Mogu li forumi da uzvrate udarac socijalnim mrežama?

a sta je to socijalna mreza?
Dobro pitanje.Pokušaću da odgovorim.Možda:Mesto gde ljudi međusobno vrše interakciju na nekoj internet platformi.Dobro.I forum je socijalna mreža ali opet razlikuje se po nekoj zastupljenosti multimedije ali opet baš i ne u odnosu na Reddit.
Nije Insta ni Fejs,nisu oni glavni krivci,forumima,glavni krivac je Reddit i platforme slične njemu.Tu su ustvari mladi forumaši.Od 17-30+ godina.Ja ne umem da objasnim zašto su tamo.Meni je to **** od platforme.Najiskrenije rečeno.Možda zato što je cela ta priča globalna.Ima mnogo podforuma koji su mrtvi ili polumrtvi.Bezkrajno je.I vrlo površno.Analiziram neprijatelja da bi mu našao slabe tačke.
 
Могу да узврате.

Када некоме нешто озбиљно треба, онда иде на тематски форум, да се ближе информише.
Да, но нажалост, нема више одговора каквих најврв та особа очекује да ће добит.
 
Да, но нажалост, нема више одговора каквих најврв та особа очекује да ће добит.
Има. Још увек постоје тематски форуми, где може да се добије одговор на питање или да се човек ближе упозна са неком тематиком.

Стари интернет је садржао више таквих места, али нису сва нестала.
 
Pa ne bih rekao da im Forumi mogu uzvratiti fatalni udarac jer se mesaju "babe i zabe" :D

Mozda nije lose da razumemo njihovu strukturu, Forumi u neku ruku jesu socijalne mreze ali glavna razlika izmedju modernih socijalnih mreza je to sto socijalne mreze u osnovi imaju strukturnu predispoziciju koncentrisanu na individualne licne profile koji imaju sopstven ekosistem unutar ekosistema i odredjen krug "prijatelja" sa kojima dele licne fotografije ili imaju privatnu komunikaciju, i potreba za tim ce uvek da postoji.

Dok je Forum kao sto i sama rec kaze, mesto gde se svi zajedno okupljaju i dele svoja razmisljanja ili ideje koje su svima javne i oni ne mogu da imaju drugu ulogu.

Krstarica je zanimljiva jer je medju prvima a mozda i jedina na nasim prostorima implementirala pretecu danasnjih modernih socijalnih mreza a to je IRC Chat sto je definitivno nekad bio hit :D i verujem da su se forum i chat uzajamno dopunjavali. Ekspanzijom socijalnih mreza to danas ima samo neku simbolicnu ulogu. Ali npr. mogli bi da pokusaju integraciju nekog Social Network modernog sistema koji bi bio deo istog ekosistema u kojem se nalazi i forum kao sto je nekada bio slucaj sa "Pricaonicom"

U svakom slucaju forumi sami po sebi ce uvek biti u senci soc. mreza poput Facebook-a Instagrama i sl. ali potreba za njima definitivno da postoji i uvek ce ih biti u ovoj ili onoj formi, da ovo nije tacno reddit bi davno zamro.

Tako da forumi sigurno nece da ih razbiju :lol: ali ne bi me iznenadilo da ce njihova popularnost u buducnosti ponovo rasti i padati amplitudno jer je ocigledno da socijalne mreze nisu vise toliki hit kao sto je to bilo pre a ne mogu da zamene forumski koncept u potpunosti, Facebook statusi su kameno doba, grupe su im njesra :lol: osim mozda 1 :p a sa druge strane imam Instagram na kojem samo kacim fotke tako da ti ne ostaje nista drugo do neki forum ili reddit eventualno mrtvi twitter, ali nije "to, To" :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top