Nacionalizam

Steinadler

Poznat
Moderator
Poruka
8.751
Kao ideja nije loše, ako svi u košnici kao pčele ili u mravinjaku pošteno radimo za našu stvar za dobrobit svih kao koza nostra. Ali za razliku od insekata koji daju dobar primjer filozofije funkcionisanja mase, čovijek je čovijek jbg ego i volja za moć rade svoje. Apsurd je to što inteligencija čovijeka utiče na njegove glupe poteze za razliku od prostih prirodnih primjera kao što je mravinjak i pčelinjak, gde je hijerarhija formirana kako treba, i svako radi svoj posao, pošteno.

Dakle kao ideja dobro, ali to pošteno je izostavljeno. U praksi nacionalizam je rudnik, a nacionalisti su energetski resurs za debele oligarhe, kapitaliste, političare i ostalu pohlepnu i zlu gamad. Slobin sin živ zdrav mare uživa i vodi ljubav sa raznijem žemskima, dok je neki paćenik koji je krvario i ostao invalid zbog tatine politike negdje na margini zaboravljen i go.

Poenta, riblja čorba, "za ideale ginu budale".

freeport-hotels-bahamas.jpg
 
Za ideale da ali srpski narod nikad nije ni ratovo zbog ideala nego za goli zivot za fizicki opstanak ..

I Sloba nije vodio nikakvu politiku rata ... Srbi su bili napadnuti kako je to on mogao da spreci bas me zanima ..
 
Ma ebeš srpski narod, nema veze kako je ratovo jbg, ok neko je ratovo jer nije pobjego na vrijeme, ali poenta je ta matrica nacionalizma u svijesti ljudi, koji su kao dobrovoljci spremni da ginu i linčuju druge zarad neke ideje nacionalizma.

Sloba je trebao da skine gaće i da kaže udri, a ne da nam oni skidaju gaće, više je bolilo. Sin mare slobin i ostali sinovi političara nisu dali primjer solidarnosti da puškom brane ideologiju svojih tata kao sirotinja što je radila, to je veliki udarac za ljude nacionalizmom omamljene.
 
Poslednja izmena:
Čovek koji gine za ideale nije budala, bar ne u svojim očima, za tudje oči koga još briga. On ne traži korist od te svoje žrtve, već živi za samu tu borbu i žrtvu, ne treba mu Markova sudbina, on je s prezirom odbacuje. Njegov ideal je njegova najveća korist. Ne razumete mnogo toga. Čitajte Bhagavad Gitu, Hagakure, Evolinu Metafiziku rata i slično...
 
Nacionalizam me podseća na nepotrebno samoizolovanje od ostatka sveta, univerzuma... čiji smo deo.

Rodoljublje je već malo drugačiji pojam ali po meni je sam pojam nacije veštačka tvorevina koju je sam čovek nacrtao, kao Tito Kosovo.
 
Ma ebeš srpski narod, nema veze kako je ratovo jbg, ok neko je ratovo jer nije pobjego na vrijeme, ali poenta je ta matrica nacionalizma u svijesti ljudi, koji su kao dobrovoljci spremni da ginu i linčuju druge zarad neke ideje nacionalizma.

Sloba je trebao da skine gaće i da kaže udri, a ne da nam oni skidaju gaće, više je bolilo. Sin mare slobin i ostali sinovi političara nisu dali primjer solidarnosti da puškom brane ideologiju svojih tata kao sirotinja što je radila, to je veliki udarac nacionalizmom omamljenih jedinki.

Ne zarad ideje nacionalizma nego zarad ideje da se odbrani zivot svoje dece , brace i sestara , roditelja i vlastiti zivot takodje ..

Trebo je da skine gace ? Ha ha ha pa ko je to jos uradio .. Navedi mi jednu drzavu u istoriji ... Da je to uradio danas ne bi ni bilo Srbije .. Ti volis da budes rob mozda ? Volis da te biju da ti siluju sestru , zenu ili majku tebi se to svidja posto vidim da propagiras tu ideju da kad te neko napadne ne smes da se branis ..
 
