Moc univerzuma?!

Ja bi pito neshto.
Dal je neko od vas chuo da se u trenutku kad se desi neka nesretja dogode chudne stvari u blizini ljudi chiji se bliski nadju ugrozheni?
Ilustovatju nekim primerima.
Kad mi je umro deda u bolnici u gradu,kod kutje , na mom stolu se rasprsla flasha sa vodom.
Kad mi je umro otac na njegovom instrumentu(bio je muzicar) je nastala pukotina na rezonantnoj dasci.
Kad sam dozhiveo nesretju na poslu, na mojem instrumentu,kod kutje , 10 km dalje, su popucale sve zhice ,sem jedne.Napominjem da redovno sviram i uvek imam nove zhice na instrumentu tako da je uzrok zastarelosti materijala iskljuchen,apsolutno.Sem toga ajd da pukne jedna ,dve ,tri ,ali sve sem jedne.....?

Interesuje me ima li ko slitchan primer?

Chuo sam da se po tome ,da li se povredjeni ili ranjenik nadje bez obutje ,poprilitchno pouzdano mozhe znati da li je zhiv.
Premda verujem da tju zbog ovog biti predmet zaye6ancije ,morao sam da pitam. Ko zna mozhda i saznam shtogod?
 
Ja isto imam slicnih primera,,,verovali ili ne.
Ipak, kontam da je to sticaj okolnosti, a ne moc univera.

Koliko imate slucajeva banalnih, a da se ne pripisuju univeru?

kao recimo, ne platite kartu u busu, i ne naidje kontrola.
Prosli ste samo tako.

Jel i to moc univera???
 
Ja isto imam slicnih primera,,,verovali ili ne.
Ipak, kontam da je to sticaj okolnosti, a ne moc univera.

Koliko imate slucajeva banalnih, a da se ne pripisuju univeru?

kao recimo, ne platite kartu u busu, i ne naidje kontrola.
Prosli ste samo tako.

Jel i to moc univera???

banalno ti je poređenje do kraja ..
ne možeš porediti dva potencijala koja se nisu ostvarila
sa dva potencijala koja se jesu ostvarila paralelno sa nekim događajem

ti govoriš o široj vremenskoj ravni i kako se u njoj nije desilo ono što se ne dešava u 90 % slučajeva (meni kontrola nikad nije ušla u autobus)
tako da ti je to u suštini potvrda 90procentnog pravila,
a on o jednominutnom parčetu vremena kada se na jednom mestu desio događaj koji je ukazao na određeni drugi

razlika je, štaviše, krucijalna
 
Ja bi pito neshto.
Dal je neko od vas chuo da se u trenutku kad se desi neka nesretja dogode chudne stvari u blizini ljudi chiji se bliski nadju ugrozheni?

Davno kada mi se dogodila jedna nesreca u toku noci, oko 3 ujutru, moji roditelji, iako u to vreme hiljadama kilometara udaljeni, probudili su se iz sna od prilike u isto vreme uz misao da mi se nesto lose dogodilo.
Pre nekoliko godina probutih se u toku sna uz misao da ce neko meni drag umreti, sa nekom vizijom kako odlazi na "onaj svet", ali ne znadoh koja je to osoba. Kada je svanulo, oko podneva, saznah da mi je draga osoba poginula.
Ako se setim jos javljam.

uglavnom, shvatih da vecina ljudi kada se zbilizite sa njima, i pocnete da pricate o svemu, i dotaknete se ovakvih tema, svi su imali neko slicno iskustvo, ali mahom ljudi to potisnu, i pripisu iracionalnom, zato sto nije zvanicno obelodanjeno. Takva je drustvena navika.Tj. svi misle da je to jako retko, a ustvari kasnije shvatis da se to skoro svima dogadja.
 
Tachno tako .
A ubacivshi jednog po jednog cvrchka, ustvari cvrchkizovanog potomka ,obesmislili su odbranu mravljeg tipa ljudi ,koja je milenijumima milosrdje prema parazitima sankcionisala prepushtanjem izumiranju.
Pa makar to bili i najblizhi srodnici

Umesto toga danashnji potomci pobednika interdimenzionalnog sukoba iz teme http://forum.krstarica.com/threads/323900
su i sami postali paraziti i to, da zlo bude vece, na tkivu sopstvene brace .

Tome ,jasno, mora da dodje kraj.
A milosti vishe netje da bidne.
 
