Morzeov Kod

ne znam ali naisao sa
pa valjda se S i označava sa tri tačke

pa da ali na tom sajtu negde pise da se zapisuje kao slovo O

i ima samo u kiju grupu spadaju ova slova sa slike radi lakseg ucenja
ostala slova nemaju na tom sajtu
 

Prilozi

  • morzeov kod.jpg
    morzeov kod.jpg
    22,7 KB · Pregleda: 3
Meni ne treba program! Jer programa za morzeov kod imam, i to boljih od toga. Samo sto, sada bas resih da ucim morzeov kod, ali ne znam kojim redom slova da ucim, na najlaksi nacin, s Rejdomndovkg sajta nije lose, ali kad bi tako bilo za ceo alfabet...
normalno krenes od slova A tacka crta .
nema tu laksi sistem ucenja..bitna je melodija...
alfabet a gde suu ostali znaci brojevi naglasena slova :lol:
 
Pre svega, svaki radio amater mora, мора да зна морзеов код, применљив је и у извиђачима.
Чувени димни сигнали користе морезову азбуку.
Доказано је да половина људи користе несвесно комуницирање морзовом азбуком.
Морзова азбука не мора уопште да буде у виду звука, може бити у виду светла, или у виду краткотрајних прелазака између рута двеју или више особа.
Али најкорисније га је знати у случају природне непогоде.
Чак је и што више научно доказано да људи са веома развијеним коефицијентом интелигенције користе свакодневно морзеове сигнале.
Насупрот тога, доказано је да људи са умањеном способношћу да разуме морзеов код, не може доказати да се заиста верни љубавници.
 
ovo tranim

- .-. . -. ..- - -. --- ..- -.-. .. -- -- --- .-. --.. . --- ...- -.- --- -.. .-.-.-

.. -- --- --. ..- ...- .-. . -.-. .. -.. .- .- .. -- .- -- .--. .-. --- -... .-.. . -- ... .- .--. .-. . .--. --- --.. -. .- ...- .- -. .--- . -- ... .-.. --- ...- .- .-.-. - .--- -.- .- -.. .- ... .-.. ..- ... .- --

.- .-.. .. .--- .- -... .. .... --.. .- ... -.- --- -.-. .. --- --- ...- -.. . --- -. ..- -... -.- --- .--- .- - .-. .- --.. .. -- ..- --.. .- .--- . .-. .--- . .-.. .--- . .--. .- .. .. -- .- -.. --- -... .-. . -. --- --. . --- -. .- .--- . .. --.. -. --- ...- --- --. .- ... ... .-
.- .--- -- . - . .-. -.- --- .-.. .. -.- . -- .. ... .. -.-. . .. -- .- -- .. ... .-.. .. -- -.. .- - .-. . -. .. .-. --.- .. -.- .- .-. .- - . -.-.-- -.-.-- -.-.-- -.-.-- -.-.--



... - .- -- .. ... .-.. .. - . -.. .- .-.. .. -... .. -- .. -... -.. .- .-.. .- ..--.. ..--.. -...- .... .- .... .- .... .- .... .- .-.. --- .-..
 
.--. .- ..- .-.. .- ...- -.. .-. .- --. .- ...- -- --- .--- .- -... .--- .- -... -... .. .... .. --.. .-. --.- --.. .. --- --.. . .-.. .--- ..- -... -.. .- ... . --.. .- ... -.- --- -.-. .. -- --- .-.-.- ... .- -- --- -. .- ... -.. ...- --- .--- . -... . --.. .. -.- --- --. .- ... .- ... - .-. .- -. . .--- . .-. -... ... .. -... -- .- -.-. -.- .- -... .. -... ... ...- .. -.. .--- .- ... -- .. -... ... .
 

Back
Top