My so perfect life

ja ne znam koji dan da izaberem,prosto sve prsti od savrsenosti
evo jutros,ustala sam cila i vesela,pogledala se u ogledalo i zahvalila majci prirodi sto mi dade ovako gustu dobru kosu,sa 33god mi jos u prodavnici traze licnu kartu kad kupujem alkohol (kad dam sluskinji slobodno a treba mi nesto iz radnje),obukoh se nosalantno i odvedoh predivno detence u skolu
vratih se kuci da obavim neku komunikaciju s inostranim partnerima,preko interneta naravno kao i uvek
onda sam otisla do salona automobila da kupim nov auto za oktobar,malo kasnim ali sta je tu je,onaj model sto sam izabrala za septembar je odlican pa mi se ne menja
tu je ljubazni prodavac mene sacekao kao kraljicu,ali sam rekla sebi da ja mogu da priustim da vozim auto cak dva meseca,to je npr kao kad karl lagerfeld nosi uvek iste suncane naocare,pa on je covek institucija i niko ga ne pita sto ne kupi neke druge
tako i ja
ali mi se nije vozilo nazad a vozac mi je na odmoru ove nedelje pa sam rekla prodavcu da mi dopreme auto do kuce a ja cu da izdzogiram nazad,jer brinem o svojoj kondiciji,a i znate kako je,kamera vidi svaki gram viska,mora da se pazi
uzivala sam u dzogiranju prolazecu kroz vinograde,industrijsku zonu i sve to
stigoh kuci i narucih kuvarici neko fino strano jelo,i lagani desert
pa sam jela i sad cu malo da se opustim
 
Jao, pa ovo je sjajna tema... baš za mene dok sam na poslu... :mrgreen:

Elem, upravo sam vodila divne razgovore sa najvišim članovima naše male firme... gde su oni isijavali od zadovoljstva i obasipali me komplimentima... pritom je direktor danas bio veoma uviđajan, i ništa mi nije zahtevao, jer je video da ja odmaram u kancelariji... telefoni uopšte nisu zvonili, ljudi nisu dolazili... muk i tišina... i evo sad sedim u mojoj ogromnoj ležaljci za odmor... i jedem zelenu salatu... ah... :manikir:
 
prevod:tako me mrzelo da ustanem slobodan mi dan a moram da ustanem u 7,laura je gnjavila tako da je zakasnila u skolu,vratih se kuci ,malo pisala na forumu,onda odvezla mm auto u garazu,onaj konj nije hteo da me vrati kuci,isla sam nazad pesaka,izasli mi zuljevi,skuvala crveni pasulj i najela se ko svinja+cokoladu
 
Prevod:
Od jutros me svi zajebbavaju...
Upravo su mi dolazili čistačica i noćni čuvar da pitaju gde je plata... zašto oni nisu dobili... i rekli su mi da zahtevaju, inače neće više raditi... na moje da se obrate direktoru, rekli su da će doći oni u ponedeljak... more mrš bre stoko jedna, meni serete a njemu ne smeju da zucnu... kreteni jedni... plata nam je redovna skoro u dan... što je u današnje vreme retkost, i oni našli meni da palamude... mrš... stoko...
Ah da, zaboravila sam reći da sam do 1 radila jebeni uvoz i pdv... i u toj svoj gužvi direktor je tražio neke papire-gluposti za koje mi treba sat vremena da mu napravim... :dash: a vidi da sam u gužvi... pritom zvone telefoni, ljudi dolaze, fax stiže... a sve ja to sama treba da uradim... još mi dir.dođe, i napiše pun papir obaveza...:dash:
Sad sam ih konačno završila, neću više danas ništa da pipnem... riknula sam...
Skuvala sam onu supu u šolji, umačem suvu kiflu i jadam se vama... mada moram priznati da ova supa nije loša... a ni kifla...:mrgreen:
P.S. Imam još i krofnu...:rumenko::mrgreen:

Ah da... nakon posla moj divni muž me čeka sa lopatom i ašovom da sadimo jebeene tin tine... ko rasadnik sam jeebem ti život...:evil:
 
