Nakon što su mu presadili srce serijskog ubice, i sam je postao MONSTRUM

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
Nakon što su mu presadili srce serijskog ubice, i sam je postao MONSTRUM
worldnewsdailyreport.com - V. T. | 08. 12. 2015. - 08:31h | Foto: Police | Komentara: 6

Čovek koji je u protekle dve godine ubio 27 ljudi uhapšen je pre nekoliko dana u Atlanti, glavnom gradu Džordžije. Nakon što je njegova žena izrazila sumnju da je za to krivo srce koje mu je presađeno, policija je odlučila da istraži slučaj i otkrila da je srce koje je dobio pripadalo serijskom ubici Dereku Emeriju, koji je pogubljen 2013. godine.

Majkl Rodriges

Majkl Rodriges iz Atlante optužen je da je je ubio 23 žene i 4 muškarca tokom dve godine, počevši sa ubistvima u decembru 2013.

Optuženi je, prema policijskom izveštaju, osećao konstantnu potrebu da ubija i napadao bi sve koji su mu delovali ranjivo kako bi zadovoljio svoju želju za krvlju.

- Delovalo je kao da je zavistan od ubijanja. On tvrdi da je čuo glasove koji su mu rekli da ubija ljude i da su oni bili nepodnošljivi sve dok nekog ne bi ubio - kaže kapetan Džeri Vudson.

Njegova bivša supruga, od koje se razveo u februaru 2015. godine, rekla je da se vreme kada je počeo da ubija poklapa sa vremenom kada mu je presađeno srce i da je operacija kriva za ono što je uradio.

- Pre operacije je bio miran, ali nakon što je dobio novo srce, postao je naprasit i opsednut oružjem i lovom. Kupio je pištolje i noževe i počeo d aubija sve od zečeva do medveda. Nisam mogla da prepoznam čovek za koga sam se usala, pa sam odlučila da se razvedem. Znala sam da je postao agresivan, ali nisma mogla ni da pretpostavim da je postao takvo čudovište. To je sve zbog srca koje je dobio, ono je zlo - rekla je Mišel Gonsales.

Identitet donora organa najčešće se čuva kao stroga tajna, a u ovom slučaju policiji je dozvoljeno da pristtupi njegovom kartonu. Nakon toga je usledio šok - otkriveno je da je Majklu presađeno srce serijskog ubice Dereka Emerija, koji je pogubljen 2013. godine.
Derek Emeri

Zločini koje je Rodriges počinio mogli bi biti povezani sa čudnim sekundarnim efektom transplantacije organa, koji se zove fenomen ćelijske memorije. Iako još nije stoprocentno naučno potvrđen, podržava ge nekoliko naučnika i doktora,a mnogi ljudi su posle transplantacije primetili čudne promene.

Ponašanje koje su osobe kojima su organi presađeni ispoljile moglo se povezati sa ponašanjem donora, a posebno se veruje da se kod transpantacija srca takvo ponašanje najuočljivije ispoljavalo.

Prema australijskoj studiji objavljenoj u časopisu "Quality of Life Research", pokazalo se da 79 odsto pacijenata koji su dobili novo srce nije osetilo nikakve promene, dok je 15 odsto pacijenata priznalo da osećaju da su se delimično poremenili.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/61225...srce-serijskog-ubice-i-sam-je-postao-MONSTRUM

Nisam znao gde ovo da stavim. Ako moderacija ima neku bolju ideju prihvatam.
 

Back
Top