Čovek koji gine za ideale nije budala, bar ne u svojim očima, za tudje oči koga još briga. On ne traži korist od te svoje žrtve, već živi za samu tu borbu i žrtvu, ne treba mu Markova sudbina, on je s prezirom odbacuje. Njegov ideal je njegova najveća korist. Ne razumete mnogo toga. Čitajte Bhagavad Gitu, Hagakure, Evolinu Metafiziku rata i slično...

Jeste budala zato što ga druga persona non grata iskorištava i muze i to po zakonu prirode i postojanja mislio kako ko hoće.
Kaže jedan kosovar šumadincu dok ga istinito zeza, dok ste vi ratovali po kosovu mi smo vam kupovali zemlju i ****** žene po šumadiji.

Koliko je samo zbog velikog štrumfa voje koji je svoje ideale podmetnuo masi ljudi postalo ilovača... a gledaj gde je sad. Nevjerovatno koliko nam je narod ogrezao u zaslepljujuće primitivno.
 
Nacionalizam je izuzetno stetan i na ovim nasim prostorima je ostavio more zrtava. Znam, znam, sad ce neki da skoce i kazu kako je to samo ljubav prema svom narodu. Nemojte prodavati takve pricice. Mrznja prema drugima je sastavni deo te price, a nacionalista koji ne mrzi moguc je taman koliko i krokodil vegetarijanac.
 
Jeste budala zato što ga druga persona non grata iskorištava i muze i to po zakonu prirode i postojanja mislio kako ko hoće.
Kaže jedan kosovar šumadincu dok ga istinito zeza, dok ste vi ratovali po kosovu mi smo vam kupovali zemlju i ****** žene po šumadiji.

Koliko je samo zbog velikog štrumfa voje koji je svoje ideale podmetnuo masi ljudi postalo ilovača... a gledaj gde je sad. Nevjerovatno koliko nam je narod ogrezao u zaslepljujuće primitivno.

Zašto ga muze? Ali dobro, ajd i nek je tako. Prvi se samoostvaruje kroz svoje ideale i postiže herojsko stanje svesti i postojanja..."muze" ovog drugog. Ovaj drugi uživa materijalno, vodi ljubav sa raznim žemskijama, jer je prvog "iskoristio". Oboje su na dobitku, ali u različitim bitkama.
 
Ne zarad ideje nacionalizma nego zarad ideje da se odbrani zivot svoje dece , brace i sestara , roditelja i vlastiti zivot takodje ..

Trebo je da skine gace ? Ha ha ha pa ko je to jos uradio .. Navedi mi jednu drzavu u istoriji ... Da je to uradio danas ne bi ni bilo Srbije .. Ti volis da budes rob mozda ? Volis da te biju da ti siluju sestru , zenu ili majku tebi se to svidja posto vidim da propagiras tu ideju da kad te neko napadne ne smes da se branis ..

Sotire, opet ti kažem, neko jeste doveden u tu situaciju da se brani, ali ne pričamo o njima, već o nacionalistima shvati. Živote su trebali da brane emigracijom u veselije krajeve.

Sotire, moraš da shvatiš da riba od glave smrdi, da je u jednoj firmi za uspjeh i neuspjeh odgovoran sam gazda ili menadžer, tako je i sa dobrim nam vođama. Što se tiče kriminalca slobe, on nije ni imao interes da radi za dobrobit mase za koju je bio odgovoran ili nije bio sposoban, a to masa nije ni primjetila već bezglavo krenula za čobanom u sunovrat. Na primjer ako ti prijeti neki baja u školi iz petog razreda, a ti si treći, da će da te bije ako mu ne daš pare šta ćeš da uradiš?
 
