Moje kreacije

Cecilija, imala bih jedno pitanjce za tebe:)
Htjela bih da prepravim matursku haljinu, koja je radjena od nekog veoma krutog materijala i do poda je... korset + suknja
i ja bih suknju da skratim do koljena, ali, ne bih da je samo odsijecem, vec bih da uradim neslo slicno haljini sa slike
attachment.php
to je ova prva haljinica

da li bi bilo moguce naborati haljinu koja je duga i siri se lagano do kraja, i dobiti nesto ovakvo?
 
Leptiru, može da probaš da haljinu pretvoriš u balon haljinu, tako što ćeš donji deo na ivici nabrati (a možda i malo skratiti, zaviši od dužine koju želiš da imaš) i podaviti ka unutra na dužinu koju želiš, pa onda nabranu ivicu ušiti za postavu koju ćeš morati da skratiš, tj. odsečeš na visini gde ti dođe nabrana ivica.
Kad reče krut materijal, predpostavljam da se radi o nekoj vrsti tafta? Može li slika te haljine koju želiš da prepraviš?
A balon haljine su odprilike ovakve:
 
Poslednja izmena:
Ove prve dve su samo nabrane i poavijene kao unutra, a treća je malo drugačije urađena kao što vidiš. Tu bi trebala da odsečeš suknju, od odsečenog dela da napraviš neku vrstu pojasa za donju ivicu i da prišiješ na tu donju ivicu haljine.
 
Evo još jedan predlog kako da skratiš suknju, kao za balon suknju ali malo duže recimo 10cm nego što treba da bude gotova, pa onda s unutrašnje strane ušješ na više mesta "žabice", pa ostalo kao i kod normalne balon haljine.
Otprilike ovako, dužina naravno po sopstvenom ukusu:
 
Leptiru, može da probaš da haljinu pretvoriš u balon haljinu, tako što ćeš donji deo na ivici nabrati (a možda i malo skratiti, zaviši od dužine koju želiš da imaš) i podaviti ka unutra na dužinu koju želiš, pa onda nabranu ivicu ušiti za postavu koju ćeš morati da skratiš, tj. odsečeš na visini gde ti dođe nabrana ivica.
Kad reče krut materijal, predpostavljam da se radi o nekoj vrsti tafta? Može li slika te haljine koju želiš da prepraviš?
A balon haljine su odprilike ovakve:

Ova prva mi se dopada, na taj fazon bih da je prepravim

nemam snajderku kojij bih je odnijela i nekako ne smijem da se oslonim na njih, pa bih to mozda ja pokusala da sredim, a i sestra se odlicno snalazi sa maminom masinom za sivenje

nisam sigurna koji je materijal, cim dobijem svoju haljinu, posto nije kod mene trenutno, provjericu sta je i okaciti je:D
Hvala Cecilija:heart:
 
Cecilija super sto si otvorila temu :) :cmok: ...ja sijem ali sam ja to ucila u srednjoj skoli ( dizajnerstvo) ...shila sam i vencanice ..i sada sebi shijem ovih dana cu postaviti fotke mejih kreacija iz moje "prada" :mrgreen: radionice ....a ima i malo kavalija :lol:
 
:eek: Jako dobra jaknica!Hocu i ja takvu!!!:(

Hocu i ja, al me mrzi da sednem za masinu. Sad sijem samo neke jednostavne modele dok mi dete ne poraste jer nemam vremena da se udubim u to. A nisam od onih koji ostave za sutra pa zavrse. Ako ne zavrsim za sat dva, ona necu nikad. Dosadi mi da dva puta radim na istoj stvari pa imam nekoliko do pola zavrsenih stvarcica koje vec godinama stoje. Na kraju cu da ih bacim, znam.:(
 
A garant si morala da zavrsavas i sa onima koji ti samo nabace na brzaka "aj mi samo ovo skrati, aj mi samo promeni cibzar, aj mi samo ovo zakrpi". Kako se uopste nosis s tim? Meni neprijatno da odbijem pa se posle jedem kad zagazim u noc sa tudjim, cesto neopranim prnjama i za mashinom. :(
 
A garant si morala da zavrsavas i sa onima koji ti samo nabace na brzaka "aj mi samo ovo skrati, aj mi samo promeni cibzar, aj mi samo ovo zakrpi". Kako se uopste nosis s tim? Meni neprijatno da odbijem pa se posle jedem kad zagazim u noc sa tudjim, cesto neopranim prnjama i za mashinom. :(

Pa mnogi moji poznanici i ne znaju da ja šijem, tako da mi nije neki problem.
Volim da se hvalim samo ovde na forumu i kod par baš prisnih prijatelja, a njih je malo, pa me ne mole često za takve usluge, jer znaju da pored posla, kuće i dece i nemam nešto preteran vremena da drugima šijem.
E, da i navlačim druge da takođe nauče da šiju (npr. moju prvu komšinicu) pa im onda samo pomažem, ako im negde zapne. Znaš ono u fazonu "mogu ja to da ti ušijem, ali bolje ti je da znaš i sam i da ne moraš uvek nekog da moliš".
 
