Muzicki pravci

Sudeci po manirizmu koji se provlaci kroz tvoje poruke ti si ili psihopata ili *****. Plus ona glupost o tome da je metal muzika sa stavom i porukom jer su neki seljoberi i odrpanci Saxon u svojoj pesmi predstavili "atmosferu bojnog polja"?! Pa to imas mnogo bolj eodradjeno kod Thompsona i Baje Malog Knindze. S tim sto su oni bar videli front, a ovi brkati svapski dziberi nisu. Naravno uz napomenu da ne vidim zasto bi se iko uopste i bavio tom temom? Kad su to hipici radili oni su imali jasan levicarski stav, dok metal nema nikakav stav sem da neko bude glup. BTW, ti to sasvim lepo ilustrujes :P

E da, ban za obojicu. Banujte nas !!!!

Dont_Break_The_Oath:
Opet iznosis dogme koliko vidim.
Pa ja kao gitrarista tacno mogu da OSETIM sta sviram i sta stvaram kroz Heavy Metal.
Da malo bolje poznajes gitarsko umece BOGOVA kao sto su Michael Schenker,Ulrich Roth,Matthias Jabs i Hank Shermann,znao bi o cemu pricam.
Ali plitkost je ocigledno jedino sto imas da nama svima ovde ponudis.
 
Gwydion:
Sudeci po manirizmu koji se provlaci kroz tvoje poruke ti si ili psihopata ili *****. Plus ona glupost o tome da je metal muzika sa stavom i porukom jer su neki seljoberi i odrpanci Saxon u svojoj pesmi predstavili "atmosferu bojnog polja"?! Pa to imas mnogo bolj eodradjeno kod Thompsona i Baje Malog Knindze. S tim sto su oni bar videli front, a ovi brkati svapski dziberi nisu. Naravno uz napomenu da ne vidim zasto bi se iko uopste i bavio tom temom? Kad su to hipici radili oni su imali jasan levicarski stav, dok metal nema nikakav stav sem da neko bude glup. BTW, ti to sasvim lepo ilustrujes :P

E da, ban za obojicu. Banujte nas !!!!

Dont_Break_The_Oath:
Opet iznosis dogme koliko vidim.
Pa ja kao gitrarista tacno mogu da OSETIM sta sviram i sta stvaram kroz Heavy Metal.
Da malo bolje poznajes gitarsko umece BOGOVA kao sto su Michael Schenker,Ulrich Roth,Matthias Jabs i Hank Shermann,znao bi o cemu pricam.
Ali plitkost je ocigledno jedino sto imas da nama svima ovde ponudis.

vær så snill,kan du go for alltid i helvete?
Kretenski se odnosis prema Heavy Metalu.
Stav,stav,stav!!!!!
Izvini ali ovde je u pitanju muzika,virtuoznost i pravi unikatni OSECAJ kada se svira Heavy Metal.
Zasto mislis da svi trebaju biti neki revolucionari?
U metal tekstovima,jasno mozes videti poentu,videti da ti ljudi znaju svoj posao,svaki tekstopisac pise pesme ne da bi zaradio,nego da bi na svoj nacin iskazao ono sto je u njemu.
Pa pogledaj mnoge konceptualne albume,to su literarna remek dela,ali naravno posto vidis prazninu u metalu onda ti zaista imas gadan zlocinacki pristup svema nepoznatom.
Ja znam sta mi je potrebno da sviram,i ne iznosim nikakav stav osim muzickog.
Ono sto Yngwie Malmsteen svira,to nije masturbiranje,poslusaj ga bez predrasuda ako imas imalo sluha za to.
Onaj licni pecat majstorsko dela Michael Schenkera,kakav stav tu mogu da trazim kada on svira zaista samo iz osecaja i svoje pesme iznosi upravo na najiskreniji nacin:kroz 6 zica gitare.
Ali posto ti ne znas,zaista ne znas sta i koliko znaci Heavy Metal (sa cinjenicom da su u njemu ljudi jako visokog obrazovanja),prosto onda ucuti.
Prestani da vredjas ljude na forumu.
I dalje se svi pitamo pa gde je taj tvoj stav.
Dogma?Je li to tvoj argument protiv Heavy Metala?
Reci nesto konkretno i smisleno zasto si protiv metala a ne da dajes idiotska i plitka razmisljanja,,,,ti si zestok slucaj za zaljenje.
Hajde ubedi me,muzicki ili teoretski,reci mi Tvoj stav sa malo vise ubedljivih reci.
 
