Najdraži režiseri

Без иједне псовке и секс сцене у повратку краља, 11 оскара. Слажем се.
Слажем се, али пошто скоро напамет знам књиге, а свако створи свој сопствени филм у глави после читања, онда ми сметају неизбежне разлике.То се односи на скоро све екранизације романа мада се дешава и да филм превазиђе роман од кога је настао. Серије су ту у битној предности. Могу у већој мери да испрате своје изворе.
Али могу и да их потпуно униште сада свеприсутним "woke" приступом.
 
a nigde "najtalentovanijeg" rezisera planete, svih vremena, Kusturice.................koji se na krilima svog talenta vinuo do prestola presednika zirija sedme umetnosti u Kanu.
Doduse, ta krila mu je nalepio jugoslovenski konzul u Los Andjelesu sredinom 80-tih proslog veka.
Кустурица је снимио три одлична филма и то је то. Мало ли је?
 
Evo Srbi ne spominju jednog Slobodana Šijana🤔🤔

Krsto Papić, Aleksej Balabanov, Cristi Puiu s prije spomenutim Šijanom iz socijalističkog bloka😀

S trulog kapitalističkog zapada i to baš onog zapada tamo preko bare, Peter Jackson i naj naj, filmski bog nad bogovima, John Howard Carpenter👍👍👍👍
За Шијана си потпуно у праву, али његова два филма су култна, па се ваљда некао подразумевају, мада је то моје лично бедно опрадање
 
Слажем се, али пошто скоро напамет знам књиге, а свако створи свој сопствени филм у глави после читања, онда ми сметају неизбежне разлике.То се односи на скоро све екранизације романа мада се дешава и да филм превазиђе роман од кога је настао. Серије су ту у битној предности. Могу у већој мери да испрате своје изворе.
Али могу и да их потпуно униште сада свеприсутним "woke" приступом.
Разумем и подржавам то што пишеш али ипак је ово ремек дело. Не знам број колико пута сам прочитао све књиге и одгледао обе Џексонове трилогије.
 
Може. Отиди на брата Гугла и иди полако редом. За неке филмове си могуђе већ чула, али ниси знала да његови,
Već sam bila na guglu i imdb-u.
Pitanje je bilo o tvom LIČNOM ukusu, a nije produkt moje ljenosti.

Ako te pitam za preporuku, znači da hoću da pogledam film, i to već pokazuje radoznalu osobu, i spremnu da radi nešto novo - a gdje ima radoznalosti i otvoreosti, ukazuje na životnost i vrednoću.

Lijep pozdrav
 
Već sam bila na guglu i imdb-u.
Pitanje je bilo o tvom LIČNOM ukusu, a nije produkt moje ljenosti.

Ako te pitam za preporuku, znači da hoću da pogledam film, i to već pokazuje radoznalu osobu, i spremnu da radi nešto novo - a gdje ima radoznalosti i otvoreosti, ukazuje na životnost i vrednoću.

Lijep pozdrav
Jedino sam ovaj gledao od Russella: Altered States (1980), dobar film. Mada sam ga davno gledao
 
Već sam bila na guglu i imdb-u.
Pitanje je bilo o tvom LIČNOM ukusu, a nije produkt moje ljenosti.

Ako te pitam za preporuku, znači da hoću da pogledam film, i to već pokazuje radoznalu osobu, i spremnu da radi nešto novo - a gdje ima radoznalosti i otvoreosti, ukazuje na životnost i vrednoću.

Lijep pozdrav
Није било ни сенке примисли да те потценим или "откачим"!
У првом посту сам написао да су за мене лично сви његови филмови ремек дела, мада су веома различити и веома ми је тешко да одаберем неки посебно омиљен. Сваки је за мене посебан доживљај и задовољство. И његов избор различитих глумаца је за мене сјајан.
Твој "музички" укус не могу да знам, па сам те зато упутио на његов комплетан опус да сама из кратких описа закључиш шта би теби лично највише "легло".
Није немогуће да ти се баш ништа не свиди и у томе је моја ограда од препоруке.
 
Али, ако баш морам, ево - "Дивљи месија". За мене је незаборавна и фасцинантна огромна енергија која избија из тог филма.
Hvala na preporuci.

Pogledala sam film i dopao mi se.
Malo me posjeća na jedan od mojih omiljenih filmova, Certified Copy, pošto ima i priču o m-ž odnosu, a i umjetnosti, pored ostalih.
Samo je daleko energičniji, što si lijepo rekao. I mnogo mi je impresivan glavni glumac sa onim svim spretnim akrobacijama.
 
Hvala na preporuci.

Pogledala sam film i dopao mi se.
Malo me posjeća na jedan od mojih omiljenih filmova, Certified Copy, pošto ima i priču o m-ž odnosu, a i umjetnosti, pored ostalih.
Samo je daleko energičniji, što si lijepo rekao. I mnogo mi je impresivan glavni glumac sa onim svim spretnim akrobacijama.
За мене је једна од најјачих сцена у филму када главни јунак (вајар) стоји испред брда камених блокова и каже - "Овде има материјала за најмање месец (или недељу, не сећам се више) дана рада!"
И осим неколико његових значајних глумаца који се јављају у више филмова, не постоји нека тематска веза између њих - сваки је ремек дело за себе и сви су вишеслојни, па сам их гледао и више пута, како бих ухватио нијансе које су ми промакле код првог гледања.
Штета што је заборављен као врхунски уметник свог заната.
 

Back
Top