Napad na Iran?

Major_TOM:
Decace, pre nego drugi put nekome nesto ovako kazes, dobro razmisli.........
Ja sam jedan od Ktitora Hrama Svetog Save....i dobro vodi racuna o ovakvim izjavama..

Mozemo ovde da se zajebavamo koliko hoces...meni si ti, recimo, smesan lik.......
Ja sam tebi , verovatno, odvratan.........ali nemoj ti da odredjujes ko za boga zna , a ko ne..

Malo je suvise ozbiljan teret za tvoja nejaka pleca..............

Дедускеро, па шта ако си ктитор храма Св.Саве... то само значи с обзиром на Твоје изјаве које овде просипаш да си покушао да "откупиш" своје грехе, али ми нисмо католици и код нас индулгенција не важи...

Уопште ми ниси одвратан... напротив, веома си ми смехотресан...

п.с. К у речи ктитор се пише малим словом а Б у речи Бог пише се великим словом... смешни човече... :roll: :roll: :roll:
 
Shade_:
I ja sam jedan od koinvestitora novog Svetskog trgovinskog centra :grin:

...и ја такође......
c008.gif
 
eremita:
Дедускеро, па шта ако си ктитор храма Св.Саве... то само значи с обзиром на Твоје изјаве које овде просипаш да си покушао да "откупиш" своје грехе, али ми нисмо католици и код нас индулгенција не важи...

Уопште ми ниси одвратан... напротив, веома си ми смехотресан...

п.с. К у речи ктитор се пише малим словом а Б у речи Бог пише се великим словом... смешни човече... :roll: :roll: :roll:

Veruj eremita, i kod mene se pobudjuju slicna osecanja. Smehotresijada.Covek je upish zivi.
 
frozen1982.:
Ovo uopste nije tacno.Staljin jeste verovatno pobio vise ljudi nego ijedan drugio diktator pre i posle njega ali ako se prati spoljnja politika SAD od njenog nastanka do danasnjih dana i svi uticaji direktni ili indirektni koje je izazvala....Staljin je malo dete spram toga.+ sto su istrebili citav kontinent pri naseljavanju.

Америка ја НА РАСИСТИЧКИ И ФАШИСТИЧКИ НАЧИН побила само 20,000 000 Индијанаца и потпуно уништила један народ - црвенокошце и сатрла потпуно њихову културу - а и данас имају логоре за преостале Индијанце. У време извршења страховитих злочина они су путем ФИЛМСКЕ ИНДУСТРИЈЕ и безброј каубојских филмова у којима се они "боре против дивљих и непријатељски расположених Индијанаца који ето нападају каубоје ни криве ни дужне" успели да убеде читаву планету да је изфабрикована филмска историја ПРАВА ИСТИНА.

Прави Американци су потомци англосаксонских разбојника и убица који су декретима протеривани у земљу Индијанаца, и тако се и данас понашају. 8-)
 
isto tako ne fali ništa ni pravoslavnim crkvama i manastirima na Aljasci na kojoj je i dalje najzastupljenija vera pravoslavlje. nijedan verski objekat nije ni pipnut.
a to o indijancima, nemojte me lagati kako vam je užasno žao njih i zbog toga ne možete da spavate...
pa šta su Sloveni radili kad su došli na balkansko poluostrvo? sejali mir. peace & harmony...ili se obračunavali sa ostalim plemenima?
 
Postoji odr.razlika izmedju onoga sto su radili Sloveni i svi ostali narodi....cak i Spanci u latinskoj Americi u odnosu na ono sto su uradili Amerikanci pri naseljavanju.Da budem prost i banalan-Svuda drugde kroz istoriju bilo je i istrebljavanja al mnogo vise i YEBANJA sa tim drugima-svi drugi su se yebali sa starosedeocima a Ameri nisu nego su ih ogradili ko zivotinje u rezervate.Nije isto....ti si spomenuo bizone,a znas li zbog cega su Ameri lovili bizone?Zato sto su bizoni bili osnovna strateska namirnica indijanaca,pa im je istrebljenje bizona pomagalo u istrebljivanju indijanaca jer su gladovali.Tako da je Amerika drzava nastala na najvecem etnickom ciscenju u storiji covecanstva.To je cinjenica a ne kuknjava.J.biga ako to ne ide sa tvojom slikom o toj zemlji ali je tako.
 
preteruješ. isto je to, samo na krupnom planu. zato je strašno.
pa znaš koliko ima Amerikanaca poreklom indijanaca. lik iz agencije za nekretnine koji mi je pokazivao montažne kuće u okolini Vašingtona je poreklom indijanac. čak smo i pričali o tome, zanimljiv je bio čovek.
Amerika je država sa najvećim broj nacionalnih manjina na svetu
 
