Quantcast

mt:s- Pitanja i odgovori

Владан

Buduća legenda
Poruka
29.053
Видим да су најјефтинији пакети "прича" 599 динара и "микс с" 799 динара, а како не планирам да плаћам скупље може ли ми неко казати у чему је разлика између ова два пакета? Да ли ја са овим пакетима могу звати Теленор бројеве и колико могу да користим интернет.

То ми све треба са оним 1 динар за телефон у отплати 2 године.

urbanz

Početnik
Poruka
16
Naime na konto mojega mesečnog zaduženja od oko 7000-8000 din koliko plačam mts usluge tražio sam telefon (mobilni) za dinar pošto sam momentalno ostao bez aparata. Inače u tarifnim paketima super (5599 d mesečno) i super plus (7599 d mesečno) svi telefoni su dostupni za dinar pa sam ih ja upitao kakva je razlika u novcu tj zašto moj novac u ovom slučaju manje vredi i nijed normalan odgovor nisam dobio
da napomenem nisam nikad kod njih uzimao telefon ni po kojoj osnovi a za rad istine da kažem i ovo tražio sam lenovo s 860 ili neki sličan u njegovom rangu

Poslednja izmena:

aleksandarhakler1992

Aktivan član
Poruka
1.818
bio sam uplatio 300 din na neku moju staru mts-ovu karticu.i uzeo net od 1gb,mozda su se sad promenile tarife,neznam...odmah po uplati,kod kuce sam izvadio sim karticu iz modema i ubacio u telefon,da bih aktivirao uslugu putem USSD menija.kad sam vratio karticu u modem,nije vise htela da radi.kartica pocela da puca na dva dela,cisto od koriscenja,nisam je nasilno polomio.bez obzira na tih uplacenih 300 din i tu aktiviranu promociju,nisu mi dali novu sim karticu.a nisu mi ni hteli vratiti taj sadrzaj,koji nikad nisam ni iskoristio.ja bih pristao i da kupim novu sim karticu,ali da mi nekako prebace tih 300 din.
nsita od toga.
mts,iskreno se nadam da ce u bliskoj buducnosti neko da vas gadja nuklearnom bonbom.

Dog Rose

Zainteresovan član
Poruka
177
Sta mislite o mts mobilnom internetu, vidim na njihovom sajtu da imaju bas povoljne pakete. Nisam bas puno vesta, pa ako neko zna da li je uvek potrebno unositi parametre za konfiguraciju postpaid mobilnog Interneta.Za pocetak ne znam ni sta je to APN. :rumenko: Da li postoji sanasa da se prvo proba da li radi modem pre potpisivanja ugovora, dve godine ugovorne obaveze nije malo.

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
APN - Access point name - jeste pristupna tacka / ime preko koje ides na internet i dodeljuje ga provajder , u ovom slucaju mts . Najcesce se u podesavanjima za mts upisuje gprsinternet ili gprswap 3gnet .... u zavisnosti koji tip interneta koristis , mada ta podesavanja ne bi trebala toliko da te interesuju jer ih u najvecem broju slucajeva podesava sam provajder.

Sto se tice isprobavanja mobilnog interneta , nikada nisam koristio te 3g modeme i zaista ne znam da li ces moci pre potpisa internet ugovora da ga isprobas , ali ako imas telefon sa 3G (HSPA) internetom , i ako preko njega bez smetnji posecujes internet i imas odlicnu pokrivenost ,realno bi trebalo bi i ovo da radi bez problema , jer funkcionise po istom principu kao i mobilni telefon sa internet konekcijom .

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
Ja bih otkazala trenutni net i uzela taj mobilni internet kako bih uštedela neki dinar. Razmišljam, bolje da ne kupim par dana ništa slatko nego da se stresiram sa mts modemom. :D

Hvala, BLANKED. :ok:
Nije moje da se mesam ali ako su ovo ti paketi i ako je takva situacija da ti vec imas internet veruj mi da je adsl ili kablovski , ne znam koji vec imas sigurno mnooogoo bolja varijanta no mobilni internet . Prvo sa klasicnim intenetom ides opusteno bez bojazni za signal a sa druge strane ne gledas koliko si potrosila , dok mobilni internet em sto je signal pod znakom pitanja (mada verujem da bi radio ok , mts ima veliku pokrivenost doduse zavisi da li zivis u urbanijoj sredini ili ne ) em sto imas limit koliko mozes mesecno podataka da potrosis . Mozda nista spektakularno ne skidas sa interneta ali tu je youtube , surfovanje , za cas odlete gigabajti :) Prekoracis li to ili neces moci da koristis internet uopste ili ces morati da doplatis to prekoracenje verujem po nekoj paprenoj ceni . Takav bezicni internet je dobar za one koji nemaju ovaj internet ili za one koji su stalno u pokretu npr. studenti poslovni ljudi itd, u svim ostalim situacijama ga eskiviraj.

