ostaju da cuvaju roditelje i imanje rade oni, a ne zetovi.
Ima raznih slucajeva, ali ovo je rodjacko pravilo koje ima smisla.
Naravno da je glupo odreci se prava, ako imas decu, a obilazis roditelje kao i brat ili vise od njega.
Da imam drugaricu koja je ostala paziti roditelje i pomagati im oko zivotinje. A sva ostala djeca su se razbjezala i sad kad roditelji nestanu jednoga dana, sva ta braca i sestre treba da se vrate otud dje su otisli, pogotovo ako je inostranstvo i da traze njihova prava.
 
Razvod je danas normalna stvar, to se razvede prije nego sto se i uda i ozeni. Nema vise blamova. A i ne moraju se vracat kuci, mogu svoj zivot osnovati za 25-30 godina i bez zivljenja kod roditelja. E ako neko nije samostalan onda...hh
Pa nema sta da se odricu ako su normalni da bi drzava profitirala,nek su im vrata svoje kuce uvek otvorena
 

Back
Top