HIM je Love metal. :D Tako su ga nazvali, mada po meni to i nije pravi metal. Vishe rock balade.
A shto se tiche Heavy metala, svi pevachi u ovom pravcu muzike moraju imati izuzetne glasovne sposobnosti. Mnogi od njih su se shkolovali kod najpoznatijih operskih pevacha. Samo treba poslushati njihove balade ili "lakshe" pesme pa se uveriti u pravu lepotu njihovog pevanja.
 
Gwydion:
Emociju imaju i narodnjaci i to mnogo jacu od metala. A sto se tice pomenute ona je bas to sto nedostaje metalu. Metal je muzicki pravac koji je potpuno podredjen pozi i plasiranju informacije o muzicarima koja je u osnovi lazna. Sto se tice klasicne muzike ti onda ocigledno ne poznajes istoriju roka? Sta mislis na cemu su se zasnivali italijanski prog rokeri? Nemoj da ti sada pominjem Premiata Forneria Marconi na primer? To je tehnicki bila zahtevna muzika ali je imala emociju, a to je bas ono sto metal nema. Metal je prazna muzika koja se sastoji samo od marketinski izgradjene slike koju treba da "kupe" imbecilni klinci. Od Black Sabbath i A. Coopera je tako i nikako drugacije. Dzez je na pocetku imao kontakt sa stvarnoscu, imao je jednu zivotnu realnost i veoma snazan emocionalni izraz. Posle su ga belci upropastili. Dosao je rok ali se i on pretvorio u industriju.Dosao je pank i vratio to. Pa se i onistrosio. Trenutno taj naboj ima samo hip hop. Drkadzije sto virtuelno sviraju gitare to nemaju i nikada to nisu ni imali. Kraj price!

Emocije ubise narodnjake i hip-hopere. To nikako nije industrija. Oni su imali tezak zivot, uvek su zeleli dobro celom svetu. Sada niko od njih nije milioner, i niko se time ne bavi zbog novca. Ako su belci upropastili muziku, ako metal i rock (ali ne svi) nemaju emocije i ako je to praznina, a "samo hip-hop ima taj naboj" onda sam ja Dzordz Bus.
 
E ljudi zaista ne znam koga da citiram. Svi ste u pravu, svi imate jako dobra obrazlozenja svaka cast. Dont_Break_The_Oath je moj idol na forumu keve mi, covek zna znanje. Zaista je pravac "HEAVY METAL" bio zapocet sviranjem Black Sabbatha a kasnije se preneo na Kiss i Scorpions. To se provlacilo godinama kroz razne pravce. E sada, vrhunac je dostignut negde pocetkom osamdesetih kada se sve to ujedinilo i stvorio se cuveni Hair Metal ponekad popularan kao Glam Metal koji je kombinovao sve pravce, u koji spadaju cuveni bendovi poput Whitesnake, Bon Jovi, Motley Crue(koji je bio malo jaci nego dva prethodna benda), pa manje poznati Winger, Warrant, Tesla, Ratt i ostali, da ih ne nabrajam. Jeste da su svi imali problema sa drogom i alkoholom sto je vecinom rezultovalo smrcu, ali bili su face za to doba, morate priznati. E sada sto se tice Him-a ne znam sta je love metal, ali to je ista varijanta:
Kada je Europe nastao 1982 godine, a kasnije izdao svoj prvi album za multinacionalno trziste pod imenom "Wings of Tomorrow" dobio je vise kritika nego pohvala i samim tim je nazvan "Swedish Metal".
Power metal......kazu da je prvi power bio Helloween...istina ili laz?Prosudite sami..Power metal bas dosta slusam, i to je mesavina ekstremne melodije, fantastike u textovima i imaginarnih likova sa klasikom....zavisi kako koji bend(Rhapsody je izrazit u klasici). E sada ako neko hoce, ko god bude obrazlagao neka navede svoje omiljene bendove tog pravca koji je objasnio.
Moji su: Glam: Def Leppard, Whitesnake, Dokken
Power: Sonata Arctica, Rhapsody, Nightwish
Heavy(tipican): Judas Priest, Helloween, Scorpions

