Milan St. Protić

Milan St. Protić​


Pogledajte prilog 1251499
Stranka: vanstranačka ličnost.


Rođen je 1957. u Beogradu.
Diplomirao je 1980. na Pravnom fakultetu u Beogradu, ali mu je, prema njegovim rečima, onemogućeno akademsko angažovanje, jer je bio politički nepodoban. Zato je magistrirao na Univerzitetu Santa Barbara u Kaliforniji na Katedri za modernu političku istoriju dve godine kasnije, a 1987. i doktorirao. Po povratku u Srbiju postaje naučni saradnik na Balkanološkom institutu SANU. Početkom 90-tih bio je gostujući predavač na univerzitetu na kojem je stekao doktorsku diplomu, ali i na univerzitetima u Solunu, Parizu, Londonu, Kembrudžu, kao i na Harvardu, Vašingtonskom univerzitetu i u Torontu.

Njegov pradeda, Stojan Protić, bio je premijer Jugoslavije, deda Milan je bio guverner jugoslovenske centralne banke, a otac je bio sportski novinar i zvaničnik u FIFA.

Obavljao je i funkciju direktora beogradskog Centra za srpske studije (1995-1998), kao i profesora i direktora za nastavu na Akademiji za diplomatiju i bezbednost (2007-2008). Autor je nekoliko knjiga o srpskoj i jugoslovenskoj istoriji 19. i 20. veka.

U politički život Srbije ušao je 1991. priključivši se opozicionom pokretu. Bio je član DEPOS-a, jedan od osnivača Demokratske stranke Srbije, aktivan učesnik demonstracija 1996-1997. i član rukovodstva Saveza za Promene i Demokratske opozicije Srbije. Bio je predsednik Srpskog demokratskog kluba Odbrana (1998-2001) i kopredsednik Nove Srbije (1999-2001).
Na septembarskim izborima 2000. predovodio listu DOS-a u izbornoj jedinici Novi Beograd i bio izabran za saveznog poslanika u Veću građana Skupštine SRJ. Kandidovan je i za odbornika u Skupštini Beograda u svojoj matičnoj opštini(Stari Grad) i tu je odneo ubedljivu pobedu.
Nakon petooktobarskih promena 2000. postao je gradonačelnik Beograda. Već sledeće godine imenovan je za ambasadora Srbije u Sjedinjenim Američkim Državama. Povučen je sa te funkcije posle šest meseci, jer je javno kritikovao tadašnjeg predsednika Jugoslavije Vojislava Koštunicu.

Političku karijeru u Srbiji nastavlja kao zamenik predsednika Demohrišćanske stranke Srbije.

U januaru 2009. postao je ambasador u Švajcarskoj. Sa ove funkcije opozvan je maja 2014. godine.


https://www.istinomer.rs/akter/milan-st-protic/

Čovjek, realpolitičar i realmislilac ali kojega Srbi nikada neće poslušati a sve u skladu s onim što je general Koča Popović u svome dnevniku napisao o Srbima.
Najbolji su ovi lazni monarhisti sto jedino priznaju komunisticke granicr, crnogorce vide kao drugu naciju, mrze Srbe koje je tito izostavio iz granica Srbije itd itd.
 

Milan St. Protić​


Pogledajte prilog 1251499
Stranka: vanstranačka ličnost.


Rođen je 1957. u Beogradu.
Diplomirao je 1980. na Pravnom fakultetu u Beogradu, ali mu je, prema njegovim rečima, onemogućeno akademsko angažovanje, jer je bio politički nepodoban. Zato je magistrirao na Univerzitetu Santa Barbara u Kaliforniji na Katedri za modernu političku istoriju dve godine kasnije, a 1987. i doktorirao. Po povratku u Srbiju postaje naučni saradnik na Balkanološkom institutu SANU. Početkom 90-tih bio je gostujući predavač na univerzitetu na kojem je stekao doktorsku diplomu, ali i na univerzitetima u Solunu, Parizu, Londonu, Kembrudžu, kao i na Harvardu, Vašingtonskom univerzitetu i u Torontu.

Njegov pradeda, Stojan Protić, bio je premijer Jugoslavije, deda Milan je bio guverner jugoslovenske centralne banke, a otac je bio sportski novinar i zvaničnik u FIFA.

Obavljao je i funkciju direktora beogradskog Centra za srpske studije (1995-1998), kao i profesora i direktora za nastavu na Akademiji za diplomatiju i bezbednost (2007-2008). Autor je nekoliko knjiga o srpskoj i jugoslovenskoj istoriji 19. i 20. veka.

