MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
PRIZEMNE KUĆE


Siva faza bez temelja: 200 eura po m2
KLJUČ U RUKE bez temelja: 300 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom: 350 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom i parnim grejanjem: 400 eura po m2
Spratne kućeSpratne kuće

SPRATNE KUĆE


Siva faza bez temelja: 230 eura po m2
KLJUČ U RUKE bez temelja: 345 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom: 402.5 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom i parnim grejanjem: 460 eura po m2


Nekoliko vrsta MK
 
Poslednja izmena od moderatora:
PRIZEMNE KUĆE


Siva faza bez temelja: 200 eura po m2
KLJUČ U RUKE bez temelja: 300 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom: 350 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom i parnim grejanjem: 400 eura po m2
Spratne kućeSpratne kuće

SPRATNE KUĆE


Siva faza bez temelja: 230 eura po m2
KLJUČ U RUKE bez temelja: 345 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom: 402.5 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom i parnim grejanjem: 460 eura po m2


Nekoliko vrsta MK
[/QUOTE]
za te pare imaš zidanu sa sve izolacijom i nema da razmišljaš da li će da ti kuću pojedu neki termiti ili će da je oduva jača oluja :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
zato brze padaju dok se brze grade.

Ne znam od dakle ti je ova izjava. Ljudi zive godinama u Montaznoj kuci, i ona nije pla. PO svetu zive na veliko, praktivnost ispred svega. Gradnja i materijali su toliko napredovali da se grade i u Skandinaviji, ne mora da je tako toplo kao na Havajima. Ali balkanac je naviko da zivi u kucherini od cvrstog amterijala, pa to ti je... ne prihvata nisto drugo. Ali vreme ce pokazati.
 
za te pare imaš zidanu sa sve izolacijom i nema da razmišljaš da li će da ti kuću pojedu neki termiti ili će da je oduva jača oluja :)

Zaboravio si da je teleportuju vanzemaljci ili da ih spere kiša, što se, često, dešava ovim kućama. A, da, a tek tornada kada udare po Srbiji... Mislim, smešno, smešno... Još samo da si rekao da nema kuće bez nabijenog blata i da upotpuniš svoju ekspertizu...
 
Zaboravio si da je teleportuju vanzemaljci ili da ih spere kiša, što se, često, dešava ovim kućama. A, da, a tek tornada kada udare po Srbiji... Mislim, smešno, smešno... Još samo da si rekao da nema kuće bez nabijenog blata i da upotpuniš svoju ekspertizu...
batice, laži nekog drugog ko nije zidao kuću i ko ne zna koliko košta zidana kuća. možda i uspeš nekog da navataš na prevaru da je montažna kuća jeftinija od zidane. a o kvalitetu jedne i druge dovoljno govori činjenica da se u SAD zidane kuće prodaju za basnoslovne cifre a montažne su bagatela
 
batice, laži nekog drugog ko nije zidao kuću i ko ne zna koliko košta zidana kuća. možda i uspeš nekog da navataš na prevaru da je montažna kuća jeftinija od zidane. a o kvalitetu jedne i druge dovoljno govori činjenica da se u SAD zidane kuće prodaju za basnoslovne cifre a montažne su bagatela

Ranije su bile samo 10% skuplje od montaznih, ali posto Ameri zive polunomadski a i u tradiciji im je da zive u montaznim - vise su njih koristili.
Ali otkad je zaredjalo "pirkanje" tajfuna i oni su se zaljubili u beton i ciglu. Sad je skuplje dosta
 
Ranije su bile samo 10% skuplje od montaznih, ali posto Ameri zive polunomadski a i u tradiciji im je da zive u montaznim - vise su njih koristili.
Ali otkad je zaredjalo "pirkanje" tajfuna i oni su se zaljubili u beton i ciglu. Sad je skuplje dosta

Tajfun rusi sve redom...tako da ti je svejedno sta imas, odnosno posle nemas nista..kao I poplava ili zemljotres ili bilo koja druga prirosn nepogoda..
 
sto bi neko letvom gadjao kucu???

a kad smo kod gledanja, jel neko gledao kojom se brzinom okrece strujomer kada pokusava da zagreje zidanu kucu?
pričali ste o tajfunu pa sam se nadovezao...gledao sam snimak kako obična drvena letva koju je zahvatio uragan buši montažnu kuću kao da je od papira...ups...pa i jeste od papira :)
 
Poslednja izmena:
pričali ste o tajfunu pa sam se nadovezao...gledao sam snimak kako obična drvena letva koju je zahvatio uragan buši montažnu kuću kao da je od papira...ups...pa i jeste od papira :)

e, svasta sa vama, pa ako hoces tako, gledao sam kako tajfun oljusti i kucu od cigle ko bananu, ali nas prostor, srecom nema ni tajfune ni termite...ali nemojte se radovati tudjoj nesreci, kad zvizne zemljotres, zidanice se cepaju ko papir...priznaces, kada se to desi, mnogo je teze obnoviti zidanu kucu...tako da, pricajmo o iskustvima o zivotu u istoj, ako moze...
 
Ovde bi trebalo isključiti lične afinitete. Ko ne voli montažnu kuću neće je hteti ni besplatno.

Govorimo o tehničkim osobinama i ceni jednih i drugih. Za poređenje svakako treba uzeti kuće istih osobina. Znači ako zidana ima 80 m2 i treba 2000 kWh za grejanje u nekom periodu, poredi se sa montažnom od 80 m2 kojoj takođe treba 2000 kWh u istom periodu. Naravno, treba uračunati i troškove održavanja, uzeti u obzir neke rizike (recimo od požara) pa doći do valjanog rezultata.
To bi bili pravi podaci i pravo poređenje. Porediti motažnu kuću i kuću od blokova svakako nije umesno.
 
e, svasta sa vama, pa ako hoces tako, gledao sam kako tajfun oljusti i kucu od cigle ko bananu, ali nas prostor, srecom nema ni tajfune ni termite...ali nemojte se radovati tudjoj nesreci, kad zvizne zemljotres, zidanice se cepaju ko papir...priznaces, kada se to desi, mnogo je teze obnoviti zidanu kucu...tako da, pricajmo o iskustvima o zivotu u istoj, ako moze...
srećom i područje na kome živimo ne spada u naročito trusna i zemljotresi visokog intenziteta su ovde baš bili retkost. u suštini stvarno me nije briga ko će kakvu kuću sebi odabrati za život. ono što mi smeta je laž prodavaca montažnih kuća o ceni gradnje jedne i druge varijante...cena montažne kuće u Srbiji nije niža od cene zidane kuće sa odličnom izolacijom. i tu se priča o toj prednosti montažne završava...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top