Nekad kad sam radila i zivela ludo i brzo da nisam znala gde sam ni kako se osecam, mislila sam kako bi mi dobro doslo da malo ne radim i ja nista bar dve godine... :think:
Studirala, radila i nisam imala vremena za sebe... Sad ne radim vec godinu dana i pomalo mi nedostaje ono ludilo. Ponekad mi je toliko dosadno da mi je muka od zivota, a nekad se malo negde promuvam, izadjem i pomislim kako mi je lepo.
Ne znam sta mi je gore, da radim po ceo dan ili da ne radim nista. Ne mogu sa sobom da izadjem na kraj.:whistling:
 
Nekad kad sam radila i zivela ludo i brzo da nisam znala gde sam ni kako se osecam, mislila sam kako bi mi dobro doslo da malo ne radim i ja nista bar dve godine... :think:
Studirala, radila i nisam imala vremena za sebe... Sad ne radim vec godinu dana i pomalo mi nedostaje ono ludilo. Ponekad mi je toliko dosadno da mi je muka od zivota, a nekad se malo negde promuvam, izadjem i pomislim kako mi je lepo.
Ne znam sta mi je gore, da radim po ceo dan ili da ne radim nista. Ne mogu sa sobom da izadjem na kraj.:whistling:

jel ovo ulepsana verzija:think::mrgreen:
 
Verzija je prilicno skracena, bez detalja. Svejedno, najvise mrzim kada je doasdno a sada me dosada proganja, a uzasno je kada kao radis (imas posao) a ustvari se dosadjujes na poslu...
Ali eto, danas je bilo manje dosadno nego predhodnih dana:roll:
 
Ah divote...:zaljubljena:
Noćas sam, kao prethodnih noći tako lepo spavala, milina jedna... plus sanjala tako divne snove...
Probudila sam se odmorna i naspavana, puna volje i elana...
Skockala sam se...
Naravno u ovoj našoj lepoj i divnoj državi sve uvek funcioniše, tako da sam i obaveze odradila u cugu...
Ma sjajno...
 
Prevod:
Noćas, kao i prethodnih 10-ak noći nisam mogla da spavam kao čovek, zaspem, pa se probudim, pa mi je vruće, pa mi je hladno, pa mi se piški, pa sam žedna, pa mi pidžama smeta, pa jastuk... obrni okreni, ne spavam uopšte ljudski... a vrhunac svega je bio što sam noćas sanjala totalnu ludost, koja me je pomerila načisto i zbog koje će mi trebati dve nedelje da dođem sebi... još mi je urezana u glavu... :(
U socijalnom sam provela satipo opet za k. zdravlje...
I sad sam u bedaku teškom... nit imam posla, da se okupiram, nit imam volje za nešto...
Zemljo otvori se...:sad2:
 
ustala sam jutros cila odmorna, odradila jutarnje vezbice, dok je beby siterka hranila bebu...onda sam isla kod manikira...i vratila se...a bekan se taman odobrovoljio da se malo mazimo...i gleda me svojim krupnim okicama i smeje se...ljuljuskala sam ga i on je zaspao...sad se spremam da idem na kaficu sa drugaricama i da malo jurcam po radnjama svuda su stigle nove kolekcije...treba mi i 2 nova parfema...dok se vratim kuvarica ce da spremi mediteransko jelo..i da nestane iz kuce...jer dolazi moj dragi cio i veseo sa posla...onda cemo rucati, maziti se...i na kraju da izadjemo na neku romanticnu veceru....a baby siterka ce da cuva dete....ahhhhhh
 
a istina je...da se dete probudilo, nahranila sam ga i presvukla...sad kmeci hoce da ga nosam po stanu....sveki bila juce i napunila mi zamrzivac hranom...kad dodje muz moze da bira sta ce...samo odmrznem...onda ce da legne na krevet jer je jadan mrtav umoran...i posle pola sata da krene da razmazuje dete i da ga nosi...pa ujutru ja moram da se patim! :evil:
 
danas sam spavala do 11. lagano doruckovala, popila kafu koju moja sluskinja najlepse na svetu kuva, procitala newyork times, le figaro i jos nesto iz svecke stampe, zatim pozvala vozaca da me odveze do bibisa na poslovni sastanak sa stranim partnerima. moram priznati da nisam bila sigruna da li da krenemo bentlijem ili rojsom... da li poneti hermes ili lv... elem, posle me je odvezao do usca, pa sam posle pustosenja radnje xyz otisla sa prijateljicama na rucak u vapiano.
posle sam resila sama da odem po dete u vrtic (onaj fensi, najskuplji u gradu), te smo posle ja i moj malisan vezbali malo na klaviru. on je tako zlatno dete.
sada se malo opustam uz jagode i moet naravno.
 
