Molim vase iskustvo...

mamaroze

Obećava
Poruka
64
Ako moze neko da mi napise njegovo iskustvo sa Logestom, dobila sam na preporuku ginekologa, prvi put pocinjem da pijem pilule za kontracepciju, pa da li su one kod vas izazvale neke nus pojave, zadrzavanje vode u organizmu, gojenje, promene raspolozenja...? Moram da napomenem da imam gastritis, da li one uticu kod vas na povecan apetit? Hvala...
 
Ja pijem Logest.

Prvih mesec dana sam imala tegobu u vidu mučnine, ali ne uvek, samo sad do dva nakon uzimanja tabletice.
Već sledećeg meseca, sve je prestalo.
Sad ne osećam nikakve tegobe, ni jednu od tih koje si spomenula.
 
Jako je bitno da si nepušač ako piješ antibebi pilule. Ja sam ih pila za vreme studiranja i nisam imala problema sve dok nisam prestala da ih pijem.Sve vreme sam konsultovala lekara. Izazvale su mi takav hormonski poremećaj od kog se do danas nisam oporavila. Imam po 5 ovulacija mesečno ali evo već 5 godina ne mogu da zatrudnim. Inače koristila sam mikroginon koji sam nabavljala iz Nemačke u to vreme jer su po preporuci lekara bile bolje od logista koji se tek pojavio.Nemoj razmišljati samo o sadašnjem trenutku, i meni je bilo bitno samo da izguram faks. Danas mi je ta ideja prilično smešna.
 
pila sam diane 35 oko 2,5god i sve je bilo super dok nisam prestala.
sad mi se ten skroz pokvario a prije nisam uopste imala problema,tek poneka bubuljica i to je to.
sad mi je koza uzasno masna i pore prosirene i bubuljice ma sve ...
i sto je najgore znam jos istih slucajeva kojima se isto desilo.
svi smo mi posebni ali opet imaj na vidu da to ipak mijenja prirodnu ravnotezu tvojih hormona.
ako bas ne moras (zbog jajnika ili sl. problema) moj ti je savjet nemoj!!!
 
Ja pijem vec osam meseci Jasmin i isto sam imala blage mucnine u pocetku ali se to sredilo. Grudi su bile bolne ali se i to sredilo tako da su moje preporuke najbolje za kontracepciju. POgotovo sto ce ti samnjiti menstrualne bolove ako ih imas.
 
Ako moze neko da mi napise njegovo iskustvo sa Logestom, dobila sam na preporuku ginekologa, prvi put pocinjem da pijem pilule za kontracepciju, pa da li su one kod vas izazvale neke nus pojave, zadrzavanje vode u organizmu, gojenje, promene raspolozenja...? Moram da napomenem da imam gastritis, da li one uticu kod vas na povecan apetit? Hvala...



Ja sam sa diane 35 presla na logest i jako mi prija.Ima nizak nivo hormona , ne zadrzava previse vode (jer svaka hormonska terapija zadrzava vodu) , grudi su punije , ten cist itd.Ja sam zadovoljna i toplo preporucujem.
 
Meni je jedina downside Logesta bilo raspolozenje. Ali ne mogu da budem 100% sigurna da je L. za to bio kriv, mozda mi je jednostavno bio takav period u zivotu...

Ali eto, cesce sam bila tuzna, ili padala u bedake, ili imala neke crne misli...

Osim toga - nista. Od Yasmina sam nabacila 2 kile u cugu, i skinula ih tek kad sam prestala da ga pijem.

Kad sam prestala da pijem Logest nisam imala nikakve negativne efekte. Samo sam osetila promenu raspolozenja na bolje.
 
A je li Logest izaziva mrsavljenje? Da li moze da se smrsa dok se koristi, posto zadrzava vodu?

Ne, logest su pilule za kontracepciju a ne za mršavljenje! :roll:
Ne zadržava svakom vodu...
Jao baš mrzim ove priče rekla kazala... Kad sam se prvi put vratila od dr sa receptom za logest drugarica mi je rekla: ‚‚ Jesi normalna, one izazivaju rak!‚‚ ?????? :shock:
E, imate i onaj sajt www.21dan.com sve lepo crno na belo piše i šta i kako i kada, sve lepo nacrtano...:)
Toplo ga preporučujem!
 

Back
Top