Monaco F1 2024

IMG_20240526_150159029~2.jpg
 
Legendarna trka koja je nebezbedna jer je to ukična trka bez prostora za izlazak sa staze. Da se ja pitam takve trke bih zabranio pre svega zbog bezbednosti vozača. Atraktivno deluje kada se gleda sa strane ali je veoma opasno za vozače na stazi.
 

Леклер срећан због прве победе у родном Монаку​

1716745571383.png


Возач Ферарија Шарл Леклер рекао је да му много значи данашња прва победа у трци Формуле 1 на домаћој стази у Монаку.


- Нема речи којима могу ово да опишем. Ово је тако тешка трка, два пута сам стартовао са пол позиције и то чини ствари бољим. Много ми значи. То је трка због које сам сањао да једнога дана постанем возач Формуле 1. На 15 кругова пре краја надате се да се ништа неће десити и емоције навиру - рекао је Леклер после трке.

Леклер је данас први пут у каријери победио на домаћој уличној стази у Монте Карлу и постао први возач из Монака који је победио на тој стази.

Он је кренуо са пол позиције, водио је током читаве трке и остварио шесту победу у каријери.

- Мој отац је дао све да бих био овде и то је био наш сан, да се тркам овде и да победим, ово је невероватно.

Друго место заузео је возач Мекларена Оскар Пјастри.

- Незгодна трка. Темпо је на почетку био невероватно спор. Морао сам да обраћам пажњу пре уласка у тунел, али нисам имао довољно мали болид да се увучем у тај простор. Хвала екипи. Ово је био сјајан викенд. Лепо је уписати добар резултат. Био сам добар претходних пар викенда, али нисам то показао резултатом. Лепо је бити на подијуму. Шарл је био мега читавог викенда. Били су брзи од првог круга. Задовољан сам другим местом. Добар резултат екипе. Веома, веома сам срећан - додао је аустралијски возач.

Треће место заузео је возач Ферарија Карлос Саинц, који је излетео са стазе у првом кругу.

Када је трка прекинута у првом кругу после инцидента на стази, стјуарди су одлучили да врате позиције са почетка, па је на рестарту Саинц кренуо као трећи.

- Било је тесно и лоше сам се осећао после првог круга, али се врло брзо то преокренуло у добар осећај након што сам враћен на треће место. Од тада је темпо био добар како сам и очекивао, али је немогуће претицати на улицама у Монаку. Изузетно сам срећан што је Шарл победио у домаћој трци. То што могу да будем са њим на победничком постољу је сјајно за цео тим и чини се да смо све јачи - навео је Саинц.

Шампионат Формуле 1 наставља се 9. јуна трком за Велику награду Канаде.

https://www.zurnal.rs/scc/clanak/185143/lekler-srecan-zbog-prve-pobede-u-rodnom-monaku
 

Back
Top