Nagovaram prijatelja da se razvede!

Razvod nikada nije najbolje rešenje.



Ovde je sve više ženomrzaca i ženomržačkih tema. Kada ćete već jednom da shvatite da žensko ponašanje zavisi od muškog ponašanja i tvrdog muškog stava koji mora da bude podkrepljen logičnim razmišljanjem.
To nije tacno. Zensko razmisljanje ne zavisi od muskog, cak ne zavisi ni od njihovog, pre od toga kako im dune. One su veoma nestabilne.
 
To nije tacno. Zensko razmisljanje ne zavisi od muskog, cak ne zavisi ni od njihovog, pre od toga kako im dune. One su veoma nestabilne.

Slabo si pročitao. Ja sam rekao žensko ponašanje, a ne žensko razmišljanje.

Žensko razmišljanje koliko god izgledalo bezvezno i nelogično, na kraju se izpostavi veoma važno i logično.

A to što si napisao da su žene veoma nestabilne, to je tačno i o tome sam već pisao:

Kod žena jesu osečanja i interesi jedno te isto, odnosno...žena na osnovu svojih interesa ostvaruje osečanja, koja su kod žena kratkotrajna i veoma promenljiva. Žena u roku od 5 min može da plače, da je ljuta, da se smeje...a da pri tome ne oseča ništa posebno.
 
Slabo si pročitao. Ja sam rekao žensko ponašanje, a ne žensko razmišljanje.

Žensko razmišljanje koliko god izgledalo bezvezno i nelogično, na kraju se izpostavi veoma važno i logično.

A to što si napisao da su žene veoma nestabilne, to je tačno i o tome sam već pisao:
Pa i zensko ponasanje nema veze sa muskim. U ovom slucaju imamo slabog muskarca i zenu manipulatora. Ocigledno je da je sa njim ubog para. Takvim zenama nije tesko ni da rode dete, samo ono ce uvek za njih biti sredstvo i cesto one napustaju decu.
 
Pa i zensko ponasanje nema veze sa muskim.

I te kako ima. Neću više da pišem na koji način, jer sam to već objasnio. Možda nisi shvati šta sam želeo da kažem , možda si pogrešno shvatio poruku. Pitaj bilo koju ženu da li je tako, ili bilo kojeg "neslabog" muškarca...


U ovom slucaju imamo slabog muskarca i zenu manipulatora.

Tačno. Zbog nejakosti muškarca žena prirodno preuzima ulogu superiornosti - to je prirodno. Neko mora da bude superioran, da rešava probleme ili kako god hoćeš. Kako ženska može da gleda na muškarca koji jeste "slab"? Prezire ga, šta će ona sa njim!?
Ako je tebi žao takvih muškaraca, šta ću ti ja. Meni nije.


Ocigledno je da je sa njim ubog para.

Ako je tako - a neznamo da li je - biće sa njim dok ne potraži "boljeg" ili će sa njim biti i dalje zbog para a usput imati "boljeg". Tako ti je to.
 
Ima ostrokondzu od zene. Sto bi se reklo upala joj kasika u med. Nikada je nije varao, odan je porodici, a ona mu razbija mozak. Ucenjuje ga preko dece. O kako bih ja to nalupao.

Odnedavno ga nagovaram na razvod. Jbg ne ide, bolje da sebe sacuva nego da ga ova potpuno unisti.

Kako mu pomoci da shvati da je razvod najbolje resenje?

Jesi li citao knjigu "Koju igru igras" od Erika Berna? Procitaj i sve ce ti biti jasno. To su velike zivotne stvari, na kraju ces ti ispasti kriv za njegove lose odluke ako se razvede i pokaje. On je odrasla osoba. Nego ti nemoj da se uplices u njihova sranja. Za svoje dobro.
 
To nije tacno. Zensko razmisljanje ne zavisi od muskog, cak ne zavisi ni od njihovog, pre od toga kako im dune. One su veoma nestabilne.

Nije rec o razmisljaju vec o ponasanju a tu je u pravu,muskarac je kriv jer je jaci i moze da usmerava kako pozeli zensko ponasanje.

- - - - - - - - - -

Znači, možeš i da peglaš, kuvaš, pereš suđe, pospravljaš po stanu, ne smeš ništa da joj kažeš, nego da slušaš,...samo da se ne kurrva :hahaha:

A sto ne bih mogao,nisam zaostao :roll:
 
Ima ostrokondzu od zene. Sto bi se reklo upala joj kasika u med. Nikada je nije varao, odan je porodici, a ona mu razbija mozak. Ucenjuje ga preko dece. O kako bih ja to nalupao.

Odnedavno ga nagovaram na razvod. Jbg ne ide, bolje da sebe sacuva nego da ga ova potpuno unisti.

Kako mu pomoci da shvati da je razvod najbolje resenje?

Ja cu ti reci sta je tu najbolje da radis. Ti si svoje rekao i sad treba da se sklonis. Zasto ti to kazem? Zato sto ces (pre ili kasnije) ti biti taj koji ce dobiti po nosu. Ja sam se jednom prilikom nasao u ekipi kojekakvih parova za koje sam vremenom polako otkrivao da oni zive u neverovatnoj lazi, da se ustvari nateruju na brakove i veze, glume okolo neku ljubav, strahota jedna, i medjusobno glume neku ekipu, drugare, ili ko zna sta vec.. Skroz nakaradno... Niti ljubavi, niti prijateljstva, niti icega tu nije bilo, samo medjusobno uslovljavanje i naterivanje na vezu. E sad, ono sto je jos gore je saznanje koliko je to cesta pojava. Onog trenutka kad pokazes da ne podrzavas te stvari, pre ili kasnije napasce te, jer si saznao kakvu laz oni prodaju i ne podrzavas je. Taj tvoj drugar zivi u lazi, potpuno je ista stvar. On zna za tu laz i ne treba ti da mu otvaras oci oko toga. Nije on toliko glup da ne vidi kako stoje stvari. Nema veze da li je to dobro ili ne, ti treba da se sklonis na vreme, da te ne bi napali i izvredjali. Ili podrzi drugara da mu bude lakse, ali nemoj mu otvarati vec otvorene oci.
 
Ima ostrokondzu od zene. Sto bi se reklo upala joj kasika u med. Nikada je nije varao, odan je porodici, a ona mu razbija mozak. Ucenjuje ga preko dece. O kako bih ja to nalupao.

Odnedavno ga nagovaram na razvod. Jbg ne ide, bolje da sebe sacuva nego da ga ova potpuno unisti.

Kako mu pomoci da shvati da je razvod najbolje resenje?

ma kakav razvod, na prvo drvo da je besi !

shto volim ove jednosmerne ulice :bljak:
 

Back
Top