Quantcast

MUŠKI ŠOVINIZAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLANKED

Elita
Poruka
19.104
Ne zaboravi..žene i jesu nekad to bile pa šta je bilo, šta se desilo?

Ako je biti domaćica i majka najteža stvar na svetu, zašto smo došle u situaciju da budemo potčinjene a radile smo najteži posao na svetu?
Niste bile potcinjene, bile ste privilegovane , Ne zaboravi sad i ti, otkako je sveta i veka, zna se ko prvi napusta brod koji tone "Zene i deca".

Dok ste vi radile najtezi posao na svetu, neko drugi je davao zivot braneci svoje zene i decu.

E sad, da postoje manijaci koji maltretiraju, postoje, to stoji, ali mislim da ste generalno preuvelicale pricu.

u 99 posto slucajeva kada vidite scenu u nekom filmu ili seriji kako zena udara muskarca svima je to simpaticno... zar tu ne postoji diskriminacija ????
:dontunderstand:

bezimeno

Domaćin
Poruka
3.033
Funny-Cartoon-Archive-funny--cartoons--HUMOR--comics--jokes--wit--Funny%21--cute_large.jpg

:think::think::think:

bezimeno

Domaćin
Poruka
3.033
Bilo kako bilo, ovako je najbolje ;)
62132291.jpg

Sreća tvoja što ne smem da slikovito prikažem tačnost tvoje tvrdnje o raznovrsnosti žemskog mozga pri istovremenoj obradi različitih tema :mrgreen:
asianped.jpg

Zašto li volim azijatkinje :think:

Ovako ja volim svoje žene ;)
138ilikemywomenlikeilik.png

Srecom, pa ne moram da naprezem moj zemski mozak :roll: da prikazem, slikovito, koliko tema moze da pokrije muski mozak...

A sve su o nama :andjeo: :cmok2:

faraonn

Elita
Poruka
16.898
I dio obeshrabrenja Šovinizma, makar uobičajeno sretljivog...

...zajednica sebe i Nekog Sa-mnom, ovako izlozeno odmah će me proglasiti šovinistom ali prvo, ja ću sebe ograditi od sebe takvog koji moze ikog povrijediti gestom kao najtezom povredom jer riječ je moguće nekako oblandovati ali gest ostaje kao hologram i zaledjuje se u prostoru...Faraonn nije sebe dao nikome jer on sebe nije ni stvorio ali, Faraonn daje sebe do garanične vrijednosti od koje dalje se demarkira i nije vise on...moguce je da sebe pokloni ali sta je to poklon koji ima Prvu-sudbinu odmotavanje i ostanak vidne mreze krvotoka , nije ni to opasno ako se taj Neko pozuri sobom ogrnuti mene i i tako Sa-mnom produziti...
Dalji koraci vode Sa-mnom ili Bez-sebe...

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.459
Ma ne valja ništa...nego, tako je dečaci. Mi smo dva različita sveta, naš ženski svet se više
žrtvuje i teži zajedničkom svetu pa kad shvatimo da je to borba sa vetrenjačama više nas boli i to je prava i jedina istina...
Neke se žene pomire sa sudbinom i pokušavaju da u svemu tome vide i nešto lepo a neke se ne daju tako lako..

Voli vas Barb, dragi šovinisti..:)

gost 246390

Buduća legenda
Poruka
38.512
Verujem da između muškaraca i žena nema bitnijih razlika (naravno, mislim na psihološku konstituciju).

Ima. Prvo sto mi pada na um je veca doza decije razmazenosti kod zena nego kod muskaraca.

Postoji i ženski šovinizam, po imenu feminizam.

Postoji, ali muskarci se ne udruzuju u klubove i ne forsiraju "zensku moc" u glupavim americkim serijama i novijim filmovima.

Mene su...hm...ovde neke optuživali da sam feministkinja. Zapravo, to su činili muški šovinisti, koji ne shvataju pojam emancipovane žene.

Emancipovana zena? Jel to ono kad se devojka (zena) bori da ona bude ta koja nosi pantalone u vezi, pa na kraju kad to i postigne ona te ostavi zato sto nisi "pravi muskarac" i ode sa drugim.

Šta je muški šovinizam?
1) Tradicionalna podela na majke i supruge, s jedne strane, i žene kao potrošnu robu, s druge (to su oni koje privlače žene, neopterećene predrasudama, a oženjeni su dosadnim suprugama; takvi se šunjaju i po ovom podforumu, pokušavajući da nas, žene, gledaju s visine);

Takve muskarce zene obozavaju. Cija je to krivica?

2) Polovična homofobija, jer većina muškaraca pod homofobijom podrazumeva samo mušku populaciju homoseksualaca, dok im lezbejke ne smetaju, tj. rado maštaju o situaciji da budu «u sendviču» (žene su mnogo elastičnije, i maštaju o obe opcije);

Aj sad stavi s jedne strane vage dva muskarca koji se lizu (neka jedan od njih bude npr. Boki 13), a sa druge dva prelepa zenska tela u vrelom zagrljaju, i iskreno reci mozes li da nas krivis?

3) Verovanje da su žene nemoćne, tj. da ne umeju da ukucaju ni ekser;

Pa ekser mozda i mogu, ali ja do sada ne videh previse zena rudara. Ili, recimo, zena gradjevinskih radnika, na primer. To je ono, kao fazon, aj ti Mujo lepo u rudnik, a platu cemo da podelimo.

4) Teorija po kojoj žene nisu pametne kao muškarci, tj, koriste polovinu mozga;

Ajnstajn, Tesla, Bah, Betoven, Mocart... lista je poduza. A ovamo imamo Mariju Kiri i koga jos?

5) Seksizam (žena kao objekat);

Same ste krive. Velikoj vecini je najbitnije u zivotu da se muskarci loze na njih. Sminka, stikle, silikoni, kolagen, brusici, minici, sisici, polomise se da budu bolja riba jedna od druge. Mozak bi prodale, kad bi mogle, za par dobrih cetvorki. (Cast i veliko postovanje izuzecima, ali takvih je malo)

6) Teorija o «glupim plavušama»;

Zakuni se da ne postoje! Cik.

Moonster

Ističe se
Banovan
Poruka
2.895
Ma ne valja ništa...nego, tako je dečaci. Mi smo dva različita sveta, naš ženski svet se više
žrtvuje i teži zajedničkom svetu pa kad shvatimo da je to borba sa vetrenjačama više nas boli i to je prava i jedina istina...
Neke se žene pomire sa sudbinom i pokušavaju da u svemu tome vide i nešto lepo a neke se ne daju tako lako..

Voli vas Barb, dragi šovinisti..:)

Barb koji te god šovinista ikada iznervira na bilo koji način, samo učini ovo:

t093.jpg

:cmok:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.