Da li ste gledali film dokumentarni The Secret
Sta mislite o tome? Da pojasnim onima koji nisu gledali, da li mislite da je moguce da snagom nasih umova saljemo univerzumu frekfenciju sa informacijom sta zelimo i da on to ispunjava...Naravno ne tako tupavo kao sto sam ja rekao!Svaka misao ima svoju frekfenciju i da se ta frekfencija prenosi u univerzum koji je registruje i prakticno ispunjava sve nase zelje:D
Takozvana teorija privlacenja ili law of attraction
Koliko verjete u sve ovo...Iskreno na mene je film ostavio veeeliki utisak i veci deo toga je pozitivan....Ukratko verujem u to!

Sta vi kazete!?

Odmah moram da pronadjem frekvenciju za low-rider i za dve brazilke!
 
Da li ste gledali film dokumentarni The Secret
Sta mislite o tome? Da pojasnim onima koji nisu gledali, da li mislite da je moguce da snagom nasih umova saljemo univerzumu frekfenciju sa informacijom sta zelimo i da on to ispunjava...Naravno ne tako tupavo kao sto sam ja rekao!Svaka misao ima svoju frekfenciju i da se ta frekfencija prenosi u univerzum koji je registruje i prakticno ispunjava sve nase zelje:D
Takozvana teorija privlacenja ili law of attraction
Koliko verjete u sve ovo...Iskreno na mene je film ostavio veeeliki utisak i veci deo toga je pozitivan....Ukratko verujem u to!

Sta vi kazete!?

..moguce je..evo mene drmaju alfa talasi i svakih par minuta stize po jedan paketic (sa sve masnicom)..entropija sobe je dostigla kriticnu vrednost..ne znam sta cu..razmisljam da se nepovratno prebacim u delta stanje..
 
Davno kada mi se dogodila jedna nesreca u toku noci, oko 3 ujutru, moji roditelji, iako u to vreme hiljadama kilometara udaljeni, probudili su se iz sna od prilike u isto vreme uz misao da mi se nesto lose dogodilo.
Pre nekoliko godina probutih se u toku sna uz misao da ce neko meni drag umreti, sa nekom vizijom kako odlazi na "onaj svet", ali ne znadoh koja je to osoba. Kada je svanulo, oko podneva, saznah da mi je draga osoba poginula.
Ako se setim jos javljam.

uglavnom, shvatih da vecina ljudi kada se zbilizite sa njima, i pocnete da pricate o svemu, i dotaknete se ovakvih tema, svi su imali neko slicno iskustvo, ali mahom ljudi to potisnu, i pripisu iracionalnom, zato sto nije zvanicno obelodanjeno. Takva je drustvena navika.Tj. svi misle da je to jako retko, a ustvari kasnije shvatis da se to skoro svima dogadja.
Ajde malo da se i ja ukljucim u ovo.
Sto se tice ovog sto si napisao,ima slucajeva koji su slicni tvom.Znas prema teoriji reinkarnacije (barem jednoj) covek (ili pojedinac) se uvek krece kroz zivote sa slicnim ili istim ljudima sa kojima je bio i u proslim zivotima. evo npr. imas tvoja deca mogu tebi biti roditelji za 100 godina (ovo mozda nije pravi primer ali slicno tako ide).



A sad sto se tice teme imam i tu par stvari da dodam.
1.U samom filmu mozda i ima nesto ali zar mislite da bi oni koji su za Tajnom-ama upoznati pustili ovaj film da je on 100% tacan.Malo sutra, pa svi bi se onda valjali u novcu,pivu,klopi,automobilima,bila bi kisa svaki dan u sahari...
Verujem da celoj stvari nedostaje neki kljucni delic (kao svecica u automobilu,ne moze da radi ako je nema a sve je tu).
2.Sam sam testirao The Secret i donekle mi je uspelo, ali to je bilo sitno poput solja vruce kafe i omiljeni dorucak (ne brinite se nije mi pao Mercedes).
Ipak ono sto su u filmu zaboravili da napomenu jeste to da je ,,Tajna`` usko povezana sa osecanjima.Ako pokusas da izvedes nadrkan k..ac ce da ti uspe.
Rekli su i u filmu ako stalno zamisljas racune ima da ti stalno stizu.

Zakljucak>Ako u ovome i ima nesto ,,Svecica`` nije pomenuta,dodas i to da mozda treba da budes 100% uveren da ce ti se to i ostvariti i sijaset jos stvari koje nisu pomenute....:)
 
Nisam gledao film ali ja na to gledam ovako, to je neka moja teorija pa sad kako se kome svidja!

Covek razmislja pozitivno koliko je u njegovoj moci i koliko moze ali isto tako mora bar malo da sagleda i onu negativnu stranu zivota jednostavno iz razloga da bi znao kako da se zastiti od nje i kako da je izbegne jer ja mislim jedino tako moze da covek izbegne neke nepredvidive nepozeljne dogadjaje!Ponekad je i strah koristan jer je on isto taj koji nas tera da razmisljamo kako da predjemo neku prepreku u zivotu sto bolje mozemo i kad ne bi smo sagledali bar malo onu negativnu tacku sta bi moglo da se desi kad bi... ne bi smo bili spremni na iznenadne prepreke, ne bi mogli da prepoznamo nevolju tj udavili bih se u svoje pozitivno razmisljanje da sve mozemo!!!

