Najbolji igraci kroz istoriju-mala enciklopedija

Posto ga sada niko ne voli kao trenera, da se podsetimo kakav je bio kao igrac ... Fenomenalan ...

Pogodio sam o kome se radi pre nego sto sam kliknuo na link... doduse dvoumio sam se izmedju Kumana i njega :)

Evo ja prvi put da se oglasim na ovoj temi. Jako je teski sastaviti 50 a kamoli 10 najboljih igraca. Vidim da je tema malo otisla u aut, jer se stavljaju igraci kao Mendijeta.... Mislim da su ranije igraci bili mnogo bolji, mada fudbal ne moze da se poredi tad i sad. Iz novije istorije, Romario je najjaci, pa onda Ronaldo, Ronaldinjo i Zidan. Po mom skromnom misljenju, Ronaldinjo je bolji od Zidana.

Ajmo onda svo da hvalimo Pelea Maradonu, Krojfa...ne ide to tako. Ja vise cenim subjektivno misljenje kao npr. kada Walken uzdize Djalminju do nebesa jer to je ono sto upravo treba ovoj temi i o tome vredi diskutovati. Ja intenzivno pratim fudbal od finala LS izmedju Juvea i Reala kada je "nas" Mijat presudio. Od tada pa na ovamo najbolji su: golman - Bufon, stoper - Nesta, bek - Maldini, DMF - Kin, MF - Zidan i napadac - Ronaldo (po jedan igrac iz svake linije tima)... mozda jesam malo pristrasan sto se tice Milanovih igraca ali meni oni zaista jesu najbolji od kad ja pratim fudbal.
 
Ajmo onda svo da hvalimo Pelea Maradonu, Krojfa...ne ide to tako. Ja vise cenim subjektivno misljenje kao npr. kada Walken uzdize Djalminju do nebesa jer to je ono sto upravo treba ovoj temi i o tome vredi diskutovati. Ja intenzivno pratim fudbal od finala LS izmedju Juvea i Reala kada je "nas" Mijat presudio. Od tada pa na ovamo najbolji su: golman - Bufon, stoper - Nesta, bek - Maldini, DMF - Kin, MF - Zidan i napadac - Ronaldo (po jedan igrac iz svake linije tima)... mozda jesam malo pristrasan sto se tice Milanovih igraca ali meni oni zaista jesu najbolji od kad ja pratim fudbal.
Ova tema i treba da bude za subjektivno misljenje ... Svi znamo kakvi su bili Maradona, Pele, Zidan i ostali tako da nema potrebe stavljati vise neki video od njih ...

Samo si trebao da stavis Vijeru ili Davidsa umesto Kina ... Nije pristrasno kad stavis Nestu ili Maldinija, onda bih i ja bio prsitrasan kad stavim Zidana i Bufona, al stvarno ne znam ko je bio bolji od njih ...
 
eusebio.jpg
 
Nisam imao prilike da gledam taj stariji fudbal, pa neću uzimati u obzir igrače od ''pre hrista''. Jedini takvi vredni pomena su mi Van Basten, Di Stefano, Krojf, Platini, Kantona.. Neću pominjati Pelea i Maradonu, mislim da je svaki komentar za njih suvišan.

Od ovih novijih, svakako ću pamtiti i voleti Zidana, Širera i Bergkampa.. Ti igrači su ostavili dubok trag kod mene, i uvek ću ih braniti na bilo koji način. :)
 

Back
Top