ustala u 6:45 kao i svako bogovetno jutro. pokipela mi je kafa, pregledala budjavi kurir, polubudna dobauljala do vrtica da ostavim klinca a posle na posao. obisla 3 gradilista, posvadjala se sa nadzornim na jednom od njih, citavo hebeno pre podne provela u autu cimajuci se sa kraja na kraj grada. jedva uspela da pojedem dve pogacice. knjigovodja mi izmerila pritisak 90 sa 50. osecam se kao da me je pregazio bager.
klinac mi trenutno igra fudbal u njegovoj sobi i samo cekam nadrkanu komsinicu da mi pozvoni na vrata.
 
I ja sam ustala odmorna i cila, jer sam pretdno vece bila na lepoj veceri koju sam sva tako umerena i disciplinovana napustila medju prvima, jer redovno odlazim na spavanje pre deset. A da, naravno, tamo sam pila samo sokice:lol: Deca su se jutros, gotovo necujne, sama spremila za skolu, i uzivala sam u miru i jutarnjoj tisini, posto mm jutrom uvek ispostuje moju potrebu za cutanjem.Na poslu mi je bilo super, uzivam tako svakodnevno sa novom koleginicom sa Kube ciji je engleski prosto perfektan. I radila sam samo do tri danas, pa onda mi je bas legao shoping, prodavnice poluprazne, ma milina jedna. I bas me raduje vikend, na posao necu ni pomisliti:)



U prevodu: sinoc sam ostala na nekoj vecerici do fajronta, zapila se bas dobro, jutros ustala nenaspavana i mamurna, deca se do polaska u skolu svadjala ko cigani, taman oni odose mm poce da capri i capri :evil:na poslu mi je ceo dan za vratom bila ona kubanka koja mumla nesto na poluspanskom poluengleskom ne razumem je ic, i umesto shopinga po lepom vremenu, shef me u tri zamolio da napisem jos jedan abstrakt, a deadline je nocas u ponoc, pa sam zaginula do sest tamo, i do malopre:evil: ga ovde nesto dopunjavala i lickala; a sutra moram opet do posla , ii tako...

Al sutra je ipak novi dan :)
 
Poslednja izmena:
Данас, 09.11.2010

Елем, устадох вам ја око 9, никако раније, имам и ја душу.:rtfm:
Потом викнула име свог драгога ли дечка јер га не затекох у кревету.:eek:
А он, мукица моја, спремао доручак за мене :heart: Каже, да ми лепо почне дан.
Потом смо тако заједно јели, причали, и он отишао на посао.
Дакле, 10 ујутру, имам цео дан за себе (фала Богу, за сада не морам да радим јер ми баба оставила неке паре, па зато само учим).
Прво сам себи спремила тоооплу купку, и уживала у њој неких пола сата. Потом сам отишла на масажу, маникир и педикир. Лепота нема цену :mrgreen:
Вратила се кући, и провела пар сати учећи (родила ме мама интелигентну и са добром меморијом, па ми не треба пуно да савладам неким 700 страница).
Након учења, већ 4 поподне, и ја шта ћу, да ми дан не прође ни у чему, одох ја до другарице на трач партију.
У току те партије, драги ме је назвао само да ми каже да му недостајем, и да ће ме он покупити након посла па да идемо на вечеру. Како је диван :heart:
Ево ја сада док моја другарица спрема себе за излазак, делим са вама како ја уживам у овом животу :manikir:
Потом вам сутра дођем са извештајем о изласку. Знајући свог драгог, има да буде нешто прелепо :mrgreen::heart:

Идем да се заперем :zper::mrgreen:



ПС. Превода НЕМА. Ипак је ово МАЈ ПРФЕКТ ЛАЈФ :hvala:
 
