Molitva

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
"jedan je posrednik između Boga i ljudi, čovek – Hrist Isus, koji sebe samoga dade kao otkup za sve", Pavle ukazuje nama praktični ishod razumevanja Hristova dela: "Hoću dakle da muškarci mole na svakom mestu... bez srdžbe i raspre" (1Tim.2:5-8). "Jer mi nemamo prvosveštenika koji ne može saosećati sa našim slabostima, nego je on u svemu bio iskušan – slično nama – izuzev greha. Pristupajmo, dakle, slobodno prestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat kad nam zatreba pomoć" (Jev.4:15,16).

Zaista shvatanje da je Hrist naš lični Veliki sveštenik koji silno nudi naše molitve Bogu, treba nas podstaknuti redovnoj molitvi u veri. Međutim, molitva ne treba biti samo 'lista želja' podnesena Bogu; zahvaljivanje za hranu prije jela, za čuvanje na putovanjima itd. Trebaju oblikovati važan deo naših molitvi.

Postavljanje naših problema pred Gospoda u molitvi treba, samo po sebi, da da veliki osećaj spokoja: "u svemu (ništa nije beznačajno za molitvu) – molitvom... sa zahvalom – očitujte svoje molbe Bogu. I mir Božiji koji je iznad svakog razuma čuvaće srca vaša i vaše misli" (Fil.4:6,7).

Ako su naše molitve u skladu sa Božijom voljom, na njih će sigurno odgovoriti (1Jv.5:14). Mi možemo znati Božiju volju kroz naše proučavanje Njegove Reči, koja nam otkriva Njegov Duh/um. Stoga naše proučavanje Biblije treba nas naučiti i kako se moliti i za šta se moliti, time čineći naše molitve silnim. Stoga "Ako... reči moje ostanu u vama, šta god hoćete tražite i daće vam se" (Jv.15:7).

Ima mnogo primera o redovnim molitvama u Pismu (Ps.119:164; Dan.6:10). Jutrom i uveče, sa nekoliko kratkih molitvi zahvaljivanja tokom dana trebalo bi biti bar minimum.
Pozdrav
 
[quote="Christadelphiankroz naše proučavanje Njegove Reči[/quote]

Протестантизам постоји већ цца. 500 година. Ако за то време нису успели да проуче Свето Писмо, никада у томе неће ни успети. Зашто ? Разлог је једноставан: НЕ МОГУ СЕ ДОГОВОРИТИ ШТА НАМ ТО СВЕТО ПИСМО ЗАПРАВО ГОВОРИ.

У чему је проблем ? Недостаје им кључ за решење - Свето Предање - оригинално Божје Откровење које је Христос предао Апостолима, а ови даље првим оцима Цркве. Ко је данас чувар комплетног Божјег Откровења ? Божја Православна Црква. :wink:
 

Back
Top