Najpotcenjenije serije

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
Ja iskreno nisam nikad pratio trendinge ili podlegao hajpu pa sad kao ako je nesto ultra popularno ili ako ima super visoke ocene kao ja to moram da gledam, iskreno nisam nikad razmisljao na taj nacin vec sam gledao iskljucivo ono sto me zanima i sto zaista zelim da gledam i primetio sam da ima zaista dosta sjajnih serija (i to visoke produkcije tipa HBO, Netflix i slicno) koje su iz nekog razloga prosle ne previse zapazeno i nisu nikad dobile onu paznju i publicitet koje zasluzuju.

Dakle koje su po vama najpotcenjenije serije, evo ja cu navesti nekoliko primera zaista sjajnih serija koje su me odusevile i zaista sjajan utisak na mene ostavile ali iz nekog razloga nisu nikad bile previse u centru paznje.

Snowfall :

Zaista sjajna HBO-ova krimi serija o ekspanziji i epidemiji kreka cija se radnja odvija u Los Andjelesu tokom 80-ih, serija govori o tome kako krek i droga razaraju zajednicu, narocito Afro-americku populaciju a serija ima svakako i jednu dublju i politicku konotaciju jer govori kriticki i nedvosmisleno o ulozi drzave i cia-je u trgovinu drogom, nacinom na koji manipulise ljudima i time kako krvavim parama od droge finansiraju ratove i "obojene" revolucije sirom sveta, "kontrase" i vojne hunte po Latinskoj Americi, itd .
Serija je po meni svakako sam vrh zanra, po meni u rangu sa recimo serijama kao sto je The Wire , Gamorrah, Sons of Anarchy, Sopranovi, itd.

Timeless (Bezvremeni)

Odlicna SF serija o putovanju kroz vreme, kada troje mladih ljudi u svakoj epizodi putuju u drugo vremensko razdoblje pokusavajuci da ocuvaju proslost a samim tim i sadasnjost od misteriozne organizacije "Rittenhouse" koja pokusava da promeni tok istorije.
Pomeni isto super serija iako je ukinuta nakon par sezona, uprkos veoma dobrim ocenama i kritikama, ono serija ima dinamiku, koheziju, dobre likove, atmosferu, odlican koncept gde je svaka epizoda smestena u drugo vremensko razdoblje , inace jedan od glavnih negativaca u seriji je i Goran Visnjic (koji pokusava da spase pokojnu zenu tako sto ce da izmeni tok istorije), odlicna serija i steta sto ni ona nije dobila publicitet i paznju kakvu zasluzuje jer zaista je bila nesto osvezavajuce.


Wu Tang : An American Saga

Odlicna serija o legendarnom i kultnom Hip Hop sastavu Wu Tang Clan, prica o grupi momaka iz Staten Island-a u Nju Jorku zaljubljenicima u Kung Fu filmove koji su bili rastrzani izmedju sumorne svakodnevnice u getu i pokusaja da prezive, sitnog kriminala i dilovanja i bavljenja muzikom.
Serija opisuje neke kultne momente kako su nastale neke njihove kultne pesme koje su obelezile Hip Hop 90-ih kao sto su Protect Ya Neck, Cream, Can't It Be So Simple, Method Man, Brooklyn ZOO , itd i njihov prvi album legendarni "Enter The 36 Chambers", kako su oni dobili imena po kojima su i danas prepoznatljivi, onda njihov cuveni nastup u klubu "Fever" u Bronksu gde su nastupile mnoge Hip Hop legende pre njih kao sto su Run DMC, Public Enemy, LL Cool J, Krs One, Big Daddy Kane, Kool G Rap i ostali, pa onda nastanak njihovog cuvenog logoa, itd.
Serija je zaista puna emotivnih momenata i zaista sjajna prica kako je prakticno iz nicega nastalo nesto sto je ostavilo tako dubok trag i postalo svetski brend.

Serija je zaista sjajna ali sad nazalost ne znam koliko zanima one koji nisu fanovi Wu Tang Clan-a i Hip Hop kulture.
 
:ok:
Dobra i zapostavljena serija, slazem se... Prestala je da izlazi zbog finansijskih problema. Da bi se izvukli sto su radnju ostavili da visi o koncu na kraju posl. epizode 2.sezone, naknadno su, uz doniranje fanova, uspeli da skrpe malo love i snime dal 1 ili 2 zavrsne epizode, da ne bude glupost stoleca tu gde stade. ;)

E jeste da , u pravu si , bese razlog ukidanja serije je bio i to stoje produkcija bila skupa, kontam i ja da za svaku razlicitu vremensku epohu u svakoj epizodi je potrebna nova scenografija, kostimi, ovo ono a to sve kosta, pa nisam siguran koliko im se isplatilo da to sve prave za jednu epizodu samo.