Pa ovako. Probudila sam se baš rano sa divnim mislima o svom divnom životu i kako mi sve ide od ruke. O toliko lepih stvari sam imala da razmišljam i da se ponosim sobom da nisam znala koju da odaberem. Zato sam ustala rano, kako bih što više uživala u svom životu i kako bih što manje od njega provela u nesvesnom stanju. Svaki put kad se probudim tako se obradujem novom danu da ne mogu da opišem. Onda se spremim i odem sa starim i burazerom u posetu mami u luksuznu banju u kojoj mora da bude jer je vođa seminara koji traje skoro pola godine, za šta će dobiti dovoljno para da bratu i meni kupi po stan. Svi bllistamo od zdravlja i sreće, ispijamo bezalkoholne koktele i minglujemo sa velikim ljudima, profesorima od ugleda, naučnicima i bogatašima. Uvek im ponesemo mali ali značajan poklon kako bi nas se setili u narednim poslovnim kontaktima kojih će, evidentno, biti. Razgovor sa tim ljudima je uvek inspirativan i navodi me na želju za daljim akcijama u životu i skroz me stimuliše na bolje. To jest, na još bolje. Kad se vratimo puni čarobnih utisaka dolaze nam gosti koji se raspituju i traže savete, interesuje ih šta se kome dešava na poslovnom planu i koliko smo ovaj put novca obrnuli.
A ja ne znam od čega pre da počnem, da li od diplome kojom mašem sa drugog po redu fakulteta ili da im se pohvalim doktoratom koji spremam, mada to mi uvek deluje ružno i prepotentno, toliko da im se hvalim dok oni grcaju u dugovima. Jer, iako sam tako uspešna i bogata osoba puna sreće i zadovoljstava u životu, dovoljno sam svesna sveta oko sebe da znam da nije svim ljudima divno kao meni. Onda odem u relaksirajući šoping i nakupujem se garderobe od najfinijih materijala, preferiram da kupujem domaće a kvalitetno. Zatim gomilu hrane koju donesem kući i zdravo je spremim, sama, jer nisam snob da imam "ženu" da mi sprema, nego prosto uživam u kuvanju u kome sam uspešna kao i u svemu ostalom.
Imam na internetu vezu sa poslovnim partnerima i prijateljima po interesovanju i radimo na istraživanju novootkrivene zvezde u blizini kasiopeje koja eventualno može u svom sistemu imati planetu sasvim nalik zemlji. Nadamo se da tu ima mesta za naseljavanje ljudi jednog dana. Vođa sam projekta za zapošljavanje mladih u somaliji. Veliki sam humanista. U slobodno vreme, koje nemam, bavim se umetničkim radom i svoje radove izlažem po poznatim svetskim galerijama, nijedan od njih nije prošao bez licitacije.

Kad legnem da spavam i razmislim o svom životu znam da nisam živela uzalud i da nadalje to baš nikako neću.

Onda dođem na forum da bih bila u dodiru sa običnim ljudima, čisto da mi nos ne ode u oblake.
 
Jutro je započelo divno...
Probudila sam se naspavana, mir i tišina...
Nakon dva sata spremanja, sela sam u svoj privatni avion i odletela do Havaja, na jedan poslovni sastanak, a kasnije, u povratku, skoknuću do Milana i Pariza, na usputni šoping...

Prevod:
Alarm me je izludeo jutros... katastrofa sam spavala i tek što sam sanjala da sam izvadila 4-orku... zub... :sad2: skačem iz kreveta, ulećem u kupatilo... piškim, a telefon već zvoni... :roll: skačem sa wc šolje, javljam se, glupost, već sam im to odobrila, ne znam što dave... sređujem se brzinski, u hodniku vidim da su smećari skoro stigli do nas... samo sam zgrabila kesu za smeće, i istrčala... neočešljana... tek što sam ubacila u kantu, klošari smećarski mi namerno stanu iza auta da ne mogu da izađem...:eek::roll: sviram, pomere se... dolazim na posao, ispred gužva... u cilju da što pre parkiram, sa sunačnim naočarima, i totalno zamagljenim autom, raspičim čitav prednji branik o zid, i ajde da je zid običan, nego sa onim malim kamenčićima...:dash: nisam ni osetila, već izlazim iz auta, a neki stariji čovek(tako oko 50 godina), prolazi, gleda me, i blago se osmehuje... ja u čudu...:confused: odem napred i imam šta da vidim... zderala sam pa skoro pola metra sa pola metra desne strane branika...:besna::besna::besna:
kako bolesnih ljudi ima... ne razumem čemu smejanje... kao njemu je drago što sam ja sjebala branik... :dontunderstand: kakav debil...:dash:
 

Back
Top