Muskarci ne vole rospije

zasto opasno po muskarca? zasto bi bilo opasno po bilo koga, muskarca ili zenu, ako je sa nekim ko ga nasmeje, fascinira, kapira, predvodi, itd...tj. ako je sa nekim s kim funkcionise dobro?

Zato sto se ta vrsta paznje ne zahteva od zene tooliko koliko od muskarca. Generalno govoreci i to ima smisla s obzirom da su pre drugacije stvari stajale. Muskarac je morao da bude vitez ili da bude kao iz nekog romanticnog romana. Fascinantan, svoj, snazan a opet nezan i td..To su sve aktivne karakteristike osobe dok je kod zena bilo vise pasivnog. Danas budes aktivan pa se razvede od tebe i cepne ti kucu i pola svega sto imas. U nekom ekstremnijem primeru ali realnom.Pre ce se muskarac potruditi i imati plodove tog truda. Danas je sve to relativizovano i balansirano. Kome je vreme da se menja?

- - - - - - - - - -

I ne znam koliko je to istina da muskarac trazi opasnu igracku u zeni i opasnost. To mi pre zvuci na lovacke macho price. Muskarac hoce da hebe i da ga ostavi na miru. Osim ako je zaista posebna da provodi svoje slobodno vreme sa njom bez da oseca da mora da joj ga i kreira.
 
Zato sto se ta vrsta paznje ne zahteva od zene tooliko koliko od muskarca. Generalno govoreci i to ima smisla s obzirom da su pre drugacije stvari stajale. Muskarac je morao da bude vitez ili da bude kao iz nekog romanticnog romana. Fascinantan, svoj, snazan a opet nezan i td..To su sve aktivne karakteristike osobe dok je kod zena bilo vise pasivnog. Danas budes aktivan pa se razvede od tebe i cepne ti kucu i pola svega sto imas. U nekom ekstremnijem primeru ali realnom.Pre ce se muskarac potruditi i imati plodove tog truda. Danas je sve to relativizovano i balansirano. Kome je vreme da se menja?

- - - - - - - - - -

I ne znam koliko je to istina da muskarac trazi opasnu igracku u zeni i opasnost. To mi pre zvuci na lovacke macho price. Muskarac hoce da hebe i da ga ostavi na miru. Osim ako je zaista posebna da provodi svoje slobodno vreme sa njom bez da oseca da mora da joj ga i kreira.


ta vrsta paznje se dobija i bez da se trazi ako su osobe svesne. sve vreme naglasavam svest kao stanje duha, koje iskljucuje strah od odbacivanja, od toga da ces ti da se trudis i das sve od sebe tj, celog sebe, a ona ce da se okrene i nadje nekog drugog i/ili ti uzme pola kuce i svega sto imas. svesna osoba to nece da uradi, nece da drugoga ponizi, iskoristi, manipulise...uzivace u tome sto joj pruzas i u tome sto ona tebi pruza.
znaci, ako pretpostavim da je promena jednako osvescivanje...onda treba svi da se trude da se menjaju, konstantno :)
 
Ne znam zasto nije postavljen link ka originalnom tekstu. No, uvek se zapitam da li zaista tamo negde postoje toliko tupavi ljudi koji se "primaju" na ove tekstove koji funkcionisu po dva principa.

Blic zena

1. Mizoginija: Sve devojke k*rve koje zele lovu, nisu sposobne da vole i samo se pretvaraju itd.
2. Mizandrija: Muskarci glupa i prizemna bica, prosta duhom itd.

ovaj članak uopšte nije mizogin, nego realan...ok, postoje i mazohisti koji vole da ih žene ponižavaju, očigledno
 
A ko ih pa voli...

te naddrkane rospije mogu da vole pacenici. isto kao i mit da zene vole grubijane i nasilnike. mozda ih vole poneke slucajnom metodom izabrane pacenice u vugla.

Tacno. Za izbegavanje i za vezu i za druzenje.
Po meni je rospija pre svega zla zena. Vecito spremna na zvocanje, koja trazi dlaku u jajetu i nemoguce joj je ugoditi. Neko ko ne ume ni da se nasmeje (ili to radi kiselo, usiljeno), ni da se obraduje, a nema potrebu ni da drugima ugodi. Ne zna da se da i preda. Da, bas zvuci privlacno :roll:
 

Back
Top