E da po meni isto odlicna serija je bila ona SF serija "V" (Visitors iliti Posetioci).

Serija pocinje tako sto se iznad skoro svih velikih gradova na Zemlji tipa Rio de Zeneiro, Los Andjeles, Njujork, Moskva, Pariz, London, Rim, Firenca, Peking, Tokio, Sidnej, itd iznenada pojavljuju veliki svemirski brodovi sa sve vanzemaljcima koji izgledaju identicno kao ljudi i zele da uspostave kontakt sa covecanstvom i da pomognu covecanstvu da prevazidje krizei resi svoje probleme i tako malo po malo oni uspostavljaju kontakt, nude blagodeti njihove napredne tehnologije, nude lekove za neizlecive bolesti, pomazu ljudi polako zadobijajuci njihovo poverenje i simpatije da bi se u jednom momentu ispostavilo da je to zapravo jedna agresivna genocidna reptilska vanzemaljska rasa naizgled samo prerusena u ljude koja je vec dugo prisutna na Zemlji i ciji su agenti infiltrirani u institucije raznih drzava, bankarski sistem, verske institucije, itd i koja ima za cilj da preotme planetu Zemlju od ljudi a ljudima ko zna sta da uradi i da je njihov dolazak zapravo samo zavrsna faza njihove invazije.

Secam se serija je izasla negde pre 10-ak godina na ABC-ju i secam se bila je zaista odlicna, onako vrlo dinamicna i kohezivna, cim se zavrsi jedna epizoda odma sa nestrpljenjem si iscekivao sledecu da vidis sta ce se desiti , secam se serija je isto onako bila dosta dobro prihvacena od fanova, kada je pocela imala je rekordnu gledanost ali kako je vreme odmicalo gledanost je malo opadala pa je nazalost serija ukinuta nakon druge sezone.
Inace reklo bi se da je serija vrlo aktuelna i da su autori ocigledno fanovi lika i dela Dejvida Ajka ;) , inace ja mislim da bi serija sad imala jos i bolji odviz gledalaca i popularnost s obzirom da su Dejvid Ajk i price o reptilijancima sad jos rasprostranjenije, popularnije i aktuelnije nego tamo 2009/10 kada je izasla ta serija (serija je inace remake istoimene serije tamo iz 80-ih, inace mislim da je 80-ih bilo bas preprano za takvu seriju i pricu o reptilijancima jer mislim da u to vreme niko jos nije kapirao poruku i o cemu se zapravo radi i verujem niko nije pomisljao da tu mozda ima i nesto malo vise od puke fikcije).
 
inace ja mislim da bi serija sad imala jos i bolji odviz gledalaca i popularnost s obzirom da su Dejvid Ajk i price o reptilijancima sad jos rasprostranjenije, popularnije i aktuelnije nego tamo 2009/10 kada je izasla ta serija (serija je inace remake istoimene serije tamo iz 80-ih, inace mislim da je 80-ih bilo bas preprano za takvu seriju i pricu o reptilijancima jer mislim da u to vreme niko jos nije kapirao poruku i o cemu se zapravo radi i verujem niko nije pomisljao da tu mozda ima i nesto malo vise od puke fikcije).
Zapravo, ona iz 80ih je imala veceg efekta u shoku i dosta senzualnija je bila, veci delikates za SF fanove, bila je nesto potpuno sveze i novo... ;)
A price o Dejvidu Ajku su se danas vec izduvale, definitivno je rimejku i bilo vreme (cudna li cuda:roll:) bas tada pre vise od decenije, kad je i Ajk bio vrlo in. :cool:
 
Zapravo, ona iz 80ih je imala veceg efekta u shoku i dosta senzualnija je bila, veci delikates za SF fanove, bila je nesto potpuno sveze i novo... ;)
A price o Dejvidu Ajku su se danas vec izduvale, definitivno je rimejku i bilo vreme (cudna li cuda:roll:) bas tada pre vise od decenije, kad je i Ajk bio vrlo in. :cool:

Pa generalno Dejvid Ajk je sad vise "in" negde onda pre 10-12 godina, inace njegove price se nikad nece "izduvati" , cinjenica da je on postavio neke nove standarde i da se usudio da ide tamo gde niko nije smeo, generalno njega su pre 30-ak godina smatrali ludakom, kao da covek nije sav, onda su mislili da se samo sprda pa su se sprdali sa njim, onda kasnije isto su se sprdali na njegov racun samo manje a danas kad su nam informacije mnogo dostupnije, kad vidimo u kakvom svetu zivimo i u kom smeru stvari idu ono skoro vise niko mu se ne smeje i ljudi su skapirali koliko je tj covek bio hrabar i ispred svog vremena.