U politički život Srbije ušao je 1991. priključivši se opozicionom pokretu. Bio je član DEPOS-a, jedan od osnivača Demokratske stranke Srbije, aktivan učesnik demonstracija 1996-1997. i član rukovodstva Saveza za Promene i Demokratske opozicije Srbije. Bio je predsednik Srpskog demokratskog kluba Odbrana (1998-2001) i kopredsednik Nove Srbije (1999-2001).
Na septembarskim izborima 2000. predovodio listu DOS-a u izbornoj jedinici Novi Beograd i bio izabran za saveznog poslanika u Veću građana Skupštine SRJ. Kandidovan je i za odbornika u Skupštini Beograda u svojoj matičnoj opštini(Stari Grad) i tu je odneo ubedljivu pobedu.
Nakon petooktobarskih promena 2000. postao je gradonačelnik Beograda. Već sledeće godine imenovan je za ambasadora Srbije u Sjedinjenim Američkim Državama. Povučen je sa te funkcije posle šest meseci, jer je javno kritikovao tadašnjeg predsednika Jugoslavije Vojislava Koštunicu.

Političku karijeru u Srbiji nastavlja kao zamenik predsednika Demohrišćanske stranke Srbije.

U januaru 2009. postao je ambasador u Švajcarskoj. Sa ove funkcije opozvan je maja 2014. godine.


https://www.istinomer.rs/akter/milan-st-protic/

Čovjek, realpolitičar i realmislilac ali kojega Srbi nikada neće poslušati a sve u skladu s onim što je general Koča Popović u svome dnevniku napisao o Srbima.


CIA spijun domaci izdajnik i strani placenik

Jednom recju hohstapler i djubre najgore vrste

 

Milan St. Protić​


Pogledajte prilog 1251499
Stranka: vanstranačka ličnost.


Rođen je 1957. u Beogradu.
Diplomirao je 1980. na Pravnom fakultetu u Beogradu, ali mu je, prema njegovim rečima, onemogućeno akademsko angažovanje, jer je bio politički nepodoban. Zato je magistrirao na Univerzitetu Santa Barbara u Kaliforniji na Katedri za modernu političku istoriju dve godine kasnije, a 1987. i doktorirao. Po povratku u Srbiju postaje naučni saradnik na Balkanološkom institutu SANU. Početkom 90-tih bio je gostujući predavač na univerzitetu na kojem je stekao doktorsku diplomu, ali i na univerzitetima u Solunu, Parizu, Londonu, Kembrudžu, kao i na Harvardu, Vašingtonskom univerzitetu i u Torontu.

Njegov pradeda, Stojan Protić, bio je premijer Jugoslavije, deda Milan je bio guverner jugoslovenske centralne banke, a otac je bio sportski novinar i zvaničnik u FIFA.

Obavljao je i funkciju direktora beogradskog Centra za srpske studije (1995-1998), kao i profesora i direktora za nastavu na Akademiji za diplomatiju i bezbednost (2007-2008). Autor je nekoliko knjiga o srpskoj i jugoslovenskoj istoriji 19. i 20. veka.

U politički život Srbije ušao je 1991. priključivši se opozicionom pokretu. Bio je član DEPOS-a, jedan od osnivača Demokratske stranke Srbije, aktivan učesnik demonstracija 1996-1997. i član rukovodstva Saveza za Promene i Demokratske opozicije Srbije. Bio je predsednik Srpskog demokratskog kluba Odbrana (1998-2001) i kopredsednik Nove Srbije (1999-2001).
Na septembarskim izborima 2000. predovodio listu DOS-a u izbornoj jedinici Novi Beograd i bio izabran za saveznog poslanika u Veću građana Skupštine SRJ. Kandidovan je i za odbornika u Skupštini Beograda u svojoj matičnoj opštini(Stari Grad) i tu je odneo ubedljivu pobedu.
Nakon petooktobarskih promena 2000. postao je gradonačelnik Beograda. Već sledeće godine imenovan je za ambasadora Srbije u Sjedinjenim Američkim Državama. Povučen je sa te funkcije posle šest meseci, jer je javno kritikovao tadašnjeg predsednika Jugoslavije Vojislava Koštunicu.

Političku karijeru u Srbiji nastavlja kao zamenik predsednika Demohrišćanske stranke Srbije.

U januaru 2009. postao je ambasador u Švajcarskoj. Sa ove funkcije opozvan je maja 2014. godine.


https://www.istinomer.rs/akter/milan-st-protic/

Čovjek, realpolitičar i realmislilac ali kojega Srbi nikada neće poslušati a sve u skladu s onim što je general Koča Popović u svome dnevniku napisao o Srbima.
Najbitnija stavka iz njegove biografije je prećutana, a ta je da ga je vaspitao očuh koji je bio Hrvat.

Glavna Protićeva profesionalna preokupacija "mi Srbi nemamo ništa originalno - sve smo iskopirali sa zapada".
 
