Najdraži režiseri

a nigde "najtalentovanijeg" rezisera planete, svih vremena, Kusturice.................koji se na krilima svog talenta vinuo do prestola presednika zirija sedme umetnosti u Kanu.
Doduse, ta krila mu je nalepio jugoslovenski konzul u Los Andjelesu sredinom 80-tih proslog veka.

Ne razumeš poetiku filmske umetnosti. Kusturica je najveći režiser sa ovih prostora ikada. Usput, većina vas ovde brka dobar scenario filma sa dobrom režijom.
 
Ух има их prilično:
- Sergio Leone,
- Stanley Kubrick,
- Sam Peckinpoah,
- Hitchcock,
- Quentin Tarantino,
- Tarkovski,
- Sidney Lumet,
- John Ford,
- Walter Hill,
- Martin Scorsese,
- Michael Cimino,
- Milos Forman,
- John Schlesinegr,
- Stanley Donnen,
- William Friedkin,
- Inarritu,
- braća Coen,
- Denis Villnevve,
 
Ne razumeš poetiku filmske umetnosti. Kusturica je najveći režiser sa ovih prostora ikada. Usput, većina vas ovde brka dobar scenario filma sa dobrom režijom.
scenario il rezija, svejedno..............zamisli da se ime , naprimer, Dzordz Lukas, vezuje za seriju "Selo gori a baba se ceslja"...............On tu seriju ne treba ni da gleda a kamoli da na bilo koji nacin ucestvuje u pravljenju te serije.

Al nije problem kvalitet Kusturice vec nacin na koji je "uspeo" u ovom lazljivom unipolarnom svetu..............gde sve sto valja ne valja i sve sto ne valja valja.
Znamo ko i kako uspeva u ovom svetu.
 
Ima li muškarac da ne voli Tarantina? :D


I ja ga volim, ali kad krenem gledati, pripremim se za muški film, i muški humor i bude mi vrhunski doživljaj, ismijem se i uživam u njegovom posebnom stilu
Ja organski ne podnosim Tarantina.

Od ovih holivudskih danas volim Nolana i bracu Koen. Volim i ovog klinca Chazela.

Da ne navodim sada starije kao Bergmana, Leonea, Felinija, itd.
 

Back
Top