Najbolji tweaker

Pored TuneUp Untilities 2006 koji koristim od skoro već duže vreme koristim System Mechanic 5 (izašla i verzija 6) i ne mogu da kažem koji je bolji jer nalaze dosta uzajamno različitih fajlova za brisanje. Što se tiče ostalih alata, u okviru ova dva programa, svaki program ima svoje prednosti.
Zaključio sam da su dobra kombinacija i da se dopunjuju u održavanju kompjutera.
 
Svakako Tune Up Utilities 2006. Sve najbolje i za System mechanic 5(6 nikako ne instaliraj, puna bagova dešavalo se i da izbace 3 verzije programa na dan. Za par dana je od verzije 6.0a stiglo do verzije 6.0q). Meni se sviđa i FreshUi ali je malo teži za korišćenje. Alex.L
 
Cekajte ljudi. Niste bas najbolje predlozili.
Tune Up utilities je vise za odrzavanje sistema i za to je sjajan program.
Ovde je rec o tweakeru. Dakle neko je vec predlozio TweakUI.
Ja predlazem FreshUI (besplatan) i WinBoost koji ima nekih malih milijardu opcija. Bas sto bi se reklo u sitna crevca.

Pozzzzzzzzzzzz
 
Ja baš volim tu vrstu programa pa sam kroz svoj kompjuterski staž probao sledeće:

Tweak Utility
TweakAll
TweakNow PowerPack
Ashampoo PowerUp XP Platinum
FreshUI
PC Tweaker Net Edition
PC Accelerator 2004 Standard 1.25
Tweak FX
TweakUI
xpy
Xteq-dotec X-Setup Pro 6.6.300.Final1

plus ova All-In-One rešenja koja pominjete (TuneUp Utilities, WinXP Manager,System Mechanic, MindSoft Utilities)

Svi imaju ponešto svoje što drugi nemaju, ali uglavnom je većina puna istih opcija, bolje ili lošije objašnjenih. Najkompeksniji i nekako najprofesionalniji je ovaj PC Accelerator 2004 Standard 1.25. Tu sam našao ponešto što nigde drugde nema, recimo optimizacija na osnovu tipa procesora, količine memorije i slično.
 
Alex.L:
Svakako Tune Up Utilities 2006. Sve najbolje i za System mechanic 5(6 nikako ne instaliraj, puna bagova dešavalo se i da izbace 3 verzije programa na dan. Za par dana je od verzije 6.0a stiglo do verzije 6.0q). Meni se sviđa i FreshUi ali je malo teži za korišćenje. Alex.L
Hvala za info o System Mechanic 6, a baš sam planirao da isprobam. Čitao sam da ima dobrih funkcija i veoma efikasnih.
Valjda će da izbace konačnu verziju.
 
Pa kada sam instalirao System Mechanic 6.0 mislim da mi se sistem usporio za 50%. Ima toliko nepotrebnih modula u memoriji koji ništa ne rade, ili rade ono što nikome ne treba(ili već postoji program dokazano dobar za tu funkciju).Zašto modul tog programa mora da skenira šta se ubacuje u startup, kad to radi i Antispyware program ili Firewall.
A jednog jutra sam našao na Internetu 6.0l a uveče našao 6.0n, pa ti gledaj. Alex.L
 

Back
Top