Mozeli se tuga izleciti pisanjem stihova

Nesanica

Nocas nemam sna,
a umor u ocima osecam,
opet me proganja i muci
ta duga Nesanica.
Razmisljam o juce, danas i sutra,
o proslosti, sadasnjosti i buducnosti,
zasto se nekada dogode stvari
koje ne zelimo.
Razmisljam, a tako bih rado
utonula u Dolinu Sna
i o Nama sanjala.
Znoj me hladan obliva,
pogled u tamu gleda,
opet je tu Ona,
ko neman pustila je svoje kandze,
Nesanica.
Jos jedna u nizu ne prospavanih noci prolazi,
rumen zore jutro najavljuje,
nadam se da vise nikada neces doci
Nesanice.
 
Pa mozda bi mali deo onaga sto cu napisati, odgovorio na ovo ppitanje...

Sve je počelo kao jedan običan trenutak, trenutak koji kao i svi ostali prolaze ni ne pomišljajući da će baš taj biti kriv za rodjenje i smrt jedne izgubljene duše. Oduvek smo sanjali o danima sreće proživljenim sa osobama koje volimo, a čiji je lik u snovima oduvek bio zamagljen i bezličan. I sve dok tom liku ne damo crte i oblike, mi žudimo o ostvarenju tih snova, ne znajići da žudnja postaje sve veća kada nadjemo nekog ko će zauzeti mesto u našim snovima. Ti si zauzela mesto u mojim od onog trenutka kada sam te upoznao. I baš taj trenutak je učinio da sve prodje kao udar groma, tako brzo i tako jako.
Od kada si ušla u moj život i moje srce, više nisam umeo da razumem život, život u kom sam živeo, živeo i voleo, voleo i ljubio, ljubio i živeo. Živeo, a ne umirao. Sad više ne mogu da izgovorim reč život, jer ja više ne živim u njemu, ja, sada umirem, umirem jer su snovi koji su trebali da se obistine, ostali tamo gde su i začeti, u mojoj glavi, na mom jastuku.
Pre neki dan sam te sanjao. Sanjao sam kako ležiš pored mene, u neko gluvo doba noći kada se ne čuje ni jedan zvuk osim zvukova našeg disanja. Jos si bila budna. Polako sam ti sklonio kosu sa lica kako bi mesec koji je celu noć stajao iznad prozora čuvajući slatku tajnu, obasjao tvoje lice. Onda sam video kako ti se oči sijaju na bledoj mesečini, gledajući jasno i ni sa jednim treptajem u moje, tako blaženo sa jednom suzicom koja se radjala u dnu tvojih kapaka, čekajući da poraste kako bi pronašla svoj dalji put preko tvojih obraza ka mom jastuku. I u snu sam te voleo. Svojim usnama sam krenuo ka tvojim, tako vrelim i od čeznje crvenim. I dok sam ti prilazio, tvoje su se usne polako otvarale, a kapci zatvarali dajući suzi kratko vreme da pobegne i sklizne niz obraze ostavljajući za sobom samo malu fleku na jastuku. I kada sam bio samo nekoliko trenutaka odvojen od tvog poljubca, sve se pomračilo. Još nisam ni bio svestan šta se dogodilo, a ti si već nestala. Samo sam osetio prazninu pored sebe, prazninu koja je do malopre bila ispunjena tobom. Tada sam shvatio. Ležao sam u svom krevetu u ono isto gluvo doba noći, ali sada se čulo samo moje disanje, meseca više nije bilo, nije mi ni trebao. "Bio sam budan". Ni u snovima nisam mogao da te imam. Uzalud sam po jastuku tražio dokaz da sve ovo nije bio san. Tražio sam onu malu iskru iz tvoga oka koja je ostavila tvoj pečat, ali nisam mogao da je nadjem. Razbijen i utučen, nastavio sam da spavam u nadi da će se ovaj san ponoviti ili možda i produžiti. Ali to se nije dogodilo, od svega su ostali samo izgubljeni snovi.
 
Sanja92:
Da,uvek kad sam tuzna,zatvorim se sama u svojoj sobi i u dnevniku pisem stihove koji oznacavaju moje trenutno raspolozenje...i danas,na moj rodjendan,meni se place!
Lavice sa malim zakasnjenjem SRECAN RODJENDAN
i ja sam 14.08 proslavila svoj oko mene su bili ljudi koji me vole i koje ja volim ali ..nedostajala mi je samo jedna poruka od nekog ...
Da bih zaista uzivala tog dana
jbg...nesto uvek nedostaje
Glavu gore jake smo mi
 
Sneky-Bgd:
Mladjo ljubav nije masno tkivo da ga skines skalperom :))))
Sneky ljubav nije masno tkivo, ali propala veza, jeste, ali ne masno tkivo već osušena grana koju treba odrezati.
Ono što tebe veže ze tu osobu su osećanja koja si ti gajila prema njemu dok ste bili zajedno.
Sada kada više niste, šta imaš od toga? Neuzvraćenu ljubav? Samokažnjavanje? Sećanje na lepe trenutke?
Ako nešto može da se popravi, onda to popravi. Ako ne može, budi jaka i nastavi dalje. Odseci tu osušenu granu i novi će sokovi ljubavi poteći tvojim životom.
Okreni se oko sebe i vidi onoga ko sada čeka na tebe.
Misliš da nema nikog? Hmmm.
 
ONA TRAZI NJEGA

Iz dana u dan pokušavam da te zaboravim, da tebe prebolim, da mi srce prestane da vene i život sretno dalje krene. Al ne ide, jer moje oči traže samo tebe. Pokušala sam druge da zavolim, da na te više ne mislim, al kad god bude kraj, ti se opet pojaviš. Dolaziš mi u sne i tiho šapućeš "volim te". Onda se probudim sva uplakana i ne spavam noćima, jer plačem za tvojim očima, duša me boli, srce mi puca, eh, da bi mogo osjetiti kako je meni u ovom trenu sada, kako se moj život polako raspada, kako gubim nadu i polako nestajem u tami.
Osjećam kako mi se duša diže i tebi u snove stiže, da ti kaže ono, šta ja živa nikad nisam mogla, jer tu hrabrost nisam imala. Tiho ti šapuće dok slatko spavaš ti, da te moje srce nikad neće zaboraviti.
Da sam od tuge za tobom napustila život svoj, jer nisam nasla rješenje da zaboravim to. I dok me sanjaš ti, reći ce ti duša moja tiho:"Jedne tužne noći ona je uplakana zatvorila oči, zaželjela da ti budeš sretan kad ona nije bila!"Dok je te riječi izgovarala ona je izdahla. Kad se ujutru probudiš ti i suza na tvom licu sja, znaj da te je samo ona iskreno voljela.
 

Back
Top