Najdraži režiseri

Od korejskih sam samo par filmova gledala, to ću popraviti, ne znam nikog oko mene da voli i gleda, pa ne znam ni odakle nastaviti.
Old boy i Parasite, možda neki animirati - to je to

Može preporuka neka?
Pokušaj sa Right Now, Wrong Then, On the Beach at Night Alone ili The Day Afer, ali da te upozorim da je kod njega dominantna nekakva poetika apsurda, i dosta su spori filmovi, ni nalik Parazitu, na primer.

Meni to leži, kao i vrsta humora koji je sveprisutan, ali kad bih nekome preporučila, po pravilu im se ne bi svidelo :D

I, ako budeš gledala, javi utiske :)
 
Pokušaj sa Right Now, Wrong Then, On the Beach at Night Alone ili The Day Afer, ali da te upozorim da je kod njega dominantna nekakva poetika apsurda, i dosta su spori filmovi, ni nalik Parazitu, na primer.

Meni to leži, kao i vrsta humora koji je sveprisutan, ali kad bih nekome preporučila, po pravilu im se ne bi svidelo :D

I, ako budeš gledala, javi utiske :)
Imam strpljenja, volim i takve filmove ako je to smisleno urađeno.
Recimo, Tarkovsky, Bergman,...
Jedan kolega je prebacivao po 10minuta kada gleda spore filmove, ali to je prava grehota, jer ako je nešto sporo, sporo je smisleno.

Zanimljivo mi zvuči to "poetika apsurda". Javljam, baš me sada zanima
 
Filmove kojih režisera voliš?
Yodagovor: rezisera kojih filmove volis

Ja sam mislio koje rezisere volis? a u stvari, pitanje koje filmove kojih rezisera volis?
Dakle: koje filmove, kojih rezisera, koje volis.

pu! nikako da ga sastavim!

rezisera koje filmove volis
koje volis rezisera filmove

Ne vredi... ne moze ni tako. Nista, naslov: omiljenonajdrazi reziser.

Kom je drag a kom nije. Filmo-reziser.

Dakle, film, a nemam pojma ko je reziser, a i sta me briga ne zanima me reziser samo da li je dobra prica, znaci kompatibilan sa nedoumicom, film nekog rezisera volim: Stranger than the fiction!
 
Yodagovor: rezisera kojih filmove volis

Ja sam mislio koje rezisere volis? a u stvari, pitanje koje filmove kojih rezisera volis?
Dakle: koje filmove, kojih rezisera, koje volis.

pu! nikako da ga sastavim!

rezisera koje filmove volis
koje volis rezisera filmove

Ne vredi... ne moze ni tako. Nista, naslov: omiljenonajdrazi reziser.

Kom je drag a kom nije. Filmo-reziser.

Dakle, film, a nemam pojma ko je reziser, a i sta me briga ne zanima me reziser samo da li je dobra prica, znaci kompatibilan sa nedoumicom, film nekog rezisera volim: Stranger than the fiction!
Hahahaha, pitanje sam pisala, brisala i na kraju sam ostavila pogrešno, bravo ja.hahaha

Hvala za ispravak.
 
Evo Srbi ne spominju jednog Slobodana Šijana🤔🤔

Krsto Papić, Aleksej Balabanov, Cristi Puiu s prije spomenutim Šijanom iz socijalističkog bloka😀

S trulog kapitalističkog zapada i to baš onog zapada tamo preko bare, Peter Jackson i naj naj, filmski bog nad bogovima, John Howard Carpenter👍👍👍👍
Slobodan Šijan mi je danas pao napamet, jer mi je maestralan Davitelj protiv davitelja za 80e ovdje😁
 
Dejvid Linč, Dejvid Kronenberg, Džim Džarmuš, Vudi Alen, Pedro Almodovar, Bigas Luna, Aleks De La Iglesia, pa na kraju i taj Polanski mada mi se gadi zbog svoje sexualne devijacije za koju ne kapiram je l' produkt holivudske dekadencije ili ga je sam Bog tako nagrdio kao protivtežu talentu koji mu je dao.

Od domaćih Slobodan Šijan i Živko Nikolić (da, smatram CG za domaće). Očekivala sam dosta od Dejana Zečevića, baš je dobro počeo i hrabro pošto se odlučio za žanrove koji nisu bili popularni kod nas u to vreme kad nam se cela kinematografija svodila na filmove o ex-yu ratovima i posledicama istih. A onda sledi sunovrat i napuni čovek CV kojekakvim đubretom od serija i filmova. A gre'ota, naročito sad kad su zaživeli drugi žanrovi i kad se produkcijske kuće rasipaju kao pijani milioneri pa bi mogao bez po muke da se izbori za budžet i snimi nešto u svom stilu.
 

Back
Top