Mladi roditelji ili uživati još u životu?

Šta znači uživati u životu?
Živeti bez obaveza? Seks, droga, rokendrol? Putovanja? Šta?
Najveće uživanje u životu su baš deca! I smisao i lepota!

Biti mlad roditelj, ili uživati još u životu... Pa da li je biti roditelj - robija? Kuluk? Kraj svega lepog? Pokopavanje sebe i svog života? Nemanje uživanja?
Ja sam mlada rodila svoju decu... i znam da je to najlepša stvar koja mi je ukrasila život...

Хау јес ноу? И онда малу децу мало-мало па увале баби или у мом скучају деди. Па и ми, бабе и деде имамо душу :)
 
Nema nikakvih dilema,u pogledu vremena,kada je pozeljno postati roditelj.Mislim da je veliki greh,udaja i zenidba u ranim godinama,postati seksualni
apstinent.I muskarci i devojke,treba da se nasladjuju seksom i ljubavi pre braka,jer zna se kako sa seksom stoji u braku.? Dakle,po mom skromnom
misljenju,mladici ne bi trebalo nikako da se zene pre trideset pete godine svog zivota.Sto se tice devojaka,nikako pre tridesete godine zivota.
 
Хау јес ноу? И онда малу децу мало-мало па увале баби или у мом скучају деди. Па и ми, бабе и деде имамо душу :)
Pa neka uvale! Šta je tu strašno? Nesrećna je kuća u kojoj se ne čuje dečiji plač!
Inače, moju decu nisu čuvale deke i bake...
Padre, Bogu hvala, pa imaš šta da čuvaš!
:vzagrljaj:
 
Na zalost,iz postova koji su napisani,moze se videti,da je nas narod u globalu,na donjoj razini emancipacije.Mnogi preporucuju rane zenidbe tj.udaje.
i sve to,objasnjavajuci,kako je lepo dobiti decu.Ispada da smo mi ljudi,rodjeni samo zbog toga,da bi sto ranije pocele nase zene da "frlljaju: decu.
Nemam nista protiv dece,ali zaboga miloga,zar nista u zivotu nije vredno doziveti,nego je jedina radost u zivotu dobiti decu.? Kulturni obrazovani
mladi ljudi,imaju toliko mogucnosti da se obrazuju,da uzivaju u svojoj prosvecenosti.Decu na kraju, nije uopste imati pod
obavezno.Ko voli u zivotu samo decu,jer ni u cemu drugom ne uziva,neka ih ima,ako imaju uslova,a nikako radjati,a nemati viziju,kakva ce biti
njihova buducnost.!
 
nije strasno ponekad da ti pricuva
al ako imas decu a oces sto bi ovi rekli da uzivas u zivotu dok ti neko drugi cuva decu i tako stalno to je vec problem
Moji prijatelji imaju taj problem... Ćerka jedinica im vadi mast... drugi put udata, drugo dete, zaposlena, ovi jadnici podižu, čuvaju oba unuka... Ćerka putuje, trudi se da nešto ne propusti od života... Tu već zadiremo u temu vaspitanja... a to nije tema...
 
Da li će da se javi na temi bar jedan mladi roditelj koji se pokajao zbog ranog dobijanja deteta ili samo kiselo grožđe da čitamo?

Neka rađa ko kad može i hoće, dokle više zavirivanje parovima u gaće
Jesam ja

Prvo uz dete ide i tatko, uz tatka idu i babke dedke strinke tetke, svo oce piju, jedu goscavaju se, matorima treba lek, oce ciste gacke, oce zvocaju, a ti nemas gde da odes sa decu jer ti rodjena mater zalupi vrata, gdej ce da dovede svalere a mala deca placu, nece kaze rani tudju decu, a decu nemos ostavis i odes, a deca boilesljikava....cutis jedes rizu iz crveni krst, rokas tablete i places nocom kad niki da ne vidi... poneku noc zavrsis i u hitnu na injekciju s bensedini a poneku sa detetom na inhalacije....i tako to...

Jesam ja sam rekla, i pokajala se, ic nisam uzivala u roditeljstvu... danas kad se setim kroz kakav pakao sam ih odranila samo drezdim nad njima da vidim jel disu, ako nisu kuci i ne jave se a prodje vise od pola sata nervne slomove dozivljavam, a kad cujem hitnu u gradu svaki put skacem sa stolicu ki s trambolinu... i dodje idiot kaze treba da budem srecna sto imam decu...
Mozda bi i bila srecna da znam da ce oni da zive i budu srecni, nebi zalila, al ko mi garantuje to...

kakva su vremena sve se plasim da sam rodila mucenike

Da sam onda znala sto sada znam sve bi drugacije bilo....

bila mlada i neiskusna

Dok me neko ne nacepi i ovo da pojasnim... ja nisam protiv decu... ali sam protiv da deca radjaju decu... dete nije igracka pa kao ono lako cu ja, znam ja sve... a ovamo si mlad neiskusan ne znas sta te ceka...
nije stvar samo u tome proziveti, uzivati, ludovati pa radjati decu, nego treba prvo i sam sazreti... a to se ne uci iz knjiga, nego iz zivota, zato sam za to da se prvo nesto prozivi
 

Back
Top