Čovek koji gine za ideale nije budala, bar ne u svojim očima,
za tudje oči koga još briga.
On ne traži korist od te svoje žrtve,
već živi za samu tu borbu i žrtvu, ne treba mu Markova sudbina, on je s prezirom odbacuje.

Njegov ideal je njegova najveća korist.
Ne razumete mnogo toga.
Čitajte Bhagavad Gitu, Hagakure, Evolinu Metafiziku rata i slično...

Потпуно се слажем са тобом, а нисам читао ништа од тога што си побројао.
Значи да ти је резон природан, нормалан ...
 
Nacionalizam me podseća na nepotrebno samoizolovanje od ostatka sveta, univerzuma... čiji smo deo.

Rodoljublje je već malo drugačiji pojam ali po meni je sam pojam nacije veštačka tvorevina koju je sam čovek nacrtao, kao Tito Kosovo.



Правилно капирање појмова је од кључног значаја.

На мом језику
- родољубље је љубав према родном крају и људима родног краја.
- национализам је кад сматраш да је твоја нација изнад других
- шовинизам је мржња према другим нацијама
 
Zašto ga muze? Ali dobro, ajd i nek je tako. Prvi se samoostvaruje kroz svoje ideale i postiže herojsko stanje svesti i postojanja..."muze" ovog drugog. Ovaj drugi uživa materijalno, vodi ljubav sa raznim žemskijama, jer je prvog "iskoristio". Oboje su na dobitku, ali u različitim bitkama.

E prika...

Znam jednog heroja srpskog nacionalistu ratovo, osto invalid, gradio u ponosnoj srpskoj ratnoj uniformi vile ratnim profiterima bio na mješalici, posle mu dali da naplaćuje parking šeta od kola do kola oće narod sopstveni sad da ga bije kad piše kaznu, a branio taj narod od neprijatelja, ima ćerku u dvadesetim i voze je gastarbajeri i sinovi ratnih profitera na *******, on čoek sa ulice vidi nju u mercedesu pa u bmw itd. Žena ništa ne vidi gleda parove i zadrugu...
Ovo vam je istinita priča.
Eto odgovor i Sotiru, ne treba da nas kara spoljni neprijatelj, to nam već rade ovi naši.
 
Е мој Штендеру ...

Сви смо ми нечије будале
и не треба се са тим оптерећивати !

Тај женски идеал "не бити овца" ме одувек изразито нервира.
Него ти читај шта ти овај човек написа све дотле док то не утувиш !


Čovek koji gine za ideale nije budala,
bar ne u svojim očima, za tudje oči koga još briga.
On ne traži korist od te svoje žrtve,
već živi za samu tu borbu i žrtvu,
ne treba mu Markova sudbina,
on je s prezirom odbacuje.

Njegov ideal je njegova najveća korist.
...
 
Čovek koji gine za ideale nije budala, bar ne u svojim očima, za tudje oči koga još briga. On ne traži korist od te svoje žrtve, već živi za samu tu borbu i žrtvu, ne treba mu Markova sudbina, on je s prezirom odbacuje. Njegov ideal je njegova najveća korist. Ne razumete mnogo toga. Čitajte Bhagavad Gitu, Hagakure, Evolinu Metafiziku rata i slično...

I šta? Što to sam Krišna objašnjava pred bitku?
Evolina doktrina nacifašizma?Antisemitizma?
To su sve "opravdanja" za zverstvo homo sapiensa,za njegovu neandertalsku crtu!
Filozofija da kad si iz "plemenitog" čopora (hiperborejac) imaš prava da ubijaš ili koristiš ostale kao niža bića?
"Kome zakon leži u topuzu,tragovi mu smrde nečovještvom"
Zato povremeno radi Russellov sud,Nirnberški,Haški...
A za razliku od Krišne i sličnih krvožednih Boža.moj bog-boginja ima plave oči...
 
