Najpoznatije aplikacije sa veštačkom inteligencijom

Neno

Elita
Poruka
21.425
Broj servisa koji koriste veštačku inteligenciju, kako bi nam olakšali obavljanje određenih zadataka, stalno se umnožava. Skupili smo na jednom mestu one najpoznatije. Ne tvrdimo da su ovi alati i najbolji, jer je u moru usluga veštačke inteligencije skoro nemoguće isprobati svaku od njih pojedinačno. Imajte i u vidu da većina nije besplatna, već zahteva određeni oblik pretplate.

1) ChatGPT

Svima poznat četbot koji u sekundi odgovara na sva moguća pitanja. Koristi se za generisanje fotografija, pisanje sastava, čestitki, otklanjanje grešaka u kodu i još mnogo toga. Njegova popularnost jenjava u poslednje vreme zbog konkurenata koji pokušavaju da ga dostignu.


2) Character AI

Neobičan ali popularan servis na kome vodite razgovor sa veštački napravljenim ličnostima. Na primer, vežbate intervju za posao sa ispitivačem ili ćaskate sa seljakom iz srednjeg veka.

3) Gemini

Guglov četbot koji iz dana u dan postaje sve bolji i pretpostavlja se da će u skorijoj budućnosti potisnuti internet pretragu. Ni za čim nećemo morati sami da tragamo po internetu, već će svaka informacija biti odmah dostupna.

4) Perplexity AI

5) Copilot

6) Civitai

civitai-1024x698.png
Platforma otvorenog koda gde se razmenjuju modeli veštačke inteligencije za pravljenje umetničkih dela.

7) Leonardo AI

8) Craiyon

Rečima opišete kakva fotografija vam je potrebna i dobijete je za desetak sekundi.

9) Midjourney AI

10) Soundful

11) Soundraw

12) Synthesia

13) Stockimg

14) Photoroom

15) Vocalremover



itnetwork.rs
internetzanatlija.com
serbian.tech
 
Broj servisa koji koriste veštačku inteligenciju, kako bi nam olakšali obavljanje određenih zadataka, stalno se umnožava. Skupili smo na jednom mestu one najpoznatije. Ne tvrdimo da su ovi alati i najbolji, jer je u moru usluga veštačke inteligencije skoro nemoguće isprobati svaku od njih pojedinačno. Imajte i u vidu da većina nije besplatna, već zahteva određeni oblik pretplate.

1) ChatGPT

Svima poznat četbot koji u sekundi odgovara na sva moguća pitanja. Koristi se za generisanje fotografija, pisanje sastava, čestitki, otklanjanje grešaka u kodu i još mnogo toga. Njegova popularnost jenjava u poslednje vreme zbog konkurenata koji pokušavaju da ga dostignu.


2) Character AI

Neobičan ali popularan servis na kome vodite razgovor sa veštački napravljenim ličnostima. Na primer, vežbate intervju za posao sa ispitivačem ili ćaskate sa seljakom iz srednjeg veka.

3) Gemini

Guglov četbot koji iz dana u dan postaje sve bolji i pretpostavlja se da će u skorijoj budućnosti potisnuti internet pretragu. Ni za čim nećemo morati sami da tragamo po internetu, već će svaka informacija biti odmah dostupna.

4) Perplexity AI

5) Copilot

6) Civitai

Pogledajte prilog 1548766
Platforma otvorenog koda gde se razmenjuju modeli veštačke inteligencije za pravljenje umetničkih dela.


7) Leonardo AI

8) Craiyon

Rečima opišete kakva fotografija vam je potrebna i dobijete je za desetak sekundi.

9) Midjourney AI

10) Soundful

11) Soundraw

12) Synthesia

13) Stockimg

14) Photoroom

15) Vocalremover



itnetwork.rs
internetzanatlija.com
serbian.tech
Ubacili su i u Revit i AutoCAD AI alatke, mislim da je i Adobe "oplemenio" svoje pakete AI stvarima, znam da su Oracle i SAP takodje ubacili AI u svoje paqkete... ukratko, svi proizvodjaci software-a naveliko to rade. Do 2027 nece biti aplikacije bez AI.

Pa onda Dzordzi kaze "sta ce vam to", pregazeni i zastareli matorac...
 
Ima dosta vrhunskih komerc. AI alata koje mogu da preporucim ali ti alati nisu namenjeni bas za fizicka lica, sa nekima sam radio sa nekima nisam.

Dosta se forsiraju u sajber bezbednosti i ide se ka tome da se napravi potpuno autonomni centralizovan AI SOAR sistem (security orchestration, automation, and response) cija ce svrha biti da jedan centralizovan AI sistem komanduje svim ostalim AI pod-sistemima koji danas uveliko vec postoje i sam detektuje i resava sigurnosne probleme apsolutno bez ljudskog uticaja) i kako zasad stvari stoje za 5-6 god bice tu dosta otpustanja :lol:

Jedini ljudi koji mogu da sacuvaju radna mesta su ironicno sami "hakeri" jer danas sve vise i vise i oni koriste vestacku inteligenciju kako bi prevarili AI bezbednosni sistem pa zato uvek postoji potreba i za ljudskom logikom :lol:



Takodje neki od njih i nemaju tradicionalnu bazu podataka virusa vec odlucuju koja aplikacija ili komanda je bezbedna po tome sto posmatraju ponasanje nekog softvera i posmatraju sta on to uopste radi i sa kojim servisima komunicira od nastanka pa dalje :lol:

Tipa ne znam ... neka prosta browser ekstenzija menja registre racunara za autorun sto moze da bude sasvim regularna stvar ali sad AI nije jasno zasto bi jedan takav browser add-on uopste to radio? Mozda sam uzeo glup primer ali ovo se nekada zvalo heuristikom, ali je sada bas podignuto na veci nivo.


Ili kao sto sam vec spomenuo pre, racunovodja se dopisuje sa veb dizajnerom a AI kapira da ovaj za takvom prepiskom bas i nema obicaj :lol: Pa salje poruku IT-u da mu tu nesto ne stima :lol:

Desilo se npr. da se lik nalozi na poruku neke fake ribe iz "Moldavije" i AI to primeti izbrise poruku ali je ovaj Don Zuan bio brzi i od vestacke inteligencije i posalje joj i adresu i broj telefona . :lol:
 
Poslednja izmena:
Od pre par dana su neki chatovi uveli free 4, dok su drugi poceli sa video ai i sa audio komunikacijom preko mobilnog...e sad, nisam probao koji se kanal okrene ali se dobija neki nalog na kom mrezama....posto taj deo audio mene ne interesuje..

Ja sam i do sad koristio jedan chat jer ne umem ove ostale ni malo , bas ni priblizno..
Sto se tice search, tu jedva ali jedva koristim neki phind...ali ne znam da li me vise zaebava ili ne...dok me google sigurno zaebava, jer ukucam search pojam i on mi izbaci 2 rezultata...pa sta sam ja , nakacen na lokalni avganistanski drzavni net...
 

Back
Top