Možda i ona pročita 46, Menjam se?

- Hvala ti. Divno sam se provela. Javiću ti se, pa da se opet vidimo za vikend. Može?
- Može, naravno i svakako. Unapred se radujem...
Rekao sam to sa blagim smeškom. Iz iskustva sam znao sam da od tog poziva nema ništa. Već je mnogo puta to rekla. Olako obeća poziv, ja sve otkažem čekajući i presedim kući. Ponekad dobijem sms sa izvinjenjem zbog obaveza, većinom ne...
- Samo se i nadam kako neće biti nekih obaveza da se ispreče... - nisam izdržao. Morao sam malo da budem sarkastičan.
- Znaš, ti si sjajan, samo ima nešto u tebi... Ne umem da opišem... Treba to da promeniš...
- Znam. Neopisiv sam ja...
Na trenutak sam mislima odlutao. Šta je ovo, skrivena kamera? Pa samo pre par dana ranije sam slušao sličnu priču o meni. O tome kako sam sjajan, kako imam dara za pisanje i kako je šteta da to ne završi kao neka knjiga. Samo mi fali materijal... Predložio sam mom sagovorniku da opet obidje moj blog, jer nakupilo se tamo dosta pisanija... Očigledno je da odavno nije bio tamo. Ispostavilo se da je, ipak, bio. Zgodno je to za blog, ali nije za objavljivanje, treba doraditi. Nije znao da mi pojasni šta treba i kako treba to doraditi...
I sad ovo. Ima nešto u meni, ali treba to... Doraditi? Šta mu ja to dodjem? Windows, pa da me Microsoft doradjuje? Sve je to lepo, samo kako da se menjam kad ne znam šta promeniti? I ko može da garantuje da će biti promena na bolje?
Ma, nek ide sve u... Ionako je kasno. Idem da spavam. A ti se javi. Ako nemaš obaveza...
 
Čovek ako išta u sebi menja, onda to ne menja zbog drugih-jer to je pogrešan put. Ili si mnogo samosažaljiv. Zamisli-svi bi smo mi mogli reći kako neko hoće da nas menja i to je istina, ali koliko se treba obazirati na to? Kada ti devojka kaže da si sjajan, ali...-To samo znači da joj se ne sviđaš i biranim rečima ti to kaže-da te ne povredi.
Kada hoćeš da napišeš knjigu-i neko ti kaže da je treba doradiditi, oblikovati-to je zaista tako- niko nije napisao knjigu bez sijaset dodatih i oduzetih stvari, ali i tada konsultuješ stručnjaka-a ne nekog drugara koji nema veze sa izdavaštvom ili lektorisanjem.
 
Brate, što se tiče žena u to se ne razumem, pa ne mogu ni da delim savete, ali što se tiče izdavanja knjiga tu sem expert. Dakle, ako hoćeš da ti neka izdavačka kuće izda knjigu, prvo moraš podmititi odgovorno lice sa 300-500€ i knjiga prolazi. Ti njme sirov materijal sa sve pravopisnim i gramatičkim greškama njihovo je da ga isprave, uostalom za šta im lektor prioma platu? Ako nećeš da podmićuješ, napisani materijal daš nekom nezainteresovanom prijatelju (pismenom) da ti ga pročita i ispravi, onda odeš do najbliže privatne štamparije i pitaš pošto će ti odštampati knjigu, oni kažu od 300-500€. Ti izvadiš pare i knjiga ide u štampu.Ni u jednom slučaju ne treba "dorada", ali u svakom slučaju spremi 300-500€.
:bye:
p.s.nešto se mislim, ako daš na ruke 300-500€ i toj devojci koja bi da te "dorađuje", možda ti neće trebati "dorada"
 
tetragramaton;bt186747:
Brate, što se tiče žena u to se ne razumem, pa ne mogu ni da delim savete, ali što se tiče izdavanja knjiga tu sem expert. Dakle, ako hoćeš da ti neka izdavačka kuće izda knjigu, prvo moraš podmititi odgovorno lice sa 300-500€ i knjiga prolazi. Ti njme sirov materijal sa sve pravopisnim i gramatičkim greškama njihovo je da ga isprave, uostalom za šta im lektor prioma platu? Ako nećeš da podmićuješ, napisani materijal daš nekom nezainteresovanom prijatelju (pismenom) da ti ga pročita i ispravi, onda odeš do najbliže privatne štamparije i pitaš pošto će ti odštampati knjigu, oni kažu od 300-500€. Ti izvadiš pare i knjiga ide u štampu.Ni u jednom slučaju ne treba "dorada", ali u svakom slučaju spremi 300-500€.
:bye:
p.s.nešto se mislim, ako daš na ruke 300-500€ i toj devojci koja bi da te "dorađuje", možda ti neće trebati "dorada"
Covi TO nađe za 50 i to solidno,ostalo vodimo Spiru na "doradu" na neki splav,
ebo knjigu-loših knjiga i bez naših kolko oćeš...:hahaha::ok::klap:
 

Back
Top