Mokra Gora, Drvengrad " Mecavnik ", o Kusturici, opsta diskusija ...

Mokru Goru posecujete zbog:

  • Lekovite vode - " Bele vode "

  • Drvengrada " Mecavnik "

  • Imate vikendicu ili prijatelje tamo

  • Prvenstveno zbog " Sarganske osmice " a usput i ostali

  • Zbog odmora

  • Niste nikad bili


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kratko pitanje i pozdrav svima.Ko je do sada to sve sacuvao ako ne stanovnici tog dela Srbije.
Sigurno ne ni Drzava,ni Kusturica i svi ostali sem stanovnika tog celog kraja.

Politika se pre nedelju dana bavila dosta detaljno divljom gradnjom u rezervatima prirode. Evo sta kazu:
– Moramo zadržati Kopaonik kao turistički centar o kome se vodi briga. On će se suočiti sa odlivom domaćih turista koji će u nacionalnim parkovima Austrije, Italije i Švajcarske videti kako se čuvaju prirodna dobra i potom zahtevati više standarde – ukazuje Dulić.

Slični problemi postoje i u ostalim nacionalnim parkovima. Kao dobar primer, osim Mokre gore u kojoj je u potpunosti uveden red, navodi Taru. Divlja gradnja je pretila da uništi ovu planinu, ali je zahvaljujući novom direktoru zaustavljena.

E dakle RED je ono zbog cega vama Kusturica smeta. Zato sto je zaveo red po pitanju divlje gradnje.
Kompletan tekst Politike mozete procitati ovde: http://www.politika.rs/rubrike/Tema-nedelje/Odbrana-nacionalnih-parkova/Obrachun-s-divljom-gradnjom.lt.html
 
Znate sta ljudi, ja sam iz Vojvodine, i mogu samo da vam kazem da pre Kuste skoro niko nije ni znao za Mokru Goru, niti je koga zanimalo da ode gore...u vasem lepom kraju je jedino Guca bila zanimljiva za turiste...a sad ovaj vam dovodi turste i iz yemlje i iz sveta, a vi ga mrzite zato sto ne da da se ruse stabla....smesno!!!!
a posebno me zabavljaju ovi likovi koji se busaju u prsa i gnjave coveka sto se krstio u SPC. Umesto da budete ponosni, vi smarate...Kao da ga ne hebu dovoljno ovi sa B92 i slicni u srbiji, i sa druge strane uvredjeni mundzosi i hrvati sto je jasno pokayao koja je strana... wtf!!!?????
 
Politika se pre nedelju dana bavila dosta detaljno divljom gradnjom u rezervatima prirode. Evo sta kazu:
– Moramo zadržati Kopaonik kao turistički centar o kome se vodi briga. On će se suočiti sa odlivom domaćih turista koji će u nacionalnim parkovima Austrije, Italije i Švajcarske videti kako se čuvaju prirodna dobra i potom zahtevati više standarde – ukazuje Dulić.

Slični problemi postoje i u ostalim nacionalnim parkovima. Kao dobar primer, osim Mokre gore u kojoj je u potpunosti uveden red, navodi Taru. Divlja gradnja je pretila da uništi ovu planinu, ali je zahvaljujući novom direktoru zaustavljena.

E dakle RED je ono zbog cega vama Kusturica smeta. Zato sto je zaveo red po pitanju divlje gradnje.
Kompletan tekst Politike mozete procitati ovde: http://www.politika.rs/rubrike/Tema...h-parkova/Obrachun-s-divljom-gradnjom.lt.html
Nije problem u uvodjenju reda, vec o prosirivanju granica nacionalnog parka, koji postoji mozda cak i pre no sto je Kundurica i rodjen....
Ture pokusava da prosiri granicu nacionalnog parka do svoje teritorije i tim spreci bilo kakav pokusaj konkurencije...

lady.com Re: Mokra Gora, Drvengrad " Mecavnik ", o Kusturici, opsta diskusija ...
Znate sta ljudi, ja sam iz Vojvodine, i mogu samo da vam kazem da pre Kuste skoro niko nije ni znao za Mokru Goru, niti je koga zanimalo da ode gore...u vasem lepom kraju je jedino Guca bila zanimljiva za turiste...a sad ovaj vam dovodi turste i iz yemlje i iz sveta, a vi ga mrzite zato sto ne da da se ruse stabla....smesno!!!!
a posebno me zabavljaju ovi likovi koji se busaju u prsa i gnjave coveka sto se krstio u SPC. Umesto da budete ponosni, vi smarate...Kao da ga ne hebu dovoljno ovi sa B92 i slicni u srbiji, i sa druge strane uvredjeni mundzosi i hrvati sto je jasno pokayao koja je strana... wtf!!!?????