Kao ideja nije loše, ako svi u košnici kao pčele ili u mravinjaku pošteno radimo za našu stvar za dobrobit svih kao koza nostra. Ali za razliku od insekata koji daju dobar primjer filozofije funkcionisanja mase, čovijek je čovijek jbg ego i volja za moć rade svoje. Apsurd je to što inteligencija čovijeka utiče na njegove glupe poteze za razliku od prostih prirodnih primjera kao što je mravinjak i pčelinjak, gde je hijerarhija formirana kako treba, i svako radi svoj posao, pošteno.

Dakle kao ideja dobro, ali to pošteno je izostavljeno. U praksi nacionalizam je rudnik, a nacionalisti su energetski resurs za debele oligarhe, kapitaliste, političare i ostalu pohlepnu i zlu gamad. Slobin sin živ zdrav mare uživa i vodi ljubav sa raznijem žemskima, dok je neki paćenik koji je krvario i ostao invalid zbog tatine politike negdje na margini zaboravljen i go.

Poenta, riblja čorba, "za ideale ginu budale".

freeport-hotels-bahamas.jpg

Nacionalizam je fenomen koji je nastao kao reakcija na društveno-kulturni pritisak određenih evropskih zajednica, pri čemu je istorijska okolnost koja je dozvolila njegovo pojavljivanje kao glavnog kohezivnog tkiva tih zajednica bila promena pozicije hrišćanske religije u vladajućoj ideološkoj strukturi (tj. promena odnosa između boga i čoveka).

Onog momenta kada je čovek ideološki "zamenio" boga, tada religija gubi snagu, a nacionalizam se javlja kao nužni supstitut.

Bitno je uvideti i da je kapitalistička organizacija proizvodnje snažan katalizator za stvaranje nacionalističke ideološke formacije. Ona nepostredno zamagljuje klasne protivrečnosti i onemogućuje radničkoj klasi da se jedinstveno organizuje. Zato je nacionalizam oduvek snažno podržavan od strane vladajuće klase i neodvojiv je od njihove ideologije, on je u skladu sa njenim interesom.
 
I šta? Što to sam Krišna objašnjava pred bitku?
Evolina doktrina nacifašizma?Antisemitizma?
To su sve "opravdanja" za zverstvo homo sapiensa,za njegovu neandertalsku crtu!
Filozofija da kad si iz "plemenitog" čopora (hiperborejac) imaš prava da ubijaš ili koristiš ostale kao niža bića?
"Kome zakon leži u topuzu,tragovi mu smrde nečovještvom"
Zato povremeno radi Russellov sud,Nirnberški,Haški...
A za razliku od Krišne i sličnih krvožednih Boža.moj bog-boginja ima plave oči...

Šta je to nacifašizam? Prvi put čujem. Evola nije bio ni nacionalsocijalista ni fašista, možda je u ranoj mladosti zbog pogrešne percepcije imao simpatije prema njima, ali u zrelom dobu je pisao kritike na račun istih. Zašto da mladost preteže nad zrelošću, te se forsira samo ovo prvo? Ko govori o bezumnom ubijanju, neopravdanom, ludačkom? Nije Krišna u BG bio ustaša. Ali nije ni hipik pacifista. "Kome zakon leži u pacifizmu, tragovi mu smrde nemuževnošću i kukavičlukom", to kažem ja. Ko ume da ratuje, ima pravo na mir i više ceni mir, od onoga ko samo za mir i zna - parafraza japanske izreke.
 
Šta je to nacifašizam? Prvi put čujem. Evola nije bio ni nacionalsocijalista ni fašista, možda je u ranoj mladosti zbog pogrešne percepcije imao simpatije prema njima, ali u zrelom dobu je pisao kritike na račun istih. Zašto da mladost preteže nad zrelošću, te se forsira samo ovo prvo? Ko govori o bezumnom ubijanju, neopravdanom, ludačkom? Nije Krišna u BG bio ustaša. Ali nije ni hipik pacifista. "Kome zakon leži u pacifizmu, tragovi mu smrde nemuževnošću i kukavičlukom", to kažem ja. Ko ume da ratuje, ima pravo na mir i više ceni mir, od onoga ko samo za mir i zna - parafraza japanske izreke.