Sve ima svoju ulogu u zivotu pa i negativno razmisljanje i strah ali naravno u normalnim kolicinama!
Nije sramota plasiti se, i razmisljati negativno nismo mi slabi ako i tako gledamo, slabi smo ako dozvolimo da nas taj strah ta negativna miso okupira, treba samo malo da razmislimo pogledamo u svoju dusu sakupimo veru u datom trenutku i naccemo hrabrost, pozitivnu u energiju u nama koja ce biti jaca od one negativne!

Bez tog negativnog razmisljanja i nasih strahova ne bi sreca imala onakav sjaj kakav moze da ima kad te negativne misli i strahovi postanu proslost u trenutku nase pobede!
Nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da kazem:D
 
Gledao sam film, osrednji - na IMDB-u je dobio 5 zvjezdica.

Šalu na stranu.
Prvo mi je palo u oči da se ne radi o poznavaocima već samo o korisnicima "tajne". Strast prema automobilima nadmašuje strast prema znanju. :thumbdown:
Ipak, svim praktikantima želim nov automobil! :D (za početak)
 
Ajde malo da se i ja ukljucim u ovo.
Sto se tice ovog sto si napisao,ima slucajeva koji su slicni tvom.Znas prema teoriji reinkarnacije (barem jednoj) covek (ili pojedinac) se uvek krece kroz zivote sa slicnim ili istim ljudima sa kojima je bio i u proslim zivotima. evo npr. imas tvoja deca mogu tebi biti roditelji za 100 godina (ovo mozda nije pravi primer ali slicno tako ide).



A sad sto se tice teme imam i tu par stvari da dodam.
1.U samom filmu mozda i ima nesto ali zar mislite da bi oni koji su za Tajnom-ama upoznati pustili ovaj film da je on 100% tacan.Malo sutra, pa svi bi se onda valjali u novcu,pivu,klopi,automobilima,bila bi kisa svaki dan u sahari...
Verujem da celoj stvari nedostaje neki kljucni delic (kao svecica u automobilu,ne moze da radi ako je nema a sve je tu).
2.Sam sam testirao The Secret i donekle mi je uspelo, ali to je bilo sitno poput solja vruce kafe i omiljeni dorucak (ne brinite se nije mi pao Mercedes).
Ipak ono sto su u filmu zaboravili da napomenu jeste to da je ,,Tajna`` usko povezana sa osecanjima.Ako pokusas da izvedes nadrkan k..ac ce da ti uspe.
Rekli su i u filmu ako stalno zamisljas racune ima da ti stalno stizu.

Zakljucak>Ako u ovome i ima nesto ,,Svecica`` nije pomenuta,dodas i to da mozda treba da budes 100% uveren da ce ti se to i ostvariti i sijaset jos stvari koje nisu pomenute....:)

Ako smiren zamisljas dobre stvari, da li mogu da se dese?
 
img296_goats.jpg
 
Da li ste gledali film dokumentarni The Secret
Sta mislite o tome? Da pojasnim onima koji nisu gledali, da li mislite da je moguce da snagom nasih umova saljemo univerzumu frekfenciju sa informacijom sta zelimo i da on to ispunjava...Naravno ne tako tupavo kao sto sam ja rekao!Svaka misao ima svoju frekfenciju i da se ta frekfencija prenosi u univerzum koji je registruje i prakticno ispunjava sve nase zelje:D
Takozvana teorija privlacenja ili law of attraction
Koliko verjete u sve ovo...Iskreno na mene je film ostavio veeeliki utisak i veci deo toga je pozitivan....Ukratko verujem u to!

Sta vi kazete!?

ovo je stvarno prava sektaska ideja...evo nadji Rekonekciju...i videces da pricaju istu tu pricu...i ko zna koliko jos njih...
nema od te ideje nista...posto svemir nije bunar zelja...to ti garantujem ;)
 
Ako smiren zamisljas dobre stvari, da li mogu da se dese?

razmisli o tome da li su ljudi koje su zadesile razne nesrece zaista prizivali tako nesto kao sto su konc. logori, istrebljenje Indijanaca, trgovanje robljem...pa sve do prirodnih katastrofa kao sto je bio onaj Cunami i sl...da li stvarno mislis da su "prizivali" takvu sudbinu???
da li mislis da bi bilo kakva frekvencija pomogla nekome u takvoj situaciji???
...ja mislim da ne...
 

Back
Top