Vi PREČANI ako niste Čuli ranije za Mokru Goru, to je ipak vas edukativni problem...
Takodje je i vas problem sto nemate stabala za rusenje... Godisnji prirastaj sume samo na Tari je veci od celog sumskog fonda od Beograda do Budimpeste, stoga sedi JEDAN nemas pojma...
 
Nije problem u uvodjenju reda, vec o prosirivanju granica nacionalnog parka, koji postoji mozda cak i pre no sto je Kundurica i rodjen....
Ture pokusava da prosiri granicu nacionalnog parka do svoje teritorije i tim spreci bilo kakav pokusaj konkurencije...



Vi PREČANI ako niste Čuli ranije za Mokru Goru, to je ipak vas edukativni problem...
Takodje je i vas problem sto nemate stabala za rusenje... Godisnji prirastaj sume samo na Tari je veci od celog sumskog fonda od Beograda do Budimpeste, stoga sedi JEDAN nemas pojma...

I to treba da joj bude hendikep? :) Ne jedan, nego isključenje!
 
Kakve veze ima sad sumski fond?? Covece on vam dovodi turiste, alo! Znas li ti sta to znaci za jedan region?
Ja poticem iz krajeva koje je turizam za 20 godina preporodio do neprepoznatljivosti. I Kusta je od Mokre gore napravio nadaleko poznat brend. I treba da ste mu zahvalni. Na Mokru Goru vam niko ne bi dosao bez njega, to je sigurno.Mozda neka saka jada po broju turista, ali mi "neobrazovani precani", slabo upuceni u lepote majke Srbije sigurno ne bi.
 
Ma nek ih dovodi ko mu to brani...
Njemu se zamera sto je juce dosao tu i igra se geometra . . .
Napravio je onaj njegov vilajet pa mu sad to malo, sad ce on da kroji granice nacionalnog parka i diktira urbanizam po tudjim dedovinama i imanjima...
Zasto?
E pa zbog tog tvog turizma (bas se rimuje sa TURE) . . .
I ture bi sad sve pare od turizma da turi u svoj dzep, a Srbima koji su vlasnici okolnih imanja ce da zabrani gradnju... Pazi, molim te...

Ae ga vi lepo vodite tamo kod vas pa nek vama malo kroji imanja i odredjuje gde ko sta moze da gradi . . .

ae zdravo
 
Naravno ... I to u dvoristu dzamije :worth:


Najvecu glupost koju je SPC napravila,otkako postoji,je poistovecivanje Srpstva i Pravoslavlja.Sad se peru,negiraju,ali je kasnooooo...
Zasto neko ne moze biti Srbih,katolicke,muhamedanske,...veroispovesti.
Naravno da moze,sada,ali steta se tako lako ne ispravlja.
Sto se tice Kuste,vise je uradio za Srbe i Srbiju od bilo kog srbina u XX veku.
 
De mi navedi jednu stvar koju je napravio dobru? Ae?
Da nije ona sto je Srbe poistovetio sa Ciganima?
Sedi jedan...