Nemam ja šta tebe da pitam-ubijanje je za svaku osudu i zgražanje normalnih ljudi-put do božanstvenosti ne vodi preko leševa već
preko lepota i kreacija.Smatraj ovu kratku raspravu završenom!
 
Е мој Штендеру ...

Сви смо ми нечије будале
и не треба се са тим оптерећивати !

Тај женски идеал "не бити овца" ме одувек изразито нервира.
Него ти читај шта ти овај човек написа све дотле док то не утувиш !

Kisela vodo moja,

Duševni bolesnici su srećni jer žive u svom zamišljenom svijetu. Nacionalizam je zamišljeni svijet...

Svaki narod osjeća se vrednijim i važnijim od drugoga, pa otuda potiče osjećaj
lažnog patriotizma, koji je opasan jer vodi ljude u mržnju i rat.
Gruba je istina da se gotovo svaki čovjek osjeća nadmoćnijim i vrednijim od
svojih bližnjih, pa je zato čovjekovo srce najlakše osvojiti dademo li mu
naslutiti da iskreno cijenimo njegovu važnost.

Najgore od svega je to što se omladina loži, a matori lisci iskoriste potrebu omladinca za pripadnošću, jer znaju da je nezreo i da traži identitet. Mnogo je omladine nažalost upleteno u zamke i mreže raznoraznih nacionalističkih pokreta, to mu se na kraju završi kao što kaže grupa pasi, "da li je super ko mlad izigravati ovna pa ostatak života gutati govna". Pojedinci iz omladine koji su već u mašini nekada se osvjeste, ali vide da su se debelo upleli u mrežu tuđih ludačkih ideja i da izlaz iz ludila nije lak, jer se onda grupa okreće ka pojedincu mrkim pogledima koje bi da linčuju, pa šta mislite kako je nastala poslovica "dala baba dinar da uđe u kolo, a sad daje pet da izađe" i "posle ebanja nema kajanja".
Nele u pjesmi tri ratna havera kaže, "za svu vašu zajebanciju jednom ćete platit ceh", to je to, vidim te ljude oko sebe i znam neke o takvih, teško njima...

Jako mi je teško i žao kada vidim uništen potencijal i polet mladosti koji je već krenuo krivim putem...

 
Poslednja izmena:
...
Duševni bolesnici su srećni jer žive u svom zamišljenom svijetu.
Nacionalizam je zamišljeni svijet...

Najgore od svega je to što se omladina loži,
a matori lisci iskoriste potrebu omladinca za pripadnošću,
jer znaju da je nezreo i da traži identitet.
...

Враћаш ме у педесете године прошлог века ...
Тако су отприлике тадашњи политички комесари
"одучавали" народ од "штетног" национализма !

Ја ћу ти нешто рећи,
а ти думај после !

Сви су људи браћа, то је математички доказиво.
Али !

Али им кесе нису сестре !!!
И то је емпиријски доказиво !

Малине продајемо ми и Пољаци и Португалци и немам појма ко све ...
Е видиш - они су наша конкуренција на том светском тржишту.

У зависности колико је ко од нас уложио у те малине
толико је и острашћен у тој светској тржишној текми.

Наравно те малине су и гвожђе из Смедерева,
и ФИАТ из Крагујевца,
и Мишлин из Пирота,
и софтвер из Новога Сада ...

Ако ти још увек није јасно, ево :
Сви су људи браћа, али играју за различите тимове.
А кад је то тако, играчи умеју и да се запале, па падне и покоја ћушка.

Да ниси ти нека сека перса ?
 

Back
Top