Pa jeste...crnce su dovlacili na brodovima u "obilazak"...cak su i dobijali odma cim sidju s broda poso na plantazama pamuka....super im bilo.
Hispano-Amerkanci su potomci mesavine Spanaca s urodjenicima iz sadasnjih drzava koje su bile Spanske kolonije a koje su Ameri u ratovima oteli od Spanaca.
Svi ostali su se doselili kasnije-beda najvise iz Evrope krajem 19. i pocetkom 20 v.(Italijani,Irci)i kasnije.
A vec sam ti objasnio zasto nije isto.A to u vezi mesanja je neverovatno mali i zanemarljiv procenat.
Pa i danas skoro 150 godina od kraja rata sever-jug Amerika je rasno podeljeno drustvo.
I kad im to pukne u lice imace sranje ko i mi u ex-yu samo na X-ti gore.
 
Arnold_Layne:
preteruješ. isto je to, samo na krupnom planu. zato je strašno.
pa znaš koliko ima Amerikanaca poreklom indijanaca. lik iz agencije za nekretnine koji mi je pokazivao montažne kuće u okolini Vašingtona je poreklom indijanac. čak smo i pričali o tome, zanimljiv je bio čovek.
Amerika je država sa najvećim broj nacionalnih manjina na svetu

...ma mozda te slagao :) ....ima ih tako malo da se neki lazno predstavljaju kao Indijanci da bi dobili neke povlastice od drzave - od svih etnickih grupa mislim da ih samo oni imaju
 
eremita:
Америка ја НА РАСИСТИЧКИ И ФАШИСТИЧКИ НАЧИН побила само 20,000 000 Индијанаца и потпуно уништила један народ - црвенокошце и сатрла потпуно њихову културу - а и данас имају логоре за преостале Индијанце. У време извршења страховитих злочина они су путем ФИЛМСКЕ ИНДУСТРИЈЕ и безброј каубојских филмова у којима се они "боре против дивљих и непријатељски расположених Индијанаца који ето нападају каубоје ни криве ни дужне" успели да убеде читаву планету да је изфабрикована филмска историја ПРАВА ИСТИНА.

Прави Американци су потомци англосаксонских разбојника и убица који су декретима протеривани у земљу Индијанаца, и тако се и данас понашају. 8-)

Super je kada neko percepciju istorije i sveta oko sebe, crpi iz poseta bioskopu"Balkan".
Nije to lose. Cesto se u tim bezanjima sa casova, i gledanja Dzon Wejna , nesto i nauci.

Ipak, izgleda da si ti preterao i u bezanjima sa casova, i u posetama bisoskopima.
Sta bi tek bilo da si cesce odlazio u 20. Oktobar??...Predlozio bi Bruce Leea za Nobelovca?
 
frozen1982.:
Postoji odr.razlika izmedju onoga sto su radili Sloveni i svi ostali narodi....cak i Spanci u latinskoj Americi u odnosu na ono sto su uradili Amerikanci pri naseljavanju.Da budem prost i banalan-Svuda drugde kroz istoriju bilo je i istrebljavanja al mnogo vise i YEBANJA sa tim drugima-svi drugi su se yebali sa starosedeocima a Ameri nisu nego su ih ogradili ko zivotinje u rezervate.Nije isto....ti si spomenuo bizone,a znas li zbog cega su Ameri lovili bizone?Zato sto su bizoni bili osnovna strateska namirnica indijanaca,pa im je istrebljenje bizona pomagalo u istrebljivanju indijanaca jer su gladovali.Tako da je Amerika drzava nastala na najvecem etnickom ciscenju u storiji covecanstva.To je cinjenica a ne kuknjava.J.biga ako to ne ide sa tvojom slikom o toj zemlji ali je tako.


Sto se Yebanja tice, verujem da je to vise licilo na silovanja, kada vojska uleti medju domorodce.Sumnjam da su se sa starosedeocima prvo vodali za ruke,i poklanjali cvece.
Super je sto je tebi to bas romanticno....

A Amerika jeste nastala delom i na etnickom ciscenju indijanaca, kao i Australija, kao i sto su Spanci i Portugalci potpuno istrebili Inke ,Maja, i druge prastare civilizacije Juzne Amerike.Kao i stotine drugih primera kroz blizu i dalju istoriju kada su drzave nastajale tako sto su dolazili divlji i isterivali pitome.

Tada je svet tako funkcionisao, i smesno je sada prebacivati jednom narodu ono, sto su svi radili ( ratom osvajali, domorodce ubijali ...svi, ukljucujuci i Slavene na Balkanu..

Mozda neko ima informaciju, kako su Iliri , po dolasku Slavena, poslati u banje i lecilista, da tamo., negovani i pazeni ,izumru na miru?????)
 
