Moj утисак недеље

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazalost ker je otisao u vecna lovista pre mesec dana, posle 7-8 godina vernog druzenja. Sumnjam da je uspeo da ostavi potomstvo mada vreme bi trebalo vec da pokaze. Provericu za neki dan kad odem kuci.

Kucka sa kojom se druzio (a koja je jos uvek ziva i zdrava i jos duge ce, nadam se) je poprilicno politicki neaktivna. Steta. Mada ima nekih cudnih navika (mogu da ti prosledim snimak kako je cale vozi na korpi bicikle po dvoristu). Ako je ostala skotna obecavam ti malog mesec dana po okotu. Problem je samo sto ces verovatno morati da dodjes do Palanke, a i ne garantujem da je nasledio gene.

Od dragog mi dzukca ostao je jedan muski potomak i on je upravo postao seh dvorista. Nisam ni kod njega zapazio politicke tendencije, mada ko zna. Mlad je jos ;) A i on ni majka su posleratne generacije, pa je mozda to razlog. Nadam se da ce unuci biti malo vredniji po tom pitanju.

Hm. verovali ili ne nemam nijednu slikanu mobilnim. Moracu da ponesem od kuce iz albuma i da skeniram crnog. Za sad evo naslednika u nekoliko primeraka i majke. Ako vam se svidjaju videcu da iskopam jos neku i da ih slikam ovih dana kad odem kuci

Hm...ogranicenje na 5 slika. Steta...

Redom: Ker se ceshe, Ker grize papucu, Ker na gomili kablova, Ker zadremao u cudnom polozaju posto sam ga probudio rano ujutru kad sam se ratio sa koncerta stonsa a on me ogledao i otprilike ostao u istom polozaju, Majka kera naskace na Reno
 

Prilozi

  • Ker01.JPG
    Ker01.JPG
    36,8 KB · Pregleda: 1
  • Ker02.JPG
    Ker02.JPG
    57,5 KB · Pregleda: 1
  • Ker03.JPG
    Ker03.JPG
    58 KB · Pregleda: 1
  • Ker04.JPG
    Ker04.JPG
    54,1 KB · Pregleda: 1
  • Ker05.JPG
    Ker05.JPG
    54,2 KB · Pregleda: 1
Moj utisak nedelje je da Koštunjavi uopšte nije usporen. Čujem da je negde objavljeno da obožava brzu vožnju, da čak ima ferari : ) Uopšte me ne bi iznenadilo da je njegov ego i alter ego poput dr Džekila i mr Hajda je l se tako beše zvaše onaj film.
Mislim da je Koštunjavi najslađa Slobina smicalica. Obešenjak jedan, ipak nije visio...
 
Mamu mu hebem, dosao sam u poziciju da vrsim apologiju Vuk Draskovica.

Meni je nekad do kraja gadan animozitet gradjanista prema Vuku. Jeste Vuk bio nacional-populista, jeste bio los takticar i, cini mi se nikada nije imao strategiju, jeste mu stranka unistena od UDBO-krtica, jeste vlastoljubiv, cesto nedosledan... ALI ono sto se njemu ne sme zaboraviti da je i pored tog nacionalizma za koji ga optuzuju, Vuk je prvi ovde rekao da treba pognuti glavu na pomen Vukovara, Dana je pricala o odbrani Muslimana, a Srpska Rec je cele brojeve posvecivala srebrenickom genocidu, kada je jako malo ljudi smelo o tome da govori. On je, na koncu, najveca zrtva Slobinog rezima. I te stvari nikako ne treba zaboraviti.

Jesam na svojim prvim izborima glasao za LDP i, prirodno, SPO mi nije ni ideoloski ni bilo kako blizak, ali treba postovati Vukovu zrtvu, cak i ako nije bila uvek dobro usmerena ili svrsishodna. On se jeste borio za nasu stvar, ma koliko je to tesko priznati.

I ovo za clanstvo SPO-a. To je UDBOM izrovarena stranka. Od starog Bogija Pejcica do Contrica, pa do onog predsednika seoskog odbora. Skupljala se tu razna cetnicka bagra. Ali dvoje meni jako bliskih (najblizih) ljudi, nenormalno postenih, koji su se uvek zalagali za korenite sustinske promene, bili su "istaknuti clanovi" te stranke (povukli se pre 2000., izasli posle poraza na glavnom odboru 2003.). Iako su vrednosno bili blizi GSS-u (novinarka B92 posle jednog inervjua, "A sta vi radite u SPO-u?"), daleko od sterilisanog DS-a, videli su u SEPEOu jedinu potentnu snagu za suprotstavljanje rezimu. I danas se ne kaju zbog toga, iako ideoloski nisu blizi toj stranci. A vole Vuka.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top