Quantcast

Najgori turisti-Britanci ili....?

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.533
Oni su najgori turisti na svetu

"Amerikanci su dugo važili za najomraženije turiste na svetu. Danas je situacija drugačija.

Čini se, međutim, da su ih prethodne sezone nadmašili Britanci.

Istraživanje koje je sproveo portal Living Social pokazalo je da većina ljudi na svetu smatra Britance najgorim turistima, vrenose „Frankfurtske vesti“.......

https://www.b92.net/putovanja/zanimljivosti.php?yyyy=2019&mm=05&dd=14&nav_id=1542059

---------------------------------------------------------------------------------------

Da li je baš tako?
Dok sam putovao samo po Evropi,naročito po grkoj obali bio sam zaista tog mišljenja, valjda zbog količine destrukcije koje ostavljaju za sobom na večernjem nivou uglavnom tragovima izlučevina, stakla i smrada prosutog alkohola koje ubije miris...mediterana recimo, pošto u mlađim danima nisam mnogo mario za buku koju prave. Takođe verovatno najkonfliktnija nacija u turističkom svetu, prosto su male šanse da ako je neki pičvajz nema barem nekog ostrvljana u glavnoj ulozi bilo u formi Engleza ili Irca. Ali kada sam zašao malo dalje po svetu shvatio sam da i od grđeg ima gore.....

Zato pravim svoju listu....

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.533
1. Indijci-Apsolutno po meni najodvratnije ponašanje i apsolutna nekultura koju nijedna druga nacija ne može da isprati. Indijci pojedinačno verovatno i ne upadaju u oko ali tamo gde vas uhvati "najezda" kao recimo na Tajlandu ostajete bez teksta bukvalno od prizora koji vidite. Prvo to su čopori. Bez grupe od desetak uglavnom muških ih je teško videti. Često zakupljuju sobe i apartmane za 4-ro pa ih se nakrca sa sitnom decom njih 15-ak.Od hotela gde osim standardnog dovikivanja imaju običaj i da se druže po hodnicima uz "par" cigara, da kuvaju kari ili šta već po sobama a miris je specifičan i ubitačan, da se olakšavaju po ulicama (dobro rade to i primerci onih "kulturnijih" naroda ali niko ovako masovno u treznom stanju pre svega), da se cenjkaju čak i za vodu u radnjama, u klubovima gde ih puste osim za njih posebno otvorenih česta je scena gde njih 4-5-oro dele jedno piće, da bukvalno bulje u žene sa ili bez pratnje, o češanju intimnih delova u javnosti i podrigivanju u punom restoranu može se dugometražni film snimiti od materijala za jedno veče....
Sve u svemu ljudi kod kojih ne postoje etikecija ili maniri ni u tragovima. Ni što se tiče ponašanja ni higijene.
Rezultat je da su masa klubova u Bangkoku i drugim gradovima Tajlanda, barova,restorana pa i hoteli su često izrazito diskriminatorski postali prema njima. Na ulazu u bolje klubove za njih je svako veče "private party members only" iako pre i posle njih belcima i japancima i domicilnim samo klimnu glavom za dobrodošlicu i pridrže vrata. Prvi put mi je bilo malo bezveze skoro da mi ih bilo žao, danas apsolutno podržavam. Kada prilikom bukinga hotela masu indijskih recenzije ja preskačem. Jednostavno što dalje od mene hvala.

Poslednja izmena:

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.533
2.Kinezi- kad sam rekao da nijedna druga nacija ne može da isprati možda sam malo potcenio kineske turiste. To su zaista najezde izrazitih egoista bez imalo obzira za bilo koga drugog ili bilo kakva pravila. Od posebnih upustava na aerodromu kako se koristi wc-šolja do posebnih vozova samo za njih u Švajcarskoj na primer, domaćini uglavnom se bore sa ovim masovnim najezdama u pokušaju da im ne oteraju ostale goste. Za razliku od indijaca oni su ipak poželjniji za domaćine jer ostavljaju značajnija sredstva makar zbog izrazite brojnosti i navike da kupuju razne gluposti, i realno imaju malo više manira, ali jako malo. O uništavanju nekih znamenitosti jer odvaljuju delove ima sijaset tekstova na netu i štampi,čak i kineska vlada priznaje taj problem i trudi se da ih upristoji koliko toliko.
U praksi, kad vidite njih zaboravite na čekanje za neke ulaznice, zaboravite na selfie bez barem 3-4 njih u kadru sa svojim selfie stick-ovima ili da će te napraviti iole idiličnu ili profi fotografiju osim ako nebo ne slikate. Kada ih vidite na plaži promenite plažu ili se pozdravite sa zvukom talasa okeana i pozdravite turiranje glisera jet-ski i ostalih zahebancija koje oni obožavaju...tj da ih neko slika dok se bave time :lol:

Poslednja izmena:

Redmond

Domaćin
Poruka
4.404
1. Indijci-Apsolutno po meni najodvratnije ponašanje i apsolutna nekultura koju nijedna druga nacija ne može da isprati. Indijci pojedinačno verovatno i ne upadaju u oko ali tamo gde vas uhvati "najezda" kao recimo na Tajlandu ostajete bez teksta bukvalno od prizora koji vidite. Prvo to su čopori. Bez grupe od desetak uglavnom muških ih je teško videti. Često zakupljuju sobe i apartmane za 4-ro pa ih se nakrca sa sitnom decom njih 15-ak.Od hotela gde osim standardnog dovikivanja imaju običaj i da se druže po hodnicima uz "par" cigara, da kuvaju kari ili šta već po sobama a miris je specifičan i ubitačan, da se olakšavaju po ulicama (dobro rade to i primerci onih "kulturnijih" naroda ali niko ovako masovno u treznom stanju pre svega), da se cenjkaju čak i za vodu u radnjama, u klubovima gde ih puste osim za njih posebno otvorenih česta je scena gde njih 4-5-oro dele jedno piće, da bukvalno bulje u žene sa ili bez pratnje, o češanju intimnih delova u javnosti i podrigivanju u punom restoranu može se dugometražni film snimiti od materijala za jedno veče....
Sve u svemu ljudi kod kojih ne postoje etikecija ili maniri ni u tragovima. Ni što se tiče ponašanja ni higijene.
Rezultat je da su masa klubova u Bangkoku i drugim gradovima Tajlanda, barova,restorana pa i hoteli su često izrazito diskriminatorski postali prema njima. Na ulazu u bolje klubove za njih je svako veče "private party members only" iako pre i posle njih belcima i japancima i domicilnim samo klimnu glavom za dobrodošlicu i pridrže vrata. Prvi put mi je bilo malo bezveze skoro da mi ih bilo žao, danas apsolutno podržavam. Kada prilikom bukinga hotela masu indijskih recenzije ja preskačem. Jednostavno što dalje od mene hvala.
Gle iznenadjenja :lol:, sa svih strana sveta sve najgore cujem o njima

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.533
3. Englezi- šta dodatno reći o njihovoj bahatosti,razvratu i sklonosti konfliktu kad su odvaljeni od nečega a to je najveći deo vremena. Ima finih ljudi i generalno su prilično druželjubivi ali sve to pada u vodu kada krene razvaljivanje od života. Van tih njihovih party mesta su uglavnom ok, ali ovi prvi jednostavno daju reputaciju koju zasluženo imaju. Kao što rekoh ako je neko sranje na ulici kvota 1.15 da je Englez u glavnoj ulozi.

Ljuta Tica

Poznat
Supermoderator
Poruka
8.687
Хах.. насмејао си ме својим виђењем Индуса, али ниси далеко од истине. Ја сам имао прилику да их упознам разне, јер их разних и има. Најчешће јесу преваранти, мутиводе и генерално људи за избегавање, али руку на срце моје колеге у фирми су били од финије сорте са којима се могло разговарати о многим културним стварима.

Са друге стране, сећам се и једног детаља који говори о њиховом склопу и начину размишљања. У згради на сваком спрату постоји међупростор између 4 стана у којем се држе средства за одржавање хигијене, предвиђено за уређаје за чишћење ходника, али они ту углавном оставе хемикалије. То је простор који није покривен и у којем температура у врелим летњим данима прелази 50 степени. Један дан осетим чудан јак мирис зачина и помислим да се покварио централни клима систем. Таман кад хтедох да алармирам портире приметим да су индуси који раде на одржавању ушли у тај део, заложили мали решо на шпиритус и спремају себи клопу. Замисли на 50+ степени поред хемикалија које ту иначе не би смеле да буду они још запале ватрицу да спремају клопу. Па ладно да направе пичвајз.

Индија је прилично шаролика земља, са различитим националностима, говором и културом. Многи се не разумеју међусобно па говоре језиком који је фузија хиндија и енглеског, којег су самоназвали "хинглиш". Отуда вероватно и разлике у понашању.