Recimo bio je slucaj da kada je on jednom prolazio ulicom jedan momak ga je prepoznao i poceo da mu se ruga i da ga ismeva na ulici, a on ga je pitao, pa reci mi sta ti je smesno toliko i reci mi da li si procitao uopste neku od mojih knjiga, na sta mu je on naravno odgovorio da nije.
Tako da samo neupucenima i onima koji nisu upoznati sa njegovim radom on moze da bude "smesan" jer recimo ti kad citav njegove knjige tu ima sve precizno i detaljno do najsitnijih detalja, od starog Vavilona pa na ovamo, ko, sta, kako, zasto, gde, ko je tacno sa kim povezan, ko je tacno sta rekao, ko je tacno sa kim u kakvom srodstvu i za sve svoje navode on se zapravo poziva na zvanicne istorijske izvore, izjave ovih ili onih, navode iz mejnstrim medija, itd,, nista on ne izmislja niti iznosi proizvoljne informacije, vec zapravo samo postojece tacke sklapa u jednu celinu, e sad problem je sto su njegove knjige bas preobimne, malo prepune informacija, zahtevaju paznju i fokus i jednom prosecnom citaocu je jako tesko da primi i procesuira toliku kolicinu informacija pa onda ni ne pokusava, nego je samo negde usput nacuo za Dejvida Ajka i nacuo kao a on je tamo neki ekscentrik i ludak koji prica o reptilijancima i ljudima-gusterima a zapravo ti ljudi nemaju pojma koliko nemaju pojma o cemu govore.
 
Malo povrsno gledas na svu tu fenomenologiju... ;) Jesi li ti citao njegove knjige? :P :mrgreen:
Ko ga je progutao na keca u tom dobu (kad je ipak zaista bio najpopularniji ;) tj. jos neprovaljen kao danas) 99,99% je te price gutao na osnovu njegovih medijskih gostovanja, gde je taj lik imao priliku ne da iznosi sve detalje svojih knjiga, vec glavnicu, osnovne neke svoje teze...Ispravi me ako lazem. ;)
Te teze su, naravno, senzacionalisticke i radikalne. Najbitnije - trigeruju mastu. ;) Ali mastom je najlakse manipulisati neobrazovani um...Kad-tad, to ce ti pasti na pamet, i prihvatam izvinjenje. :D :lol: Mastom je, inace, moguce spojiti tacke koje veze medju sobom nemaju da dobijes celinu koja lici na istinu, ali ona to uopste nije... Pogotovu ako se tim tackama nategnuto i povrsno rukovodi... U tome je stvar. Svako je u zivotu jednom ili vise puta bio naivan i to nije sramota, ali pravi uspeh dolazi kad se razluce jeftini trikovi pseudologije fantastike nad stvarima koje su istinite, ili koje su jos nepoznate, ali zasluzuju da budu spoznate na jedan posten i fer nacin... E, kad se to savlada, presao si sa zutog na crni pojas. :cool: Ali, hajde da ne trolujemo ovde, bilo bi ok da zamolimo @Redmond da nam ove poruke prebaci na Misterije i Teorije Zavere na tamo neku temu po njegovom izboru, ako se slozi, a verujem da da. :p Primetio si da mudro biram reci, da pazljivo sklapam recenice, izbegavam prevelike postove, ponavljanja jedne te iste stvari na 5 nacina kao da neko nije skapirao iz prve recenice o cemu se radi, itd...to opterecuje oci citaoca, on ne voli glomazne tekstove koji jos ponavljaju fraze da bi bili jos veci, kako to neki tupavi novinari u stampi rade da bi ispunili glupu normu slova... Tako da, hajde da vodimo ubuduce malo racuna i o tome. Nisu ljudi glupi, shvatice te i bez suvisnih ponavljanja. ;) OK?
 
