Moralno nasledje

Koliko ste toga poneli iz kuce, a koliko ste se sami nadogradili? Da li uopste jeste?
Sta je to sto ste sami naucili kako i sta treba, a roditelji vam nisu pokazali... pricam o pozitivnim stvarima, negatne me ne zanimaju...
Da li ste u neku ruku bolji ljudi od njih, gori ili uopste niste napredovali u odnosu na ono sto su vas roditelji naucili??

mene su lepo uchili,al ja nisam slush0 :(
 
Vidjam, bacanje papira, guranje u busu, blentave zene sa kolicima koje ocekuju da im se pomogne, a zakucale srafove u kolica sa donje strane ploce za bebine nogice, a smatraju da to ne treba da kazu onome ko treba da unese kolica u bus....namerno skidanje cene da bi potrosaci verovali da je cena ostala ista, ostavljanje pola proizvoda na akciji sa starim bar kodom, tako da bude drugacija cena....trik sa zamenom kesa...

A vidjam i van ulice, dodje majstor , pre pocetka radova to je cena 250e, na kraju je 1250e...narocito ako su musterije babci i dede...

Ko se kako snadje klub...vazno da smo raspolozeni i sarmantni...
 
uh bre
ja to ne vidjam
odvezla sam auto u servis jer je iz cistog mira kad ga upalim poceo da podize u mirovanju na 2-4000 obrtaja..kao da ga turiram, a nije zagavljena papucica
i kazem da mi redovno provere tecnosti i zamene ulje
i majstor me zove juce i kaze, da li mozes da sacekas bez auta do ponedeljka..treba da nadjemo samo odgovarajuci dihtung i posalje mi na viber kako zgleda ovaj koji su skinuli
i da znas, nije uopste neki kvar, nece skoro nista da kosta
 
Poslednja izmena:
uh bre
ja to ne vidjam
odvezla sam auto u servis jer je iz cistog mira kad ga upalim poceo da podize u mirovanju na 2-4000 obrtaja..kao da ga turiram, a nije zagavljena papucica
i kazem da mi redovno provere tecnosti i zamene ulje
i majstor me zove juce i kaze, da li mozes da sacekas bez auta do ponedeljka..treba da nadjemo samo odgovarajuci dihtung i posalje mi na viber kako zgleda ovaj koji su skinuli
i da znas, nije uopste neki kvar, nece skoro nista da kosta

A ti si baba?
Ja bih rekao da su nogice snizile cenu...
 
Koliko ste toga poneli iz kuce, a koliko ste se sami nadogradili? Da li uopste jeste?
Sta je to sto ste sami naucili kako i sta treba, a roditelji vam nisu pokazali... pricam o pozitivnim stvarima, negatne me ne zanimaju...
Da li ste u neku ruku bolji ljudi od njih, gori ili uopste niste napredovali u odnosu na ono sto su vas roditelji naucili??

Ponela sam osnove. Budi posten. Nikad nikome ne ucini nazao itd...
Bolja jesam. U nekim stvarima. Ne svim.
Mm me je dosta usmerio, na bliskost porodice, usmeravanje korenima, toleranciju...
Ima tu jos puno da se radi... sto sam starija sve vise posla ima cini mi se...
 
živeh pod staklenim zvonom, sve morala sama da naučim i osetim na ledjima
žao mi je što me nisu od malena učili da budem bezobzirna, proračunata i lažljiva...to se kasnije jednostavno-ne prima :( mnogo bolje bi prošla u životu :(
 
Poslednja izmena:
I tako stigosmo do pocetka, da u ovakvoj sredini ko je ovakav kako predlaze Tol, ta smatra da je moralan i super mu ide, a ko nije takav, smatra se slabim i plus nemoralnim i ne ide mu bas lako , svaki kontakt mu pretnja i teskoca....
 
Koliko ste toga poneli iz kuce, a koliko ste se sami nadogradili? Da li uopste jeste?
Sta je to sto ste sami naucili kako i sta treba, a roditelji vam nisu pokazali... pricam o pozitivnim stvarima, negatne me ne zanimaju...
Da li ste u neku ruku bolji ljudi od njih, gori ili uopste niste napredovali u odnosu na ono sto su vas roditelji naucili??

Sve sam ponela iz kuce, svapsko vaspitanje, kruto i hladno.
Moji su bili, ne samo roditelji, vec i njihovi roditelji, moralisti do srzi.
Odricali se u tudju korist, nikome namerno ucinili i pomislili zlo, ispravni do poslednjeg daha.
Ne prevari, ne ukradi, ne lazi, na pozeli tudje.
Danas me majka izbezumljuje sumnjom u sebe i u tatu, nasim vaspitanjem, jer toliko su se upljuvali razgovorima sa nama, stalno su bili budni i prisutni, mislim da su odradili odlican posao... boli me sto sumnja u sebe, a ni u jednom momentu nije pokleknula, kolika su god iskusenja bila pred njom.
Kakve smo mi... ne znam..
Volim da mislim da sam ista, ma bolja, al vreme je jedino bitno... pokazace vec..
 

Back
Top