Meni je pre par dana bio nestao adsl na par sati morao sam hitno da posaljem nesto , i ubacio sam mobilni telefon u racunar da mi radi po principu tog bezicnog internet rutera , potrosio sam 100 mb u roku od 20-ak minuta , bukvalno dok sam trepnuo .

Dog Rose

Zainteresovan član
Poruka
177
Meni je pre par dana bio nestao adsl na par sati morao sam hitno da posaljem nesto , i ubacio sam mobilni telefon u racunar da mi radi po principu tog bezicnog internet rutera , potrosio sam 100 mb u roku od 20-ak minuta , bukvalno dok sam trepnuo .
Kad neko zna onda zna. :super: Podeli sa mnom kako si to izveo da mogu i ja tako ako nekad zatreba. :D Ono što je linkovano kao paketi, jeste to je to. :rumenko: A ima i ona stara izreka - koliko para toliko muzike. :p

Ipak ja da zadržim ovaj flat paketić. Verovatno potrošim ceo Gb samo dok nađem forum, a onda još jedan dok nađem i temu. :lol:

Poslednja izmena od moderatora:

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
FLAT paketi koliko znam takodje imaju ogranicen protok , ako ti je to povoljnije ili jedina mogucnost onda ok u suprotnom to nije bas dobra varijanta.

Elem , da bi pretvorila svoj telefon u internet modem , potrebno je da posedujes android uredjaj i USB kabl , pre nego sto ubacis telefon u racunar putem usb-a ides u menu pa settings - developer options stikliras USB debugging ubacis telefon u usb , pritisnes opciju Tethering , i mobilni telefon bi trebao da se pretvori u bezicni internet modem i tvoj racunar ce dobiti internet preko tvog telefona , imaj na umu da se troskovi naplacuju isto kao kada bi koristila internet i na telefonu . Jer telefon simulira modem i povezuje se na internet operatera cija je SIM kartica .

ps.

izvinjavam se slucajno sam ubacio sopstvenu poruku u tvoj post , umesto da ga napisem zasebno :lol: Sada sam to ispravio :)

- - - - - - - - - -

pps. ako imas problema sa nalazenjem tih opcija , reci mi koji telefon posedujes ili bar verziju androida koliko da ti dam detaljnije uputstvo . Jer pronalazenje developer moda varira od verzija androida .

Ovo je sve nekada moglo koliko se secam da se ucini i sa starim symbian telefonima ali sam nazalost zaboravio kako ide :)

Poslednja izmena:

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
Sad kad sledeće (u nastavku ovog posta) napišem biće blam. :rumenko:

Imam USB kabl, ali nemam android, imam Nokia Asha telefon. Ali da ne promašim skroz temu napisaću da imam mts sim karticu. :lol:
Pa nije blam zasto bi bio, prevideo sam da imas android. Nokia asha iako ne znam koji je tacno model u pitanju poseduje fabricki operativni sistem, samim tim ne spada u "pametne telefone" , ali mozda ima "predvidjenu" mogucnost za simuliranje modema.

Da li se na ekranu tvog telefona (ne kompjutera) nakon konektovanja usb kabla sa PC-jem pojavljuje opcija "Modem" ?

Dog Rose

Zainteresovan član
Poruka
177
Ne pokazuje se. Neću više da se brukam, jedva umem da prebacim slike na komp. :rumenko:

Celu noć sam sanjala kako gnjavim neku tetu u mts poslovnici i zapitkujem je u vezi mts modema. :telefon:

Da li mogu da mi kradu internet ako uzmem mts modem?

Znam da ADSL ne mogu. Čitala sam negde da mogu da kradu ako neko koristi ruter sa antenom (moguće je da se nisam dobro izrazila). Kakva je situacija sa kablovskim internetom, može li tu krađa?

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
Pitala si nesto za sta nisi bila sigurna i ja zaista ne razumem zasto bi to bilo "brukanje", opusteno :lol:
Ako ne pokazuje onda nazolst tvoj telefon ne moze to da izvede :lol: (ovo vazi samo za nokia asha seriju, npr. android uredjaj ne pokazuje opciju "modem" vec nesto drugo :) ) Sto se tice kradje interneta , mislim da ne moze , jer ne verujem da mts deli te dongle-ove (modeme) sa mogucnoscu deljenja veze (wi fi -ja) u svakom slucaju i da tako nesto postoji , to mozes vrlo lako da proveris i da eventualno iskljucis :) Ili najjednostavnije pitas MTS-ovu korisnicku sluzbu Ako neko ima iskustvo sa mts-ovim internetom ispravice me :)

I sasvim je u redu sto pitas te stvari , jer je bolje da ti neko objasni no da tumaras okolo umisljajuci da je blam da pitas :lol:

Ukratko : MTS internet nije mogao do sada da se deli jer njihovi modemi nisu imali tu opciju , stavise i ako imaju mislim da su to skuplji modeli i da se dodatno naplacuiju ( ali se informisi naknadno kod njih sto se tice toga, jer to oni najbolje znaju , u svakom poslu klijent uvek ima pravo da pita sve sto ga interesuje :) ) .