Malo povrsno gledas na svu tu fenomenologiju... ;) Jesi li ti citao njegove knjige? :P :mrgreen:
Ko ga je progutao na keca u tom dobu (kad je ipak zaista bio najpopularniji ;) tj. jos neprovaljen kao danas) 99,99% je te price gutao na osnovu njegovih medijskih gostovanja, gde je taj lik imao priliku ne da iznosi sve detalje svojih knjiga, vec glavnicu, osnovne neke svoje teze...Ispravi me ako lazem. ;)
Te teze su, naravno, senzacionalisticke i radikalne. Najbitnije - trigeruju mastu. ;) Ali mastom je najlakse manipulisati neobrazovani um...Kad-tad, to ce ti pasti na pamet, i prihvatam izvinjenje. :D :lol: Mastom je, inace, moguce spojiti tacke koje veze medju sobom nemaju da dobijes celinu koja lici na istinu, ali ona to uopste nije... Pogotovu ako se tim tackama nategnuto i povrsno rukovodi... U tome je stvar. Svako je u zivotu jednom ili vise puta bio naivan i to nije sramota, ali pravi uspeh dolazi kad se razluce jeftini trikovi pseudologije fantastike nad stvarima koje su istinite, ili koje su jos nepoznate, ali zasluzuju da budu spoznate na jedan posten i fer nacin... E, kad se to savlada, presao si sa zutog na crni pojas. :cool: Ali, hajde da ne trolujemo ovde, bilo bi ok da zamolimo @Redmond da nam ove poruke prebaci na Misterije i Teorije Zavere na tamo neku temu po njegovom izboru, ako se slozi, a verujem da da. :p Primetio si da mudro biram reci, da pazljivo sklapam recenice, izbegavam prevelike postove, ponavljanja jedne te iste stvari na 5 nacina kao da neko nije skapirao iz prve recenice o cemu se radi, itd...to opterecuje oci citaoca, on ne voli glomazne tekstove koji jos ponavljaju fraze da bi bili jos veci, kako to neki tupavi novinari u stampi rade da bi ispunili glupu normu slova... Tako da, hajde da vodimo ubuduce malo racuna i o tome. Nisu ljudi glupi, shvatice te i bez suvisnih ponavljanja. ;) OK?

A ne ne, ne gledam uopste povrsno, nasuprot.

Inace citao sam njegove knjige (iako nazalost nisam sve), inace sto se tice njegovih medijskih gostovanja ja bas mislim da se u medijskim gostovanjima trudi da bude sto realisticniji i da izbegava senzacionalizam i previse "socnih" detalja, dok zapravo sadrzaj njegovih knjiga govori mnogo vise od njegovih medijskih nastupa.
Inace nema to nikakve veze sa mastom, mislim samo glupi i indoktrinirani ljudi misle da je sve onako kako tvrde mejnstrim mediji i zvanicna prica i kako se sve odvija tako nepovezano i "spontano" dok oni malo bolje informisani koji misle svojom glavom uvidjaju da su sve te tacke zapravo negde spojene i da sve te tacke oslikavaju neku jednu sliku i jednu celinu i da se uglavnom nista ne desava tek tako i "spontano" i onda oni prvi indoktrinirani takve ljude nazivaju "teoreticarima zavere", znaci "teoreticare zavere" su svi oni koji dovode u pitanju zvanicnu verziju price, mada oni prvi veruju takodje u jednu teoriju, oni veruju u tzv. teoriju "spontanih dogadjaja" e sad samo ta teorija se skoro uvek pokazala pogresnom dok se vecina "teorije zavera" na ovaj ili onaj nacin obistinile i pokazale kao tacne.

Inace ja sam vec dugo i relativno ozbiljno bavim ufologijom i taj fenomen reptilijanaca mi je vrlo interesantan i iz tog ufoloskog ugla, mislim od vajkada u svim kulturama sirom sveta imas kultove reptila, neke reptile-"bogove", vrlo slicnih opisa pa i imena (iako su te kulture bile na razlicitim kontinentima i nisu znale jedna za drugu), pa recimo u Bibliji imamo govorecu zmiju koja je navela Evu da uzme jabuku, u drevnoj Kini carevi su polagali pravo na tron kao sinovi zmaja, Maje i Ateci su isto imali kult Kukulkana i Kecalkoatla zmijolikog "bozanstva", pa neka africka plemena takoje imaju kult reptila , recimo u Juznoj Africi te negativne reptilske entitete zovu "citahuri", pa drevna japanska "boginja" Amaterasu je prema nekim izvorima mogla da menja oblik iz zmijolikog u ljudski, itd , pa recimo i danas u moderna vremena postoje brojni svedoci koji tvrde da su ih videli, kao i neke zrtve vanzemaljskih otmica koje takodje tvrde da su vidjali ta reptiloidna bica, tako da mislim da svakako ima tu necega, mislim da oni zaista jesu tu negde medju nama i da nisu samo mit i prica kako neki tvrde.
 