Andreavk:
...ma mozda te slagao :) ....ima ih tako malo da se neki lazno predstavljaju kao Indijanci da bi dobili neke povlastice od drzave - od svih etnickih grupa mislim da ih samo oni imaju


Pa ja sam mislio , da ako nekoga sistematski unistavas i ubijas, kao Ameri indijance,
da nema logike da im dajes neke povlastice od drzave....

Indijanci u Americi nisu bas najolji primer srecne, kulturne, i etnicke zajednice, to je istina.
Ali, masa njih dobijaju pare od drzave, a ne rade nista..

I bas bi me interesovalo, eto, da i bi i jedan taj ugrozeni indijanac iz USA pristao da napusti Ameriku, imperiju zla, i dodje da zivi , recimo u Sumadiju....Happyland....SUMNJAM

p.s.
da li veca prava uzivaju, da li bolje zive, da li su vise ugrozena ljudska prava Roma u Srbiji, ili Indijanaca u USA ??
Koja moralna prava ima neko ko zivi u Srbiji , da ocitava lekcije o ljudskim pravima Ameikancima, dok u svom dvoristu na svakom koraku srece gora krsenja istih...
Ali, u svom oku ni balvan ne vidimo..............
 
APress

Međutim, iranski predsjednik Mahmud Ahmadinedžad rekao je juče da Iran neće odustati od programa obogaćivanja uranijuma

"Situacija se potpuno promijenila. Naša zemlja je nuklearna sila i mi od sada s ostalim zemljama razgovaramao sa pozicija zemlje koja je nuklearna sila", rekao je Ahmadinedžad."

Da se vratim na temu. Dakle, dirljivo je zalaganje forumasa za pravo Irana na atomsko naoruzanje.
Samo, ako se podsetimo da je upravo Iran , Saudi Arabija , te Sirija , slao najvecu pomoc u oruzju, novcu i mudzahedinima u Bosnu, ova naprasna ljubav prema onima koji su do pre neku godinu klali Srbe po Bosni ,i slikali se s njihovim glavama, je degutantna.

Vec sam jednom postavio pitanje, na koje ne dobih odgovor..vrlo prosto:

"Da li bi, isto tako ostrasceno branili pravo Albanije i Hrvatske , da sutra nabave rakete srednjeg dometa, sa nuklearnim bojevim glavama??"

Da ili Ne......vrlo prost odgovor, koji bi eto, dokazao da niste licemerni po pitanju ljubljenog Irana.

Moj zakljucak je , da ovakvi, radikalni , fundamentalisticki rezimi ,.ne smeju biti naoruzani najopasnijim oruzjem danasnjice.

index9tw.jpg


Mislim......jos im samo Nuklearna fali........ :roll:
 
Svaka zemlja koja poseduje nuklearno oruzje svesna je da njegova upotreba povlaci nesagledive negativne posledice po ceo region i po nju samu. I zato je uloga nuklearnog oruzja da odrzi "ravnotezu straha", a samim tim i ocuvanje mira. Svi to znaju, ali jedino Amerika ne preza ni od cega, sto je dokazala mnogo puta. I rat u bosni je vodjen pod pokroviteljstvom iste, bilo je moodzosa dobrovoljaca sa raznih strana, ali zvanicni Iran, niti bilo koja druga muslimanska zemlja se nikad u taj rat nije mesala.
 
Цитат:
Оригинал поставио eremita
Америка ја НА РАСИСТИЧКИ И ФАШИСТИЧКИ НАЧИН побила само 20,000 000 Индијанаца и потпуно уништила један народ - црвенокошце и сатрла потпуно њихову културу - а и данас имају логоре за преостале Индијанце. У време извршења страховитих злочина они су путем ФИЛМСКЕ ИНДУСТРИЈЕ и безброј каубојских филмова у којима се они "боре против дивљих и непријатељски расположених Индијанаца који ето нападају каубоје ни криве ни дужне" успели да убеде читаву планету да је изфабрикована филмска историја ПРАВА ИСТИНА.

Прави Американци су потомци англосаксонских разбојника и убица који су декретима протеривани у земљу Индијанаца, и тако се и данас понашају.





Major_TOM:
Super je kada neko percepciju istorije i sveta oko sebe, crpi iz poseta bioskopu"Balkan".
Nije to lose. Cesto se u tim bezanjima sa casova, i gledanja Dzon Wejna , nesto i nauci.

Ipak, izgleda da si ti preterao i u bezanjima sa casova, i u posetama bisoskopima.
Sta bi tek bilo da si cesce odlazio u 20. Oktobar??...Predlozio bi Bruce Leea za Nobelovca?