Svaki internet moze da se deli / krade to samo zavisi koji model rutera/ modema imas . (ali u svakoj varijanti ta opcija moze da se zakljuca ), ako imas nekih nedoumica da tvoj internet neko krade slobodno pitaj ovde ili na pdf-u internet koji je bas specijalizovan za te stvari , mada ces opet i tamo dobiti odgovor od mene :rotf:

Dog Rose

Zainteresovan član
Poruka
177
Ili najjednostavnije pitas MTS-ovu korisnicku sluzbu
Zvala sam u dva navrata službu 789, i skinuli mi oba puta deset dinara i oba puta sam stekla utisak da nemaju pojma jer mi je rečeno da idem do njihove poslovnice. A još luđe mi je što za nijednu poslovnicu ne postoji neki broj online, ni fiksni, a ni mobilni. Nema, moraš lično da dođeš. I onda te tamo hipnotišu i umesto ugovora za modem odeš sa potpisanim ugovorom za BOX paket. :lol:

Poslednja izmena:

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
Zvala sam u dva navrata službu 789, i skinuli mi oba puta deset dinara i oba puta sam stekla utisak da nemaju pojma jer mi je rečeno da idem do njihove poslovnice. A još luđe mi je što za nijednu poslovnicu ne postoji neki broj online, ni fiksni, a ni mobilni. Nema, moraš lično da dođeš. I onda te tamo hipnotišu i umesto ugovora za modem odeš sa potpisanim ugovorom za BOX paket. :lol:
Pa iskreno iako je verujem cena malo veca , izabrala si najbolju mogucu varijantu :)

urbanz

Početnik
Poruka
16
Naime na konto mojega mesečnog zaduženja od oko 7000-8000 din koliko plačam mts usluge tražio sam telefon (mobilni) za dinar pošto sam momentalno ostao bez aparata. Inače u tarifnim paketima super (5599 d mesečno) i super plus (7599 d mesečno) svi telefoni su dostupni za dinar pa sam ih ja upitao kakva je razlika u novcu tj zašto moj novac u ovom slučaju manje vredi i nijed normalan odgovor nisam dobio
da napomenem nisam nikad kod njih uzimao telefon ni po kojoj osnovi a za rad istine da kažem i ovo tražio sam lenovo s 860 ili neki sličan u njegovom rangu
morao sam sebe da citiram tj da pitam moderatora zašto je najbolje uzeti box paket tj za koga je najbolje za mts, a za korisnike nisam baš siguran

Poslednja izmena:

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
morao sam sebe da citiram tj da pitam moderatora zašto je najbolje uzeti box paket tj za koga je najbolje za mts, a za korisnike nisam baš siguran
Dobar je zato sto uz pretplatu dobija odredjen broj besplatnih minuta za razgovor koji i nije bas mali , plus dobija odredjen mobilni internet protok , kao i neograniceni adsl internet sto je u njenom slucaju najvaznija stvar . U odnosu na neki njen FLAT paket koji je imao ogranicen internet protok.Ja se secam tih paketa i nikada mi nije islo u glavu koju bi dobru korist neko imao od njih i ovo je sigurno mnogo bolja varijanta .

Sto se tice tvog slucaja ja zaista ne znam ,ne radim u Telekomu niti su komunikacije moja profesionalna delatnost tako da sem tehnickih odgovora ja nisam kompetentan da ti dam neki odgovor na pitanja pravne vrste i bolje je da cutim , ako si potpisao neki ugovor pre toga koji nije ukljucivao neki mobilni telefon uz njega sasvim je moguce da ne mozes naknadno da ga uzmes dok ti ne istekne prvi ugovor sa njima , verujem da je slicna stvar i kod drugih operatera , jednostavno si potpisao i slozio se sa uslovima. I jedini valjani odgovor mozes da dobijes od njih ili nekog ko radi ili je radio kod nekog operatera i sigurno je mnogo bolje upoznat sa tim stvarima.

Poslednja izmena:

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
Zar nije FLAT paket bez ograničenja protoka? :rumenko:
Ne, FLAT paketi su imali ogranicen protok sa fiksnom IP adresom ne znam da li jos uvek postoje u mts-u eventualno kod nekih provajdera imaju smanjen limit brzine do odredjene potrosene kolicine podataka .

Osim ako danas nesto nisu izmenili jer ne mogu vise da nadjem te pakete u mts-u .

Npr. kod telenora http://www.telenor.me/cg/Privatni-korisnici/Internet/Stari-internet-paketi/Internet-FLAT-paketi/ flat paket ima odredjenu kolicinu podataka za trosenje , nakon toga brzina se drasticno smanjuje , dok je u telekomu vazilo da nakon potrosenih podataka naknadno placas prekoracene podatke.