Misli poznatih mislilaca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ex nihilo N. I. H. I. L. fit.
N. the Fire that twisteth itself and burneth like a
scorpion.
I, the unsullied ever-flowing water.
H. the interpenetrating Spirit, without and within.
Is not its name ABRAHADABRA?
I. the unsullied ever-flowing air.
L. the green fertile earth.
Fierce are the Fires of the Universe, and on their
daggers they hold aloft the bleeding heart of earth.
Upon the earth lies water, sensuous and sleepy.
Above the water hangs air; and above air, but also
below fire-and in all-the fabric of all being
woven on Its invisible design, is
{Alpha-Iota-Theta-Eta-Rho}.
AK
 
OLD BRICKS
Teach us Your secret, Master! yap my Yahoos.
Then for the hardness of their hearts, and for the
softness of their heads, I taught them Magick.
But...alas!
Teach us Your real secret, Master! how to become
invisible, how to acquire love, and oh! beyond all,
how to make gold.
But how much gold will you give me for the Secret
of Infinite Riches?
Then said the foremost and most foolish; Master, it
is nothing; but here is an hundred thousand
pounds.
This did I deign to accept, and whispered in his ear
this secret:
A SUCKER IS BORN EVERY MINUTE.
AK
 
Нисмо овде да исцелимо добре и зле, нити да погрешно претворимо у исправно, овде смо само са једном сврхом, да пронађемо постојаност истине. Универзална истина је део Великог Духа - Творца. То је наше божанско право, да побољшамо срце и откријемо лепоту и да ту лепоту пренесемо на друге људе.

Мудрост Маора
 
Svaka generacija živi život svojih okolnosti i svog okruženja, samo su u prošlim vremenima te okolnosti i ta okruženja bili znatno suženiji, a svakim sledećim trenutkom su sve širi, pa su širi i vidici i shvatanja dolazećih generacija. I potpuno je normalno da se upravo radi toga, kako vreme odmiče generacijski sve manje razumemo. A razumevanje je osnova medjusobnog poštovanja pa i medjusobne ljubavi. - (m.m.)
 
Poslednja izmena:
,,Vremenom ćeš se navići na rastajanje. Naučit ćeš da se sećaš. A sećanje je isto kao i susret.I pomalo ćeš navići da voliš mnoga bića u uspomeni.Kao što deo sebe daješ prijateljima,tako će i oni tebi davati najbolje od sebe.Na kraju ćeš videti da si ti pomalo svi koje si nekad volela. Jednom ćeš morati da daš sve i da te ne boli. Naučit ćeš da sanjaš...''
( M.P.)
 
Sto se vise bavim vrtom i njegovim ljekovitim biljem, to vise otkrivam kako je priroda puna cuda.
Zapravo zivimo u komadicu Raja, ali kad vidim kako ljudi razaraju komadic po komadic nasega svijeta, bojim se da je Bog pogrijesio.
On je stvorio divan svijet, jedino ga nije smio dati ljudima u ruke, oni od njega cine pustos.
 
Odbojna mi je bila svaka ideja da postanem nesto,od toga mi je bilo muka... Da se ozenim, napravim decu, odlazim nekud na posao svakog Bozjeg dana i vracam se. Ni u ludilu... Zar je covek samo zato stvoren: da izdrzi sve to i onda umre! Radije bih negde prao sudove, vracao se u svoju rupu i pio dok ne zaspim..."

Bukovski
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top