Nadstresnice

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Izvint'e sto prekidam vas razgovor - da li neko mozda ima ili je imao u skorije vreme iskustva sa pokrivanjem terase? Treba da obavim to u dogledno vreme jer sam na poslednjem spratu a terasa nema nikakvu zastitu, pa vas lepo molim za savet i eventualno neku preporuku majstora, i da naravno - cena. Stavila bih neki laksi materijal, terasa je otprilike 2x1, ova na slici je komsijska ali je i moja ista takva.

2hfqt4z.jpg


Hvala unapred!
 
Izvint'e sto prekidam vas razgovor - da li neko mozda ima ili je imao u skorije vreme iskustva sa pokrivanjem terase? Treba da obavim to u dogledno vreme jer sam na poslednjem spratu a terasa nema nikakvu zastitu, pa vas lepo molim za savet i eventualno neku preporuku majstora, i da naravno - cena. Stavila bih neki laksi materijal, terasa je otprilike 2x1, ova na slici je komsijska ali je i moja ista takva.

2hfqt4z.jpg


Hvala unapred!

sta smatras pokrivanjem? samo odozogo ili i sa strane?
ako bi da je zastitis od kise i snega - samo nadstresnica ti nece mnogo pomoci (s'obzirom na dimenzije terase).
ovo su prakticne napomene - pre mesec dana sam nadkrivao svoju terasu i stepeniste (da bih bar u nekom % smanjio direktno padanje snega i kise - namerno nisam hteo da zastakljujem).
 
Mislila sam i odozgo i sa strane, samo bih ceoni deo ostavila nepokriven. Nisam nikakav majstor i totalno se ne razumem, ali sam tako nekako zamislila. Ne bih da bude neki tezak materijal koji ce previse opteretiti terasu, znaci cisto me interesuju tvoja iskustva, koliko te to kostalo i kako si zadovoljan majstorima koji su radili jer mi treba nekakva preporuka, da ne zovem na eci, peci, pec.

Hvala ti puno :)
 
Mislila sam i odozgo i sa strane, samo bih ceoni deo ostavila nepokriven. Nisam nikakav majstor i totalno se ne razumem, ali sam tako nekako zamislila. Ne bih da bude neki tezak materijal koji ce previse opteretiti terasu, znaci cisto me interesuju tvoja iskustva, koliko te to kostalo i kako si zadovoljan majstorima koji su radili jer mi treba nekakva preporuka, da ne zovem na eci, peci, pec.

Hvala ti puno :)

preko otvorene ceone strane ce ti se kvasiti terasa - kisa sneg itd...neces nesto mnogo zastiti - gotovo da neces uopste.

ne mogu da ti pruzim bitnije informacije posto je kod mene situacija bila drugacija - sama terasa i stepeniste su bili drugacija problematika apa ne bi moglo da se napravi neko poredjenje - ni po nacinu realizacije ni po ceni..

za majstore takodje ne mogu nista da ti kazem posto sam hteo da ustedim pa sam sa mojim matorim (covek je u penziji pa ima vremena :)) odradio projektovanje i postavljanje konstrukcije i nadstresnice a angazovao sam nekog varioca da zavari spojeve celicne konstrukcije.

ponude koje su mi neki majstori davali da sve odrade su bile vise nego duplo vece od cifre koju smo mi na kraju platili za rad u nasem aranzmanu: materijal + prevoz materijala + alat + ruke varioca. za tu razliku sam platio plocice i njihovo postavljanje i jos neke sitnice.

kod tebe nema mnogo posla ni materijala pa ne bi trebalo da bude tolika razlika.

znam da ti nisam bas pruzio informacije koje su ti potrebne, samo sam u onom postu hteo da ti napomenem da dobro razmislis sta ti je glavni cilj i od cega tacno zelis da zastitis terasu jer kada kisa pocne da pada - tesko da ces ostati suva na terasi ako je ne pokrijes sa sve 3 strane (znaci i ceonu pa evenutalno dupli prozor koji bi se otvarao ka unutra).

ako ne planiras da 'opkolis' terasu sa svih strana (jedini nacin da bude suva kad pada kisa) onda mozes i neku jeftiniju varijantu tipa:

d1000apc_01.jpg
 
Da li Ima neki materijal za nadstrešnicu da ne lupa kad pada kiša.Imam neke poliester ploče i buka je nemoguca za trpeti i kad pada kiša i kad od komšinice iznad mene kaplje klima a da reši to sa klimom nece iako sam je molila. Ovo lupa slično limu.
 
Mislim da bi tu Lexan zavrsio posao i morala bi obavezno jedna strana da se zatvori,odakle vam duva vetar,da ne bi podigao taj krov,jer kakva su sada ova vremena,mora se misliti na sve.S te strane vam nece zavejavati ni sneg,jer iako imate krov,znajte da na zgradama vise pada kisa i sneg sa strane,nego odozgo.Jedino kada je bas mirno vrme,ali toga je sve manje.
 

Back
Top