Najgori turisti-Britanci ili....?

Pitao bih fortesa a i ostale kakvi su Nemci kao turisti? Ne spominjete ih nesto.

Nemam loša iskustva sa njima. Nisam bio na nekim mestima gde oni idu masovno tipa određeni delovi Majorke. Moj zet koji je Nemac se zahebava u fazonu sa tim turistima kao mi sa ekipom koja letuje u Paraliji. Ali tamo gde sam išao gledaju svoja posla i osim onih belih sokni i papuča preko kojih ih međ' hiljadu drugih poznaš nepogrešivo :lol: nisu mi upadali u oči ponašanjem.
Opet kažem nisam išao na njihove party destinacije gde se raspištolje.
 
Најгоре понашање на аеродрому сам приметио код Енглеза, они су боси седели на поду, без обзира што је било места за седење и што је најгоре нису изгледали ни надрогирано ни пијано ... дакле као последњи клошари.

Турци
Што се тиче гостопримства, на првом месту су Турци и то што сам доживео у Истанбулу, без обзира на све предрасуде. Не рачунам досадне продавце који се претерано намећу и шлихтају, већ конкретно на интеракцију са обичним светом. Можда имам такав утисак зато што сам очекивао хладнији однос према нама. Мислио сам да ће то бити први град где се нећемо уклопити у већини, али доживели смо да чак и ту нас локално становништво запиткује за неки аутобус, трајект, улицу и слично. Ваљда је тих десетак процената становништва који изгледа европски довољно да се помешаш са њима.
Иначе у сваком европском граду смо имали ту ситуацију да нас домаће становништво нешто стартује и пита. :mrgreen:

Руси
Када сам путовао у Москву, аирбнб је био препун критика, Азијати су остављали најгоре могуће коментаре, углавном Кинези, Индијци и други. Они су Русе оцрнили као домаћине, називајући их најгорим расистима, са препоруком да ако ниси белац не долазиш у Москву.
Ја сам доживео тотално другачије искуство, наравно тамо одлазим са другачијим предрасудама, а то је као да си малтене у Србији или бар у својој дијаспори. Већ на првом чек-ину, дошао сам раније, али су ми прихватили кофере, без обзира што нису морали и пустили су ме раније. Да ли сам испуњавао све услове, белац, српски пасош, натуцам руски ... вероватно су се обрадовали у том мору туриста где су Кинези чинили апсолутну већину.
Наравно претерано опуштени став има своје границе, када смо покушали у бермудама да уђемо у једну цркву, тачније комплекс цркава, ту више није пролазио аусвајс ''Мы Сербы из Сербии''. И ту долазимо до невероватног искуства да су Руси више конзервативнији од Турака, по питању уласка у верске објекте, када су бар у питању та два велика града. Ми смо улазили у пар највећих џамија у бермудама, не зато што смо хтели да кршимо правила (осим обавезног изувања), већ зато што смо видели да и други туристи, а међу њима је било и муслимана су такође тако улазили, тако да смо се правили ''Енглези'' и људи су опуштено чак и сликали и снимали.

Аустријанци и ''Аустријанци''
Иако се трудим да научин неку реч језика града домаћина, што се тиче Беча то није потребно јер има превише Срба и осталих Балканаца.
Ја сам имао одлична искуства са правим Аустријанцима, што се тиче аирбнб и домаћег смештаја, а у хотелу су нас већ гледали мало са висине и нису били толико гостољубиви.
Опет треба имати на уму да они имају доста Балканаца који нису баш пресрећни када налете на нас, тако да се ту често преноси непријатељство са домаћег терена.
 

Back
Top