Nadam se da sam ovim dodao jos par cinjenica prethodnim postovima.Uzivajte :)
 
marko87:
2. Dzez (klavir, bas gitara, pevac i muzika nimalo jednostavna za sviranje) (nijedne grupe ne mogu da se setim)

Sto se dzeza tice, retko ali jako retko ces naci pevaca, odnosno muski vokal, a grupe sto se dzeza tice ne postoje u tom klasicnom obliku, dakle grupa kao grupa. Ugavnom se radi o jednom imenu, odnosno osobi koja je najcesce solista, po kojoj ekipa nosi ime, stim sto se imenu dodaje broj clanova, trio, kvintet... Vece grupe muzicara, sa nekoliko solista, su uglavnom Big Band-ovi koji opet nose ime (najcesce) po solisti, odnosno coveku koji je okupio sve muzicare pod istim „krovom“.

winnetou:
ok, ovo mi je dosta pomoglo, slazem se sa tobom da je sve pocelo od klasicne muzike (znam sta je to!).

Mislim da je ova konstatacija pogresna, a pokusacu da objasnim i zasto. Ne znam tacno od kada datiraju prvi zapisi klasicne muzike, ili prvi zapis koji se smatra klasicnom muzikom, ali uzimajuci u obzir najpoznatije kompozitore iste, ne pre duhovne muzike, odnosno prvih muzickih oblika, tj. samih rituala u cas Boga ili Bogova. Tako da mislim da je to prvi, odnosno pra pocetak muzike. :wink:
 
Moon Child:
Evo ja cu da malo kuckam o PUNK-u :D :D :D Moze?
elem,nastao negde sredinom sedamdesetih,razvio se iz klasicnog r'n'r-a,samo sto se punk svodi na tri akorda po pesmi,i tekstovi su dosta bitni,realni,upecatljivi,uvredljivi,kako god.Pocinje(kolko ja znam) od nekih bendova kao sto su Blondie,The Stranglers,Jam,Patti Smith...Ali punk kao pokret definitivno nastaje pojavom Sex Pistols-a,a po meni je pokret na neki nacin stvorio menadzer pistolsa,tj Malcolm McLaren,dok je na punk stil(klosarksi,kreativno,neukusno)uticala Vivien Westwood....
Elem,Pistolsi '77 izadju Never mind the bollocks,sto je zvanicno pocetak punk-a,ali kratko traju-do '79....Onda ide period pocetka '80tih kada nastaje New Wave=Post punk iliti kod nas Novi Val...
I da,po milioniti put ponavljam-punk je vise pitanje stava nego muzike.Uglavnom punk je bunt,borba protiv sistema,nesto sto izaziva sok i gadjenje kod 'normalnih' ljudi..
Predstavnici punka:
Vec pominjani Pistolsi,The Clash(koji vuce na reggae,ali sama filozofija punk-a je dosta povezana sa filozofijom rasta pokreta),The Ramones,Dead Kennedys,New York Dolls,Buzzcocks,The Exploited,CBGB,Stiff Little Fingers,The Damned,Generation X,Siouxsie and the Banshees,The Jam,STranglersi,Patti Smith,999...
I domaci:Pekinska Patka,Pankrti,KUD Idijoti,Paraf,Goblini,Hladno Pivo....I jos gomila underground bendicja...
Sto se tice novog talasa neka pricha neko drugi.