Pa mnogi moji poznanici i ne znaju da ja šijem, tako da mi nije neki problem.
Volim da se hvalim samo ovde na forumu i kod par baš prisnih prijatelja, a njih je malo, pa me ne mole često za takve usluge, jer znaju da pored posla, kuće i dece i nemam nešto preteran vremena da drugima šijem.
E, da i navlačim druge da takođe nauče da šiju (npr. moju prvu komšinicu) pa im onda samo pomažem, ako im negde zapne. Znaš ono u fazonu "mogu ja to da ti ušijem, ali bolje ti je da znaš i sam i da ne moraš uvek nekog da moliš".

A moji svi poznanici znaju da sijem jer me pitaju odakle mi kad nesto obucem. A znaju i da imam obaveza preko glave, a opet mi samo poture kesicu sa necim za prostepati. Jos nisam uspela da formulisem recenicu kojom bih se od toga otresla. A s druge strane me i trpaju da im prevodim na isti nacin. Pa kad se preracunam sta bih sve mogla da zaradim dok tako shljakam za dz, muka mi pripadne. A kad pokusam nekog da navucem na sivenje, samo kazu da su duduci za to i gotovo. A poenta je samo u endlarici sa nozhem i nista vise. Ne treba ni pola mozga.
 
Cecilija,
hajde da ti meni za pocetak predlozis koju masinu ja da kupim,
ja bih mnoooooogo volela da naucim da sijem ,ali nikad do sad nisam imala vremena ni da pomislim na to,sad bih vec nekako mogla da uklopim i vreme za to
dakle ,sta je bitno kod masine,na sta obratiti paznju,...
 
A moji svi poznanici znaju da sijem jer me pitaju odakle mi kad nesto obucem. A znaju i da imam obaveza preko glave, a opet mi samo poture kesicu sa necim za prostepati. Jos nisam uspela da formulisem recenicu kojom bih se od toga otresla. A s druge strane me i trpaju da im prevodim na isti nacin. Pa kad se preracunam sta bih sve mogla da zaradim dok tako shljakam za dz, muka mi pripadne. A kad pokusam nekog da navucem na sivenje, samo kazu da su duduci za to i gotovo. A poenta je samo u endlarici sa nozhem i nista vise. Ne treba ni pola mozga.

surova stvarnost
istina off topic ali mislim da vredi da se pročita

dakleM, reč je o mladom bračnom paru sa bebom od dva meseca, i sada sestra zove brata (mladog oca)
-e polaću ti L. (sestrića) samo malo da mu pokažeš matematiku, ima sutra pismeni, ti znaš da on zna, samo malo neke nejednačinemu nisu jasne i neke apsolutne vrednosti.
a ovaj mrtav ladan odgovara
-važi sestro, samo pođi i ti da peglaš
sestra zapanjena
-pa šta ti je jer si normalan
-savršeno, ja sam hteo ženi sad da pomognem i opeglam veš, a pošto sa L. moram da radim matematiku, dođi i ti pa uradi ono što ja ne mogu zbog L.

Za moj ukus suviše radikalno, ali i ja poekad poželim da mogu tako da kažem,
a tebi eto tema za razmišljanje
 
surova stvarnost
istina off topic ali mislim da vredi da se pročita

dakleM, reč je o mladom bračnom paru sa bebom od dva meseca, i sada sestra zove brata (mladog oca)
-e polaću ti L. (sestrića) samo malo da mu pokažeš matematiku, ima sutra pismeni, ti znaš da on zna, samo malo neke nejednačinemu nisu jasne i neke apsolutne vrednosti.
a ovaj mrtav ladan odgovara
-važi sestro, samo pođi i ti da peglaš
sestra zapanjena
-pa šta ti je jer si normalan
-savršeno, ja sam hteo ženi sad da pomognem i opeglam veš, a pošto sa L. moram da radim matematiku, dođi i ti pa uradi ono što ja ne mogu zbog L.

Za moj ukus suviše radikalno, ali i ja poekad poželim da mogu tako da kažem,
a tebi eto tema za razmišljanje

:klap:Fala ti, g-djo Mileva, sad cu da se lepo otresem svih domacickih obaveza i da zasednem masinu.;)
 
Cecilija,
hajde da ti meni za pocetak predlozis koju masinu ja da kupim,
ja bih mnoooooogo volela da naucim da sijem ,ali nikad do sad nisam imala vremena ni da pomislim na to,sad bih vec nekako mogla da uklopim i vreme za to
dakle ,sta je bitno kod masine,na sta obratiti paznju,...

Najbolje po meni je da kreneš sa nekom mašinom koja je jednostavna za rukovanje.
Osnovne funkcije koje treba da poseduje su automatsko otvaranje rupica, ravan i zik-zak bod koji mogu da se podešavaju po dužini i širini i nekoliko "korinih" bodova npr. bod za elastične tkanine i sl.
Dobri su ti modeli za početnike od Singer-a, Brother-a, Toyote, a ti vidi prema finansijskim mogućnostima koja ti odgovara.
 

Back
Top