А је л' Теби стварно овакав глупачки пост аргумент ПРОТИВ онога што сам написао? :roll: :roll: :roll: Дај, уозбиљи се мало... или напиши нешто сувисло... или ућути !
 
Amerika je jedina zemlja do sada koja je i upotrebila atomsko oruzje bacivsi ga na Hirosimu i Nagasaki...doduse tada su malo razmisljali o posledicama jer su usavrsavajuci ga nastavili da vrse nuklearne probe na zemlji i tako zatrovali ogromne povrsine koji vise nisu pogodne za zivot...danas nuklearno oruzje poseduju i druge zemlje npr. Indija i Pakistan - to su zemlje koje su imale vece nesuglasice nego danas Arapi i Izraelci... naravno da je bolje da ga nemaju ni oni ni bilo ko na ovoj planeti ali ako Ameri zaista upotrebe atomsko oruzje za napad na Iran onda ne treba biti mnogo pametan pa zakljuciti da su siledzije kojima do dobrobiti covecanstva nije stalo i da im to atomsko oruzje samo sluzi za ucene i pretnje onima koji ga nemaju
 
Major_TOM:
Sto se Yebanja tice, verujem da je to vise licilo na silovanja, kada vojska uleti medju domorodce.Sumnjam da su se sa starosedeocima prvo vodali za ruke,i poklanjali cvece.
Super je sto je tebi to bas romanticno....

A Amerika jeste nastala delom i na etnickom ciscenju indijanaca, kao i Australija, kao i sto su Spanci i Portugalci potpuno istrebili Inke ,Maja, i druge prastare civilizacije Juzne Amerike.Kao i stotine drugih primera kroz blizu i dalju istoriju kada su drzave nastajale tako sto su dolazili divlji i isterivali pitome.

Tada je svet tako funkcionisao, i smesno je sada prebacivati jednom narodu ono, sto su svi radili ( ratom osvajali, domorodce ubijali ...svi, ukljucujuci i Slavene na Balkanu..

Mozda neko ima informaciju, kako su Iliri , po dolasku Slavena, poslati u banje i lecilista, da tamo., negovani i pazeni ,izumru na miru?????)
Pa postoji tazlika u jednoj stvari.....ni Iliri ni Sloveni ni Spanci nisu drugima drzali vakelu da su sediste svetske demokratije ko Ameri sto popuju celom svetu.Ja se slazem da je krajni rezultat slican a nije istina da je ono sto sam rekao delimicno nego je POTPUNO tacno.I naravno da nisam mislio na drzanje za ruke.Relativizacijom ne moze da se izbegne cinjenica,a cinjenica je da drzava koja najvise sere svuda po svetu o ljudskim pravima vuce direktne korene iz najveceg etnickog ciscenja u istoriji covecanstva.I nacin na koji se ponasa u spoljnoj politici ne cini je nista boljom ni od jedne super svetske sile kroz istoriju.U ostalom ko je to Amerikancima dao da misle da jedini imaju za pravo da drze Atomsko naoruzanje?***** je ***** i treba ga nazvati pravim imenom.Ja nisam politicar u diplomatiji koji mora da se uvlaci Amerima(sto je onda sasvim razumljivo i npormalno).Stvari treba nazvati pravim imenom.
 
Shade_:
Svaka zemlja koja poseduje nuklearno oruzje svesna je da njegova upotreba povlaci nesagledive negativne posledice po ceo region i po nju samu. I zato je uloga nuklearnog oruzja da odrzi "ravnotezu straha", a samim tim i ocuvanje mira. Svi to znaju, ali jedino Amerika ne preza ni od cega, sto je dokazala mnogo puta. I rat u bosni je vodjen pod pokroviteljstvom iste, bilo je moodzosa dobrovoljaca sa raznih strana, ali zvanicni Iran, niti bilo koja druga muslimanska zemlja se nikad u taj rat nije mesala.


Potpuno netacno.........
I Iranska vlada, kao i vlade i vladari drugih islamskih zemalja su aktivno ucestovale u ratu u Bosni, saljuci organizovano "dobrovoljce", a najvise saljuci ogromna novcana sredstva, kao i konkretno naoruzanje....

Ne znam kome je u interesu da se to zataska ili zaboravi.....
 
eremita:
А је л' Теби стварно овакав глупачки пост аргумент ПРОТИВ онога што сам написао? :roll: :roll: :roll: Дај, уозбиљи се мало... или напиши нешто сувисло... или ућути !

Kakav post, takav i odgovor na njega.............

Sveo si istoriju Amerike na kaubojske filmove.......
Napisao si da su Amerikanci potomci robijasa i bandita, sto je nonsens.........

I kako na to, covek da ti ozbiljan odgovor da?
Najradije bi takve postove ignorisao, ali ne ide,bas da svako lupa sta hoce....
 

Back
Top