Moze li se zadrzati viza ako istekne vazenje pasosa?

nigelbucks84

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svima! Vazenje pasosa mi istice u julu ove godine, a u tom pasosu imam americku vizu koja vazi jos tri godine; moze li neko da mi kaze u kojoj varijanti bih prilikom vadjenja novog pasosa mogao da zadrzim tu vizu (ako je tako nesto uopste moguce)? Pretpostavljam da je uz novi pasos potrebno nositi stari na uvid ili je mozda potrebno da to bude evidentirano u ambasadi. Hvala unapred na odgovoru!
 
Nema nikakvog sečenja i lepljenja. Neke zemlje ne dozvoljavaju i traže da zahtevaš novu vizu, obično po nižoj ceni. Neke zemlje dozvoljavaju i SAD su jedna od tih zemalja. Kod njih se to zove "VIOPP".

"If your visa is still valid you can travel to the United States with your two passports, as long as the visa is valid, not damaged, and is the appropriate type of visa required for your principal purpose of travel. (Example: tourist visa, when your principal purpose of travel is tourism). Both passports (the valid and the expired one with the visa) should be from the same country. When you arrive at the U.S. port-of-entry (POE, generally an airport or land border) the Customs and Border Protection Immigration Officer will check your visa in the old passport and if s/he decides to admit you into the United States they will stamp your new passport with an admission stamp along with the annotation "VIOPP" (visa in other passport). Do not try to remove the visa from your old passport and stick it into the new valid passport. If you do so, your visa will no longer be valid."

https://travel.state.gov/content/tr.../frequently-asked-questions/about-basics.html
 
Pozdrav svima! Vazenje pasosa mi istice u julu ove godine, a u tom pasosu imam americku vizu koja vazi jos tri godine; moze li neko da mi kaze u kojoj varijanti bih prilikom vadjenja novog pasosa mogao da zadrzim tu vizu (ako je tako nesto uopste moguce)? Pretpostavljam da je uz novi pasos potrebno nositi stari na uvid ili je mozda potrebno da to bude evidentirano u ambasadi. Hvala unapred na odgovoru!
Proveri u konkretnoj ambasadi, ne na forumu. Nisu te stvari za igranje.
 
ne da ce da buse stari pasos nego ima da bude ko ementaler ...
NE MOZE niko na planeti zamlji da poseduje dva "vazeca" pasosa to je valjda opsetoznato.
Netačno. Imam više isteklih pasoša koji nisu ni bušeni ni seckani, samo je na svaku stranicu udaren pečat "Annulé" tj "Poništeno". Čak i kad nisam sâm to tražio.

A mnogi od nas imaju po 2 ili 3 važeća pasoša, ali naravno različitih zemalja.
 
ne da ce da buse stari pasos nego ima da bude ko ementaler ...
NE MOZE niko na planeti zamlji da poseduje dva "vazeca" pasosa to je valjda opsetoznato.

Poslusaj fortesa i pravac konzulat/ambasada
Nisi ga razumeo. :D
Ne radi se o 2 vazeca pasosa,jedan je ponisten tako sto je izbusen na 2 mesta s tim sto mu je ostavljen ceo list na kom se nalazi strana vazeca viza.
Niko nema pravo da ti unistava strani dokument koji ti je izdala neka strana Drzava,ima pravo samo ta Drzava koja ti je i izdala taj dokument.

Kao sto niko nema pravo da ti oduzima stranu vozacku dozvolu u nasoj zemlji.Moze naravno da te kazni policija zbog nekog prekrsaja ili da te iskljuci iz saobracaja,naplati ti neku kaznu,cak i da ti zabrani voznju na teritoriji cele Srbije 3 meseca,ali nema pravo da ti oduzima stranu vozacku dozvolu.

Tako je sa svim stranim dokumentima.
 

Back
Top