Jesam pomogla nesto? :D
P.S. Sve sto nije tacno,molim ispravite(ko zna)

hej n9isam znala da su goblini pank 8) onio su mi jedini nashi do jaja pored vampira...a ovaj,p[riznajem uvek kada mi keva prica o new wave-u nisam znala da je to punk...tja,nauce se ovde pametne stvarcice :wink:
 
joGooOOD:
hej n9isam znala da su goblini pank 8) onio su mi jedini nashi do jaja pored vampira...a ovaj,p[riznajem uvek kada mi keva prica o new wave-u nisam znala da je to punk...tja,nauce se ovde pametne stvarcice :wink:
nisu bas cisti punk,vise punk-rock,al u svakom slucaju su odlicni :wink:
a sto se tice new wave-a to ti je nesto slicno punku,al opet...ne znam kako bih ga definisala...
 
nikodim:
winnetou:
ok, ovo mi je dosta pomoglo, slazem se sa tobom da je sve pocelo od klasicne muzike (znam sta je to!).

Mislim da je ova konstatacija pogresna, a pokusacu da objasnim i zasto. Ne znam tacno od kada datiraju prvi zapisi klasicne muzike, ili prvi zapis koji se smatra klasicnom muzikom, ali uzimajuci u obzir najpoznatije kompozitore iste, ne pre duhovne muzike, odnosno prvih muzickih oblika, tj. samih rituala u cas Boga ili Bogova. Tako da mislim da je to prvi, odnosno pra pocetak muzike. :wink:

ah, pa naravno, kako smo mogli da zaboravimo pra muziku!! uhuh, strasno.. mislim - kad slusam nekad neke emisije o crncima iz afrike, pa kad oni pocnu neki obred, i pocnu da sviraju, mnooogo mi se to svidja.. a takva muzika je nesto slicno onoj iz prvobitne zajednice.. dobro, malo naprednija, ali isti instrumenti (obicno kao neki bubnjevi - je li?) pa onda i ne moze bas puuuno muzika da se razlikuje..
 
E vidis stvarno covece zaboravio sam da spomenem tu pra muziku. Ne radi se tu samo o africkim ritmovima vec bilo je tu muzike. Stotinama pa cak u nekim civilizacijama i hiljadama godina p.n.e. postojali su muzicki instromenti. Indijci su npr. imali dosta slozene muzicke instrumente. Mi danas muziku pravimo najdetaljnije sa polustepenima a indijci su pravili sa cetvrtinama stepena. Ako neko ne razume, kod nas imas C pa sledeci ton je C# a kod njih izmedju ta dva imas jos jedan. Ta muzika bi nama verovatno zvucala dosta disharmonicno ali ono... bar je slozeno dosta...
 
E vidis stvarno covece zaboravio sam da spomenem tu pra muziku. Ne radi se tu samo o africkim ritmovima vec bilo je tu muzike. Stotinama pa cak u nekim civilizacijama i hiljadama godina p.n.e. postojali su muzicki instromenti. Indijci su npr. imali dosta slozene muzicke instrumente. Mi danas muziku pravimo najdetaljnije sa polustepenima a indijci su pravili sa cetvrtinama stepena. Ako neko ne razume, kod nas imas C pa sledeci ton je C# a kod njih izmedju ta dva imas jos jedan. Ta muzika bi nama verovatno zvucala dosta disharmonicno ali ono... bar je slozeno dosta...
 
E vidis stvarno covece zaboravio sam da spomenem tu pra muziku. Ne radi se tu samo o africkim ritmovima vec bilo je tu muzike. Stotinama pa cak u nekim civilizacijama i hiljadama godina p.n.e. postojali su muzicki instromenti. Indijci su npr. imali dosta slozene muzicke instrumente. Mi danas muziku pravimo najdetaljnije sa polustepenima a indijci su pravili sa cetvrtinama stepena. Ako neko ne razume, kod nas imas C pa sledeci ton je C# a kod njih izmedju ta dva imas jos jedan. Ta muzika bi nama verovatno zvucala dosta disharmonicno ali ono... bar je slozeno dosta...
 
E vidis stvarno covece zaboravio sam da spomenem tu pra muziku. Ne radi se tu samo o africkim ritmovima vec bilo je tu muzike. Stotinama pa cak u nekim civilizacijama i hiljadama godina p.n.e. postojali su muzicki instrumenti. Indijci su npr. imali dosta slozene muzicke instrumente. Mi danas muziku pravimo najdetaljnije sa polustepenima a indijci su pravili sa cetvrtinama stepena. Ako neko ne razume, kod nas imas C pa sledeci ton je C# a kod njih izmedju ta dva imas jos jedan. Ta muzika bi nama verovatno zvucala dosta disharmonicno ali ono... bar je slozeno dosta...
 