Sedi ti,jadan.
Kusta je od vukojebine napravio svetsku destinaciju,zaposlio desetine i desetine mladih ljudi u jednom totalno pasivnom kraju odakle su se samo mladi srbi iseljavali.Napravio je obdaniste,sto nije uradila ni drzava,a tu se cuvaju mali srpcici i rade za platu odrasli srbi.Ostaju na svojim vekovnim ognjistima.Kultivisan je celi kraj,grade se putevi i ostala infrastruktura,dolaze svetske licnosti,sto naravno prati i svetska stampa.Dolaze mladi reditelji iz celoga sveta,prikazuju svoja dela,znas sta je "Kustendorf"?!
U pezorativbom smislu se za Kustu kaze "Profesor",zasto,iz neznanja.On i jeste profesor aliu na univerzitetu u USA,predaje covek reziju,radi svoj posao za koji je dobio dve zlatne palme u Kanu.Mora da je imao puno uticaja u svetu pa smuvao da dobije te palmice.A o njemu svoj sud daju potpuni anonimusi,neostvareni u zivotu...najveci domet im je da nose ajncere na nekoj platformi Bogu iza nogu.
Spustite malo loptu i ne pljujte po svojim velikanima,um caruje,snaga klade valja.
Mi sve imamo osim pameti,ali kako da imamo pamet kad se pljuje po bilo kome ko iskoci iz proseka i dokaze se u svetu.Btw,ne vredi da se dokazes Amerikancima,Nemcima,Francuzima...moras da se dokazujes Pimbetu.E,bas ga zabole,napravi nesto u zivotu pa onda pricaj,lako je prodavati pamet mlateci po ovim plasticnim dugmicima,oni trpe sve!:bye:
PS. Covek je ulozio svoje posteno zaradjene i oporezovane pare.Zaradio ih u svetu,nije pokrao u Srbiji.To je danas retkost.Hvala mu!
 
Poslednja izmena:
Jadan si ti i pazi na recnik, niko te nije vredjao, pa nemoj ni ti ...

Svetsku destinaciju ture napravio :hahaha::hahaha::hahaha: Au hebote, koja odvala... Ae nek ti bude...
Vukojehebina ima fabriku u kojoj rade i mladi i stari ljudi, i to odavno i zaposljava stotine... :per:
Od svojih para zemlju NIJE kupio, vec ju je iskamcio preko politicara i dobio je za DZ od Uzicke opstine, kao i gradju od Bajnobastanske opstine, Nacionalnog parka i zeleznica Srbije i to, zamisli, opet za DZ... :think:
Tako da su ulaganja tureta minimalna, ali zato naplacuje karte maksimalno i naravno, prodaje ih BEZ fiskalnog racuna, cista kinta... :per:
A sad hoce i da vodi i urbanu politiku i zabrani gradnju ljudima koju tu okolo poseduju zemlju s kolena na koleno, vekovima vec, pa i "ekolosku" politiku pokusajima da prosiri granice nacionalnog parka... :thumbdown:
Koji se to putevi grade u njegovoj reziji? Sta lupetas? Ono je Magistralni put, otkako ga je Kralj napravio, a buzet R.Srbije je platio popravku tunela...
Ti sto rade u vrticu, su oni koji su ostali bez posla posle zatvaranja farmi sampinjona u tunelima i pustanja stare pruge u pogon... :thumbdown:
Ljudi u Mokroj Gori, Uzicu i okolini nemaju OGNJISTA, vec par stotina godina, vec sporete.
A ti ako jos zivis u pecini, pored ognjista, to je tvoj problem, a po svemu sudeci i jeste tako, jer ti je rezon na nivou neandertalca... :kpozdrav:
Sto se tice nosenja ajncera, mosh mi pljunes pod prozor, neznam kakve to veze ima sa temom, a i neznam sta je ajncer, al' znam sta je 120k godisnje ... :whistling:
Ti verovatno setas metlu na ognjistu...
Tebi su Tunis i sredozemlje (Lampeduza) Bogu iza nogu, verovatno ti je i Beograd na istoj razdaljini... :hahaha:
Ti pljujes po Srpskim velikanima, a velicas dodjoshe, stara narodna kaze: dodjose divlji i oterase pitome... :dash:
Dobio je dve palme bez muvanja i kao nagradu za poistovecivanje Srba sa Ciganima i Srpske nacionalne degradacije uopste, to je veoma cenjeno na zapadu, a posebno tamo gde je on "profesor"... :eek:
Takodje, profesor nije isto sto i predavac... :rtfm:
Zabole me bas sta je Kustendorf, nesto ne zvuci nimalo Srpski, mora da je neki izraz iz Kurana, nisam na takvu rec naisao u Svetom pismu... :dontunderstand:
Verovatno ture jos nije savladao Srpski jezik u potpunosti, jer mu je matenji jezik NIJE Srpski, vec tamo neki bosnjacki ili vec neki novokomponovani...
Ka'es mladi reditelji, iz celog sveta, ok, verovatno da neki i dodju... A i ti sto dodju, ne dodju sami, vec imaju oni neke asistente i verovatno te sto nose te tvoje ajncere, sigurno da ponesu para i jedni i drugi, pa sad, gledano sa ekonomske strane, postavlja se par pitanja:
Gde spavaju?
Kod tureta! :worth:
Gde jedu?
Kod tureta! :worth:
Gde piju?
Kod tureta! :worth:
Gde idu u crkvu?
Kod tureta! :hahaha:
Suma sumara, ture u plusu zescem, zamisli... i to opet ... :hahaha::hahaha::hahaha:
Toliko o kulturi i tom festivalu i njegovom znacaju . :whistling:

Elem, da zakljucimo ...
OK je ono sto je napravio, znamo vec kako, samo mora malo da se spusti na zemlju, mane se krojenja granica, urbanizma u ruralnom podrucju i da ne pokusava da monopolizuje ugostiteljstvo zarad svoje koristi...
Ipak je to SVETSKA destinacija :hahaha::hahaha::hahaha: sam si rekao, a ne turska prcija, vec Srpska dedovina . . .
Da hebote, sad sam ukapirao :think: pa on cuva zemlju za hilton-e, sherwood-e, hajate i interkontinentale :rotf: ipak je to :worth: SVETSKA destinacija, a pomenuti hoteli su veoma popularni i zastupljeni u svim SVETSKIM destinacijama. :hahaha:
Verovatno zato ne mogu seljaci na SVOJOJ dedovini da naprave kuce i izdaju sobe i apartmane, a ne daj Boze da koji napravi motel ili hotel...

:hvala:
 
Da si bezobrazan i nevaspitan,nista novo.Da si glup,sada si potvrdio.Glupome pricati da je glup,gubljenje je vremena..
Kusta je zemlju kupio i platio je koliko je onda vredela.Nista ON ne sprovodi,samo ne da da jajare kao sto si ti ne postuju zakone drzave Srbije.To te muci?! Pa nije ti to turski pasaluk pa da radis sta hoces,samo postuj zakone svoje drzave.
Inace,to sto ti zaradis godisnje,ponekad zaradim nedeljno.Ako me ne mrzi.
To sto je Kusta napravio,svojom parama,na ledini,u vukojebini,granici se sa naucnom fantastikom,tako nesto niko nije uradio na Balkanu.Sam osmislio,finansirao,udahnuo mu zivot,zaposlio ljude,i placa porez drzavi Srbiji.Njemu ne treba da krade,muva,pljacka...a sto je bitangama kao sto si ti najgore,ne moze ga niko reketirati.E,to je muka,ne yebe propalice i reketase uopste,sva su mu vrata otvorena i u zemlji,i u svetu.Tebi mogu da budu otvorena jedino vrata od WC-a,posto verovatno negde radis kao babasera.Sta da radis drugo,takva ti kvalifikacija.
I nije on "ture",kako pokusavas da ga "omalovazis",covek je Srbin,veroispovest je njegova privatna stvar.Pravi Srbin,ali malo takvih imamo.Na zalost.Licno mi ne bi smetalo i da je Turcin,a da nesto ovako uradi u Srbiji.Ne smeta mi ni Feliks Kanic,iako nije srbin.Ne smeta mi ni Arcibald Rajs,iako nije srbin.Ali mi smetas ti,srbin si a previse glup,bas me sramota sto si mi sunarodnik.Ima nas srba raznih,obrazovanih a i onih drugih,ima i ludih kao i u svakom narodu,ali kad si glup to je najteza i neizleciva boljka.Pozdrav!
 