A ne ne, ne gledam uopste povrsno, nasuprot.

Inace citao sam njegove knjige (iako nazalost nisam sve), inace sto se tice njegovih medijskih gostovanja ja bas mislim da se u medijskim gostovanjima trudi da bude sto realisticniji i da izbegava senzacionalizam i previse "socnih" detalja, dok zapravo sadrzaj njegovih knjiga govori mnogo vise od njegovih medijskih nastupa.
Inace nema to nikakve veze sa mastom, mislim samo glupi i indoktrinirani ljudi misle da je sve onako kako tvrde mejnstrim mediji i zvanicna prica i kako se sve odvija tako nepovezano i "spontano" dok oni malo bolje informisani koji misle svojom glavom uvidjaju da su sve te tacke zapravo negde spojene i da sve te tacke oslikavaju neku jednu sliku i jednu celinu i da se uglavnom nista ne desava tek tako i "spontano" i onda oni prvi indoktrinirani takve ljude nazivaju "teoreticarima zavere", znaci "teoreticare zavere" su svi oni koji dovode u pitanju zvanicnu verziju price, mada oni prvi veruju takodje u jednu teoriju, oni veruju u tzv. teoriju "spontanih dogadjaja" e sad samo ta teorija se skoro uvek pokazala pogresnom dok se vecina "teorije zavera" na ovaj ili onaj nacin obistinile i pokazale kao tacne.

Inace ja sam vec dugo i relativno ozbiljno bavim ufologijom i taj fenomen reptilijanaca mi je vrlo interesantan i iz tog ufoloskog ugla, mislim od vajkada u svim kulturama sirom sveta imas kultove reptila, neke reptile-"bogove", vrlo slicnih opisa pa i imena (iako su te kulture bile na razlicitim kontinentima i nisu znale jedna za drugu), pa recimo u Bibliji imamo govorecu zmiju koja je navela Evu da uzme jabuku, u drevnoj Kini carevi su polagali pravo na tron kao sinovi zmaja, Maje i Ateci su isto imali kult Kukulkana i Kecalkoatla zmijolikog "bozanstva", pa neka africka plemena takoje imaju kult reptila , recimo u Juznoj Africi te negativne reptilske entitete zovu "citahuri", pa drevna japanska "boginja" Amaterasu je prema nekim izvorima mogla da menja oblik iz zmijolikog u ljudski, itd , pa recimo i danas u moderna vremena postoje brojni svedoci koji tvrde da su ih videli, kao i neke zrtve vanzemaljskih otmica koje takodje tvrde da su vidjali ta reptiloidna bica, tako da mislim da svakako ima tu necega, mislim da oni zaista jesu tu negde medju nama i da nisu samo mit i prica kako neki tvrde.
Sve je moguce sem drvene peci...:) a mozda i onda, pod nekim uslovima. :lol: :cool:
To na stranu...mozda je i Zemlja ravna. ;) Kao i sve teorije zavere kad se uzmu zajedno, tom logikom kad-tad bi legle na jednu zajednicku, kao na rudo,
ultimativnu, ravnu teoriju, kao Zemlja... :mrgreen: Sto kazu, ravno do Kosova. :cool: Eto, razumes u cemu je stvar: previse zadjes u crno-belo iskljucivost. Ili ti je sve "teorija zavera" ili ti je sve "logika slucajnosti" i to dvoje se navodno obavezno potiru. Razmisljas kao klasican "binarac",binarna logika, kako kaze jedan moj veoma inteligentan prijatelj... :cool: A zapravo, istina je negde izmedju: niti je sve sto moze pasti nekome na pamet (kao "teorija zavere") neka fantasticna istina, niti postoje samo slucajnosti pa da i to bude jedina istina, kako ti to dozivljavas fatalisticki. Ponavljam, nesto jeste tacno, nesto nije. :) Postoji valjda neka hijararhija i u arbitrazi tih stvari, po tome se vidi ko ima ozbiljan pristup tome, a ko neozbiljan, "sanjalacki"...Mislim, ima i ono "i corava koka zrno nabode", ali zelim reci da nije u tome poenta, niti je to resenje za problem "binarne" logike. ;) ...pre ce biti da je to tek faksimil tog resenja.:cool: ...Toliko o toj temi. ;)
 

Back
Top