Не знам да ли си приметио да припадници мушког чопора често иду улицом држећи се за руке, што је заправо гест који свима осталима говори да су у питању најбољи ортаци. Тај ритуал су пренели и у арапске врло конзервативне средине. Не само у либералнијем Оману или Емиратима, већ када сам их скоро видео увече на улицама Дохе док сам се шетао.

Чудан чудан свет.

А када је реч о енглезима, мислим да су другачији када су у чопору по медитерану, него када су сингл/дуету/трију по удаљенијим деловима планете где су потпуна супротност

Ljuta Tica

Poznat
Supermoderator
Poruka
8.687
2.Kinezi- kad sam rekao da nijedna druga nacija ne može da isprati možda sam malo potcenio kineske turiste. To su zaista najezde izrazitih egoista bez imalo obzira za bilo koga drugog ili bilo kakva pravila. Od posebnih upustava na aerodromu kako se koristi wc-šolja do posebnih vozova samo za njih u Švajcarskoj na primer, domaćini uglavnom se bore sa ovim masovnim najezdama u pokušaju da im ne oteraju ostale goste. Za razliku od indijaca oni su ipak poželjniji za domaćine jer ostavljaju značajnija sredstva makar zbog izrazite brojnosti i navike da kupuju razne gluposti, i realno imaju malo više manira, ali jako malo. O uništavanju nekih znamenitosti jer odvaljuju delove ima sijaset tekstova na netu i štampi,čak i kineska vlada priznaje taj problem i trudi se da ih upristoji koliko toliko.
U praksi, kad vidite njih zaboravite na čekanje za neke ulaznice, zaboravite na selfie bez barem 3-4 njih u kadru sa svojim selfie stick-ovima ili da će te napraviti iole idiličnu ili profi fotografiju osim ako nebo ne slikate. Kada ih vidite na plaži promenite plažu ili se pozdravite sa zvukom talasa okeana i pozdravite turiranje glisera jet-ski i ostalih zahebancija koje oni obožavaju...tj da ih neko slika dok se bave time :lol:

И још нешто.. када видиш једног тамо где се чека ред, нпр на аеродрому на пасошкој, знај да ће се брзо ту наћи још гомила њих, јер један дође да чека ред за њих 200 и понашају се без респекта према било коме. Галаме, скиче ..
Једном се укрцавам на Ер Франсов лет за Шангај на аеродрому Шарл де Гол. Један авиомост је био резервисан за бизнис класу, којом сам и ја летео, други за економску. Када сам видео ред кинеза, помисих откуд их толико да путује у бизнису.. кад оно видели да је један пришао том мосту, за њим стампедо. Лик који је контролисао бординге је стрпљиво (што би се рекло национално толерантно) сваког упућивао да се врате на други авиомост.

Оно што је добро код њих је да се лако дају довести у ред, да не кажем дресирати, за разлику од индуса

skriboman

Zainteresovan član
Poruka
467
hah pa nisu platezni za trafiking turizam i odma omrazeni

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.533
Nema veze koliko su platežni, jednostavno su džimrije po naravi, ali to sve na stranu...ljudi imaju za ostatak sveta naopaku kulturu i obrasce društvenog ponašanja na koje su navikli i to je to. Ko god i gde god ih sretne ima to mišljenje. Do sada verovatno zbog ekonomije nisu imali prilike da se "pokažu" široj publici ali očigledno da napreduju pa napreduju i to silovito i na ovakvim listama.

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.533
gde sam stao

4. Rusi- braća naša su uglavnom uz Engleze na vrhu skoro svuda, pre svega zbog buke koju stavaraju i opet ponašanja kao da su sami na ovom svetu,bez obzira prema drugima. Alkoholne dogodovštine su nešto podrazumevano međutim ono što ih razdavaja od engleza je što su zaista miroljubivi čak i u pijanom stanju. Možda je to posledica i toga što se generalno druže skoro isključivo sa svojom grupom i zemljacima , možda i zbog činjenice da uglavnom i ne razumeju druge jer im jezici nisu jača strana pa i nema puno konfliktnih situacija gde su oni umešani. Posebno što mi smeta kod njih je što imaju običaj da na plaži puštaju neke svoje pesmice i to na zvučnike kao da je blam staviti sluške kao sav normalan svet i ne smetati okolini koja baš i ne želi da služa njihove pop dive umesto zvuka talasa.
Takođe i dalje mi u sećanju kada sam jedva stigao iz Havane u Pariz ma let za Beograd jer se ekipica Ruja malo napila da ne kažem podobrano odvalila na terminalu pa su ih izbacili iz aviona neposredno pred poletanje kad su ih provalili naravno uz naknadno izbacivanje stvari pa je let kasnio a time se i moj layover skratio sa 3 sata na 10 minuta pa su me(nas) po pisti Šarl de Gola vozili u kolima kroz nekoliko terminala do aviona za Beograd, za razliku od naših stvari koje su čekale sledeći let sutradan.
Ako ništa drugo ono barem su na plaži lep prizor, mislim na ženski deo populacije. Nekako da i im čovek i oprosti sve ostalo :lol:

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.533
5. Francuzi- sve im smeta, sve im je bolje i lepše kod kuće, engleski neće da pričaju,sve gledaju sa visine...iritantni do zla Boga

Srbe nisam hteo da ubacujem jer realno tamo gde je masovka( a to je kod kuće da ne kažem u Grčkoj) smo negde između Rusa i Engleza, ali imamo jednu osobinu ne znam da li je dobra ili loša a to je da kad nismo u nekoj većini tj na destinacijama gde nas nema u velikim grupama jako se profinimo i čak spadamo u u kulturne :lol:
Ameri ne znam odakle imaju taj loš glas jer zaista gde god sam ih sreo uglavnom imaju ok ponašanje i izuzetno su druželjubivi. Ni nalik Englezima
E da Australijanci...u principu da ne vise u Aussie barovima a njih uglavnom prepoznajem po ragbiju na tv-u ne bih ih razlikovao od Engleza puno.

Ljuta Tica

Poznat
Supermoderator
Poruka
8.687
Русе си погодио, а и Французе .. интересантно је да говоре енглески, али само зато што знају да се са својим језиком не могу снаћи нигде ван граница Француске.

А озији ... мени су они скроз кул. Некако су ми као и национална им животиња која се сместила и на државни грб: кенгури. Путовао сам мало као бекпекер, а мало као лорд даун андер и упознао сам сјајне људе. Врло пријатељски расположени и увек са неком позитивном асоцијацијом када им кажем одакле сам. Исти су и када се нађу ван негде.

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.533
ajmo fortes makar do broja deset sa listom :lol:, gde su Turci, Arapi, Latinoamerikanci?
jednog dana kada ih sretnem, mislim Turke uglavnom vidim u svakom kutku sveta kao prodavce kebaba,donera i sladoleda ne kao turiste, Arape sam jako malo sretao ne računajući aerodrome gde sam presedao uglavnom UAE i nisu mi nešto iskakali u turističkom smislu osim ovog što je tica napomenuo a latine i latinose znam neke studente po Nemačkoj i kao domaćine na Kubi ne kao turiste. To prepuštam drugima ko ima takva iskustva sa njima.
Dosta je 5. Dajte vi svoje listu :lol:

Nina

Starosedelac
Supermoderator
Poruka
187.009
Русе си погодио, а и Французе .. интересантно је да говоре енглески, али само зато што знају да се са својим језиком не могу снаћи нигде ван граница Француске.

А озији ... мени су они скроз кул. Некако су ми као и национална им животиња која се сместила и на државни грб: кенгури. Путовао сам мало као бекпекер, а мало као лорд даун андер и упознао сам сјајне људе. Врло пријатељски расположени и увек са неком позитивном асоцијацијом када им кажем одакле сам. Исти су и када се нађу ван негде.
ali kada si u francuskoj prave se mutavi i samo svoj maternji jezik..engleski u krajnjem slucaju

Sv. Eti

Obećava
Poruka
55
5. Francuzi- sve im smeta, sve im je bolje i lepše kod kuće, engleski neće da pričaju,sve gledaju sa visine...iritantni do zla Boga

Srbe nisam hteo da ubacujem jer realno tamo gde je masovka( a to je kod kuće da ne kažem u Grčkoj) smo negde između Rusa i Engleza, ali imamo jednu osobinu ne znam da li je dobra ili loša a to je da kad nismo u nekoj većini tj na destinacijama gde nas nema u velikim grupama jako se profinimo i čak spadamo u u kulturne :lol:
Ameri ne znam odakle imaju taj loš glas jer zaista gde god sam ih sreo uglavnom imaju ok ponašanje i izuzetno su druželjubivi. Ni nalik Englezima
E da Australijanci...u principu da ne vise u Aussie barovima a njih uglavnom prepoznajem po ragbiju na tv-u ne bih ih razlikovao od Engleza puno.
Niste ih sreli u Meksiku. Amere. Ne daju ni na senku da im stanete.