Opet vredjas mene, ti kao "obrazovan" il si mozda i ti obrezovan ( a Srbin), a posle ja bezobrazan, e klipane jedan zamlaceni i zaostali...
Zaradis za 7 dana 120k US$, k3njas bre ko foka, 5 kila dnevno, ili radis sa Saricem mozda pa i stvarno zaradis, ako te ne u'vate... Ae sedi jedan....
Ti li si video tapiju koju je ture platio? i kome je platio?
Kad si zadnji put bio gore? Ako si uopste bio, jeli ti ko da FISKALNI racun za kintu potrosenu gore? NISI i neces je dobiti, toliko o njegovom placanju poreza...
Nisi komentarisao gde ti mladi svetski reditelji trose svetski novac, nego si poceo da vredjas i ujedas ko zmija u procepu...
Ja zakone drzave u kojoj zivim postujem, a i u Srbiju kad dodjem, takodje, stoga ne balavi tu tastaturu i pricaj o temi, nemoj da spamujes ovde... Smaras ko onaj ti imenjak sa RTS-a Alvirovic, izmisljas toplu vodu i nazivas Mokru Goru vukohebinom, ne znam zasto...
Mene je sramota ako si ti stvarno Srbin ...
A tata ti je glup, jer te je glupog i bezobraznog napravio . . .
 
Pisi da te vidim,sve pise i moze da se procita.Pa citaj ko je prvi poceo sa uvredama.Poslovi kojima se bavim su za tebe misaona imenica,to je dalekooo...od tebe i posla kojim se bavis.Rodjeni sam sumadinac,Srbin i poreklom Srbin generacijama,i po ocu,i po majci.Zivim daleko od Srbije,bas daleko,ali bio sam par meseci ove godine tamo.Bio sam i na Mecavniku u Drvengradu,prodicno,nekoliko nocenja.I uvek dobio fiskalni racun za svaki potroseni dinar.Pratio sam gradnju od pocetka,potpuno sam u toku.Znam dobro ko sta radi i gradi po Srbiji,zato mi i smeta kad se blati jedini posteni investitor od nas Srba.Jedini sam.Radi nesto i Divac,ali ne sam.Cepteru ne daju,mada radi i on nesto ali ni on ne sam.
Necu vise da razvlacim temu,rekao sam sta sam mislio.Kusta je napravio nesto za generacije Srba,njemu licno to ne treba.Niti mu je tebalo.Muka je to ocuvati,narocito okruzenje.Ako se napravi jos jedan Zlatibor ili Kopaonik,pisi propalo.Pozdrav!
 
Fino, po tebi je posalica :"Sedi jedan!" uvreda na koju si replicirao recima
i
Da si bezobrazan i nevaspitan,nista novo.Da si glup,sada si potvrdio.Glupome pricati da je glup,gubljenje je vremena..
Elem, sta ti Miras cekas sa svojih 62 miliona godisnje, koje zaradis kad te ne mrzi, sto ti ne napravis neki gradic u Srbiji, ili moraju da se preperu ti milioncici pre upotrebe... Ako si tamo 10 godina mora da ti je prkostalo najmanje 500 il' te mrzelo da radis?
Sta radis s tolikim parama po belom svetu, daj malo ulozi i u Srbiju...
Ja sam napravio par lokala i neki stambeni prostor u otadzbini, sa svojom bednom platom koju zaradjujem Bogu iz nogu nosajuci te tvoje ajncere (mora da je to neki sumadijski tradicionalni alat mada ga nema u Vujakliji) . . .
A da neces ti mozda u Bosnu da investiras, pa da Kusti pariras...
Nisi mi jasan... A i nije mi jasno sta je to placeno 60+ miliona dolara godisnje, a da je posteno...
I opet ti kazem Emirova investicija je SMESNA, sve je dobio za DZ, ideja jeste za postovanje...
I ne moze on da odlucuje ko ce gde sta da pravi...
Stavi se na mesto lokalaca i zamisli da posedujes komad zemlje koji se granici s njim. Ti ne mozes da pravis nista tu, ali mozes da mu prodas, pa ce on da napravi, e pa sipak malo...
 
