Moja lista 300 najboljih horor filmova od 1972 - 2022

Pa nije jednostavno, ovo je ipak probrana a ne random lista, sklepana navrat nanos. Poredjaj po ocenama pa ces videti sta ce ti izlaziti, uglavnom prvi ce ti biti novi horor filmovi koji su tek izasli i imaju visoke ocene, kao i bolivudski horori, svi imaju ocenu preko 7,5-8. Drugo ocena nije merilo kvaliteta na IMDB, u mojoj listi imas i horore sa ocenom 4.9-5 a vrhunski su filmovi. Ko voli nek izvoli, sto se kaze.
Evo poredjao sam

Untitled.png



Link ka komplet listi https://www.imdb.com/search/title/?...r&view=simple&sort=user_rating,desc&count=250
 
deco, pazite se sa ti hororci. Jedna moja rodjaka je mnogo gledala te filmove, potpuno promenila pogled na svet i na kraju skoro da je poludela. Unistila je sebi ceo zivot.
Da budem iskren, ne bih voleo da imam nikakav kontakt sa osobama koje konzumiraju hororce. Razveo bih se i od zene kada bi ona pocela da ih gleda.
a ja znam devojku koja je ostavila decka kad je videla da rukama sakriva oci kad je bila strasna scena u horor filmu :D
i ne zezam se..ziva istina..kaze..nisam mogla vise da ga gledam istim ocima :D
inace ona je veliki ljubitelj horora, cesto smo ih zajedno i gledali
 
Dobro, i ovim dokazujes sta ? Drugi, peti, sesti, sedmi, osmi i deveti se ne nalaze uopste na mojoj listi. Ne razumem uopste kakav problem imas samnom, sta pokusavas da dokazes ? Kada udjem na komplet listu, samo na ovoj prvoj strani - 125 filmova se ne nalaze na mojoj napravljenoj listi. Ne zelim vise da se raspravljam sa tobom, nadji drugog, pozdrav.
 
a ja znam devojku koja je ostavila decka kad je videla da rukama sakriva oci kad je bila strasna scena u horor filmu :D
i ne zezam se..ziva istina..kaze..nisam mogla vise da ga gledam istim ocima :D
inace ona je veliki ljubitelj horora, cesto smo ih zajedno i gledali
kazu da postanes ovisan o horor pa si nervozan ako duze vreme ne konzumiras taki filmovi.
A horora imas dovoljno i u realnom zivotu, to je dovoljno.
 
Dobro, i ovim dokazujes sta ? Drugi, peti, sesti, sedmi, osmi i deveti se ne nalaze uopste na mojoj listi. Ne razumem uopste kakav problem imas samnom, sta pokusavas da dokazes ? Kada udjem na komplet listu, samo na ovoj prvoj strani - 125 filmova se ne nalaze na mojoj napravljenoj listi. Ne zelim vise da se raspravljam sa tobom, nadji drugog, pozdrav.
reko ja da horor-filmovi uticu na karakter coveka.
 
Nisam uvrstio The Lighthouse na listi, odgledao sam ga, ima umetnicku konotaciju, i vise ga posmatram kao takvog nego kao horor film (iako on pripada tom zanru). Upotrebio bih izraz pozorisni film, ako smem tako da kazem. Ako volis takve filmove preporucio bih ti ovaj koji nije horor ali je vrhunski i glumi Anthony Hopkins u njemu : https://www.imdb.com/title/tt0120866/

Sto se tice Maria Bave, nema od njega nista na listi. Bio je film A Bay of Blood ali sam ga kasnije izbacio sa liste, jer sam smatrao da ima boljih slasher filmova. Recimo nisam na listi uvrstio ni Petak 13-ti, prvi i drugi deo, a takodje nisu losi. Medjutim mislim da je rimejk Friday the 13th iz 2009 bolji od njih, i zato se on nalazi na listi umesto njih.
 
Poslednja izmena:
Dobro, i ovim dokazujes sta ? Drugi, peti, sesti, sedmi, osmi i deveti se ne nalaze uopste na mojoj listi. Ne razumem uopste kakav problem imas samnom, sta pokusavas da dokazes ? Kada udjem na komplet listu, samo na ovoj prvoj strani - 125 filmova se ne nalaze na mojoj napravljenoj listi. Ne zelim vise da se raspravljam sa tobom, nadji drugog, pozdrav.
Koji si ti kompleks. Ko ima problem sa tobom?
 
Koji si ti kompleks. Ko ima problem sa tobom?
Prvo kazes
Pa to je onda vrlo jednostavno. Samo odu na imdb ukucaju horor i izace im lista poredjaju po ocenama i biraju. Ne treba im tudja random lista.
Ispada da ja nekom namecem svoju listu, a ja sam je samo okacio za zainteresovane, da cisto pronadju neki film koji su propustili, a smatram da je dobar. Takodje ona nikako nije random, sto sam ti i dokazao.

No dobro, da ne ulazimo dalje u raspravu, nema smisla, a i cini mi se da cujem neku pesmu u pozadini...

Čujem nešto kao: "Do you wanna dance?"

Mislim da me pita da li sam za ples

(I wanna dance) Oh
Ja sam za ples, oh yeah :orkestar:
 
Prvo kazes

Ispada da ja nekom namecem svoju listu, a ja sam je samo okacio za zainteresovane, da cisto pronadju neki film koji su propustili, a smatram da je dobar. Takodje ona nikako nije random, sto sam ti i dokazao.

No dobro, da ne ulazimo dalje u raspravu, nema smisla, a i cini mi se da cujem neku pesmu u pozadini...

Čujem nešto kao: "Do you wanna dance?"

Mislim da me pita da li sam za ples

(I wanna dance) Oh
Ja sam za ples, oh yeah :orkestar:
To si ti tako shvatio. Overreacted
 

Back
Top