Ja sam kaznjena :cry: :roll: pa ne mogu na Net, ali evo me na informatici, koristim priliku kada profesorka :roll: nije tu... Napisacju i ja ponesto o ovim pravcima u petak... paa... poZzZdravljam vas sve...
ZoPpP & bye

P. S. Shto se one rasprave tiche... pa nisam je ja prva zapochela... :oops:
 
Da...idemo opet....

Iako je tema definisana uopsteno prvi... post povukao je METAL. Zasto? Zasto niste spomenuli prvo rnr? ili etno, klasiku, dzez? Ili duhovnu muziku (onu oju neko ovde nazva PRAmuzikom (sa punim pravom))? Dobro, prva asocijacija....a zasto je onda pocelo pljuvanje na sve strane uopste mi nije jasno....bah...uvek ima likova koje treba izolovati na neko vreme da malo srede misli...

Kakogod...indijska muzika je stvarno genijalna.
Zna li neko nesto o muzici starih inka i maja?
 
3APA3A:
http://www.allmusic.com

Registrujte se, explore by genre, pa lagano ... nije tesko :)

AMIN!!! Ko ima neke nedoumice neka ode na allmusic,
uostalom potpuno je glupo sto se svadjate oko tih gluposti, to je kao rasprava sta je ukusnije: koka kola ili sok od jabuke. Svejedno se pije, a kakvu poruku pruza i da li je tehnicki zahtevno/staro kao biblija a samim tim i bolje jer duze traje/misticno ili sta god, to je potpuno nebitno jer se svejedno pije ( mislim i dalje na koka kolu i sok od jabuke ). Aman, volite sta volite, niko nije toliko glup da slusa sta mu se ne svidja ( tipa: ona glupa masa ) , ko voli nek izvoli!
Uostalom te bitke oko pravaca su teske. Pravci se svakim danom radjaju, a jednu grupu klasifikovati pod jedan pravac je jako tesko, gotovo nemoguce.
Ko da zivot zavisi od toga, samo sto se ne progrizete.
PEACE i posetite http://www.allmusic.com za sve nedoumice koje imate.
 
Devojka trazi pomoc,a ljudi se ubishe svadjajuci se.
Od skoro sam na forumu,a Gwydion me je uzasno iznervirao.Ne zbog toga sto razmislja suprotno od mene i mrzi metal,nego zbog toga sto te izvredja i ucuti.Nijedan dobar argument nije dao.A da ja ne bih bila slicna njemu,istog trenutka prestajem da pricam o njemu i objasnjavam devojci sta je Black Metal.Ne znam koliko ce je interesovati,ali najbolje je da zna sve pa nek odluci sta joj se svidja.
Black Metal karakterisu brze i jake gitare,ali relativno lake za sviranje.Obavezan je urlajuci vokal,koji je nekad dopunjen cistim vokalima( Dimmu Borgir).Cesto ubaciju melodicne melodije i onda pesma ima neku eleganciju( Emperor).Vecina su satanisti i obozavatelji Nicea( Gorgoroth),neki su cele svoje albume posvetili Alistery Growley(najozloglaseniji satanista svih vremena),to su na primer Behemoth.Neki pevaju o planinama,snegu,ledu( Immortal),pojedini o ratu( Aeternus)...
Ukratko,samo da vidis da li ti se svidja.
 
VAS 4-5 KOJI SE SVAĐATE PREKINITE VEĆ JEDNOM, NA K*AC (koji nemam :oops: ) STE MI DOŠLI SA GLUPIM KOMENTARIMA I ARGUMENTIMA KOJI IMAJU SMISLA KAO MAĐARSKE PESME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x

WINNETOU JE TRAŽILA POMOĆ, A ONI KOJI IMAJU BAR MALO MOZGA ĆE JOJ JE PRUŽITI (ILI SU JE VEĆ PRUŽILI), UMESTO ŠTO ĆE SE SVAĐATI!!!