Dokon pop i goveda krsti,mozda ti imas visak vremena,odgovoricu ti jos sada i zavrsavam,posle mozes da pises sta god hoces,necu vise reagovati po ovoj temi.
Kusta je placao ar zemlje 50 evra,toliko je tada vredelo,platio covek zemlju i porez koliko to zakon i trzisna cena kazu.
Ulozio je svoje ime,najvise vredi,ali ti to ne razumes.I ne moras tvoja stvar.Ulozio je svoje posteno zaradjene pare koje ne moze da vrati,a ne da zaradi,za 100 narednih godina.Pa zasto ulaze onda pitace se svaki bizmismen tvoga kova.Zato sto je on prevashodno umetnik nije tajkun koji se nakrao para u jadnoj Srbiji,coveku je to ljubav i zivotni san,zato se i bori da ocuva prirodu.Od tog Drvengrada najvise ce koristi imati ljudi koji zive u tom kraju,donosice im turisti iz celog sveta pare na noge,radice u svojoj sredini,prodavati svoje proizvode na svom podrucju,nece im trebati nakupci i sl.Ali ce morati da rade,sto je izgleda tesko ercovima koji bi da prodaju zemlju crnogorskim mafiozama i bas ih briga kako ce ta okolina da izgleda za 10-20 godina.Njima je vazno da uzmu pare,kupe nekakve automobile i natezu zidarsko pivo pred zadrugom.Kolju vola za kilo mesa,i bas ih briga za to,nisu oni kupovali tu zemlju (kao Kusta),vec nasledili.
Nasao se covek sa vizijom,napravio predivan gradic,koji ce se tek siriti i postati turisticki i kulturni biser u ovom delu Evrope.Nadam se da ce biti sediste Akademije za filmsku reziju gde ce dolaziti mladi i talentovani reditelji da uce od Kuste i drugih svetskih reditelja,a bolje reklame ze Drvengrad i okolinu od toga nema.Kusta je napravio kino dvoranu sa najmodernijim tonom i slikom u svetu,bolje nema,tu se pare ne zaradjuju takve dvorane se svuda zatvaraju,nerentabilne su.I ova je nerentabilna,ali opet podvlacim,covek je umetnik,nije biznismen.
Sto se plate tice,nemam je,nema je ni Kusta npr.,pa se nekako prezivljava.Lako je tebi nadnicaru,znas koliko zaradjujes,mi jadnici ne znamo pa se mucimo.:)) I kakve veze ima ko koliko zaradjuje i sta ima,to je svacija privatna stvar,odgovorio sam ti samo zato sto si se pohvalio svojom nadnicom,nemam nameru da pricam o privatnim stvarima.
Blago nama sa Kustom,da je sreca da ima vise takvih ljudi,ali nema,na zalost.
Pozdrav i svako dobro,nisam imao nameru nikoga da vredjam,ako se ko nasao uvredjenim,izvinjavam se.
 
Poslednja izmena:
A ti si umetnik.... I to jos pride slobodan... Jbga ja nadnicar, sta cu, nadnicim pa sam dokon...
Vredjas Uzicane (erovce), neznam zasto? Jel to u Sumadiji ne piju pivo pred zadrugom... Mozda ne zidarsko (0.5L) verovatno dzokaju onu dojku od 2 i po kila, xexexexe... Mozda se zemlja prodaje, al ne siptarima, kao kod vas u sumadiji, vec crnogorcima.... Ah da. ti nemas nista protiv drugih nacija... Nemam ni ja nista efikasno, nazalost :)
Totalno irelevantno sa temom...

Znaci kupio za 50 crva po aru, aham... Ae nek bude...
Zameram mu to sto pokusava da sve to monopolizuje zarad umetnicke (citaj svoje) koristi....
 
Poslednja izmena:
Sam nadimak pimbe zvuci nekako prostacki, potpuno u skladu sa njegovim nacinom izrazavanja. Ne znam zasto se uopste upustate u komunikaciju sa njim. Takve treba ignorisati, sta god da kaze. Mali bi hteo da proda zemlju za gradnju, al nece moci.
Mozda zvuci prostacki, ali sigurno manje sabanski i bobanski od dragan, it dupli, saban na kvadrat .
Ae pali sine dragane nemoj da spamujes i mlatis ko maxim po diviziji, da ne kazem ko sta po samaru... Malom mozes da pljunes pod prozor, ako imas dovoljan kapacitet pluca...
A ko ce gde da prodaje zemlju nije tvoja briga, ti brini za svoju, koju verovatno svu cuvas u saksijama...:hahaha:
 
thumbnail.php
 

Back
Top