U svojoj suštini, St Protić je glup čovek. Sve do jedne njegove izjave su inkoherentne i anegdotalne po prirodi, ni jedna Protićeva izjava ne izražava objektivan stav po bilo kom pitanju. Možda je takvim ego-trip doskočicama mogao da zadovolji egzibicionistički implus pred studentima, tinejdžerima ali za nekog ko pretenduje da bude intelektualac, to je naprosto - jadno. Jednostavno, čovek stalno lupeta. Kad sam vidi da nema smisla ono što priča, počinje defanzivu rečenicama koje počinju sa "ja samo..."

Po pitanju nacionalnog osećanja, u St Protiću imamo čoveka cincarskog porekla kojeg je vaspitao očuh Hrvat (Antun Račić).
 
Poslednja izmena:
Najbolji su ovi lazni monarhisti sto jedino priznaju komunisticke granicr, crnogorce vide kao drugu naciju, mrze Srbe koje je tito izostavio iz granica Srbije itd itd.
У ту реку се уливају сви антикомунисти, монархисти и националисти.Неко пре неко касније.Са тим је почео велики четник Драшковић и после 30 година еволуције види шта данас прича.Тако ће и остали.
 
U svojoj suštini, St Protić je glup čovek. Sve do jedne njegove izjave su inkoherentne i anegdotalne po prirodi, ni jedna Protićeva izjava ne izražava objektivan stav po bilo kom pitanju. Možda je takvim ego-trip doskočicama mogao da zadovolji egzibicionistički implus pred studentima, tinejdžerima ali za nekog ko pretenduje da bude intelektualac, to je naprosto - jadno. Jednostavno, čovek stalno lupeta. Kad sam vidi da nema smisla ono što priča, počinje defanzivu rečenicama koje počinju sa "ja samo..."
Он може бити занимљив некоме ко ништа не зна о историји.
 
Meni se on cini kao ovako ok lik i covek na mestu ali sa potpuno pogresnim politickim ubedjenjima, deluje ovako kao kul lik za bleju i caskanje i kao neko od koga covek moze stosta zanimljivo da cuje ali taj njegov pro-zapadni i elitisticki stav mi je uvek bio najblaze receno jako problematican *bljaak) i nimalo blizak meni, mada opet ipak je on neko iz porodice koja je pripadala tom nekom kod nas malobrojnom predratnom establismentu i koja je drzala maltene pola Beograda, pa stoga i ne cudi sto zastupa takve stavove, ono tipican predstavnik te neke malogradjanstine i kruga dvojke.

Mislim to je i prirodno na neki nacin jer recimo on cija je porodica drzala pola predratnog Beograda ce sigurno pricati kako ne znam Jugoslavija nije valjala, kako je komunizam los, idealizovace Zapad i biti pro-zapadno orijentisan, itd, dok recimo primera radi ja kome se obojica dedova kao mali cuvali krave ili ovce na planini, koji su jos kao deca otisli u rat i tamo krvarili, gladovali, itd ikoji su izmedju ostalog i zbog tih ratnih zasluga postali neko i nesto, oficiri JNA, kasnije nakon penzionisanja dobili i po stan u Beogradu i prosto svojoj deci tj. mojim roditeljima pa i meni omogucili neki relativno normalan i pristojan zivot (kako moji roditelji ili ja i moja sestra ne bi morali da odrastamo u onako okrutnim i surovim uslovima u kakvima su se oni rodili i odrastali) cu sigurno reci kako je SFRJ bila super, kako je komunizam super i sta ja znam (ne samo ja vec milioni ljudi poput mene) i prosto od samog starta je jasno da ne mozemo da razmisljamo i rezonujemo isto ili da politicki i ideoloski budemo na istoj strani niti bi to bilo prirodno.

Ja recimo ljude kao sto je Protic i mogu da razumem (i zasto prica to sto prica) ali ne mogu nikako da razumem one koji zive u stanovima koje su dobili u vreme socijalizma, koji danas rmbace negde za 300,400 evra, zive na pasteti, oblace se kod Kineza i jedva krpe kraj sa krajem a pljuju po socijalizmu, Jugoslaviji i dele njegove stavove (e takve nikako ne mogu da razumem , ti su bas ono............... :roll:).
 
Poslednja izmena:
ova spodoba je bio predsednik beograda, radio od 12 do 12 i 30. smenjen posle 15 dana

onda je bio ambasador u usa, jer je nosio leti kaubojske cizme, ne zezam se. u ambasadi se zakljucavao i nije primao pozive, da ne bi nesto radio, smenjen

dakle, mudroser, neka vrsta kancera u politickom zivotu srbije. nikad uz narod
 
zemlja_viljema_tela_vv.jpg

Link sa jenni.ch
 

Back
Top