Dakle...
Nemam pojma o čemu da pišem, toliko me iznerviraše ovi na prethodnim stranama!
Metalci-slobodno volite metal do mile volje!
Svi ostali-slobodno volite vašu muziku do mile volje!
Samo prestanite, ako Boga (Budu, Raa, Alaha, Vala, etc.) znate, da se prepucavate i prozivate! Od sebe pravite budale tako!
Ja ću o post-panku, iliti nju vejvu (pošto ne primećujem da je neko pisao o tome)!
Posle ere pankera, koji bejahu (k'o što nam reče Moon Child na polovini teme) prljavi, smrdljivi, probušeni zihericama (i ostalim stvarima), kreštavi, buntovnici i sve to, dolazi tzv. nju vejv. Nju vejv su bili sušta suprotnost pankerima-doterani, fini, lepe košulje, muzika puna lepog pevanja i lepih glasova, harmonična...ljudi gladni harmonije (koju, eh, pank nije imao), su je prigrlili. Tipični predstavnici ove (izumrle) grupe - Spandau Ballet, Madness, Altravox, Orchestra Manouvers in the Dark, The Jam, The Specials, ABC, Human League, Depeche Mode (začetnici elektropopa inače)...a od domaćih njuvejvovaca - Prljavo Kazalište, Haustor, Film, Električni Orgazam, Katarina II (kasnije - EKV), Šarlo Akrobata...nabrojte sami!
 
*Lenja_Pita*:
Dakle...
Nemam pojma o čemu da pišem, toliko me iznerviraše ovi na prethodnim stranama!
Metalci-slobodno volite metal do mile volje!
Svi ostali-slobodno volite vašu muziku do mile volje!
Samo prestanite, ako Boga (Budu, Raa, Alaha, Vala, etc.) znate, da se prepucavate i prozivate! Od sebe pravite budale tako!
Ja ću o post-panku, iliti nju vejvu (pošto ne primećujem da je neko pisao o tome)!
Posle ere pankera, koji bejahu (k'o što nam reče Moon Child na polovini teme) prljavi, smrdljivi, probušeni zihericama (i ostalim stvarima), kreštavi, buntovnici i sve to, dolazi tzv. nju vejv. Nju vejv su bili sušta suprotnost pankerima-doterani, fini, lepe košulje, muzika puna lepog pevanja i lepih glasova, harmonična...ljudi gladni harmonije (koju, eh, pank nije imao), su je prigrlili. Tipični predstavnici ove (izumrle) grupe - Spandau Ballet, Madness, Altravox, Orchestra Manouvers in the Dark, The Jam, The Specials, ABC, Human League, Depeche Mode (začetnici elektropopa inače)...a od domaćih njuvejvovaca - Prljavo Kazalište, Haustor, Film, Električni Orgazam, Katarina II (kasnije - EKV), Šarlo Akrobata...nabrojte sami!
Napisala sam i ja koju rec o nju vejvu.
A tebe moram da ispravim-Madness i specialsi su ska, a the jam su tipican punk.Ove druge nisam slusala pa ne mogu da tvrdim.
I da su bas doterani i fini bili nisam sigurna.New wav nije suprotnost panku, nego se samo NADOVEZAO na pank i ovi domaci bendovi sadrze dosta dosta doooooosta elemenata punka. Npr prljavo kazaliste... Pa njima je prvi album cist pank! El. orgazam, ista prica, buntovnici... Katarina i Sarlo... E tu tek nema potrebe da naglasavam povezanost sa punk-rockom...
 
winnetou:
pa ajde, koji se instrumenti najvise koriste u metalu?? kakv je to zvuk metala.. ja vise ne znam.. ne znam ni da li sam znala.. dobro, ne mora istorija, ali svejedno.. i nema prepucavanja tipa ovog malopre - nije nista novo doneo, ili sta god da si rekao (ne secam se - jako sam zaboravna - sorry :wink: ), samo pisite.. ali nekako da to bude povezano. recimo, ako neko oce da napise nesto o metalu, onda ovako - METAL:
ako oce o jazzu - JAZZ:
i tako dalje..
a instrumenti koji se najvise koriste tj.osnovni i glavni znaci gitara ,bas gitara ,bubljevi a mogu se dodavati razni zavisi sta izvodjac hoce da naprai sa tom pesmom ali najbolje je koako kako sam naveo gitara , bas gitara i bubnjevi to je meni najbolji zvuk ono.. onda rekla si kakav je to zvuk pa uzmi naprimer grupu Metellicu pa malo slusaj imas jeke pesme i balade koje su meni ono najdraze nego imas ti naprimer grupu koja se zove PaNtErA , to ti je Trash Metall ( u prevodu djubre metal ) oni na primer imaju jako jake pesme i jake znaci njihova balada je jaka mada ih nisam nesto puno slusao nego nego razliciti su ukusi pa ce neko sada reci da sam debil sto slusam metallicu nego putaj ti prave metallce o metallici ja neznam sve ali znam dosta tako da muzicki pravac metal nije los ustvari je super....... :D
 
Moon Child:
*Lenja_Pita*:
Dakle...
Nemam pojma o čemu da pišem, toliko me iznerviraše ovi na prethodnim stranama!
Metalci-slobodno volite metal do mile volje!
Svi ostali-slobodno volite vašu muziku do mile volje!
Samo prestanite, ako Boga (Budu, Raa, Alaha, Vala, etc.) znate, da se prepucavate i prozivate! Od sebe pravite budale tako!
Ja ću o post-panku, iliti nju vejvu (pošto ne primećujem da je neko pisao o tome)!
Posle ere pankera, koji bejahu (k'o što nam reče Moon Child na polovini teme) prljavi, smrdljivi, probušeni zihericama (i ostalim stvarima), kreštavi, buntovnici i sve to, dolazi tzv. nju vejv. Nju vejv su bili sušta suprotnost pankerima-doterani, fini, lepe košulje, muzika puna lepog pevanja i lepih glasova, harmonična...ljudi gladni harmonije (koju, eh, pank nije imao), su je prigrlili. Tipični predstavnici ove (izumrle) grupe - Spandau Ballet, Madness, Altravox, Orchestra Manouvers in the Dark, The Jam, The Specials, ABC, Human League, Depeche Mode (začetnici elektropopa inače)...a od domaćih njuvejvovaca - Prljavo Kazalište, Haustor, Film, Električni Orgazam, Katarina II (kasnije - EKV), Šarlo Akrobata...nabrojte sami!
Napisala sam i ja koju rec o nju vejvu.
A tebe moram da ispravim-Madness i specialsi su ska, a the jam su tipican punk.Ove druge nisam slusala pa ne mogu da tvrdim.
I da su bas doterani i fini bili nisam sigurna.New wav nije suprotnost panku, nego se samo NADOVEZAO na pank i ovi domaci bendovi sadrze dosta dosta doooooosta elemenata punka. Npr prljavo kazaliste... Pa njima je prvi album cist pank! El. orgazam, ista prica, buntovnici... Katarina i Sarlo... E tu tek nema potrebe da naglasavam povezanost sa punk-rockom...

Moon, ovo mi je sve ćale rekao (iskrenost pre svega 8) ), koji je dobrih 25 godina stariji od tebe i video je sve to (a i slušao, išao na koncerte i proživeo verujem) :lol: . I lepo mi reče 'Jam nemaju veze sa pankom-Pol Veler nikad nije nosio pocepanu odeću, ziherice i to je bila sjajna muzika, Jam su svirali u odelima sa kravatama i bili su baš intelektualci, pametne su stvari pevali', takođe i 'Nju vejv se ispilio iz panka, jer je moralo da dođe nešto drugačije, bilo je žestine, ali i više harmonije, drugačijih rešenja'. Nisu svi bili doterani i fini, ali su svirali blažu muziku nego pankeri.
So, sorry, ali moram da kažem da više verujem ćaletu od 4 banke koji je živeo tad nego tebi...ali nema veze. Za sve ostalo žali se njemu :wink:
 

Back
Top